Najlepsze kosiarki do trawy | Ranking

Deal Score0
Deal Score0

Spis treści

Jaka jest najlepsza kosiarka do trawy?

Wybór najlepszej kosiarki do trawy może być trudnym zadaniem, ponieważ na rynku jest tak wiele modeli i tak szeroka gama marek. Istnieją cztery główne rodzaje kosiarek do trawy: kosiarki spalinowe, kosiarki elektryczne, kosiarki robotów, kosiarki ręczne dostępne. Są one dostępne w bardzo różnych cenach i wszystkie z różnych funkcji, które należy wziąć pod uwagę.

Aby ułatwić zadanie, skupiliśmy się na kilku kluczowych kwestiach, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki.

Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić kosiarkę w zależności od jej ceny lub typu:

🏆 Najlepsze kosiarki spalinowe


🏆 Najlepsze elektryczne kosiarki do trawy


🏆 Najlepsze roboty do koszenia trawy


🏆 Najlepsze ręczne kosiarki do trawy


Akcesoria do kosiarek


Jaka jest najlepsza marka kosiarki do trawy?

Polecane przez nas marki są dobrze znane właścicielom domów z ogrodami. Jeśli szukasz potężnych i solidnych narzędzi, możesz na nich polegać. Oto spojrzenie na te, które najbardziej nam się podobają.

Stihl

Marka Stihl, obecna w 160 krajach, istnieje od 1926 roku. Jest to wzorzec w zakresie narzędzi do pielęgnacji terenów zielonych. Doceniana przez profesjonalistów, oferuje różne zakresy, które zadowolą również osoby prywatne. Swoją renomę zbudowała przede wszystkim na pilarkach. Dzięki innowacjom w zakresie ergonomii oferuje obecnie szeroką gamę produktów, w tym bardzo lekkie i łatwe w obsłudze kosiarki do trawy.

Bosch

Ta niemiecka marka założona w 1886 roku jest jedną z najbardziej znanych we Francji. Bosch to obowiązkowy element wyposażenia ogrodu i narzędzi dla majsterkowiczów. Początkowo skupiona na produktach z wyższej półki, rozwinęła swoją ofertę, oferując sprzęt dostępny na każdą kieszeń. Kolorem zielonym oznaczone są urządzenia przeznaczone dla ogółu społeczeństwa. Niebieskie modele są przeznaczone dla profesjonalistów lub osób z większym budżetem.

Ryobi

Ryobi jest na rynku wysokiej jakości, umiarkowanie cenowo sprzętu ogrodniczego do okazjonalnego użytku. Ta innowacyjna japońska marka wyróżniła się na tle konkurencji, opracowując system wymiennych baterii z jednego narzędzia do drugiego, oferując konsumentom możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Makita

Kolejna japońska marka, jest dobrze znana na rynku sprzętu dla majsterkowiczów i ogrodników. Oferuje bardzo szeroki zakres lekkich i potężnych narzędzi. Jest jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie, obecnym w ponad 150 krajach. Od dawna jest on stosowany przez profesjonalistów w sektorze budownictwa i utrzymania terenów, a obecnie zaczyna zdobywać renomę wśród osób prywatnych. Produkty, które wprowadza na rynek są godne zaufania.

Black+Decker

Nie sposób nie wspomnieć o słynnej amerykańskiej marce Black & Decker. Od 1910 roku firma jest specjalistą w dziedzinie narzędzi ogrodniczych i do majsterkowania. Jej produkty są znane z wydajności i jakości. Jest to również innowacyjna marka, która ciągle się odnawia. Black & Decker stawia na komfort pracy i oferuje ergonomiczne urządzenia dostosowane do wymagań użytkowników.

Alpina

Marka ta od prawie 60 lat zajmuje się narzędziami ogrodowymi. Oferuje wysokiej klasy produkty o imponującej wydajności. Ten konkurent wielkich, uznanych marek koncentruje swój rozwój na innowacyjnym, najnowocześniejszym sprzęcie. Firma zdecydowała się zająć pozycję na rynku pozostając wierną swoim wartościom, a mianowicie: nienagannej jakości, możliwości recyklingu narzędzi oraz absolutnej odmowie stosowania substancji niebezpiecznych dla środowiska.

Einhell

Niemiecka marka skierowana jest do profesjonalistów i osób prywatnych. Jest znana na całym świecie z narzędzi dla majsterkowiczów i ogrodników. Zbudowała swoją reputację na niezawodności swoich produktów wysokiej jakości, ich wytrzymałości i wydajności. W centrum strategii firmy znajduje się innowacja ukierunkowana na ergonomię. Ostatnio firma opracowuje nsowe, bardziej przyjazne dla środowiska urządzenia. Głównym celem firmy Einhell jest oferowanie najlepszego stosunku jakości do ceny.


Jeśli szukasz kosiarki do trawy o dobrej jakości cenowej, czytaj dalej.


Najlepsza kosiarka spalinowa

➤ Husqvarna LC 140

Ta popularna marka produkuje najlepsze kosiarki spalinowe bez napędu własnego, czyli pchane. Oferuje najwyższej jakości obudowę dzięki lakierowanej podstawie ze stali nierdzewnej. Dodaj bardzo mocny silnik Briggs & Stratton.

Siła cięcia nie podlega żadnej wątpliwości. Dzięki tej maszynie będziesz w stanie ściąć każdy rodzaj trawy, od najwyższej i najtwardszej do najbardziej delikatnej i ozdobnej. Dodaj kosz zbierający z usztywnioną pokrywą i materiałową torbą. Łatwy do opróżnienia, łatwy do czyszczenia.

Kierownica składa się całkowicie za dotknięciem dwóch uchwytów. Tę kosiarkę spalinową Husqvarna można przechowywać na małej przestrzeni. Doskonały wybór dla małych i średnich trawników o powierzchni do 1000 metrów kwadratowych. Jeśli szukasz jakości, nie wahaj się, to jest ten. Będzie on trwał (prawie) całe życie.

Właściwości techniczne

 • Pojemność cylindra: 125 cm3
 • RPM: 3000
 • Pięć poziomów cięcia: 25-75 mm
 • Torba do zbierania: 50 l
 • Hałas: 94 dB
 • Waga: 24,5 kg

Najlepsza kosiarka spalinowa z ręcznym napędem. Jakość Husqvarny jest znacznie powyżej średniej. Najwyższa moc cięcia w wysoce niezawodnym silniku.


➤ McCulloch M46

Chcemy, abyś kupił najlepszą maszynę dla swojego ogrodu. Dlatego w top 2 jest kosiarka z tym samym silnikiem Hondy, o którym mówiłem wcześniej (GCV160). Najbardziej niezawodny i godny polecenia 2021.

Maszyna jest bardzo podobna do poprzedniej. Samobieżna, z mocnym podwoziem (nieco lżejsza od Hondy) i z systemem mulczowania. Szerokość cięcia jest nieco mniejsza i oferuje mniejszą wysokość cięcia. Mimo to jest to maszyna godna polecenia dla każdego miłośnika ogrodnictwa.

McCulloch zrezygnował z systemu mulczowania. Oferuje on nieco mniejszą wydajność niż Honda, ale za to bardziej konkurencyjną cenę.

Nadaje się do powierzchni do 1000 lub 1500 metrów kwadratowych.

Charakterystyka techniczna

 • Silnik: Honda
 • Pojemność cylindra: 160 cm3
 • RPM: 3600
 • Paliwo: Benzyna (1 l)
 • Szerokość cięcia: 46 cm
 • Sześć pozycji cięcia: 30-80 mm
 • Torba do zbierania: 50 l
 • Hałas: 96 dB
 • Waga: 34 kg

Najlepszy silnik Honda jest również obecny w tej maszynie McCulloch. Niezawodność i siła cięcia w solidnym opakowaniu.


 

➤ Murray EQ700X

Niezawodny, mocny i łatwy do uruchomienia! Kosiarka Murray EQ700X jest napędzana przez wysokiej jakości silnik, dzięki czemu koszenie jest jeszcze łatwiejsze. Posiada agregat tnący o średnicy 53 cm, który jest również wykonany ze stali w celu ochrony przed uszkodzeniami i korozją. Wysokość cięcia można regulować w zakresie od 28 do 92 mm (6 pozycji za pomocą centralnej dźwigni), dzięki czemu kosiarka nadaje się do małych i średnich trawników, ale jej główną cechą są różnorodne funkcje. Dzięki dużemu, 70-litrowemu workowi można zbierać skoszoną trawę, ale można ją również wyrzucać na bok lub nawet rozdrabniać za pomocą dołączonej zatyczki do mulczowania. Jest samojezdny i posiada ergonomiczne uchwyty (regulowane na 3 wysokościach) z piankową wyściółką zapewniającą wygodę.

Szybki start! Myślę, że jest to szczegół, który od razu przyciągnął mnie do Murray EQ700X, ale to, co sprawiło, że stał się moim faworytem spośród wszystkich, które testowałem, to jego moc i niesamowita efektywność. W moim ogrodzie o powierzchni nieco ponad 1000 metrów kwadratowych sprawdził się bardzo dobrze i podobało mi się to, że był lekki i łatwy w obsłudze. Napęd własny, przy stałej prędkości 3,6 km/h, jest w sam raz, a worek o pojemności 70 l jest wystarczający, więc nie muszę go zbyt często opróżniać. Wypróbowałem również funkcję mulczowania i uznałem ją za bardzo przekonującą. To tylko szczegół, ale regulacja wysokości kierownicy jest również dobrym pomysłem, zwłaszcza że jest ona również składana, aby zajmować mniej miejsca podczas przechowywania. Jest to zdecydowanie model, którego zakupu nie będziesz żałował.


 

➤ Alpina BL 510 SHQ

Wyposażona w silnik Honda, kosiarka Alpina BL 510 SHQ łączy w sobie zarówno wydajność koszenia, jak i łatwość obsługi. Szybko się uruchamia i jest łatwy w obsłudze, co pozwala na efektywne utrzymanie całego ogrodu, a jednocześnie zapewnia niski poziom hałasu i mniejsze zużycie paliwa. Posiada deck tnący o średnicy 51 cm, który można ustawić w 5 różnych pozycjach od 27 do 90 mm. Kosiarka 4 w 1 może również zbierać trawę do 55-litrowego kosza, wyrzucać ją z tyłu lub z boku, a nawet mulczować. Jego obudowa jest również wykonana z odpornej stali, co chroni go przed uderzeniami i wstrząsami, zwłaszcza na nierównym terenie. Jego kierownica posiada regulację wysokości, dzięki czemu może być wygodnie prowadzony przez każdego użytkownika.

Moja opinia: Jeśli szukasz dobrej jakości samojezdnej kosiarki termicznej, nie szukaj dalej, ta Alpina jest właśnie dla Ciebie! Stwierdziłem, że posiada wszystkie niezbędne cechy i funkcje ułatwiające pielęgnację ogrodu, a przy tym ma bardzo rozsądną cenę w stosunku do swojej wydajności. Uruchamia się bez wysiłku, jest łatwa w prowadzeniu i obsłudze, fakt, że jest samobieżna sprawia, że koszenie jest jeszcze przyjemniejsze, a jej worek nie jest największy, ale w zupełności wystarcza. System mulczowania jest również dobrej jakości. Wystarczająco szeroka i doskonale regulowana, jest to bez wątpienia maszyna, którą możesz wybrać z pełnym przekonaniem.


 

➤ Yard Force Y1GM B41 SC00

Kosiarka Yard Force Y1GM B41 SC00, zaprojektowana z myślą o prostej i wygodnej obsłudze, jest niemniej skuteczna w utrzymaniu trawnika w ogrodzie. Silnik o pojemności 125 cm3 zapewnia niezbędną moc bez nadmiernego hałasu, a dzięki szerokości cięcia wynoszącej 41 cm praca może być wykonana szybko. Wysokość można regulować w zakresie od 25 do 75 mm, dzięki czemu można uzyskać idealny rozmiar dla estetyki ogrodu. 45-litrowy worek zbierający zajmuje się ściętą trawą, a dzięki dużej pojemności nie musi być stale opróżniany. Wreszcie, funkcja samojezdna znacznie zmniejsza wysiłek potrzebny do koszenia: wystarczy nacisnąć specjalny uchwyt, a maszyna niemal sama ruszy do przodu!

Moim zdaniem, ta kosiarka Yard Force to dobra mała kosiarka! W odróżnieniu od innych modeli termicznych, które właśnie Państwu przedstawiłem, ma on niektóre funkcje mniej (zwłaszcza funkcję mulczowania), jego agregat tnący jest nadal znacznie mniej szeroki i kosi mniej wysoko. Ale w przypadku klasycznego, raczej płaskiego, nieprzypadkowego ogrodu, który nie ma 2000 m² powierzchni, jest to więcej niż przekonujące. Nie będziesz miał problemów z uruchomieniem go, co jest świetne, bardzo dobrze się prowadzi (dzięki samonapędowi), a jeśli chodzi o koszenie, nie można mu nic zarzucić: jest bardzo regularny. A ponieważ jest mniejszy, jest również tańszy, co może Cię również zainteresować.


 

➤ Makita PLM4120N

Makita PLM4120N to mocna i wytrzymała kosiarka spalinowa z czterosuwowym silnikiem Briggs & Stratton i solidną, niełamliwą ramą z blachy. Agregat tnący ma średnicę 41 cm i może być regulowany w 5 pozycjach w zakresie od 25 do 70 mm, dzięki czemu można znaleźć idealną wysokość. Oprócz klasycznego koszenia, z lub bez kosza, urządzenie oferuje również funkcję mulczowania dzięki dołączonej do zestawu żaluzji. Torba ma pojemność 50 litrów, więc nie trzeba jej zbyt często opróżniać. Mimo że jest to kosiarka pchana, a więc nie samobieżna, jest łatwa w obsłudze, zwłaszcza dzięki dużym kołom i rozsądnej wadze 26 kg. Kierownica może zostać złożona, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca podczas przechowywania.

Nigdy nie można się pomylić z Makitą! Również na rynku kosiarek do trawy marka udowadnia, że dostarcza wyłącznie sprzęt wysokiej jakości. Model PLM4120N jest tak niezawodny, jak to tylko możliwe: zapewnia dobrą jakość cięcia, dostępne wysokości są więcej niż wystarczające, a dzięki raczej umiarkowanej wadze można nim kierować bez konieczności wkładania w to zbyt wiele wysiłku. Polecam go jednak tylko wtedy, gdy ogród nie jest zbyt duży lub zbyt nierówny: przy średnicy 41 cm może zmusić do wielu przejazdów tam i z powrotem, a jeśli trzeba będzie go pchać, można się szybko zmęczyć. Ale jeśli masz mniej niż 1000 m² trawnika, to ma wszystko, czego potrzebujesz.


 

➤ Greencut GLM690SX

Wybierz najbardziej wydajną kosiarkę, która zadba o Twój trawnik w najlepszych warunkach. Model Greencut GLM690SX posiada parametry techniczne, które mogą zachęcić Cię do zakupu bez zastanowienia. Napędzany jest silnikiem benzynowym z napędem na tylne koła. Jest to 4-suwowy, chłodzony powietrzem silnik OHV o pojemności 139 cm3 i mocy 5 KM. Dodatkowo posiada obosieczne ostrze o średnicy 40 cm.

Zdolna do pracy w trudnym terenie, kosiarka wyposażona jest w duże koła osadzone na solidnych przegubach, nie wspominając o pancernych łożyskach. Podwozie jest również wykonane ze stali, aby uczynić tę maszynę jeszcze bardziej wytrzymałą. Dzięki temu jest bardziej odporna na intensywne użytkowanie. Dodatkowo oferuje szerokość koszenia 40 cm, co gwarantuje profesjonalne rezultaty. Wysokość cięcia można regulować w 7 pozycjach, w zakresie od 25 do 75 mm.

Dzięki wielojęzycznej instrukcji nie powinniście mieć Państwo trudności z montażem tego urządzenia. Znany z łatwości użycia, jest wyposażony w worek zbiorczy ze sztywną pokrywą, aby uniknąć przypadkowego rozlania. Również rozruch został zoptymalizowany dzięki ręcznemu systemowi rozruchu “Easy-Start” i elektronicznemu zapłonowi.

PROS:

 • Ekonomiczna: Ta kosiarka jest bardzo popularna, ponieważ jest paliwooszczędna, co pozwala lepiej kontrolować koszty paliwa. Dodatkowo, kierownicę można złożyć, aby zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do przechowywania.
 • Niezawodność: Zintegrowany silnik gwarantuje optymalną jakość cięcia dzięki dynamicznemu systemowi samonapędowemu. Zastosowano również mechanizm automatycznego zatrzymania, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo użytkownika.
 • Wygoda: W tym urządzeniu oferowanych jest kilka opcji zbierania, w tym zbieranie do worków, mulczowanie, wyrzut boczny i tylny. Ponadto, napęd na tylne koła zapewnia dodatkową zwrotność.

CONS:

 • Skomplikowany rozruch: Niektórzy użytkownicy mieli trudności podczas rozruchu. Uważają oni, że linka do ciągnięcia nie jest zbyt praktyczna w obsłudze.


➤ Murray EQ500X

Większość użytkowników zawsze zadaje to samo pytanie: który z nich kupić? Odpowiedź jest prawie zawsze taka sama. Jeśli masz wystarczający budżet, kup jeden z powyższych, ale jeśli szukasz stosunku jakości do ceny, nie ma wątpliwości: Murray EQ500X jest doskonałą alternatywą.

Począwszy od solidnego silnika Briggs and Stratton, który, choć nie jest to silnik Hondy, jest o wiele lepszy niż jakikolwiek chiński silnik, który można znaleźć w wielu innych markach. Silnik tej kosiarki jest mocny i wytrzymały. Nieco mniej wydajny niż jego poprzednicy, to na pewno.

Ta kosiarka wyróżnia się dużą szerokością koszenia i ogromnym workiem do zbierania ścinków. Dobra wydajność na dużych powierzchniach. Solidny i wytrzymały. Z tego powodu nie jest to najbardziej zwrotna kosiarka spalinowa.

Dane techniczne

 • Silnik: Briggs & Stratton
 • Wyporność: 140 cm3
 • RPM: 3600
 • Paliwo: Benzyna (0,8 l)
 • Szerokość cięcia: 46 cm
 • Dziesięć pozycji cięcia: 28-92 mm
 • Torba do zbierania: 60 l
 • Waga: 32 kg

Najlepsza kosiarka samojezdna pod względem stosunku jakości do ceny. Dobre, piękne i stosunkowo tanie. Mocny i trwały.


 

➤ Einhell GC-PM 46/1 S B&S

Ta kosiarka termiczna jest szczególnie przydatna do koszenia dużych ogrodów, w tym obrzeży. Kształt pokładu sprawia, że jest on łatwy w użyciu. Zwróć uwagę na 65-litrowy kosz na trawę.

Jeśli planujesz duże koszenie w dużym ogrodzie, kosiarka spalinowa Einhell GC-PM 46/1 S B&S jest godna polecenia. Może on kosić powierzchnię 1100 m² przed tankowaniem. Ta mocna kosiarka jest napędzana silnikiem dwusuwowym o mocy 2000 W, który napędza noże o szerokości cięcia 46 cm.

Einhell GC-PM 46/1 S B&S wymaga nieco siły, aby go popchnąć, ponieważ ma dużą przyczepność. Jednak jego waga 28,2 kg nie jest trudna do zniesienia. Duży worek do zbierania trawy pozwala na ciągłą pracę. Model ten posiada 7 ręcznie regulowanych wysokości cięcia. Wreszcie, maszyna jest wyposażona w obudowę, która pozwala jej na przejeżdżanie przez krawędzie bez ryzyka uszkodzenia.


 

➤ Greencut GLM680SX

Kosiarka termiczna Greencut GLM680SX jest uważana za najlepszy stosunek jakości do ceny kosiarki termicznej w 2021 roku, ponieważ jest mocna, niezawodna i ekonomiczna. Dzięki niemu koszenie trawnika jest teraz prostą formalnością, która nie wymaga wiele wysiłku. Dzięki 4-suwowemu silnikowi OHV o pojemności 139 cm3 kosiarka spalinowa Greencut GLM680SX jest gotowa na wszystko, a po wypróbowaniu jej zobaczysz, jak bardzo różni się od wszystkich innych, do tego stopnia, że może trudno uwierzyć, że może być wyceniona tak tanio.

Szerokość koszenia kosiarki Greencut GLM680SX wynosi 40 centymetrów, co zapewnia wydajne koszenie trawnika przy minimalnym ruchu tam i z powrotem. Ponadto, dzięki 7-stopniowej regulacji wysokości cięcia w zakresie od 25 do 75 milimetrów, zawsze możesz mieć pewność, że uzyskane rezultaty spełnią Twoje wymagania. Ta kosiarka termiczna Greencut z napędem ręcznym ma również tę wyraźną zaletę, że jest wyposażona w elektroniczny układ zapłonowy i ręczny układ zapłonowy Easy-Start. Wreszcie, istnieją dwie możliwości przetwarzania ścinków trawy. Możesz wybrać zbieranie trawy bezpośrednio do 40-litrowego pojemnika na trawę lub użyć tylnego wyrzutu bez pojemnika na trawę, aby przekształcić kosiarkę termiczną Greencut GLM680SX w kosiarkę mulczującą.


 

➤ Greencut GLM660SX

Kosiarka Greencut GLM660SX ma duży argument na swoją korzyść: niską cenę, która czyni ją najtańszą kosiarką w naszym zestawieniu!

Ale ma też inne zalety, takie jak dość dobra jakość cięcia, duża lekkość (co czyni go bardzo poręcznym), a także dobrze przemyślana ergonomia. Dzięki 7 regulowanym wysokościom koszenia w zakresie od 20 do 70 mm, kosiarka oferuje szeroki wybór możliwości dostosowania koszenia do własnych upodobań. Szerokość koszenia 40 cm nie jest duża, ale wystarczy na małe trawniki, do których ten model jest przeznaczony.

Wreszcie, niewielki ciężar 20 kg sprawia, że maszynę można łatwo pchać, co ułatwia pracę. Przyjemny jest również automatyczny dławik, który bardzo ułatwia uruchomienie silnika, nawet gdy jest zimno wczesnym rankiem! Regulowana i składana kierownica to również atut dla wygody użytkownika, ale także dla oszczędności miejsca podczas przechowywania maszyny.

Ta kosiarka spalinowa przeznaczona jest głównie dla użytkowników prywatnych, a w szczególności dla osób, które nie posiadają dużej działki. Nieco ograniczona w swoich możliwościach przez dość skromną szerokość koszenia i niewielki zbiornik paliwa o pojemności zaledwie 0,7 litra, kosiarka ta będzie idealna do koszenia trawników o powierzchni około 250 metrów kwadratowych. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość zatankowania, ale to daje wyobrażenie o maszynie, która specjalizuje się raczej w małych miejskich ogrodach.

PROS:

 • Dobra jakość cięcia
 • Łatwa w obsłudze kosiarka
 • Wiele wysokości koszenia
 • Dobra ergonomia
 • Dość lekka kosiarka

CONS:

 • Zbiornik paliwa trochę mały


Często zadawane pytania dotyczące kosiarek spalinowych

Jaki rodzaj benzyny jest stosowany w kosiarkach spalinowych?

Wyposażone są w silniki 4-suwowe, zbiornik paliwa i zbiornik oleju. Konieczne jest dodanie 95-oktanowej benzyny bezołowiowej.

Jaki rodzaj oleju jest potrzebny i jak często należy go wymieniać?

Kosiarki te pracują na oleju do silników czterosuwowych. Jeśli chcesz maksymalnie wydłużyć żywotność urządzenia, zalecamy zakup wysokiej jakości oleju i jego wymianę co 50 godzin pracy. Nie oszczędzaj na oleju, to najlepsza inwestycja dla silnika Twojej kosiarki..

Jak wybrać kosiarkę spalinową?

Kosiarki spalinowe powinny być dobierane w zależności od wielkości trawnika, a także od szeregu czynników, począwszy od szerokości i wysokości koszenia, a skończywszy na mocy i pojemności silnika.

Jak długo wystarcza przeciętna kosiarka spalinowa?

Przy prawidłowej konserwacji i pielęgnacji przeciętna kosiarka wytrzymuje od 8 do 10 lat. Kosiarka, która nie jest konserwowana, może wytrzymać połowę tego czasu.

Czy kosiarki spalinowe wymagają konserwacji?

Kosiarki spalinowe wymagają wymiany oleju, wymiany pokrywy i czyszczenia filtrów. Podwozie może być również czyszczone, a następnie zwraca się uwagę na rolki i łańcuchy (jeśli są obecne), koła i kontrole oleju. Kiedy będziesz potrzebował serwisowania; jeden lub dwa klucze, mydło w płynie, klucz do świec zapłonowych i świece zapłonowe, nie zapominając o oleju do kosiarki.

Jak często należy serwisować kosiarkę spalinową?

Raz w roku. Kupując kosiarkę spalinową, zazwyczaj przez pierwsze dwa lata działa ona bez zarzutu. Po tym czasie przewody zaczynają się rozciągać, ostrza tępią się, a gaźnik może wymagać naprawy.

Czy można obracać kosiarkę spalinową na boki?

Nigdy nie obracaj kosiarki na boki, nawet na krótki okres czasu, ponieważ spowoduje to przedostanie się paliwa z gaźnika i/lub oleju ze skrzyni korbowej do filtra powietrza lub tłumika, powodując utrudniony rozruch i nadmierne dymienie oraz możliwe zanieczyszczenie końcowe wkładu filtra powietrza.


Dlaczego warto kupić kosiarkę spalinową?

O ile nie masz małego ogrodu wielkości znaczka pocztowego, prawdopodobnie będziesz potrzebował kosiarki spalinowej. Bardzo przyjemnie jest kosić mały ogródek kosiarką elektryczną, ale kosiarka spalinowa daje znacznie więcej mocy i swobody. Jest to szczególnie ważne w przypadku średniej i dużej powierzchni trawnika, a także w przypadku brzegów lub zboczy..

Początkowy koszt zakupu kosiarki spalinowej jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku opcji elektrycznej, ale lepsza moc i wygoda wynikająca z braku konieczności martwienia się o kable elektryczne sprawią, że inwestycja ta będzie warta zachodu. Kosiarki spalinowe są również ogólnie bardziej trwałe, więc będą trwać dłużej niż większość kosiarek elektrycznych. Wynika to głównie z wyższej jakości wykonania i stalowych pokładów.

Niektórzy będą twierdzić, że kosiarki akumulatorowe przyczynią się do upadku kosiarek spalinowych. Prawdą jest, że bezprzewodowe akumulatory litowo-jonowe znacznie się poprawiły w ciągu ostatnich 2 lat, ale nadal wiele lat dzieli je od zastąpienia kosiarek spalinowych. W przypadku większych i bardziej pofałdowanych trawników kosiarki spalinowe nadal mogą być najlepszym rozwiązaniem pod względem mocy, trwałości, dłuższego czasu pracy i samojezdności, dzięki czemu koszenie trawnika jest łatwiejsze i szybsze..


Najlepsze elektryczne kosiarki do trawy

Gardena PowerMax

Kolekcja elektryczna Gardena PowerMax jest jedną z najlepszych na rynku. Ta popularna marka ogrodnicza gwarantuje najwyższą jakość wszystkich swoich komponentów.

PowerMax oferuje kilka modeli o większej lub mniejszej szerokości koszenia. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te noże są lekkie i praktyczne. Moc najmniejszego z kolekcji to 1200 W.który jest niski, ale wystarczający dla jego szerokości 32 centymetrów. Kosiarka Gardena PowerMax przycina trawnik czysto i cicho w porównaniu z innymi kosiarkami elektrycznymi.

Posiada ergonomiczny i teleskopowy uchwyt. Umożliwia wygodny i dostosowany uchwyt dla osób o różnym wzroście.

Obudowa z polipropylenu jest odporna na uderzenia i upływ czasu. Posiada grzebienie po bokach, które prowadzą trawę i umożliwiają optymalne cięcie na całej szerokości, pozostawiając niewiele krawędzi.

Zalecany dla powierzchni od 250 do 300 metrów kwadratowych. Jeśli chcesz przycinać nieco większe ogrody lub uzyskać większą szerokość cięcia przy mniejszej ilości przejazdów, zapoznaj się z wersją 42 cm.

Właściwości techniczne

 • Moc: 1200 W
 • Szerokość cięcia: 32 cm
 • Dwanaście poziomów cięcia: 20-60 mm
 • Torba do zbierania: 30 l
 • Hałas: 91 dB
 • Waga: 8,3 kg

Najwyższej jakości maszyna elektryczna. Niezwykle użyteczny i trwały. Idealny do małych powierzchni, do 300 metrów kwadratowych.


 

➤ WOLF-Garten A 370

Kosiarka WOLF Garden A 370 to przewodowa kosiarka elektryczna o mocy 1600 W. Producent poleca ten model do trawiastych powierzchni o wielkości do 350 metrów kwadratowych. Urządzenie pracuje z szerokością koszenia wynoszącą 37 centymetrów i wysokością koszenia od 2,5 do 7,5 centymetra. Można ją regulować w sześciu stopniach.
sukces
Z prowadzeniem kabli Flick-Flack®: W zakresie podłączenia zasilania ta kosiarka jest wyekwipowana w prowadzenie przewodu Flick-Flack®. Jest to uchwyt kablowy, który chroni kabel zasilający przed naprężeniami rozciągającymi i przeciwdziała załamaniom kabla lub innym uszkodzeniom kabla.

Kosiarka WOLF posiada cztery koła o różnych średnicach – 15 centymetrów z przodu i 20 centymetrów z tyłu. Dla wygodnej i przyjaznej dla pleców pracy urządzenie wyposażone jest w uchwyt o regulowanej wysokości. Cechą szczególną jest system ACC firmy WOLF-Garten, który optymalizuje wynik koszenia i zbierania oraz zapobiega zatykaniu się kanału wyrzutowego. Do intensywnej pielęgnacji ogrodu model ten oferuje w naszym porównaniu funkcję mulczowania. Maksymalna głośność pracy nie jest cicha, ponieważ wynosi 96 decybeli.

WOLF garden A 370 prezentuje przyciągający wzrok design w kolorze czerwonym z żółtymi akcentami kolorystycznymi. Wymiary tej kosiarki to 139 × 40 × 110 centymetrów, a waga wynosi 15 kilogramów.

PROS:

 • Z funkcją mulczowania
 • Duża moc 1.600 W
 • Z prowadzeniem kabli Flick-Flack®️.
 • Przełom źdźbła 37 Zentimeter

CONS:

 • Przewodowy
 • Porównywalnie ciężki
 • Dostarczany bez kabla zasilającego


➤ Einhell GC-EM 1536

GM-EM 1536 jest mocny i trwały. Można kosić wysoką trawę bez obaw, że ucierpi na tym silnik.

Posiada wytrzymałą obudowę z polipropylenu. Solidny i niezawodny. Kosz o pojemności 38 litrów wystarcza do zbierania trawy w ogrodziepod warunkiem, że nie zarośnie i nie przekroczy zalecanych wymiarów (kosiarka dla mniej niż 500 metrów kwadratowych).

Właściwości techniczne

 • Moc: 1500 W
 • Szerokość cięcia: 36 cm
 • Pięć poziomów cięcia: 25-65 mm
 • Torba do zbierania: 38 l
 • Hałas: 95 dB
 • Waga: 10 kg

Doskonały stosunek jakości do ceny kosiarki do trawy. Jeden z najpotężniejszych w selekcji. Idealna do koszenia wysokiej trawy.


 

➤ Alpina 293380064/A14

Włoska marka Alpina oferuje mały, bardzo kompaktowy model o imponujących osiągach w przystępnej cenie. Silnik o mocy 1400 W tej akumulatorowej kosiarki elektrycznej może być stosowany w średniej wielkości ogrodach o powierzchni do 500 m². Szerokość koszenia jest bardzo dobra jak na ten rozmiar, 38 cm koszenia na jeden przejazd.

Posiada zintegrowany kosz na trawę o dużej pojemności (40 litrów), co ograniczy liczbę wyjazdów w celu jego opróżnienia i zoptymalizuje czas pracy. Poziom wysokości można ustawić w 3 pozycjach od 2,5 do 6 cm. Regulacja kół może być jednak nieco kłopotliwa. Należy zachować ostrożność i upewnić się, że jest on zablokowany na swoim miejscu.

Składana kierownica, którą można ustawić na żądanej wysokości, jest bardzo praktyczna i pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Znaleźliśmy dwa niedociągnięcia, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, czas chłodzenia urządzenia może być nieco długi, gdy jest ono zatrzymane. Drugi problem, z którym regularnie spotykają się użytkownicy, dotyczy trzymania kół. Przed rozpoczęciem koszenia upewnij się, że nakrętki mocujące je są prawidłowo dokręcone.

PROS:

 • Szablon
 • Moc
 • Duża taca ociekowa
 • Regulowana kierownica
 • Wydajność

CONS:

 • Czas chłodzenia
 • Zachowanie koła


 

➤ Greenworks G40LM35K2X

W ciągu zaledwie kilku lat marka kosiarek Greenworks stała się jedną z wiodących marek w tej dziedzinie, ponieważ projektuje wydajne urządzenia, które można uznać nawet za tak dobre jak kosiarki termiczne. Akumulatorowa kosiarka elektryczna Greenworks G40LM35K2X jest tego doskonałym przykładem. Akumulator o napięciu 40 V ma zasięg wystarczający do skoszenia nawet 500 m² trawnika za jednym razem. Co więcej, dzięki temu, że akumulator jest wymienny, można go wymienić na inny, jeśli trzeba będzie skosić większy obszar. Jednak oprócz niezwykłego zasięgu, kosiarka elektryczna Greenworks G40LM35K2X z akumulatorem może pochwalić się również wyjątkową wydajnością, którą klienci bardzo sobie chwalą.

Kosiarka akumulatorowa Greenworks G40LM35K2X jest tak wydajna, ponieważ jej szerokość koszenia wynosi 35 centymetrów, a wysokość cięcia można regulować w zakresie od 20 do 70 milimetrów. Dodatkowo, dzięki 40-litrowemu koszowi na trawę, można kosić bez konieczności ciągłego opróżniania go. Marka Greenworks wykonała świetną pracę przy tworzeniu tego sprzętu, który jest dostarczany z 2 bateriami i spełni wszystkie Twoje wymagania, niezależnie od tego, jakie one są. Jeśli nie chcesz ryzykować rozczarowania kolejnym zakupem, nie ma wątpliwości, że akumulatorowa kosiarka elektryczna Greenworks G40LM35K2X spełni wymagania swojej nazwy.


➤ Bosch ARM 32

Szerokość cięcia wynosi 32 centymetry, ale jest również sprzedawana w dwóch większych szerokościach: 34 i 37 centymetrów. Naszym zdaniem, mniejsza wersja jest lepsza, zaoszczędzisz kilka euro i prawie nie zauważysz różnicy w porównaniu do większych modeli.

Polipropylenowa obudowa jest ultralekka, mniej wytrzymała od swoich poprzedników, prostsza i lżejsza. Takie podwozie umożliwia ekstremalną zwrotność, ale jednocześnie zmniejsza odporność na wstrząsy i ogólne zużycie.. Jest to główne ograniczenie maszyn elektrycznych Bosch.

Po bokach posiada grzebienie, które kierują trawą i maksymalnie redukują konieczność przycinania krawędzi.

Polecany do małych ogrodów, poniżej 300 metrów kwadratowych.

Charakterystyka techniczna

 • Moc: 1200 W
 • Szerokość cięcia: 32 cm
 • Pięć poziomów cięcia: 20-60 mm
 • Torba do zbierania: 31 l
 • Hałas: 93 dB
 • Waga: 6,8 kg

Najlżejsza i najbardziej zwrotna kosiarka elektryczna na rynku. Sprawdza się w skomplikowanych obszarach z drzewami i innymi przeszkodami.


 

➤ AL-KO 113540

Szczególną cechą kosiarki elektrycznej AL-KO 113540 jest to, że jest zasilana z akumulatora. Według producenta, czas pracy na akumulatorze wystarcza na przycięcie terenów zielonych o powierzchni do 200 metrów kwadratowych. Czas ładowania akumulatora wynosi około 150 minut. Kosiarka pracuje z szerokością koszenia wynoszącą 34 centymetry i regulacją wysokości koszenia w sześciu stopniach od 2,5 do 7,5 centymetra.

Posiada kompleksowe zabezpieczenia: Aby zapobiec przypadkowemu włączeniu, tę kosiarkę do trawy można uruchomić tylko za pomocą klucza bezpieczeństwa. Aby uruchomić urządzenie, należy nacisnąć podwójny uchwyt. Osłona przeciwuderzeniowa chroni użytkownika przed wyrzucanymi dookoła ścinkami.

Jak podaje producent, AL-KO 113540 posiada lekką obudowę z tworzywa sztucznego, która ułatwia pracę. Zintegrowany uchwyt do przenoszenia ma umożliwić łatwy transport na teren zielony, który ma zostać skoszony. Model ten należy do rodziny akumulatorów EasyFlex. Oznacza to, że akumulator kosiarki może być wykorzystywany do zasilania innych narzędzi ogrodowych AL-KO.

Model AL-KO 113540 charakteryzuje się głównie jasnoszaro-czarną stylistyką z wieloma czerwonymi akcentami. Wymiary tej kosiarki wynoszą 120 × 38 × 100 centymetrów, a jej waga to 12 kilogramów.

PROS:

 • Bateria
 • Szerokość cięcia 34 centymetry
 • Wysokość cięcia regulowana w sześciu stopniach
 • Akumulator z wskaźnikiem poziomu naładowania

CONS:

 • Ograniczony czas pracy dzięki baterii
 • Pojemnik na trawę tylko 30 litrów


 

➤ Ryobi OLM1833B One+

Ta lekka kosiarka elektryczna jest zasilana akumulatorem o napięciu 18 V. Chociaż akumulator nie jest w zestawie, ani ładowarka, to korzysta z systemu Ryobi One+, który pozwala na baterie do wszystkich narzędzi ogrodowych w zakresie. Jest to wielka zaleta dla fanów Ryobi.

Na jedną sesję koszenia należy przeznaczyć co najmniej dwie baterie, zwłaszcza jeśli trawa jest gęsta i wysoka. Zaleca się stosowanie tego modelu na powierzchniach do 200 m². Możliwe jest jednak koszenie większych powierzchni, ale wydajność może nie być tak dobra jak przy szerokości koszenia wynoszącej tylko 33 cm.

Półsztywny kosz na trawę jest składany i można go łatwo przechowywać na górze kosiarki. Chociaż pojemność 35 litrów może wydawać się niewielka, można go używać w trybie “mulczowania”. Dzięki temu można zrezygnować z worka na śmieci, a drobno posiekaną trawę pozostawić na trawniku. Będzie jednak wymagała częstszego koszenia.

Można wybrać jedną z 5 pozycji cięcia od 2,5 do 6,5 cm. System EasyEdge optymalizuje cięcie trawy, aby ostrza były jak najbliżej krawędzi.

Model ten posiada ergonomiczne uchwyty i można ustawić najbardziej komfortowe ustawienie wysokości uchwytu.

PROS:

 • Wymienna bateria One+
 • Elastyczny pojemnik na odpady
 • System EasyEdge
 • 5 wysokości cięcia

CONS:

 • Szerokość cięcia
 • Małe obszary


 

➤ Black+Decker BEMW481BH-QS

To, co uwielbiamy w tej kosiarce elektrycznej to jej moc! Technologia E-drive zastosowana w silniku o mocy 1800 W zapewnia wysoki i stały moment obrotowy, umożliwiając pracę nawet na wysokiej i mokrej trawie.

Mimo że waży tylko 17,4 kg, jest nadal zwrotny i łatwy do pchania jak na model bez przyczepy. Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 600 m². Szerokość koszenia 42 cm skróci czas koszenia, a technologia EdgeMax pozwoli Ci zbliżyć się do krawędzi. Bardzo interesujący jest wybór 6 wysokości cięcia, od 2 do 7 cm.

Kolejną zaletą tego narzędzia Black+Decker jest jego pojemność! Z jednej strony sztywny, 50-litrowy pojemnik na odpady jest wyjątkowo duży, a z drugiej strony system noży skrzydełkowych rozdrabnia trawę tak drobno, że optymalizuje zebraną objętość o 80%. Oszczędza to wielu podróży w celu opróżnienia odpadów.

Model ten posiada ergonomiczne uchwyty SoftGrip i poręczną prowadnicę kabla, aby zapobiec wypadkom. Jednak prowadnica jest trochę krucha. Należy obchodzić się ostrożnie! Marka stawia na długowieczność swoich produktów i dostarcza kółka wzmocnione specjalnym uchwytem.

PROS:

 • Dokładne siekanie
 • Duża taca zbierająca
 • Moc
 • Przewodnik kablowy
 • Szerokość cięcia

CONS:

 • Waga
 • Prowadnica trochę krucha


 

➤ Bosch CityMower 18

Jest to najwyższy model wśród małych akumulatorowych kosiarek elektrycznych firmy Bosch. Dzięki niewielkiej wadze 11 kg wraz z akumulatorem pozwala bez wysiłku czyścić powierzchnie do 300 m².

Oferowany przez nas pakiet zawiera ładowarkę i akumulator 18 V 4 Ah. Należy pamiętać, że akumulator o pojemności 2,5 Ah nie wystarczy do efektywnego koszenia. Jeśli powierzchnia trawnika jest większa niż 200 m², warto rozważyć zakup zapasowego akumulatora, aby dokończyć sesję. Czas ładowania wynoszący 95 minut oznaczałby, że trzeba by się długo zatrzymywać.

W tym modelu kosiarki zastosowano system Bosch Power for All. Jeśli lubisz tę markę, z pewnością ucieszy Cię możliwość stosowania akumulatorów we wszystkich urządzeniach z tej serii.

Cięcie jest bardzo precyzyjne. Urządzenie wyposażone jest w system prowadzenia po trawie, dzięki czemu jak najlepiej oczyści Twoje krawędzie. Szerokość cięcia wynosząca 32 cm jest odpowiednia dla tego typu małego narzędzia ogrodowego. Wysokość koszenia od 3 do 6 cm można regulować bezpośrednio na kierownicy, co jest znacznie praktyczniejsze niż w przypadku kół.

Bosch pomyślał także o Twoim komforcie. Uchwyty ErgoFlex skutecznie zmniejszają napięcie w dłoniach i ramionach. Regulacja wysokości prowadnicy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić przyjęcie prawidłowej postawy ciała.

PROS:

 • Lekki
 • Poręczny
 • Wymienne baterie Zasilanie dla wszystkich
 • Duży pojemnik jak na ten rozmiar
 • Regulacja cięcia na kierownicy

CONS:

 • Należy dostarczyć 2 baterie
 • Kierownica nie składana


 

➤ Bosch AdvancedRotak 750

Bosch oferuje również model w kategorii Advanced, który nadaje się do pomieszczeń o powierzchni 750 m². Informacje zwrotne od kilku użytkowników nadają mu większą pojemność. Przy mocy 1700 W i szerokości talii 44 cm nie byłoby w tym nic dziwnego!

Chociaż nie jest samobieżny, łatwo nim manewrować. Posiada poręczne pokrętło regulacji wysokości koszenia, oferujące 7 pozycji w zakresie od 2,5 do 8 cm. Prowadnica krawędziowa zapewni wykończenie.

Półsztywny kosz na trawę mieści dobre 50 litrów trawy, ale także martwe liście dzięki zastosowaniu listwy LeafCollect. Jego zaletą jest to, że jest składany, co ułatwia przechowywanie. Żałujemy, że zestaw do mulczowania jest sprzedawany oddzielnie. Niewielka dodatkowa inwestycja za bardzo cenną opcję, którą można łatwo zainstalować zamiast kosza na trawę.

Bardzo podobał nam się system Pro Silence, który w imponujący sposób redukuje poziom hałasu tej maszyny, a także komfort fizyczny zapewniany przez regulowaną i składaną kierownicę ErgoSlide.

Należy uważać, aby nie używać tej kosiarki na mokrych trawnikach. Wygląda na to, że model ten nie radzi sobie dobrze z wilgocią w dłuższym okresie czasu.

PROS:

 • Bardzo cichy
 • Potężny
 • 7 wysokości cięcia
 • Duża, składana taca zbierająca

CONS:

 • Zestaw do mulczowania sprzedawany oddzielnie
 • Uszczelnienie


 

➤ Black+Decker BEMW351-QS

Chcieliśmy zaprezentować Państwu niedrogi model, który oferuje rzeczywistą wydajność w pomieszczeniach o powierzchni do 300 m². Tak jest w przypadku tej bardzo kompaktowej kosiarki ogrodowej o mocy 1000 W i szerokości koszenia 32 cm.

Technologia E-drive zapewnia perfekcyjne cięcie nawet na mokrych trawnikach, a system Black&Decker EdgeMax optymalizuje przejazd blisko krawędzi. Dzięki trzem wysokościom koszenia można wybrać koszenie trawnika na 2, 4 lub 6 cm.

Kosiarka ta posiada kosz o pojemności 35 litrów, co jest bardzo dużą pojemnością w porównaniu z podobnymi modelami.

Jest jedna zaleta, która szczególnie przypadła nam do gustu w tym modelu. Oferuje dwupunktowy start na ergonomicznych uchwytach, który jest odpowiedni zarówno dla prawo- jak i leworęcznych użytkowników. Kierownica może być również złożona w celu łatwego przechowywania.

Bardzo niska cena za doskonałą wydajność tej praktycznej i niezawodnej kosiarki elektrycznej.


 

➤ Bosch ARM 34

Jest to mocniejsza wersja modelu Bosch ARM 32, który prezentowaliśmy wcześniej. W tej kosiarce o mocy 1300 W zwiększono wszystkie wydajności. Nadaje się do ogrodów o powierzchni do 200 m². Szerokość koszenia została zwiększona o 2 cm z 32 do 34 cm, a wysokość koszenia została zwiększona do 70 mm. Nawet pojemność kosza na trawę wzrosła, i to nie tylko nieznacznie, z 40 litrami do dyspozycji zamiast 31 litrów w ARM 32.

Waga również wzrosła do 11 kg. Oczywiście, cena również wzrasta, ale można znaleźć to narzędzie w specjalnej ofercie za około 150 euro.

Wyposażona jest w opcję prowadnicy trawy dla rzekomo idealnego przycinania krawędzi, ale wymaga to jeszcze poprawy. Uchwyty ErgoFlex są obecne w tym modelu, aby zapewnić komfortową jazdę. Kierownicę można łatwo złożyć, dzięki czemu kosiarka bez problemu znajdzie swoje miejsce w garażu lub warsztacie. Dzięki uchwytowi do przenoszenia nie będziesz miał problemu z jego przenoszeniem.


 

➤ Einhell GE-CM 18/33 Li

Idealny do powierzchni do 200 m², jest zasilany bateryjnie i korzysta z systemu Einhell Power X-Change. Technologia ta oferuje zwykłym użytkownikom możliwość dostosowania akumulatorów do wszystkich narzędzi PXC. Prawdziwa oszczędność, gdy chcesz być lojalny wobec Einhell.

Model ten jest dostarczany z ładowarką i akumulatorem 18 V 4 Ah. 2,5 Ah będzie najprawdopodobniej niewystarczające dla tego typu narzędzia. Upewnij się, że zawsze masz zapasowy akumulator, zwłaszcza jeśli Twój trawnik jest gęsty. Szkoda by było czekać na czas ładowania, aby zakończyć koszenie.

Dwie szczególne cechy, które przemówiły do nas w tym narzędziu to wielkość kółek wózka, które zachowują stan gleby oraz pojemnik na odpady ze wskaźnikiem napełnienia. Ta kosiarka ogrodowa o wadze 10,9 kg oferuje regulację poziomu koszenia i trzy opcje wysokości kierownicy dla Twojej wygody.


 

➤ Bosch UniversalRotak 550

Kto zdecyduje się na Bosch UniversalRotak 550, otrzyma elektryczną kosiarkę do trawy o mocy 1300 W. Według producenta, model ten nadaje się do przycinania trawników o powierzchni do 550 metrów kwadratowych. Kosiarka pracuje z szerokością koszenia wynoszącą 37 centymetrów. Bosch obiecuje intuicyjną wysokość koszenia, którą można regulować jednym kliknięciem – sześć stopni w zakresie od 2,5 do 7 centymetrów. Zbiornik na odpady ma widoczny poziom i pojemność 40 litrów.

Ze składanym workiem na śmieci: Worek na trawę tej kosiarki można złożyć w celu łatwego i oszczędzającego miejsce przechowywania.

Kosiarka Bosch UniversalRotak 550 jest wyposażona w cztery koła oraz uchwyt ErgoFlex, który zapewnia wygodną i zdrową postawę. Cechą szczególną tego modelu jest wbudowany nóż LeafCollect, który według producenta doskonale rozdziela trawę i zbiera liście do łatwej utylizacji. Przedłużony grzebień umożliwia koszenie aż do krawędzi trawnika, co pozwala uniknąć późniejszego podcinania. Maksymalna głośność pracy tej kosiarki wynosi 93 decybele.

Zewnętrznie Bosch UniversalRotak wyróżnia się efektownym wzornictwem i czarno-zieloną stylistyką. Waga urządzenia wynosi 13,5 kilograma.

PROS:

 • Z przedłużonym grzebieniem do trawników
 • Składana strona
 • Do powierzchni do 550 metrów kwadratowych
 • Szerokość koszenia 7 centymetrów
 • Pojemnik na trawę 40 litrów
 • Moc 1.300 W
 • Z funkcją LeafCollect

CONS:

 • Przewodowy
 • Porównywalnie ciężki


 

➤ Black+Decker CLMA4820L2-QW

Niektórzy narzekają na to, jak często trudno jest im kosić swój ogród. To czasami prowadzi do tego, że przestają to robić. W rezultacie ich trawnik nie jest już przyjemny dla oka. Chcesz mieć piękny trawnik? Dlaczego nie skorzystać z kosiarki Black+Decker CLMA4820L2-QW 36V Li-Ion? Jest to kosiarka akumulatorowa, która umożliwia omijanie przeszkód podczas koszenia. Jest to idealny sprzęt do skutecznego wykonania tego zadania. Gwarantuje to optymalny rezultat. Dzięki temu narzędziu koszenie trawników stanie się prawdziwą przyjemnością. Odkryjmy to razem!

Ten model kosiarki należy do kategorii kosiarek akumulatorowych firmy Black & Decker. Posiada dwie baterie litowe 36V zapewniające maksymalną autonomię (dokładnie 40 minut). Jest dość wytrzymały i posiada wygodną rączkę do wózka pokrytą pianką. Ten typ maszyny doskonale nadaje się do ogrodu o powierzchni około 600 m2. Silnik jest wyjątkowo mocny, dzięki czemu ostrza obracają się płynnie i wydajnie, umożliwiając koszenie trawników. A to nie wszystko: aby umożliwić koszenie na żądanej wysokości, kosiarka jest wyposażona w centralną dźwignię z 6 pozycjami, która umożliwia regulację wysokości koszenia w zakresie od 20 do 80 mm. Możesz być pewien, że uzyskasz doskonały efekt koszenia. Szerokość koszenia akumulatorowej kosiarki akumulatorowej Black & Decker CLMA4820L2-QW wynosi 38 cm. Dzięki temu w krótkim czasie można utrzymać duże powierzchnie. Dzięki tej kosiarce zbieranie trawy stanie się najmniejszym zmartwieniem podczas koszenia, ponieważ wskaźnik pokazuje w czasie rzeczywistym stopień zapełnienia kosza na trawę.

Black & Decker to dobrze znana marka, która produkuje te narzędzia od ponad wieku. Rozumiemy przez to, że ich produkty zawsze były doskonałej jakości. Dzięki tej kosiarce firma po raz kolejny potwierdza, że zawsze dostarcza swoim klientom produkty wysokiej jakości. Kosiarka akumulatorowa Black+Decker CLMA4820L2-QW 36V Li-Ion jest lekka i łatwa w obsłudze. Jego największą zaletą jest to, że jest wyposażony w dwie baterie, co podwaja jego autonomię. Należy jednak zaznaczyć, że taca zbiorcza nie ma dużej pojemności. Ponadto, jego rozmiar może być nieco kłopotliwy, jeśli nie masz dużego pokoju.


 

➤ Bosch AdvancedRotak 650

Jako przewodowa kosiarka elektryczna, Bosch AdvancedRotak 650 posiada moc 1700 W. Pracuje z szerokością koszenia 41 cm. Pracuje z szerokością koszenia wynoszącą 41 centymetrów i pozwala użytkownikom na sześciostopniową regulację wysokości koszenia w zakresie od 2 do 8 centymetrów. Pojemnik na ścinki w tym modelu z naszego porównania mieści do 50 litrów ścinków i oferuje widoczny poziom. Technologia Bosch ProSilence: Według producenta, hałas koszenia w tym modelu jest zredukowany nawet o 70 procent.

Kosiarka Bosch AdvancedRotak 650 została zoptymalizowana pod kątem komfortowej pracy. Uchwyt kosiarki ma ergonomiczny kształt i można go bardzo wygodnie uchwycić dzięki miękkim powierzchniom Softgrip. Wysokość można łatwo regulować za pomocą teleskopowej rączki. Szczególną cechą tej kosiarki do trawy jest funkcja zbierania liści. Dzięki innowacyjnemu nożowi kosiarka może zbierać liście. Wydłużony grzebień umożliwia koszenie bezpośrednio przy krawędzi trawnika.

Pomocnik ogrodowy Bosch AdvancedRotak 650 ma zielono-czarny design. Wymiary tej kosiarki to 74 x 40 x 45 centymetrów, a waga wynosi 16 kilogramów.

PROS:

 • Z technologią ProSilence
 • Duża moc 1.700 W
 • Sześciostopniowa regulacja wysokości koszenia
 • Pojemnik na trawę 50 litrów
 • Teleskopowy uchwyt z powierzchnią Softgrip
 • Z funkcją zbierania liści

CONS:

 • Przewodowy
 • Porównywalnie ciężki
 • Brak uchwytu na kabel zasilający


 

➤ Greenworks Tools G40LM41K2X

Greenworks Tools G40LM41K2X jest do Twojej dyspozycji w zakresie potrzeb ogrodniczych. Jest zasilany przez 2 akumulatory o pojemności 2 Ah i jest dostarczany z darmową ładowarką. Dzięki tej maszynie pokochasz koszenie trawnika.

Kosiarka Greenworks Tools G40LM41K2X ma szerokość koszenia 41 cm i jest przeznaczona do małych powierzchni (nieprzekraczających 600 m²). Jego pojemność jest więcej niż wystarczająca, aby utrzymać ogród w czystości i porządku. Zasilany 2 akumulatorami, jest bardzo cichy i zapewnia dobre warunki pracy. Masz do dyspozycji 5 poziomów regulacji wysokości cięcia, aby uzyskać pożądany rezultat.

Należy pamiętać, że kosiarka akumulatorowa Greenworks Tools G40LM41K2X posiada kosz na trawę o pojemności 40 litrów. Dzięki tak dużej pojemności nie trzeba przerywać koszenia co 10 minut, aby opróżnić kosz na trawę. Kosiarka mulczuje również ścinki trawy i posiada tryb automatycznego startu. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk. Wreszcie, kosiarka waży tylko 18 kg.


Często zadawane pytania dotyczące kosiarki elektrycznej

Jakie są najlepsze marki kosiarek elektrycznych?

Marki, które produkują najlepsze silniki elektryczne do tego typu maszyn to: Husqvarna, Gardena i Bosch, w tej kolejności.

Dla jakiego typu użytkownika polecana jest kosiarka elektryczna?

Jeśli masz dużo drzew, skał, kamieni i innych elementów w ogrodzie, wersja elektryczna nie jest najbardziej zalecanym urządzeniem. Splątany przedłużacz będzie Twoim najgorszym wrogiem. Kosiarka elektryczna jest jednak doskonałym rozwiązaniem w małych, otwartych ogrodach. Urządzenia te posiadają wirujące ostrze o dużej sile cięcia, niewielki rozmiar (mniejszy niż kosiarki spalinowe) i małą wagę. Wszystko to sprawia, że maszyna jest niezwykle zwrotna.

Konserwacja to kolejna z ich mocnych stron. Nie posiadają one silnika spalinowego i wymagają jedynie okresowego ostrzenia noży.

Jakie są wady i zalety kosiarek elektrycznych?

Zalety

 • Przydatna strona
 • Potężny
 • Gospodarczy
 • Umożliwia cięcie każdej odmiany
 • Minimalna obsługa techniczna

Wady

 • Ograniczenie do małych ogrodów
 • Nie nadaje się do obszarów zalesionych
 • Zaplątane kable
 • Mały kosz na trawę

Jak przedłużyć żywotność elektrycznej kosiarki do trawy?

Kosiarki te nie wymagają dużego nakładu pracy, ale muszą być prawidłowo użytkowane. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby przedłużyć żywotność swojej nowej kosiarki elektrycznej:

 • Nie należy używać go na dłuższych odcinkach niż zalecane.
 • Unikaj koszenia w środku dnia, zwłaszcza w gorące dni.
 • Należy często kosić trawę, aby zapobiec uszkodzeniu silnika.
 • Czyścić po każdym koszeniu. Usunąć resztki trawy.

Te proste wskazówki zmniejszą ryzyko spalenia silnika elektrycznego kosiarki.

Co należy wiedzieć o kosiarkach elektrycznych?

Kosiarka elektryczna zmniejsza emisję dwutlenku węgla i jest stosunkowo cicha. W przeciwieństwie do nich kosiarka gazowa jest głośna, ale może pracować przez wiele godzin, jeśli tylko w pobliżu znajduje się kanister z benzyną. Jest też zwykle bardziej wydajnyDzięki temu lepiej nadaje się do koszenia gęstej, gęstej trawy, gdzie kosiarka elektryczna może się zapchać.

Jak długa jest żywotność kosiarek elektrycznych?

W zależności od zakupionego produktu, akumulator kosiarki elektrycznej powinien wystarczyć na godzinę pracy przed koniecznością doładowania. Żywotność kosiarki elektrycznej może wynosić do 10 lat, natomiast żywotność jej akumulatora to około 5 lat..

Czy kosiarki elektryczne wymagają konserwacji?

Chociaż kosiarka elektryczna bezprzewodowa lub przewodowa może wymagać mniej konserwacji, nadal wymaga pewnej uwagi, jeśli chcesz, aby działała dobrze i miała długą żywotność. Obejmują one: sprawdzenie zasilania, oczyszczenie pokładu z zanieczyszczeń, wymianę łopatek, dokręcenie okuć i oczyszczenie otworów wentylacyjnych..

>Czy kosiarki elektryczne się opłacają?

Elektryczne kosiarki do trawy są coraz lepsze pod względem mocy. Nie dorównują one jeszcze kosiarkom spalinowym, ale zakładając, że nie pozwolisz, aby Twój ogród wymknął się spod kontroli, mogą być całkiem skuteczne. co zapewnia ogromną moc jak na kosiarkę akumulatorową.

Czy kosiarki elektryczne przewodowe są dobre?

Nawet jeśli możesz kupić przedłużacz, bezprzewodowa kosiarka elektryczna najlepiej sprawdzi się na średnich i dużych podwórkach. Ma to na celu jedynie pożądany komfort i szybkość cięcia. Jednak w przypadku mniejszych trawników najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu przewodowego..

Czy kosiarki elektryczne działają tak samo dobrze jak spalinowe?

Kosiarki elektryczne są dobre dla środowiska, ponieważ nie powodują emisji gazów cieplarnianych, jak ich gazowe odpowiedniki. W dłuższej perspektywie czasowej może się okazać, że kosiarka elektryczna jest tańsza od spalinowej..


Najlepszy robot koszący trawę

➤ McCulloch ROB S600

W naszym głównym ogrodzie mamy ROB R600, starą wersję, i jesteśmy nią zachwyceni. ROB S600 został wprowadzony na rynek w 2020 roku i idzie o krok dalej. Idealny do małych i średnich ogrodów. Pasuje zarówno do prostych przestrzeni, jak i do skomplikowanych obszarów z drzewami i zboczami o nachyleniu do 35%.

Jest bardzo cichy i niezawodny. Stary” model, w ciągu 3 lat nie sprawiał żadnych problemów swoim użytkownikom, jedynie kilka rutynowych wymian ostrzy (zadanie konserwacyjne, które wyjaśniam na końcu tego artykułu).

Zawiera kilka systemów zabezpieczających przed kradzieżą: PIN, alarm akustyczny i blokada.

Działa przez 65 minut bez ładowania. Ładowanie trwa 60 minut.

Jest to najlżejszy i najłatwiejszy do nałożenia podkład ze wszystkich. Najlepsza maszyna do małych i średnich pomieszczeń. Gwarantowana jakość i niezawodność. Ponadto ten nowy model zawiera kompletny system APP i inteligentny system cięcia.

Charakterystyka techniczna

 • Szerokość cięcia: 16 centymetrów
 • Poziomy cięcia: 20 – 50 mm
 • Maksymalny prześwit: 35%.
 • Waga: 7 kg
 • Hałas: 57 dB
 • Rozmiar55 x 38 x 23 cm
 • Przeciwdeszczowa: Tak

Firma McCulloch stworzyła najlepszą kosiarkę automatyczną w swoich czasach. Doskonały stosunek jakości do ceny. Wybitne osiągnięcia. Najlepszy możliwy towarzysz dla małego ogrodu.


➤ Gardena Sileno City 500

Gardena, kolejna gwarantowana marka, jest na drugim miejscu z maszyną Sileno City 500, nowym modelem, od 2020 roku. Przeznaczona do ogrodów o powierzchni do 500 metrów kwadratowych, Zalecamy zachowanie ostrożności i stosowanie go w przestrzeniach do 400 metrów..

Doskonała kosiarka automatyczna, zarówno pod względem jakości materiałów, jak i wydajności koszenia. Jest on bardzo podobny do poprzedniego. Nadaje się zarówno do prostych, płaskich ogrodów z niewielką ilością drzew, jak i do bardziej skomplikowanych ogrodów ze zboczami i drzewami pomiędzy nimi..

Oferuje 65 minut koszenia na jednym ładowaniu akumulatora. Normalny czas ładowania wynosi 60 minut..

Co jest najlepszą rzeczą w tym robocie? Głównym argumentem przemawiającym za Sileno 500, oprócz niezawodności oferowanej przez markę Gardena, jest jego niewielki rozmiar oraz fakt, że posiada on najnowocześniejsze oprogramowanie (nie zapominajmy, że jest to model z 2020 roku). Podkreśla również poziom hałasu, który waha się od 54 do 58 decybeli, jest to jeden z najcichszych na rynku.

Właściwości techniczne

 • Szerokość cięcia: 16 centymetrów
 • Poziomy cięcia: 20 – 50 mm
 • Maksymalny prześwit: 25%.
 • Waga: 7,3 kg
 • Hałas: 58 dB
 • Rozmiar55 x 38 x 23 cm
 • Przeciwdeszczowa: Tak

Robot koszący trawę o wydajności zbliżonej do McCulloch. Cichy, mocny i dość lekki. Nadaje się do każdego ogrodu o powierzchni nie przekraczającej 400 metrów kwadratowych.


➤ Bosch Indego 350

Jedyna na rynku, która tnie wzdłuż, nadając bardziej profesjonalny wygląd. Trawa nie zostanie uszkodzona, gdy maszyna zmieni kierunek jazdy podczas koszenia. Jest również mały i poręczny.

Jego wadą jest bateria. Działa przez 30 minut i ładuje się w 45 minut. Zalecane dla maksymalnie 250 do 300 metrów kwadratowych.

Ten model oferuje wersję Connect, który zawiera łatwą i intuicyjną aplikację mobilną ułatwiającą programowanie i obsługę robota.

Właściwości techniczne

 • Szerokość cięcia: 19 centymetrów
 • Poziomy cięcia: 20 – 50 mm
 • Maksymalny prześwit: 27%.
 • Waga: 7,5 kg
 • Hałas: 61 dB
 • Rozmiar: 44 x 36 x 20 cm
 • Przeciwdeszczowa: Tak

Bosch Indego to najlepszy wybór do małych ogrodów, o powierzchni do 250 metrów kwadratowych. Tnie wzdłużnie, zapewniając profesjonalne wykończenie.


 

 

➤ Husqvarna Automower 310

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 31, 2024 2:33 am

 • Husqvarna 310 to niezawodny robot do koszenia trawy, który optymalnie nadaje się do średnich i złożonych powierzchni o powierzchni do 1000 m²
 • Przy tym Automower poradzi sobie z wzniesieniami do 40% bez problemu
 • Wyjątkowo wysoka wydajność i niskie zużycie energii 25 W...

Part number ‎967623512
Height ‎33,5 centimeters
Length ‎79,5 centimeters
Width ‎56 centimeters
Weight ‎18,6 Kilogramy
Material Type ‎Plastik
Power source ‎Zasilanie bateryjne
Zakres dostawy robot koszący, instrukcja obsługi (może nie być dostępna w języku polskim), stacja ładująca, kabel zasilający, 9 zapasowych

Dla nas jest to najlepszy produkt w naszym wyborze. Łączy w sobie wszystkie cechy doskonałej kosiarki, korzystną cenę, dużą niezawodność i łatwość obsługi.

Ta kosiarka automatyczna Husqvarna Automower 310 umożliwia dość łatwe koszenie trawnika o powierzchni 1000 m2. Pochyły teren, kręte ogrody i trudny dostęp nie stanowią problemu dla tego robota. Znajdzie drogę dookoła, w górę i w dół stoku, a nawet wróci do swojej bazy, aby się naładować.

Ładowanie trwa 1 godzinę i zapewnia 70 minut czystego koszenia. W krótkim czasie kosiarka-robot wykonuje swoją pracę! Będziesz zaskoczony, jak dobrze to działa.

Konstrukcja jest doskonała i dobrze przemyślana pod względem bezpieczeństwa: czujnik podnoszenia wykrywa, czy ktoś chwyta maszynę, która następnie się wyłącza. Czujnik zderzenia ma za zadanie zapobiegać wypadkom. Wreszcie, posiada alarm i kod PIN, aby zapobiec kradzieży.

Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, ta kosiarka-robot jest opłacalną inwestycją dla tych, którzy szukają wydajnego i ekonomicznego urządzenia do częstego koszenia. Ponadto, robot ten jest bardzo trwały i niezawodny. Dzięki temu będą Państwo dysponować sprzętem na lata doskonale utrzymanych trawników.

Przypadnie do gustu zarówno miłośnikom ogrodnictwa, jak i tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu. Ten robot koszący jest przeznaczony nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla profesjonalistów, firm i społeczności, które chcą zautomatyzować koszenie swoich terenów zielonych.

PROS:

 • Duża autonomia
 • Łatwy do zaprogramowania
 • Sterowanie za pomocą smartfona
 • Bardzo niezawodne urządzenie

CONS:

 • Brak wad do wskazania


 

➤ Gardena R50Li

Pierwszą godną uwagi cechą kosiarki automatycznej Gardena R50Li jest jej bardzo atrakcyjna cena. Jest to najtańszy produkt w naszym wyborze i nie ma żadnych poważnych wad i, ogólnie rzecz biorąc, ma funkcje, które są dość porównywalne z innymi modelami.

Mimo dużej wagi jest to szybka kosiarka, która bardzo dobrze radzi sobie z koszeniem, dając bardzo czysty i schludny rezultat. Ten robot koszący z łatwością poradzi sobie na małych powierzchniach (poniżej 500 m2) i wszędzie się zmieści dzięki zmniejszonej szerokości koszenia 17 cm.

Solidny i niezawodny, ten produkt Gardena jest dobrze przemyślany pod względem kontroli i sterowania oraz oferuje bogaty i przejrzysty interfejs programowania. Dzięki ekranowi kontrolnemu można dowolnie zaprogramować koszenie, jego rytm, czas rozpoczęcia itd.

Priorytetem jest również bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy chodzi o uniknięcie interwencji dziecka (cięcie zatrzymuje się natychmiast po podniesieniu urządzenia), czy o ochronę przed uderzeniami (skuteczny system antykolizyjny), czy też o zabezpieczenie przed kradzieżą (kod PIN i alarm), urządzenie to posiada funkcje, które powinny zapewnić Ci spokój ducha.

Podobnie jak we wszystkich urządzeniach Gardena, zastosowano zasadę “mulczowania”: skoszona trawa jest drobno rozdrabniana, a następnie automatycznie rozkładana na trawniku. Zapewnia to rzeczywistą, prawie niewidoczną ochronę trawnika i wzbogaca go o składniki odżywcze, które nadają mu wspaniały kolor.

PROS:

 • Niski koszt
 • Niezawodny
 • Łatwy do zaprogramowania
 • Duża autonomia użytkowania

CONS:

 • Niewielka powierzchnia koszenia (500 m2)
 • Waga trochę ciężk


 

➤ Gardena Sileno+

Kosiarka automatyczna Gardena Sileno+ to, jak sama nazwa wskazuje, następna w kolejności kosiarka Gardena Sileno. Posiada wszystkie istotne cechy i właściwości Sileno. Jedyna różnica polega na tym, że model Sileno+ ma większą wydajność koszenia: 1300 m2 w porównaniu do 1000 m2. I oczywiście jego cena jest również nieco wyższa.

Jakość koszenia jest bardzo dobra i nie pozostawia żadnych nierówności czy niedoskonałości. Ponadto, dzięki funkcji “mulczowania”, ścięta trawa zostaje na trawniku w postaci delikatnego, ochronnego mulczu. Dzięki temu Twój trawnik będzie chroniony, zdrowszy i bardziej dynamiczny.

Kosiarka Gardena Sileno+ może być również programowana za pomocą łatwego w obsłudze menu, dzięki czemu można ustawić precyzyjne, automatyczne cykle koszenia. Posiada wszystkie typowe funkcje bezpieczeństwa, aby zapobiec wypadkom (cięcie zatrzymuje się natychmiast po podniesieniu) oraz niewłaściwemu użyciu lub kradzieży (blokada kodem PIN i alarm).

Obudowa tej zrobotyzowanej kosiarki wykonana jest z twardego plastiku i stali i jest bardzo wytrzymała. Posiada również czujnik deszczu, który sprawia, że w przypadku ulewnego deszczu wraca do bazy. Podsumowując, jest to kompletny robot, który będzie odpowiadał osobom poszukującym wydajnego urządzenia do pielęgnacji dużych powierzchni trawnika.

PROS:

 • Dobra wydajność cięcia (1300 m2)
 • Bezpieczna konstrukcja
 • Niezawodna maszyna
 • Bardzo wydajny energetycznie

CONS:

 • Trochę drogo


Często zadawane pytania dotyczące robotów koszących

Jak działa zrobotyzowana kosiarka do trawy?

Są one odpowiednikiem typowego robota odkurzacza Roomba, który wielu z nas ma w domu, ale przystosowane do koszenia trawnika, nie mniej. Te małe urządzenia są całkowicie autonomiczne.

Mają bazę, do której są automatycznie ładowane, gdy tego potrzebują. Tną w deszczu, błocie i na stromych zboczach, także z przeszkodami takimi jak drzewa, ścieżki czy rabaty kwiatowe.. Nic nie jest w stanie oprzeć się tym małym maszynom.

Co dzieje się z pozostałościami po cięciu?

Nie ma potrzeby zbierania czegokolwiek. Robot ścina tylko końcówki liści, a ścinki są wykorzystywane jako ściółka.

Jaka jest najlepsza kosiarka automatyczna?

Nie ma jednej odpowiedzi, zależy to od rodzaju ogrodu, jaki posiadasz (zwłaszcza rozmiar).

Czy drut obwodowy jest trudny do ułożenia?

Nie. Każdy może to zrobić. Nie bój się, to kwestia cierpliwości. I mam na myśli cierpliwość. Układanie drutu obwodowego w ogrodzie o powierzchni około 200 metrów kwadratowych jest prostym zadaniem, ale zajmuje wiele godzin. Zalecamy, aby robiły to co najmniej dwie osoby.

Jak długo działają zrobotyzowane kosiarki do trawy?

Kosiarki robotyczne służą zazwyczaj przez 10 lat. Zależy to jednak od rodzaju koszonej trawy i innych warunków otoczenia.. Przy odpowiedniej konserwacji możliwa jest znacznie dłuższa żywotność.

Czy kosiarki-roboty naprawdę działają?

W rzeczywistości, kosiarka automatyczna działa najefektywniej, gdy jest używana kilka razy w tygodniu, kosząc niewielką ilość trawy na raz. W ten sposób ścinki są na tyle drobne, że można je przesiać z powrotem do ziemi (zamiast siedzieć na trawie i żółknąć w słońcu).).

Czy kosiarki automatyczne są dobre?

Oprócz ciszy i spokoju – większość modeli emituje tylko około 58-75 decybeli – kosiarki automatyczne mają wiele zalet. Dzięki temu, że są w pełni automatyczne, stanowią dobrodziejstwo dla mniej mobilnych lub starszych ogrodników. Poprawiają zdrowie trawnika, ponieważ “pasą się” mało i często, zapewniając równe cięcie i wytwarzając ścinki pokrywające trawnik..

Czy kosiarka automatyczna może być używana w ogrodzie, w którym rosną drzewa?

Jeśli w Twoim ogrodzie są drzewa, to nie jest to problem. Jeśli drzewa nie mają wystających korzeni, można pozwolić kosiarce po prostu na nie wpadać, tak jak na każdą inną przeszkodę. Jeśli korzenie są wystające, można sprawić, że robot “wyląduje”, tzn. podniesie koła z ziemi.. Można to bardzo łatwo rozwiązać, tworząc wysepki z drutu obwodowego, aby kosiarka odsuwała się od drzewa, lub umieszczając wokół drzewa podwyższoną barierę, aby kosiarka mogła się od niego odsunąć.


Najlepsze ręczne kosiarki do trawy

➤ Fiskars StaySharp

Najlepsza kosiarka ręczna na rynku, ręce w dół.

Fiskars StaySharp to urządzenie bez tarcia. Bardzo cichy i łatwy w obsłudze, trzeba użyć 30% mniej siły niż w przypadku maszyn ciernych. Jest to również jedyna kosiarka ręczna, która może ścinać wysoką trawę.

Bęben obraca się z dwukrotnie większą prędkością niż w przypadku innych kosiarek ręcznych dzięki ukrytemu z boku systemowi łańcuchów i kół zębatych (podobnie jak w rowerze). Duża moc cięcia pozwala na pracę bez przerw w miejscach, gdzie występują małe gałęzie i długa trawa..

Bez tarcia, bezobsługowa, ale zalecamy wyregulowanie ostrzy po otrzymaniu maszyny (mogą być nie wyregulowane ze względu na transport). StaySharp wyrzuca trawę do przodu i nie posiada kosza na śmieci..

Posiada Wi-Fi, można go zaprogramować z dowolnego miejsca.

Właściwości techniczne

 • Szerokość cięcia: 45 cm
 • Wysokości cięcia: 25, 37, 50, 50, 62, 75, 87 i 100 mm
 • Waga: 18,6 kg
 • Rozmiar61 x 37 x 60 cm

Urządzenie najwyższej jakości, bardzo ciche i niewymagające konserwacji. Zalecany zakup do ogrodów o powierzchni 200 m2 lub mniejszej z dowolnym rodzajem trawnika. Nie jest tani, ale najlepszy.


➤ Husqvarna 64

Ta ręczna kosiarka umożliwia dość wysokie koszenie trawy (około 6 centymetrów), zapobiega to zatykaniu i daje swobodę podczas koszenia trawnika..

Działa na zasadzie tarcia (z ostrzem i przeciwostrzem). To, co najbardziej podoba mi się w modelu Husqvarna 64, to jego jakość. Wszystkie elementy, od ostrza po plastik, mają brutalne wykończenie.. Ostrze idealnie wsuwa się w bęben. Niezbyt dobrą stroną jest cena i uchwyt (trudno będzie wykonać pewne ruchy, np. “przekręcić” go, aby go wyczyścić).

Mimo to, jest godny polecenia. Ta ręczna kosiarka będzie służyć przez całe życie.

Właściwości techniczne

 • Długość cięcia: 40 centymetrów
 • Wysokości cięcia: od 12 do 56 mm
 • Waga: 8,7 kg

Wysokiej jakości podwozie i ostrze. Kosiarka polecana do małych ogrodów, nawet gdy trawnik jest mniej lub bardziej wysoki.


➤ Gardena Comfort

Ta kosiarka nie wytwarza tarcia, dlatego wymaga niewielkiej konserwacji i emituje mniej hałasu. Idealny, jeśli masz sąsiadów i mały ogródek. Nie oferuje takiej siły cięcia jak Fiskars, ostrza obracają się na niższych obrotach, ale jego jakość jest na najwyższym poziomie.

Obudowa wokół noży oraz przegroda na spodzie sprawiają, że źdźbła trawy trafiają prosto do kosza.. Na trawniku nie pozostają prawie żadne resztki rozrzucone. Ważna zaleta.

Właściwości techniczne

 • Szerokość cięcia: 40 centymetrów
 • Cztery poziomy cięcia: 12, 22, 32 i 42 mm
 • Waga: 9,8 kg
 • Rozmiar57 x 39 x 31 cm

Kosiarka do trawy Gardena zapewnia czyste i ciche koszenie. Jest to najbardziej kompaktowa i najlepsza ręczna maszyna do zbierania trawy.


➤ Bosch AHM 38

Najlepszy sprzedawca z uwagi na doskonały stosunek jakości do ceny. Ostrza są typu nożycowego, z tarciem.

Generuje on pewien hałas z powodu tarcia, ale jest cichszy niż silnik benzynowy czy elektryczny. Wymaga więcej czynności konserwacyjnych niż poprzednie maszyny. Będziesz musiał wykonać kilka regulacji rocznie i co najmniej coroczne ostrzenie..

Posiada dobrej jakości metalową obudowę. Urządzenie Bosch nadaje się tylko do częstego i niskiego koszenia, nie nadaje się do koszenia wysokiej trawy, obszarów pokrytych kamieniami, gałęziami lub nierównościami terenu..

Różnica pomiędzy Bosch AHM 30 i AHM 38 polega na szerokości cięcia (30 cm w przypadku pierwszej, 38 cm w przypadku drugiej).

Kosz na śmieci w komplecie.

Charakterystyka techniczna

 • Szerokość cięcia: 30 lub 38 centymetrów
 • Cztery poziomy cięcia: 12, 20, 30 i 40 mm
 • Waga: 6-7 kg
 • Rozmiar: 46 x 42 x 46 cm

➤ Einhell GC-HM 40

Po ocenieniu dziesiątek urządzeń zdecydowaliśmy się na markę Einhell, która oferuje rozsądną jakość w bardzo dobrej cenie.

Model GC-HM 40 jest ekonomiczny i choć ma pewne wady, pozwala na koszenie trawnika z gwarancją.

Co mi się najbardziej podobało: Można go złożyć i rozłożyć w kilka sekund. Zajmuje bardzo mało miejsca, może być przechowywany w małej szafce bez problemu. Ponadto bardzo dobrze tnie w dwóch przejściach (pod warunkiem, że ogród nie jest dżunglą).

Co nas mniej przekonuje: odległość między zewnętrzną stroną koła a ostrzem wynosi 7 centymetrów, na tym marginesie nie ścina trawy. Z drugiej strony, poziomy cięcia są zbyt niskie i zbyt blisko siebie, można przegapić cięcie o 4 centymetry lub więcej.

Podczas montażu kabla należy koniecznie dodać 8 podkładek, w przeciwnym razie nakrętki poluzują się i odpadną.

Właściwości techniczne

 • Szerokość cięcia: 40 centymetrów
 • Poziomy cięcia: 15, 25, 31 i 35 mm
 • Waga: 7,5 kg
 • Rozmiar: 58 x 24 x 35 cm

Tania maszyna ręczna dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo. Dobre cięcie. Odpowiednia wydajność dla małego ogrodu.


Często zadawane pytania dotyczące ręcznej kosiarki do trawy

Jak działają kosiarki ręczne?

Ręczne kosiarki do trawy działają z bębnem z ostrzem spiralnym napędzanym od kół przez pchanie. Szerokość cięcia wynosi od 30 do 45 centymetrów. Istnieją dwa rodzaje:

Kosiarkę cierną: Ostrza spiralne w kontakcie z ostrzem umieszczonym u podstawy generują tarcie i “efekt nożycowy”. Obracają się one z niewielką prędkością i wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Ostrza dość łatwo wychodzą z regulacji, należy okresowo sprawdzać cięcie. Wymagają one również corocznego ostrzenia konserwacyjnego.

Kosiarka beztarciowa: Bęben tarczy nie wytwarza tarcia, dzięki czemu może obracać się z większą prędkością i wykonywać bardziej precyzyjne cięcie przy mniejszym wysiłku i hałasie. Ceny tych kosiarek są wyższe. Wymagają one mniej konserwacji.

Kto może skorzystać z kosiarki ręcznej?

Idealnie, jeśli spełniasz następujące kryteria:

 • Posiada niewielki ogród (mniej niż 200 metrów kwadratowych).
 • Powierzchnia jest gładka i czysta (wolna od kamieni i gałęzi).
 • Są Państwo gotowi do częstego koszenia trawnika.

Przewodnik zakupu kosiarki do trawy

Przewodnik zakupu kosiarki do trawy

Bujny, liściasty, zielony trawnik jest tym, o czym marzy wielu ogrodników. A do tego potrzebna jest dobra kosiarka.

W rzeczywistości trawnik jest często największą powierzchnią w ogrodzie. Dlatego tak ważne jest posiadanie wysokiej jakości kosiarki, która będzie pasowała do Twojego trawnika i wielkości ogrodu. W rzeczywistości uważam, że jest to najważniejsze narzędzie ogrodnicze, jakie można mieć..

Ale zakup kosiarki może być przytłaczający. Jest tak wiele różnych typów, a żargon jest mylący.. Często modele są coraz droższe, ale trudno zidentyfikować dodatki.

Dlatego stworzyłem przewodnik zakupu kosiarki. Jest ona całkowicie niezależna i obiektywna. Nie rekomendujemy konkretnych modeli czy marek, ani nie próbujemy Ci niczego sprzedać.

O Przewodnik po zakupach ma na celu jedynie wyjaśnienie różnych cech i pokazują, jaki typ kosiarki jest najlepszy dla różnych wielkości ogrodów, stylów i zapotrzebowania na moc.

Rodzaje kosiarek do trawy

Kosiarki elektryczne

Większość kosiarek do trawy jest zasilana energią elektryczną. Jest to najlepszy wybór dla małych i średnich ogrodów. Kosiarki są mniejsze, tańsze w zakupie i łatwiejsze do przechowywania.

Przed zakupem sprawdź, czy uchwyt pozwoli Ci na koszenie całego ogrodu.

Za kosiarkę elektryczną należy zapłacić od 100 do 400 funtów. Kosiarki pchane są tańsze, zaczynają się od około 100 funtów.

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe to bezproblemowe kosiarki ogrodowe. Mają one wszystkie zalety kosiarki elektrycznej, ale nie musisz martwić się o przewód..

Jednak ze względu na akumulator mogą być droższe niż modele zasilane z sieci. Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe są lżejsze i działają znacznie dłużej niż tradycyjne wersje niklowo-kadmowe, ale są droższe.

Za kosiarkę akumulatorową należy zapłacić od 300 do 500 euro.

Benzynowa kosiarka do trawy

Kosiarki spalinowe to najlepszy wybór do dużych ogrodów, w których kabel sieciowy nie byłby odpowiedni. Są one nieco droższe, ale znacznie bardziej wydajne i szybsze do cięcia. Łatwiej też manewrować nimi wokół dużych obiektów.

Należy jednak pamiętać, że kosiarki spalinowe wymagają konserwacji, tak jak silniki samochodowe, i trzeba będzie sprawdzać i uzupełniać olej.

Za kosiarkę spalinową należy zapłacić od 150 do 500 funtów, w zależności od jej zapotrzebowania na moc.

Ręczne kosiarki do trawy

Są to na ogół małe kosiarki walcowe, które po prostu pcha się siłą mięśni. Najlepiej sprawdzają się w małych ogrodach, nie zużywają energii elektrycznej, nie wytwarzają hałasu i emisji..

Kosiarki pchane nie nadają się jednak do większych lub pochyłych ogrodów, a także dla osób, które mają trudności z pchaniem.

Za kosiarkę pchaną należy zapłacić od 50 do 100 funtów.

Kosiarki do różnych wielkości ogrodów

Pomyśl o swoim trawniku jak o korcie tenisowym. Kort o normalnej wielkości to średni trawnik, połowa kortu lub mniej to mały trawnik. Wszystko, co większe, to duży trawnik.

Oto matematyka kosiarek do trawy:

 • Mały ogród (do 100 m2): kosiarki elektryczne i akumulatorowe.
 • Średni ogród (100 – 250 m2): kosiarki elektryczne, akumulatorowe i spalinowe.
 • Duży ogród (250+ m2): kosiarka spalinowa.

Samojezdny

Niektóre kosiarki elektryczne i spalinowe są samojezdne. Oznacza to, że nie musisz ich naciskać – wystarczy, że pokierujesz ich we właściwym kierunku.

Ułatwia koszenie trawnika, szczególnie w przypadku dużych trawników i ciężkich maszyn. Niektóre modele są wyposażone w regulację prędkości, dzięki czemu można ustawić wygodne tempo chodzenia..

Grassbox

Zwykle zaleca się zbieranie ścinków trawy, a nie pozostawianie ich na trawniku. Większość kosiarek zbiera ścinki do pojemnika znajdującego się z tyłu. Jest to lepsze rozwiązanie niż kosiarki, które pozostawiają je, aby je później zebrać

Jeśli masz średni lub duży trawnik, poszukaj kosza na trawę o dużej pojemności. Dzięki temu zmniejszy się częstotliwość przerywania koszenia i opróżniania zbiornika..

Kosiarki mulczujące

Można też kupić kosiarki, które bardzo drobno tną ścinki trawy i wpychają je z powrotem na trawnik w postaci mulczu. Są one czasami nazywane kosiarkami recyklingowymi. Mulcz dostarcza składników odżywczych do trawnika.

Drobne cięcie pomaga w szybkim rozkładzie ścinków, dzięki czemu nie zaduszają one reszty trawy. Kosiarki mulczujące są drogie, ale to dobry wybór, jeśli nie masz gdzie wyrzucać ścinków trawy.

Szerokość cięcia

Szerokość koszenia kosiarki odnosi się do szerokości, jaką może ona ciąć. Większa szerokość koszenia pozwala skrócić czas koszenia trawnika.

Oto przydatny przewodnik z wykorzystaniem największych rozmiarów trawników.

 • Mały ogród: szerokość koszenia 300 mm.
 • Średni ogród: szerokość koszenia 350-400 mm.
 • Duży ogród: szerokość koszenia 400 mm+.

Wysokość cięcia

Wysokość koszenia określa, jak wysoka będzie trawa po skoszeniu. Większość kosiarek ma regulowaną wysokość koszenia – wystarczy przesunąć ostrza w górę lub w dół.

Dzięki temu można dyktować wysokość trawy i pozostawić ją dłuższą jesienią lub w okresach suszy. Zakresy wysokości koszenia wynoszą zazwyczaj od 20 mm do 60 mm – zobacz moją sekcję dotyczącą prawidłowej techniki koszenia poniżej, aby uzyskać porady..

Wałek tylny

Jeśli chcesz uzyskać efekt pasów na boiskach piłkarskich, potrzebujesz kosiarki z tylnym walcem. Im cięższa kosiarka i jej wał, tym dłuższa żywotność pasów..

Tylne rolki umożliwiają również koszenie do samej krawędzi trawnika.

Koszenie brzegów

Jeśli masz dużo brzegów trawy, warto poszukać modelu, który potrafi ciąć do samej krawędzi. Generalnie lepsze są tu cylindryczne łopatki lub wersje z tylnymi cylindrami..

Każda kosiarka z przednimi kołami lub grzebieniem do zbierania trawy nadaje się również do przycinania krawędzi. nie ma potrzeby cofać się z kosiarką.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo