Kosiarka Spalinowa Murray EQ700X Przegląd kosiarek

Deal Score0
Deal Score0

Kosiarka Spalinowa Murray EQ700X Teste

Kosiarka spalinowa Murray EQ700X to jedna z najlepszych obecnie kosiarek dzięki dużej wydajności działania, ale także niezawodności i dość dobrze przemyślanej konstrukcji. Wytrzymała, niezawodna i łatwa w obsłudze kosiarka dla tych, którzy mają ponad 1000 metrów kwadratowych trawnika, ale także dla tych, którzy mają mniejsze powierzchnie i potrzebują siły pociągowej, aby uniknąć niepotrzebnego wysiłku. Zobacz także nasz wpis o najlepszych kosiarkach, jakie można dziś kupić.

Kosiarkę spalinową Murray EQ700X można również kupić na Allegro.pl

Wymiary produktu ‎97 x 61.5 x 51 cm; 37 kg
Numer części ‎2691476
Rodzaj materiału ‎Stal
Rodzaj źródła zasilania ‎Zasilany gazem
Producent ‎Briggs and Stratton
Numer modelu ‎2691476
Funkcja 4 w 1 worek na ścinki, wyrzut z tyłu i wyrzut boczny i mulczowanie

Mocne strony kosiarki spalinowej Murray EQ700X

Silnik kosiarki spalinowej Murray EQ700X Wśród wielu zalet kosiarki spalinowej Murray EQ700X można wymienić następujące atuty:

 • Bardzo duża wydajność cięcia
 • Duży lej siatkowy
 • Szeroki zakres wysokości koszenia
 • Bardzo łatwy start
 • Bardzo praktyczne funkcje rozładowywania

Dane techniczne kosiarki SpalinowaMurray EQ700X

Poniżej przedstawiamy główne cechy i dane techniczne kosiarki spalinowej Murray EQ700X:

 • Niezawodny i łatwy do uruchomienia silnik benzynowy 161cc 750EX Briggs & Stratton
 • Kosiarka samojezdna
 • 53 cm szerokości cięcia
 • Wytrzymała stalowa płyta systemu tnącego
 • Funkcje zbierania, wyrzutu tylnego i bocznego oraz mulczowania
 • Kosz siatkowy o pojemności 70 litrów
 • 6 ustawień wysokości od 28 do 92 mm
 • Technologia Ready Start ułatwiająca rozruch
 • Ergonomiczna kierownica z możliwością regulacji do 3 rozmiarów
 • Zintegrowana dysza do mycia
 • Duże 28 cm koła tylne ułatwiające manewrowanie

Kto powinien używać kosiarki spalinowej Murray EQ700X?

Kosiarka spalinowa Murray EQ700X, idealna do koszenia dużych trawników, dzięki ogromnej wydajności koszenia, przypadnie do gustu zarówno osobom prywatnym, jak i profesjonalnym ogrodnikom. Przydomowe trawniki o powierzchni do 2000 metrów kwadratowych będą odpowiednie zarówno dla osób posiadających trawniki o powierzchni do 2000 metrów kwadratowych, jak i dla tych z mniejszymi ogrodami. Jest to kosiarka, która oprócz dużego promienia roboczego łączy w sobie dobrą ergonomię, zwrotność i bardzo dobre właściwości trakcyjne. Te liczne zalety sprawiają, że jest to godny polecenia wybór dla każdego, kto szuka wydajności i łatwości koszenia swojego trawnika, zarówno dużego, jak i małego.

Nasza opinia o kosiarce Spalinowa Murray EQ700X

Murray EQ700X to jedna z najlepszych kosiarek Spalinowa dostępnych obecnie na rynku. Dzięki dużej wydajności cięcia i solidności, ta bardzo kompletna, niezawodna i wydajna kosiarka pozwoli Ci bez trudu poradzić sobie z dużymi powierzchniami trawnika.

Właściwa jakość cięcia

Kosiarka Spalinowa Murray EQ700X charakteryzuje się dość pokaźną i ponadprzeciętną jakością koszenia. Posiada dobrej jakości stalowe ostrza o dość ostrej krawędzi. Istnieją jednak przypadki, w których cięcie nie jest idealne: podczas pracy na krawędziach i w przypadku bardzo wysokiej trawy, gdzie przydatne może być dwukrotne przejście. Niemniej jednak, w większości typowych sytuacji związanych z koszeniem, praca będzie bliska ideału, zwłaszcza w przypadku krótkich cięć.

Funkcja mulczowania w tym modelu jest również dobra, chociaż chcielibyśmy zobaczyć znacznie drobniejszy mulcz. Jeśli trzeba skosić naprawdę ładny trawnik, nie ma problemu, ale jeśli trzeba skosić dziką trawę lub zarośla, drobiazgowość tego, co wychodzi, jest nieco szorstka.

Imponująca wydajność cięcia

Kosiarka Murray EQ700X charakteryzuje się niezwykłą wydajnością koszenia dzięki szerokości koszenia 53 cm i ogromnej pojemności zbiornika (70 litrów). Według producenta może obsłużyć do 2000 metrów kwadratowych trawnika, więc jest to naprawdę idealny model, jeśli masz dużą działkę z dużą ilością trawy do koszenia. Oczywiście pojemność kosza na trawę można było zwiększyć do 80 lub 90 litrów, jak w przypadku niektórych konkurentów, ale 70 litrów wystarcza w zupełności, a przy regularnym, raczej krótkim koszeniu, kosz nie będzie zbyt często zapełniany.

Wreszcie, 6 centralnie regulowanych wysokości cięcia jest bardzo praktycznych, a zakres wysokości jest znaczny: od 28 do 92 mm, masz wystarczająco dużo do zrobienia. Warto zaznaczyć, że ta kosiarka Spalinowajest jednym z niewielu modeli na rynku, który oferuje wysokość koszenia powyżej 70 mm. Jest to często poszukiwane przez osoby, które mają pola lub małe łąki, które są nieco dzikie i nie chcą ich zbytnio skracać.

Dobre prowadzenie i doskonała trakcja

Waga kosiarki spalinowej Murray EQ700X jest raczej przeciętna, ale nie przesadnie duża (37 kg). Mimo to maszyna jest bardzo łatwa w obsłudze. Siła uciągu zapewniana przez mocny silnik Briggs & Stratton jest bardzo odczuwalna i pozwoli Ci kosić bez większego wysiłku, szczególnie na pochyłym terenie, gdzie sprawdza się znakomicie. Przyczepność kół nigdy nie jest zagrożona, a manewrowanie maszyną jest dość łatwe przy niewielkim wysiłku.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest mniejsza zwrotność maszyny po odłączeniu tylnych kół (opcja). Jeśli robisz to w rogu terenu lub w miejscu, gdzie musisz omijać przeszkody, spodziewaj się, że stracisz trochę łatwości poruszania się.

Odpowiednia konstrukcja

Projekt tej maszyny jest interesujący i poza wyglądem, wiele funkcji jest cennych dla łatwiejszego użytkowania. Zwróciliśmy uwagę na zintegrowaną dyszę myjącą, która znacznie ułatwia czynności po tonowaniu i pozwala mieć czystą obudowę w środku, a także ostrza, które są mniej uszkodzone.

System wyrzutowy z dwoma wylotami (jeden boczny i jeden tylny) jest również dobrym punktem. Jest to prawdziwy dodatek do mulczowania, zbierania i wyrzucania skoszonej trawy do kosza.

Wreszcie, prawdziwym plusem jest również system Ready Start: dzięki tej funkcji można bardzo łatwo uruchomić kosiarkę spalinową jednym pociągnięciem przepustnicy, bez konieczności stosowania rozrusznika.

Kierownicę można regulować w 3 pozycjach, aby dopasować ją do różnych rozmiarów ciała i uniknąć problemów z plecami lub ramionami. Niestety, nie jest on składany (ale można go zdemontować) i dlatego oferuje mało kompaktowe wymiary do przechowywania maszyny.

Solidna i niezawodna konstrukcja

Już na pierwszy rzut oka widać, że maszyna sprawia wrażenie solidnej, co potwierdza materiał, z którego jest wykonana. Sama obudowa wykonana jest z bardzo solidnej stali i powinna wytrzymać nawet największe wstrząsy. Pozostałe zastosowane materiały są raczej uspokajające, a użyte tworzywa sztuczne wydają się bardzo trwałe i szczególnie grube. Ogólnie rzecz biorąc, wrażenie to utrzymuje się podczas użytkowania i nie napotkaliśmy żadnych szczególnych słabości tej kosiarki Spalinowa Murray.

Ponadto, niewielu użytkowników skarży się na to i ogólnie zadowolenie klientów, którzy kupili to urządzenie jest wysoki, zgodnie z komentarzami na różnych stronach internetowych zakupów.

Wreszcie, jak w przypadku większości obecnych urządzeń, wszystko jest zaprojektowane tak, aby skutecznie chronić użytkownika, o ile przestrzega on podstawowych instrukcji dotyczących użytkowania tego modelu.

Podsumowując, jest to kosiarka Spalinowa, którą polecamy z zamkniętymi oczami. Jeśli masz do skoszenia duży trawnik, będzie to jeden z pierwszych wyborów, a nawet jeśli masz mniejszy trawnik, jego wydajność i ergonomia sprawią, że będzie to również bardzo bezpieczny wybór. Dzięki dużej niezawodności i solidnej konstrukcji, wysoka wydajność koszenia tej kosiarki Spalinowa Murray EQ700 sprawia, że jest ona jedną z najlepszych w branży i powinna dać wiele satysfakcji jej nabywcom!

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo