Najlepsze Wagi Kuchenne: Opinie i Ranking

Najlepsze Wagi Kuchenne

Najlepsze wagi kuchenne: Wysokiej jakości waga kuchenna może pomóc w dokładniejszym odmierzaniu składników, dzięki czemu Twoje gotowanie i pieczenie osiągnie kolejny poziom. Większość kucharzy, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, rozumie znaczenie i funkcję najlepszej wagi kuchennej. Wbrew pozorom waga pozwala na precyzję, która jest niezbędna, zwłaszcza podczas gotowania. Zgadywanie proporcji i miar może doprowadzić do nieudanej próby gotowania. Podczas gdy miarowe kubki i łyżki są bardzo pomocne, Twoja waga kuchenna będzie służyć jako urządzenie all-in-one, eliminując zagraconą szafkę.

Najlepsza waga kuchenna nie musi być droga. W końcu wiele marek oferuje świetną jakość za niższą cenę. W tym artykule zebraliśmy razem najlepsze wagi kuchenne, które są funkcjonalne i wysoko oceniane.

Sprawdź poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić wagę kuchenną w zależności od ceny:

Spis treści


Najlepsze Wagi Kuchenne

76,50
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
76,92
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
86,88
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
91,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
95,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
99,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
123,05
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
149,59
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
169,90
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
263,01
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Rodzaje wag kuchennych

Miarki i łyżki mogą być przydatne, ale waga zapewnia poziom precyzji niezbędny do udoskonalenia każdego przepisu.

Wagi cyfrowe

Wagi cyfrowe posiadają ekran LCD oraz solidną platformę. Większość wag cyfrowych może łatwo przełączać się między pomiarami metrycznymi i imperialnymi. Wymagają one baterii.

Mechaniczne wagi kuchenne

Wagi mechaniczne opierają się na sprężynach poruszających tarcze, które następnie odzwierciedlają wagę składników. Są one znacznie większe niż wagi cyfrowe, ale mogą pochwalić się tradycyjnym wyglądem retro.

Waga kuchenna z dzbankiem

Wagi kuchenne dzbankowe mogą być używane do ważenia zarówno ciał stałych, jak i płynów. Składniki można wtedy łatwo przelać z dzbanka do innej miski. Wagi dzbankowe posiadają cyfrowy ekran LCD i dlatego wymagają baterii.


Dlaczego do gotowania potrzebna jest waga?

Ciasto i pieczenie różnią się od siebie zasadniczo. Przepisy kulinarne są często bardziej wskazówką – możesz wrzucić trochę tego i trochę tamtego, pobawić się ilościami i przyprawami, a prawdopodobnie wszystko będzie dobrze.

Gotowanie, z drugiej strony, jest nauką. Jeśli nie będziesz postępować zgodnie z przepisem lub nie użyjesz właściwych miar, możesz skończyć z jajkiem na twarzy.

Chodzi o precyzję – coś, co znajdziesz z zestawem wag. Ale czy powinieneś zdecydować się na urządzenie cyfrowe czy mechaniczne?

Kupujesz cyfrową czy analogową wagę kuchenną?

Jeśli naprawdę zależy Ci na nowoczesności i wysokiej precyzji, polecam Ci zakup wagi cyfrowej. Modele mechaniczne lub analogowe polecam bardziej dla osób, które są przyzwyczajone do tego typu wag i mają je opanowane.

Zalet wag cyfrowych w porównaniu z wagami mechanicznymi jest wiele. Na przykład, wagi cyfrowe mają zazwyczaj większy zakres wagowy. Ponadto, pozwala na większą dokładność w ważeniu. Na przykład, w wadze mechanicznej nie znasz dokładnych gramów, znasz tylko przybliżone, coś, co nie zdarza się w cyfrowej. W każdej chwili będziesz znał dokładną wagę na ekranie LCD. Maksymalny błąd, jaki mogą popełnić te wagi, to jeden gram, czyli margines błędu jest prawie nieistotny.

Jeśli chcesz uzyskać dobrą dokładność, zalecamy zakup wagi cyfrowej. Ale to od Ciebie zależy, czy wybierzesz model, który Cię najbardziej lub najmniej interesuje.


Najlepsze Wagi Kuchenne – Pełna Analiza

➤ Waga kuchenna Greater Foods

95,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli szukasz kompaktowej, stylowej i dokładnej wagi kuchennej, która nie będzie zagracać blatów kuchennych, nie szukaj dalej niż cyfrowa waga kuchenna Greater Goods. Ta uproszczona waga nie skąpi na jakości ani stylu. Jego czysty, klasyczny design dostępny jest w różnych kolorach, w tym szarym, czarnym szkle, wiśniowej czerwieni, kobaltowym błękicie i stali nierdzewnej. Z dużą powierzchnią ważenia (6 x 6 cm) mieści do 5 kg.

Ta kompaktowa waga spożywcza o wymiarach 20,57 x 15,57 x 1,4 cm i wadze zaledwie 212,62 gramów – ta mała, ale wydajna waga mierzy żywność o wadze do 11 funtów w odstępach co 0,1 uncji. Ekran LCD o wysokim kontraście wyświetla duży tekst ułatwiający odczyt pomiarów.

Niskoprofilowa, zaokrąglona konstrukcja posiada prostokątną platformę wagową, która mieści się w szufladzie. Wykonana zarówno z tworzywa sztucznego, jak i stali nierdzewnej, powierzchnia wagi jest łatwa do czyszczenia i posiada dwa przyciski dotykowe. Funkcja tarowania lub zerowania umożliwia użytkownikom obliczanie wagi składników bez dołączonego pojemnika, co jest przydatne w przypadku bardziej zabrudzonych składników, takich jak masło orzechowe lub miód. Przycisk jednostki umożliwia konwersję pomiarów pomiędzy gramami, funtami, uncjami, uncjami płynnymi i mililitrami.

Cyfrowa waga kuchenna Greater Goods zasilana jest baterią CR2032 i wyłącza się automatycznie po dwóch minutach użytkowania. Posiada odporne na zarysowania nóżki, które zapobiegają rysowaniu się wagi na blacie i utrzymują urządzenie w miejscu.


 

➤ Waga kuchenna Beurer KS 52

76,50 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli szukasz wagi kuchennej oszczędzającej miejsce, Beurer KS52 jest świetnym wyborem i nadaje się do mniejszych kuchni dzięki wysuwanej powierzchni ważenia. Z oddzielnym uchwytem do łatwego mocowania na ścianie. Wyświetlane również w ml. Zintegrowana funkcja czasu i timera. Powierzchnia ważenia jest łatwa do czyszczenia. Z automatycznym wyłączaniem, wskaźnik przeciążenia. Oszczędzająca miejsce i zawsze poręczna ścienna waga kuchenna, dzięki chowanej powierzchni ważenia, nadaje się nawet do mniejszych kuchni.


 

➤ Waga kuchenna Smartlab

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Na pewno zauważyliśmy, że wyświetlacz tej skali jest nieco bardziej skomplikowany, nie, że jest to tablet przeznaczony do kuchni, ale może być blisko. Specyfika tego typu wag polega na tym, że pozwalają one na przeprowadzenie analizy żywieniowej ważonych produktów. Zawiera informacje o kaloriach, cholesterolu, tłuszczu i węglowodanach. To jak posiadanie własnego dietetyka w domu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z problemami z cholesterolem, cukrzycą lub tych, którzy muszą stosować jakąś ścisłą dietę, np. sportowców, nie tylko ze względu na dane, które dostarczają, ale dlatego, że charakteryzują się niezwykłą dokładnością.

Wadą, którą możemy znaleźć w tego typu modelu, a także w SmartLab, jest to, że jego pamięć nie zawsze ma wyczerpującą listę żywności, które mogą być potrzebne. Niektóre bardzo specyficzne pokarmy mogą nie być brane pod uwagę i nie pozwalają na ich dodanie. Jego koszt to około 30 euro, a dla tych, którzy są jego rodzaju jest to bardzo ekonomiczna opcja. Jeśli chcemy więcej wyrafinowania, musimy być skłonni rozciągnąć nasz budżet nieco dalej.


 

➤ Waga kuchenna Exzact

99,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli szukasz wagi kuchennej, która jest naprawdę profesjonalna, to ta jest właśnie dla Ciebie, ponieważ jest najwyższej jakości. Jest cyfrowy, ma duży ekran LCD, wykonany jest ze stali nierdzewnej i wyposażony w dużą misę, którą można wyjąć. Jego pojemność to 5 kilogramów, podaje wyniki w różnych jednostkach pomiarowych, waży 376 gramów, a jego wymiary to 19,5 x 17,8 x 3,8 centymetra. Jest on dostępny za około 20 euro, a ci, którzy już go mają, podkreślają jego precyzję, elegancki wygląd i wysoką jakość.


➤ Waga kuchenna Orbegozo

76,92 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy na dobrą cyfrową wagę kuchenną, ten model może bardzo dobrze służyć Twoim potrzebom. Po pierwsze, jest to bardzo kompaktowy model. Bardzo dobrze dopasowuje się do potrzeb małej kuchni. Mówię to dlatego, że będziesz mógł go przechowywać wszędzie, ponieważ nie zajmuje prawie żadnego miejsca. Podobnie jak w innych przypadkach, jest to model bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy nacisnąć przycisk on i zważyć składniki, które chcemy zważyć. Wszystko jest bardzo proste i praktyczne. Jedyną wadą, jaką możemy przypisać temu modelowi, jest jego maksymalna waga. W tym przypadku udźwig wynosi do 3kg, podczas gdy inne modele standardowo do 5kg. Jeśli zamierzasz stworzyć tradycyjną i znaną kuchnię, ten szczegół nie będzie miał dla Ciebie znaczenia, na pewno nigdy nie będziesz musiał ważyć więcej niż 3 kg.


➤ Mechaniczna Waga Kuchenna Salter 800

92,86 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli jesteś tradycyjną osobą i lubisz zachować prostotę i nie zależy od tego, czy waga ma baterie, czy nie, pokochasz ten model. W rzeczywistości, coraz trudniej jest kupić analogowe wagi kuchenne, ale nadal istnieją na rynku. Z tego powodu chciałem zakończyć listę tą różnorodnością skal. Ten model przywołuje wiele wspomnień dla tych, którzy kiedyś gotowali z mamą. Jest on naprawdę bardzo podobny do starszych skal. Ma pojemność do 4 kg wagi, można również użyć funkcji zerowania, aby skalibrować wagę i uzyskać doskonały pomiar.

Chociaż jest to dobra skala, jest to model, który nie jest tak dokładny jak cyfrowy. Mówimy o tym, ponieważ znalezienie dokładnego pomiaru jest nieco bardziej skomplikowane. Ale mimo to, jest to model, który polecamy, ponieważ będzie służył przez całe życie. Uwielbiam mieć ten model w domu. Jeśli nie chcesz się martwić o baterie, to jest to świetna opcja.


➤ Waga kuchenna Soehnle Fiesta

52,51 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Jeśli chcemy wariant w zakresie projektowania, skali Soehnle jest trzeźwy i elegancki projekt opcji, a my musimy zapłacić wygórowaną cenę, koszt tej skali jest mniej niż 20 euro.

Tacka wagi wykonana jest ze szkła, zdejmowana i zmywalna. Bardzo fajnie bo szkło w kuchni jest materiałem cenionym za swoją higienę, ale nie z tego powodu nie jest zwolnione, że jeśli w niedopatrzeniu taca nam spadnie i nie potłucze się. Tym bardziej, gdy gotujemy, że nasze ręce zazwyczaj nie są szczególnie czyste od składników, z którymi pracujemy. Jeśli doliczyć do tego fakt, że jeśli szyba pęknie, to musimy myśleć o jej wymianie.

W pozostałych funkcjach jest bardzo podobna do modeli Etekcity: konwerter pomiarów, funkcja tarowania, itp., z wyjątkiem tego, że używa 2 baterii AA, które również są łatwe do zdobycia. Jego wymiary: 20,3 x 11,4 x 2,9 cm, jeśli mamy małą przestrzeń do przechowywania, to może nie być najlepszym wyborem, chociaż waga jak to będzie mieć go na blacie przed i wygląda dobrze.


 

➤ Waga kuchenna Beurer KS19

123,05 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Beurer to niemiecka marka znana z produkcji produktów zdrowotnych i wellness. Nie żeby to był komplement dla marki, ale w przypadku tej wagi, jeśli jest coś, czego musimy być pewni, to jest to jej dokładność. Posiada te same funkcje, co poprzednie modele, ale nawet funkcja “Tare” jest wykonywana automatycznie. Dodatkowym jej atutem jest różnorodność wzorów, jeśli oczywiście chcemy nadać kuchni odrobinę koloru lub zabawy. W przypadku, gdy myślimy o jego przestrzeni do przechowywania, jego standardowe wymiary to 14,5 x 20 x 1,7 cm, choć dobrą rzeczą w tej wadze jest mieć go w zasięgu wzroku i uczynić go służyć jako obiekt dekoracyjny.

W tej wadze nie musimy się martwić o przyciski, ponieważ są one dotykowe i wbudowane w tę samą powierzchnię wagi. Wadą tego typu przycisków dotykowych jest to, że jeśli mamy mokre lub poplamione dłonie, może nas trochę kosztować, aby wykryły one palec. Możemy go zetrzeć, ale prawdą jest, że przy wielokrotnym użyciu może to być nieco irytujące. W przeciwieństwie do innych wag szklanych, jest ona wykonana z bezpiecznego szkła, co czyni ją bardziej odporną niż inne wagi szklane, ale nadal należy zachować środki ostrożności.


 

➤ Waga kuchenna Terraillon Macaron

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Terraillon ma prawie stuletnie doświadczenie w produkcji wag kuchennych o szerokim zakresie funkcji i właściwości. Ze swoim mottem “Express your chef”, francuska marka zaprasza szefów kuchni na całym świecie, aby pozwolili wyrazić swoją “cordon bleu” stronę.

Ponieważ prawidłowe dozowanie składników jest punktem wyjścia dla udanego przepisu, waga kuchenna Mararon Inox daje Ci możliwość udowodnienia swoich kulinarnych umiejętności. Jest to ergonomiczny model, który może być z łatwością używany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych kucharzy. Użytkownik może liczyć na szereg praktycznych funkcji, które pomogą mu dozować z maksymalną precyzją. Funkcja tarowania umożliwia na przykład zważenie wszystkich składników w jednym przygotowaniu, bez uciążliwych czynności. Po każdym naciśnięciu przycisku resetowania, ostatnie ważenie jest anulowane. Ta cecha umożliwia również uzyskanie dokładnej wagi składników bez wagi pojemnika. Ponadto możliwe jest przełączanie z jednej jednostki na drugą w celu ważenia płynnych i stałych elementów w tym samym pojemniku.

Waga elektroniczna Terraillon to akcesorium, które zachwyca również swoim stonowanym i czystym wzornictwem. Ma zaokrąglony kształt, pokryty jest stalą nierdzewną i wiśniowo-czerwoną powłoką. Pozostała część wagi posiada zintegrowany uchwyt do przenoszenia, antypoślizgową podstawę oraz wyświetlacz LCD.


 

➤ Waga kuchenna Terraillon Tradition 500

169,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Ta mechaniczna waga kuchenna francuskiej marki Terraillon ma za zadanie towarzyszyć Ci podczas wszystkich Twoich kulinarnych eksperymentów. Dzięki prostej i praktycznej obsłudze idealnie nadaje się do dokładnego określania wagi składników preparatów. Użytkownik korzysta z dokładności 10 g dla szybkiego i efektywnego ważenia przy maksymalnym obciążeniu 5 kg. Dzięki zintegrowanej funkcji ręcznego tarowania możliwe jest wyzerowanie pomiarów.

Terraillon Tradition 500 posiada wyjmowaną misę ze stali szlachetnej o pojemności 1 litra. Za jej pomocą użytkownik może z równą precyzją ważyć składniki stałe i płynne. Ponadto miskę można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Innym atrakcyjnym szczegółem tej analogowej wagi kuchennej jest jej design w stylu vintage, który daje bardzo przyjemny efekt dekoracyjny. Co do reszty, warto zwrócić uwagę na jego metaliczną powłokę, która czyni go bardzo odpornym.


 

➤ Soehnle Waga kuchenna 61507

152,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Elektroniczna waga kuchenna Soehnle 61507 polecana jest do precyzyjnego odmierzania różnych produktów kulinarnych. Idealna do ważenia mąki, mleka, masła, czekolady, drożdży, owoców, warzyw, zbóż i wielu innych składników. Teraz możesz przygotowywać i gotować z łatwością i precyzją.
Waga Soehnle 61507 ma nośność 15 kg z dokładnością do 1 g. Wyniki są dostępne natychmiast i są przedstawione w postaci czytelnych znaków na podświetlanym wyświetlaczu. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki dwóm przyciskom dotykowym: przyciskowi zasilania oraz przyciskowi “Hold”, który pozwala na przytrzymanie pomiarów wyświetlanych na ekranie przez około dziesięć sekund. Technologia Sensor Touch, która optymalizuje szybkość reakcji, sprawia, że użytkownik nie musi z wysiłkiem naciskać przycisków, aby włączyć urządzenie lub skorzystać z jakiejś funkcji.

Waga kuchenna Soehnle 61507 jest bardzo kompaktowa i dzięki swoim wymiarom 27 x 30 x 3 cm może być z łatwością przechowywana w szufladzie. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w szufladach lub szafkach, można go powiesić na ścianie. Dodatkowo w zestawie znajdują się baterie do jej zasilania, dzięki czemu możesz bezzwłocznie rozpocząć ważenie swoich składników. Funkcja automatycznego wyłączania jest również dołączona, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność baterii. Jest to również trwałe urządzenie z dobrej jakości plastikowym korpusem i hartowanym szkłem ważącym platformę.


 

➤ Szklana Waga Kuchenna Tefal BC5004 Optiss 

91,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Francuska firma Tefal, specjalizująca się w produkcji akcesoriów codziennego użytku od 1956 roku, w ciągu 60 lat istnienia nie przestała wprowadzać innowacji. Marka oferuje m.in. elektroniczne wagi kuchenne, które są zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Cel: pozwolić wszystkim cieszyć się sobą i swoimi bliskimi poprzez udane potrawy. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić idealne ciasto na pizzę, czy przygotować zdrową zupę, ważna jest odpowiednia waga składników.

Waga kuchenna Tefal Optiss Glass o pojemności 5 kg będzie pomocna podczas wszystkich Twoich kulinarnych przygód. Jest dokładny do 1g, więc możesz określić wagę swoich przedmiotów tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Akcesorium oferuje intuicyjną i automatyczną obsługę, dzięki czemu jest łatwe w użyciu. Masz możliwość ważenia w różnych jednostkach miary dla przedmiotów stałych i płynnych. A podczas mieszania składników przelicznik i tarowanie pozwolą Ci zaoszczędzić czas dzięki ważeniu wszystkiego w tej samej misce.

Oprócz funkcjonalności, waga kuchenna Tefal Optiss Glass jest estetycznie wykonana, co odzwierciedla staranność, z jaką została zaprojektowana. Oprócz srebrnego koloru tego modelu, marka oferuje kilka innych kolorów, które pasują do wszystkich stylów kuchni.


 

➤ Waga kuchenna My Weigh KD 7000

263,01 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Waga kuchenna My Weigh KD-7000 jest półprofesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do ważenia produktów spożywczych przez kucharzy, piekarzy i cukierników. Pomimo niskiej ceny, posiada wszystkie niezbędne cechy i funkcje, w tym dokładność co do grama.

Z maksymalną nośnością 7 kg i dokładnością do 1 g, możesz zważyć wszystkie swoje preparaty z wielką precyzją. Jest to elektryczna waga kuchenna, która może być zasilana z sieci za pomocą dołączonego adaptera. Jeśli w pobliżu nie ma źródła zasilania, możliwa jest również praca na bateriach.

Interfejs cyfrowy jest maksymalnie uproszczony, z typowymi funkcjami tarowania i wyświetlania masy na ekranie.

Do jego mocnych stron należy szybkość reakcji, z szybkim obracaniem i wyświetlaniem wagi. Raportowane pomiary są wiarygodne i dokładne, a także wyświetlane na dużym, czytelnym, podświetlanym ekranie LCD. Duża taca ze stali nierdzewnej (17,5×17,5 cm) jest łatwa do czyszczenia, a miękkie plastikowe pokrywy są dostarczane wraz z wagą.

Waga elektryczna My Weigh KD700 może być używana zarówno z zasilaniem sieciowym jak i bateryjnym i posiada wszystkie cechy doskonałej wagi w bardzo niskiej cenie! Bardzo opłacalna inwestycja dla wszystkich miłośników kuchni. Niezastąpiony przy dużych ilościach jedzenia, przyniesie Ci wiele korzyści.


 

➤ Waga kuchenna Little Balance 8198 Green Power

120,52 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Oryginalna, ekologiczna i praktyczna, ta ładna mała waga kuchenna ma wiele zalet! Działa bez baterii, wystarczy przekręcić pokrętło, aby go naładować! Świetny pomysł, który myślę, że Ci się spodoba. Z wagą kuchenną Little Balance Green Power Kinetic nie będziesz już potrzebował baterii. Samodzielnie wygenerujesz moc potrzebną do obsługi wagi. Wystarczy przekręcić pokrętło “Magic Start” do połowy i waga jest gotowa do użycia. Nie trzeba już kupować ani wymieniać zużytych baterii. Wreszcie waga kuchenna, która działa całkowicie bez baterii, nic nie kosztuje i nie zużywa żadnej energii.

Funkcje obejmują funkcję tarowania, która ustawia wagę na zero, aby uwzględnić wagę pojemnika lub dodać dodatkowe składniki. Mała waga 8198 posiada również funkcję ważenia i przeliczania płynów, aby zmierzyć ilość wody lub mleka. Wyświetlacz jest na czytelnym ekranie LCD, tak jak w każdej innej elektronicznej wadze kuchennej.

Jeśli chodzi o estetykę, możesz wybrać pomiędzy białym i czarnym kolorem oraz atrakcyjnym cytrynowym wzorem. Urządzenie jest dokładne z dokładnością do 1 grama i ma maksymalny udźwig 5 kg. Łatwa w użyciu, innowacyjna i bardzo praktyczna waga kuchenna. Bez baterii, a więc zawsze gotowy do użycia, ekologiczny i ekonomiczny sposób działania!


 

➤ Waga kuchenna Diyife

55,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Czy potrzebujesz ważyć małe ilości z dużą precyzją? Przenośna waga Diyife mini to właściwy wybór dla Ciebie. Mała, bardzo precyzyjna elektroniczna waga kuchenna, zaprojektowana specjalnie do ważenia ziół i przypraw.

Niektóre przepisy wymagają bardzo precyzyjnego dozowania składników. Dotyczy to w szczególności przypraw i ziół. Zbyt duża ilość jednego składnika może sprawić, że danie będzie niejadalne, a zbyt mała może sprawić, że będzie mdłe. Znalezienie właściwego balansu wymaga zazwyczaj kilku prób, a gdy już się go znajdzie, trzeba go dokładnie odtworzyć.

Dzięki małej wadze Diyife możesz przeprowadzić wszystkie swoje testy, a następnie odtworzyć swoje przepisy na pieczenie lub gotowanie z wielką precyzją. Mini waga kieszonkowa, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Ponieważ jego zastosowanie nie ogranicza się do kuchni. Może być używany do ważenia wszelkiego rodzaju małych przedmiotów, a nawet posiada funkcję liczenia monet, która może być bardzo przydatna.

Przydatna waga wielofunkcyjna do wszystkich małych zadań związanych z ważeniem: ważenie składników, ziół i przypraw, robienie domowych produktów lub kosmetyków, liczenie małych przedmiotów… Możliwości są nieograniczone.


 

➤ Profesjonalna Waga Cyfrowa SOEHNLE 67080

201,51 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Profesjonalna waga kuchenna SOEHNLE Page to waga cyfrowa w kolorze antracytowym. Wykonany jest z tworzywa sztucznego z powierzchnią szklaną. Elektroniczna waga kuchenna zasilana jest dwiema bateriami AAA. Profesjonalny model waży żywność w krokach co jeden gram. Maksymalna waga wynosi 15 kilogramów.

Jaki jest maksymalny ciężar transportowy? Maksymalna masa transportowa to maksymalna masa, jaką waga może transportować. Maksymalne obciążenie 5 kg jest zazwyczaj wystarczające dla tych, którzy używają wagi wyłącznie do pieczenia lub gotowania. Jeśli waga będzie wykorzystywana również do ważenia paczek, warto wybrać model o maksymalnym udźwigu co najmniej 15 kilogramów.

Inne cechy wag cyfrowych SOEHNLE to m.in:

 • Automatyczne wyłączanie
 • Funkcja tarowania
 • Przyciski czujników
 • Według producenta, przyciski sensoryczne pozwalają na wygodną obsługę i reagują na delikatne dotknięcia.

Z funkcją standby: Szczególną cechą wagi kuchennej SOEHNLE jest funkcja standby. Zamraża on wynik ważenia na 10 sekund. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy ważeniu większych przedmiotów lub produktów spożywczych.


 

➤ Cyfrowa Waga Kuchenna WMF

149,59 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Waga kuchenna WMF jest elektryczną wagą domową. Jest czarny, wykonany z tworzywa sztucznego i szkła bezpiecznego. Według producenta, model ten ma bardzo płaską konstrukcję i jest łatwy w obsłudze. Powierzchnia ważenia jest podobno solidna i duża. Inne funkcje obejmują:

 • Funkcja tarowania
 • Automatyczne wyłączanie
 • Wyświetlacz LCD
 • Wskaźnik przeciążenia
 • Wskaźnik poziomu naładowania baterii

Model WMF działa na dwie baterie CR2032, które są zawarte w zestawie. Drobna podziałka wynosi jeden gram, pojemność do 5 kilogramów. Waga wskazuje wyniki pomiarów w gramach, funtach/uncjach, mililitrach lub uncjach netto. Jego wymiary to: 23 centymetry długości, 15 centymetrów szerokości i 2 centymetry wysokości.


 

➤ Waga Kuchenna AMIR DE-KA7 

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Waga kuchenna AMIR DE-KA7 to srebrny model wykonany ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Wyniki pomiarów wyświetlane są cyfrowo, czytelnie na podświetlanym na niebiesko wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz informuje również o przeciążeniu i niskim stanie baterii. Dokładna podziałka wagi cyfrowej AMIR wynosi jeden gram, maksymalne obciążenie wynosi 5 kilogramów. Waga domowa może wyświetlać wynik pomiaru w różnych jednostkach wagi.
Inne funkcje obejmują funkcję tarowania i automatyczne wyłączanie. Do działania wagi kuchennej potrzebne są dwie baterie AAA; są one dołączone do zestawu.


 

➤ Cyfrowa waga kuchenna ACCUWEIGHT

59,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Waga kuchenna AccuWeight jest prezentowana w błyszczącej czerni. Ma 1,8 centymetra wysokości, 16,5 centymetra szerokości i 20 centymetrów długości. Jak podaje producent, model ten wyposażony jest w bardzo precyzyjne czujniki. Mierzy wagę w odstępach co 1 gram. Maksymalny ciężar nośny wynosi 5 kilogramów. Waga wykonana jest z tworzywa ABS i szkła bezpiecznego. Inne cechy to:

 • Wyświetlacz LC: wyświetlacz LC ma czerwone podświetlenie. Według producenta, liczby na wyświetlaczu są łatwe do odczytania.
 • Automatyczne wyłączanie: po 3 minutach bezczynności funkcja ta zapewnia wyłączenie wagi kuchennej.
 • Szklana powierzchnia ważenia: Model AccuWeight ma gładką powierzchnię ułatwiającą czyszczenie.

Dodatkowo waga kuchenna wyposażona jest we wskaźnik przeciążenia oraz funkcję tarowania. Może on wyświetlać wynik pomiaru w gramach, funtach/uncjach, mililitrach i uncjach netto. Podobnie jak kilka innych urządzeń w tym porównaniu wag kuchennych, waga cyfrowa AccuWeight jest zasilana dwiema bateriami AAA.


 

➤ Cyfrowa Waga Kuchenna Beurer KS 19

77,80 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Cyfrowa waga kuchenna KS 19 firmy beurer posiada funkcję tarowania. Ma maksymalny udźwig 5 kg i jest wyposażony w przycisk czujnika działania. Wyniki pomiarów można odczytać na wyświetlaczu LCD. Skala jest wyskalowana w krokach co 1 gram. Oznacza to, że waga elektroniczna może być również używana jako skala literowa.

Skala beurer ma nowoczesny i czarny design. Waży 342 gramy i ma następujące wymiary: 20 centymetrów długości, 14,5 centymetra szerokości i 1,65 centymetra wysokości. Model ten wyposażony jest w szklaną powierzchnię oraz automatyczne wyłączanie. Według producenta, szklana powierzchnia jest łatwa do czyszczenia. Zasilany jest za pomocą baterii CR2032.


 

➤ Waga Kuchenna Beurer KS 25 

86,88 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

Waga kuchenna beurer KS 25 jest cyfrową wagą kuchenną. Działa na dwie baterie AAA. Jego maksymalne obciążenie wynosi 3 kilogramy, mierzone w odstępach co 1 gram. Waga kuchenna wskazuje wagę w gramach, kilogramach lub funtach/uncjach. Wyposażony jest w wyświetlacz z niebieskim podświetleniem. Cyfry mają wysokość 2,2 centymetra. Inne cechy to:

 • Funkcja tarowania
 • Automatyczne wyłączanie
 • Wskaźnik przeciążenia

Z miską z tworzywa sztucznego: Waga kuchenna beurer jest wyposażona w miskę. Wykonany jest z tworzywa sztucznego i nadaje się do mycia w zmywarce. Pojemność miski wynosi 1,2 litra.


 

➤ Waga Kuchenna SOEHNLE Roma

109,97 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 9:51 pm

SOEHNLE Roma to biała cyfrowa waga kuchenna ze szklaną powierzchnią ważenia i maksymalną pojemnością 5 kg. Mierzy wagę w krokach co jeden gram. Cyfrowa waga kuchenna SOEHNLE Roma posiada następujące cechy:

 • Wyświetlacz LCD
 • Funkcja tarowania
 • Automatyczne wyłączanie

Zdejmowana płytka szalkowa: Płytka szalkowa wagi kuchennej SOEHNLE jest zdejmowana w celu ułatwienia czyszczenia.


Przewodnik zakupowy po wagach kuchennych

Przewodnik po wagach kuchennych: na co zwrócić uwagę

Przy zakupie wagi kuchennej, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka aspektów przed podjęciem decyzji o zakupie. Zobacz poniżej kilka punktów, które naszym zdaniem są niezbędne do zakupu najlepszej wagi kuchennej dla Ciebie:

Nośność i Wielkość Platformy

Maksymalny udźwig opisuje pojemność wagi kuchennej. Wiele urządzeń może udźwignąć ciężar do 5 kilogramów. Jest to wystarczające, jeśli waga kuchenna jest używana tylko do gotowania lub pieczenia. Jeśli chcesz ważyć przede wszystkim lekkie produkty spożywcze, możesz użyć modelu o mniejszej nośności. Dla wielu zastosowań wystarczająca jest pojemność 2 lub 3 kilogramów. Ponadto istnieją modele, które mogą wytrzymać maksymalny udźwig 15 kilogramów lub więcej. Dzięki takim wagom kuchennym można ważyć cięższe przedmioty, np. opakowania.

Podczas gdy mniejsze urządzenia są bardziej przenośne, brakuje im wszechstronności w przypadku większych porcji. Zastanów się, co będziesz ważyć i upewnij się, że pojemność wagi i podstawa są wystarczająco duże, aby zmieścić pożądaną żywność i porcje.

Minimalna nośność

Minimalna nośność wskazuje ciężar, od którego waga kuchenna reaguje. Większość modeli mierzy od wagi 5 gramów. Do ważenia olejów lub przypraw przydatna jest waga kuchenna, która reaguje od pierwszego grama.

Łatwość czyszczenia

Każda powierzchnia, która ma bezpośredni kontakt z żywnością musi być odkażona. Wybieraj modele, które są wodoodporne lub mają zdejmowaną platformę ułatwiającą czyszczenie. Należy również unikać stylów z wgłębieniami lub rowkami, ponieważ mogą one zatrzymywać żywność i wodę, powodując powstawanie bakterii.

Różne funkcje

Oprócz podstawowej funkcji ważenia, wiele modeli oferuje również inne funkcje. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku cyfrowych wag kuchennych. Zazwyczaj wyposażone są w automatyczny wyłącznik, tzw. funkcję tary, wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz funkcję przeliczania. Analogowe wagi kuchenne często oferują tylko funkcję podstawową i czasami funkcję tarowania. Niektóre analogowe wagi kuchenne nadal pokazują godzinę.

Funkcjonalność

Przycisk konwersji jednostek jest przydatny, gdy porcje w przepisie nie są podane w wybranej przez Ciebie jednostce. Zaoszczędź sobie matematyki – i po naciśnięciu jednego przycisku przelicz pomiar na żądaną jednostkę. Funkcja tarowania pozwala użytkownikom na ważenie bardziej zabrudzonych składników w pojemniku, jednocześnie obliczając wagę netto składnika minus pojemnik. Jako bonus, niektóre wagi spożywcze zapewniają również dane żywieniowe i oferują kompatybilną aplikację do prowadzenia dziennika żywności.

Czytelność

Wyświetlacz cyfrowy – lub analogowy dla fanów starej szkoły – powinien charakteryzować się dużym, wyraźnym i jasnym tekstem.

Przyciski

Czy przyciski są umieszczone w łatwo dostępnym miejscu? Czy można je docisnąć bez użycia zbyt dużej siły? Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz mieć możliwość swobodnego przesuwania wagi.

Wyświetlacz

Czy można zobaczyć wyświetlacz, gdy na wadze znajduje się duża miska? Czy liczby są wystarczająco duże, aby można je było wyraźnie odczytać?

Platforma ważąca

Chcesz mieć wystarczająco duży obszar platformy, aby utrzymać większość składników, ale to nie zbrodnia, jeśli niektóre z nich wiszą na boki, tak długo, jak to jest zrównoważone i wyśrodkowane na platformie i nadal można zobaczyć odczyt.

Tara

Funkcja tary po prostu resetuje wagę do zera. Możesz umieścić miskę na wadze, użyć funkcji tarowania, aby wyzerować tarę, a następnie odmierzyć składniki do miski, tak aby ważyć tylko składniki, a nie miskę.

Stabilność

Model analogowy jest zazwyczaj budowany stabilnie. Wynika to z większej masy własnej. Ponadto, analogowe wagi kuchenne są duże i często wykonane ze stali. Cyfrowa waga kuchenna jest często mniej wytrzymała. Niektóre wagi cyfrowe są wyposażone w antypoślizgowe nóżki dla pewniejszego trzymania.

Ważenie ciągłe

Jeśli model umożliwia ciągłe ważenie, funkcja tarowania pozwala na zważenie nowego przedmiotu bez zdejmowania starego, resetując wagę w trakcie ważenia. Może to być przydatne, jeśli chcesz mieszać w misce określone ilości składników, np. mąkę, potem cukier itd.

Miska wagowa

Niektóre wagi kuchenne są dostarczane z lekką miską lub dzbankiem do odmierzania, które są poręczne i przydatne – szczególnie podczas używania funkcji tarowania (patrz wyżej) przy ciężkich składnikach (mniejsze prawdopodobieństwo, że osiągniesz maksymalną pojemność przed zakończeniem ważenia). Niektóre wagi są dostarczane bez miski w ogóle, więc trzeba będzie rozważyć, co masz w swojej szafce. Szukaj lekkiej miski z małą powierzchnią podstawy, ale szerokim brzegiem z wylewaną wargą.

Przechowywanie

Wagi mechaniczne mogą być nieporęczne, zwłaszcza jeśli mają dołączoną miskę. Wagi elektroniczne są dość kompaktowe i płaskie i mogą być łatwo przechowywane. Niektóre są podwyższone i mają miskę, którą można zdjąć i przechowywać oddzielnie.

Funkcja pomiaru netto

Możesz ważyć ciecze na dowolnej wadze z odczytem kilogramowym, o ile mają one gęstość podobną do wody. Użyj funkcji pomiaru cieczy, jeśli jest dostępna, aby zważyć ciecze o gęstości innej niż woda, takie jak miód lub olej.

Rozszerzone funkcje cyfrowe

Wagi cyfrowe mają wiele różnych funkcji, które mogą okazać się przydatne, w zależności od Twoich celów. Do takich zalet należy możliwość przełączania się pomiędzy różnymi jednostkami miary, w tym funtami, uncjami, gramami i kilogramami. Kolejną przydatną funkcją jest tarowanie, dzięki któremu waga uwzględnia masę pojemnika i wyświetla tylko masę jego zawartości. Niektóre modele posiadają również timer i zegar pieczenia.

Istnieją nawet skale, które są zaprogramowane z odczytów kalorii dla różnych rodzajów żywności. Takie modele pozwalają na dodawanie własnych przepisów i wpisów kulinarnych, a niektóre mają funkcję pamięci, która śledzi kalorie.

Koszt

Waga kuchenna może kosztować od mniej niż 10 dolarów do ponad 150 dolarów. Podobnie jak w przypadku większości urządzeń, wyższa cena nie zawsze oznacza, że waga jest lepsza, jak pokazaliśmy powyżej, gdzie znaleźliśmy kilka tanich wag, które kosztowały lepiej niż znacznie droższe modele.

Wymiary

Tak jak wzornictwo jest ważnym kryterium wyboru, tak wymiary skali nie powinny być pomijane. Jest to istotne, jeśli na przykład nie chcesz mieć nieporęcznego akcesorium. Niektóre wagi są łatwe do przechowywania, podczas gdy inne trudno zmieścić w szufladach kuchennych. Wybór modelu będzie tutaj zależał od ilości miejsca lub przestrzeni magazynowej, jaką dysponujesz. Oprócz tych kryteriów wyboru, inne szczegóły, takie jak marka, łatwość konserwacji i cena mogą również wpłynąć na wybór. Ale poza tym wszystkim, niezależnie od wybranego modelu, najważniejsze jest, aby spełniał on Twoje oczekiwania.

Projekt

Waga kuchenna to nie tylko przyrząd. Może być również przedmiotem dekoracyjnym, pasującym do kolorystyki kuchni. Niektóre modele, jak pokazana powyżej Camry scale, są dostępne w wielu różnych kolorach.

Dziś istnieją wszelkiego rodzaju wzory i kształty wag kuchennych, mniej lub bardziej oryginalne. Dzięki temu możesz wyróżnić się z tłumu i wybrać skalę, która Ci odpowiada. Będzie jeszcze przyjemniejszy w użyciu! Jeśli masz kuchnię w stylu vintage, mechaniczna waga retro z igłą będzie wyglądać świetnie.


Zakres funkcji wagi kuchennej – które funkcje mają sens?

Wagi kuchenne mierzą wagę i wyświetlają ją na wyświetlaczu lub za pomocą wskazówki na skali pomiarowej. Ponadto wiele modeli posiada inne funkcje.

Niektóre z najczęstszych funkcji obejmują:

 • Czas: Wyświetlanie czasu jest szczególnie przydatne, gdy w kuchni nie ma innego zegara. Elektryczne wagi kuchenne z zegarem wyświetlają czas cyfrowo. Analogowa waga kuchenna z zegarem wyposażona jest w ruchomy mechanizm i tarczę.
 • Automatyczne wyłączanie: Automatyczne wyłączanie gwarantuje dłuższą żywotność baterii. Wyłącza on wagę kuchenną, gdy nie jest ona używana przez określony czas. Czas, po którym urządzenie wyłącza się automatycznie, zależy od danego modelu. Zbyt krótki okres czasu jest niepraktyczny. Wiele wag kuchennych wyłącza się po około 60 do 120 sekundach bezczynności.
 • Funkcja czuwania: Funkcja czuwania jest również znana jako funkcja pamięci. Waga kuchenna z funkcją czuwania może zapisać lub “zamrozić” wynik ostatniego pomiaru. Jest to praktyczne np. w przypadku używania dużej miski, która może zakryć wyświetlacz.
 • Funkcja tary: Funkcja tary jest również znana jako funkcja ważenia. Większość analogowych i cyfrowych wag kuchennych posiada tę funkcję. Funkcja tarowania umożliwia zmierzenie masy produktu spożywczego, a następnie wyzerowanie wagi. Jest to przydatne, na przykład, podczas gotowania. Dzięki funkcji ważenia możliwe jest napełnianie i ważenie kilku potraw w misie pod rząd.
 • Timer: Waga kuchenna z timerem jest wyposażona w alarm akustyczny. Po upływie ustawionego czasu rozlegnie się alarm.
 • Funkcja czujnika: W przypadku wagi kuchennej z funkcją czujnika wystarczy delikatnie dotknąć przycisków. Urządzenie takie posiada bardzo czułe klawiatury. Jest to korzystne, jeśli Twoje ręce nie są czyste z powodu pieczenia lub gotowania.
 • Funkcja konwersji: Dzięki funkcji konwersji, waga może wyświetlać wynik pomiaru nie tylko w gramach lub kilogramach, ale także w innych jednostkach miary, takich jak funty lub uncje. Funkcja ta jest szczególnie korzystna dla tych, którzy lubią wypróbowywać przepisy w obcym języku. Dzięki temu nie ma potrzeby szukania każdego oznaczenia wagi w sieci lub przeliczania za pomocą kalkulatora dla każdego przepisu.
 • Analiza wartości odżywczych: waga kuchenna z analizą wartości odżywczych pokazuje różne wartości odżywcze. Na przykład, niektóre modele mogą określać zawartość kalorii, węglowodanów, tłuszczu i białka. Taka waga kuchenna jest bardzo odpowiednia dla sportowców. Ponadto, wagi kuchenne mogą być odpowiednie dla diabetyków, jak również dla tych, którzy są na diecie lub chcą jeść w sposób bardziej świadomy zdrowia. Specjalne skale dietetyczne mogą również dostarczyć informacji o minerałach i witaminach.
 • Funkcja głosowa: Waga kuchenna z funkcją głosową jest szczególnie przydatna dla osób niedowidzących. Po prostu odczytuje zmierzoną wartość.
 • Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Jeśli do działania wagi kuchennej potrzebne są baterie, wskaźnik poziomu naładowania baterii jest zaletą. Gdy tylko poziom naładowania baterii będzie niski, waga to zasygnalizuje. Dzięki temu baterie można wymieniać w odpowiednim czasie.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo