Najlepsze piły Tarczowe: Profesjonalne Porównanie

Deal Score+1
Deal Score+1

Najlepsze piły Tarczowe

Jaka jest najlepsza piła tarczowa?

Jeśli porozmawiasz ze swoim przyjacielem, który jest majsterkowiczem lub zwolennikiem majsterkowania i zapytasz, co znajduje się w jego zestawie narzędzi, na pewno znajdziesz przynajmniej jedną piłę tarczową. Dla inżynierii, produkcji, a nawet stolarstwa, Pilarki tarczowe są jednymi z najbardziej niezbędnych elektronarzędzi potrzebnych w każdym projekcie. Pytanie brzmi, Jaka jest najlepsza pilarka tarczowa dla Twoich potrzeb?

Jeśli już zacząłeś przeglądać online, ale nie masz pojęcia, gdzie powinieneś wydać swoje pieniądze, masz szczęście. Wykonaliśmy za Ciebie ciężką pracę, sortując tysiące pił tarczowych i wyszukując te, które cieszą się dobrą opinią na rynku. Oto niektóre z najlepszych wyborów pił tarczowych, które każdy majsterkowicz lub wykonawca powinien rozważyć.

Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym pilarkom tarczowym dostępnym na rynku i dogłębnie przeanalizujemy każdą z nich.

Jeśli szukasz swojej następnej piły tarczowej, czytaj dalej.

Spis treści

Co to jest piła tarczowa?

Piła tarczowa, wykorzystuje obracające się ostrze do cięcia materiałów. Mogą one przecinać drewno, mur, plastik i metal, co czyni je jednym z najbardziej podstawowych, ale niezbędnych narzędzi w każdym zawodzie inżynierskim.. Mogą być lewo- lub praworęczne, w zależności od tego, gdzie silnik jest umieszczony, co czyni go zróżnicowanym narzędziem. Piła tarczowa jest idealnym narzędziem do cięcia czystych, prostych linii wzdłuż deski lub wzdłuż długości deski, co jeszcze raz uzasadnia, dlaczego to narzędzie jest tak ważne, aby mieć w swoim podpaleniu.


Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić piłę tarczową w zależności od jej ceny:

🏆 Najlepsze Piły Obiegowe

708,98
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
823,66
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm


Dobry wybór – Bosch GKS 190

218,33 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka tarczowa GKS 190, należy do profesjonalnej linii Bosch, więc jakość jest zapewniona. Posiada bardzo poręczne wymiary 380×242 mm, które pozwalają nam na używanie talerzy 190 mm oraz wagę 4,2 kg, która pozwala nam na dużą swobodę podczas użytkowania.. Wydajność cięcia zapewnia wydajny silnik, który jest w stanie wygenerować 1400 W mocy. Jest to jeden z najbardziej pożądanych modeli dzisiaj i to nie jest przypadek.

Profesjonalna pilarka tarczowa GKS 190 jest dokładnie taka, jak się ją reklamuje: Profesjonalne. Głębokość cięcia 70 mm i możliwość ustawienia kąta 56 stopni sprawiają, że jest to pilarka tarczowa, która pozwoli Ci rozwinąć Twoje umiejętności cięcia ręcznego do granic możliwości.. Kompaktowa konstrukcja narzędzia i dość niska waga (998 gramów) sprawiają, że jest ono łatwo dostępne i przyjemne w użyciu.


Właściwy wybór – Bosch PKS 55 A

121,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ten model firmy Bosch należy do serii Home&Garden przeznaczonej dla hobbystów i majsterkowiczów. Jest to model wykorzystujący talerze 160 mm, z ergonomicznym systemem uchwytów, który sprawia, że jest on łatwy w użyciu.. Posiada moc 1200 W, co gwarantuje, że możemy ciąć każdy rodzaj drewna, polecamy jej użycie do małych projektów, jeśli potrzebujemy piły do profesjonalnego lub intensywnego użytkowania, zostajemy przy dwóch poprzednich modelach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie piłą, cięcie blatów do biura lub kuchni, czy też o precyzyjne przycinanie podłóg na parterze. Bosch PKS 55 A to doskonała ręczna pilarka tarczowa, którą można idealnie dopasować do każdego ruchu podczas właściwej pracy.. Kompaktowa pilarka tarczowa przekonuje swoim kompaktowym wyglądem i niewielkim ciężarem. Piła tarczowa jest chwytna, nadzwyczajnie leży w dłoni i przy całej pracy możliwe jest zachowanie absolutnej kontroli.

Warto również wspomnieć o ergonomicznym projekcie koncepcyjnym, jak również o użyteczności i bezpieczeństwie punktów nie pozostają w tyle. Praca z piłą powinna przynosić czyste i przekonujące rezultaty oraz sprawiać przyjemność. W każdym razie pilarka tarczowa Bosch PKS 55 A to w porównaniu z nią korzystny cenowo i doskonały zakup. Zaangażowani i nastawieni na sukces rzemieślnicy oraz rzemieślnicy-hobbyści powinni mieć to urządzenie w swoim garażu lub piwnicy.


Lepsza łączność bezprzewodowa – Makita DHS680Z

949,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Naszym wyborem na najlepszą akumulatorową pilarkę tarczową w Polsce jest mocna Makita DHS680Z.

Cechą wyróżniającą tę pilarkę spośród innych pilarek akumulatorowych na naszej liście jest jej bezszczotkowy silnik. Silniki bezszczotkowe pracują znacznie wydajniej niż ich szczotkowe odpowiedniki przy mniejszym zużyciu elementów silnika. Wytwarzają one tylko tyle mocy, ile jest potrzebne do wykonania zadania. Oznacza to, że bateria utrzymuje swój ładunek znacznie dłużej niż bateria silnika bezszczotkowego.

W zależności od obciążenia, akumulator o pojemności 4 Ah lub 5 Ah będzie prawdopodobnie wystarczający na cały dzień pracy. Ale ponieważ czas ładowania akumulatora wynosi tylko 22 minuty przy chłodzonym powietrzem systemie ładowania Makstar Makstar Optimum Charging System, możesz zaoszczędzić na kosztach drugiego akumulatora, robiąc sobie dłuższą przerwę na herbatę.. Silnik o mocy 680 W zapewnia maksymalną prędkość obrotową bez obciążenia wynoszącą 5000 obr/min (odpowiada to wielu przewodowym pilarkom tarczowym), ale dzięki automatycznej regulacji momentu obrotowego i możliwości cięcia nawet najtwardszego drewna rzadko trzeba będzie sprawdzać ten poziom.

Miękki start, ochrona przed przeciążeniem i hamulec elektryczny zapewniają więcej kontroli bezpieczeństwa podczas pracy. Piła jest bardzo dobrze wyważona i wygodna w trzymaniu, waga 3,3 kg jako gołe narzędzie i 3,8 kg z akumulatorem 4 Ah.

Inne miłe cechy tej piły tarczowej Makita obejmują większą niż zwykle płytę podstawy, która zapewnia większą stabilność podczas cięcia, dużą dźwignię blokującą oraz solidne regulatory głębokości i skosu. Piła tnie na maksymalną głębokość 2,25″ (57 mm) pod kątem 90° i 1,6″ (41 mm) pod kątem 45°. Aby zapewnić dobrą widoczność cięcia, zastosowano funkcję wydmuchiwania pyłu oraz podwójne oświetlenie LED.

Jak na najwyższą jakość i funkcje, Makita DHS680Z jest nadal bardzo przystępna cenowo.


Najlepsze piły tarczowe

Einhell TC-CS 1400

551,58 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Świetna jednoręczna pilarka tarczowa, wystarczająco mocna do zadań związanych z majsterkowaniem i doskonała pomoc w wielu pracach związanych z cięciem drewna. Element dystansowy zapobiega zakleszczaniu się brzeszczotu, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo dla ludzi i materiałów. Duża, ergonomiczna rękojeść TC-CS 1400, obsługiwana jedną ręką, wygodnie trzyma prowadnicę do cięcia, które chcesz wykonać. Funkcja łagodnego rozruchu zapewnia łagodny rozruch i bezpieczną pracę. Precyzyjne cięcia zapewnia ogranicznik równoległy.

Dodatkowo do dyspozycji jest bezpośrednie przyłącze do odsysania pyłu, które umożliwia pracę w sposób zorganizowany i bez zbędnych odpadów. Nie można zapomnieć o wytrzymałej, ocynkowanej podeszwie tego wspaniałego narzędzia, która zapewnia doskonałe właściwości ślizgowe podczas cięcia.


Scheppach 5901802915

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ten model pilarki Scheppach, posiada moc 1200 W, posiada dwie szyny prowadzące o długości 700 mm, które pomogą nam wykonać całkowicie proste i precyzyjne cięcia. Jest to pilarka tarczowa przeznaczona do użytku domowego i dla amatorów, której jakość gwarantuje niewątpliwie niemieckie pochodzenie.


Bosch GKS 190 240V

218,33 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Bosch jest znaną i cenioną marką w branży budowlanej i sektorze majsterkowania, a Bosch GKS 190 nie jest wyjątkiem. Ta praktycznie zaprojektowana pilarka tarczowa posiada jeden z najmocniejszych silników w swojej klasie, który zapewnia wyjątkową wydajność. Dzięki temu można wykonywać doskonałe cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drewna.

Przeznaczony dla osób, które potrzebują potężnego i wszechstronnego narzędzia, które sprawdzi się w wielu projektach, GKS 190 wyposażony jest w 16-zębowe ostrze TCT, które przechyla się do 56 stopni, oraz silnik chłodzony wentylatorem. W działaniu piła jest bardzo gładka i łatwa w użyciu, może przecinać takie materiały jak masło. Ponadto funkcja adaptera do odsysania pyłu pozwala wyeliminować niepożądane zanieczyszczenia wokół miejsca pracy. W zestawie znajduje się również przydatna prowadnica równoległa, a także deflektor na wióry drzewne, który zapobiega uderzeniu lub zranieniu przez latające odłamki.

Można stosunkowo łatwo regulować głębokość brzeszczotu i skos cięcia, ale warto zauważyć, że ta piła nadaje się bardziej do ciężkich prac niż do prac precyzyjnych. Jeśli szukasz ultra-dokładnego cięcia, to potrzebujesz czegoś innego z naszej listy pilarek tarczowych. Wreszcie, podstawa jest nieco luźna – co nie jest tym, czego można by oczekiwać od Boscha.


Bosch PKS 55 A

121,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ta znakomita pilarka tarczowa marki Bosch posiada wiele ergonomicznych uchwytów, które pozwalają na większą kontrolę pracy, a także dość niezwykłą wygodę. Super ochronna aluminiowa osłona zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, niezbędne do dokładnego i pewnego cięcia.

Brzeszczot jest specjalnie zaprojektowany, aby móc ciąć dość precyzyjnie. Z drugiej strony, posiada pojemnik na odpady po cięciu. Jest to jedna z najlepszych pilarek tarczowych ze względu na wysokiej jakości technologię, która pozwala jej zaoferować doskonałe połączenie prędkości cięcia i precyzji.. Dzięki miękkiej rękojeści Softgrip i swojej wadze jest bardzo poręczna i pozwala wygodnie prowadzić się po całym obszarze cięcia.


Einhell TE-CS 4331200

346,50 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Piła tarczowa TE-CS 18LI Power X-Change firmy Einhell ma kompaktową i lekką konstrukcję i jest łatwa w obsłudze, można regulować głębokość cięcia i kąt nachylenia bez użycia narzędzi. Blokada wałka ułatwia wymianę ostrzy z otworem 10 lub 16 mm. Wysokiej jakości diody LED i przystawka do odsysania pyłu zapewniają dobrą widoczność wykonywanych czynności i utrzymują obszar roboczy w czystości. TE-CS 18 Li-solo jest kompatybilny z szyną prowadzącą firmy Einhell, która jest dostępna oddzielnie. Członek rodziny Einhell Power X-Change, kompatybilny ze wszystkimi akumulatorami Power X-Change.


Makita HS6601 165 mm 240V

476,65 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Jest to kolejna świetna marka w dziedzinie budownictwa i majsterkowania, która jest znana ze swojej jakości. Pilarka tarczowa HS6601 jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych i cenionych elektronarzędzi na rynku, z wieloma pozytywnymi opiniami na jej temat. Trudno jest znaleźć w Internecie jakąkolwiek skargę na tę piłę..

Pilarka tarczowa HS6601 wyposażona jest w bardzo dobry silnik o mocy 1050 W, który może pracować z prędkością około 5 200 obr. Niezależnie od tego, czy pracujesz w miejscu pracy, czy w domu, z pewnością będziesz zadowolony z wszechstronnego działania tego narzędzia tnącego. Cięcia ukośne można regulować w zakresie od 0 do 45 stopni, a poręczny prowadnik pozwala uzyskać możliwie proste i dokładne linie..

Szereg funkcji sprawia, że HS6601 jest przyjemna w użyciu, w tym wygodnie umiejscowiony trzonek i blokada do łatwej wymiany ostrza. Piła ta posiada również dźwignię jednokierunkową do regulacji głębokości brzeszczotu. Jedyną prawdziwą skargą klientów jest to, że jest uchwyt na tym narzędziu, co oznacza, że nie jest tak elastyczny, jak mógłby być.


Einhell TC-CS 860

350,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ta minipilarka tarczowa to mocne urządzenie o mocy 450 W i imponującej wydajności cięcia, które oferuje najlepsze usługi dla majsterkowiczów w szerokim zakresie zastosowań. Silnik o mocy 450 W zapewnia ostre cięcie z prędkością do 6000 obr./min i głębokością cięcia 25 mm, zapewniając wystarczającą prędkość i sprawność do wielu zadań związanych z majsterkowaniem.

Do mini piły tarczowej dołączonych jest 6 uniwersalnych brzeszczotów, w tym 2 brzeszczoty diamentowe, 2 brzeszczoty HSS i 2 brzeszczoty HW. Wyposażony w ergonomiczny, antypoślizgowy, miękki uchwyt, który jest całkiem miły i bezpieczny, aby utrzymać kontrolę.. Zalety posiadania mini piły tarczowej firmy Einhell obejmują bezstopniową regulację głębokości cięcia, która ułatwia ponowne dostosowanie wysokości cięcia podczas pracy. Dzięki laserowemu prowadzeniu tej pilarki tarczowej, użytkownik może ciąć precyzyjnie i bez większych problemów.


Makita DSS611Z LXT

708,98 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Jeśli jesteś osobą, która uważa, że prawdziwą wolność w miejscu pracy lub w domu zapewni Ci tylko akumulatorowa pilarka tarczowa, to ta pilarka tarczowa DSS611Z jest właśnie dla Ciebie. Lekka konstrukcja i wydajny silnik sprawiają, że jest to świetny sprzęt. Ta pilarka tarczowa jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18Vdzięki czemu z pewnością zapewni Ci dużą moc podczas cięcia materiałów. Z drugiej strony, ponieważ sprzedawany jest tylko korpus, trochę szkoda, że akumulator trzeba będzie dokupić osobno.

Szczególnie imponującą cechą modelu DSS611Z jest to, że został on zaprojektowany z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa podczas pracy. Już przy prędkości obrotowej wynoszącej około 3700 obr/min można być pewnym, że jest się zawsze bezpiecznym. Wbudowany podwójny spust bezpieczeństwa, wygodne uchwyty dla większej pewności oraz zdejmowana ssawka do kurzu.. Sztywna aluminiowa podstawa zapewnia stabilność i wsparcie podczas cięcia, a cięcia są bardzo gładkie na całym obwodzie.

Zaprojektowana jako siostrzana wersja modelu DSS610, pilarka tarczowa DSS611Z pozbawiona jest kilku detali, które klienci uwielbiali, takich jak oświetlenie robocze LED, funkcja wentylatora i hamulec elektryczny. Otrzymujesz jednak tę samą lekką konstrukcję i doskonałe osiągi, jakich można oczekiwać od marki.


DeWalt 18V XR 165mm

637,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

W zależności od tego, co robisz z piłą tarczową, przewód może być przeszkodą. Pilarka tarczowa DeWalt 18V to doskonały przykład urządzenia akumulatorowego, idealnego do niemal każdego zadania związanego z budową lub majsterkowaniem. Jako jedna z najlepszych akumulatorowych pilarek tarczowych w PortugaliiW tym modelu DeWalt zastosowano akumulator litowo-jonowy nowej generacji XR, który zapewnia bezproblemową pracę przez dłuższy czas. Konstrukcja piły jest doskonała, z wbudowaną ergonomią. Ta pilarka tarczowa Dewalt ma uchwyt z gumowym wyprofilowaniem, dzięki czemu można ją trzymać bez dyskomfortu. Ponadto posiada odlewaną podstawę magnezową, która ułatwia wykonywanie dokładniejszych cięć. Blokada wrzeciona umożliwia również szybką i łatwą wymianę ostrzy pomiędzy projektami.

Niestety, ta piła Dewalt nie nadaje się do cięcia dużych ilości grubego drewna. Może się to skończyć tym, że piła zostanie zbyt mocno wysunięta.


Bosch PKS 40 Upgrade

394,72 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Bosch PKS 40 stała się jedną z najlepszych pilarek tarczowych dzięki mocnemu 600-watowemu silnikowi, szczególnie do cięć wzdłużnych przy głębokości cięcia do 40 mm w drewnie. Precyzyjna regulacja głębokości cięcia oraz dokładna regulacja cięć ukośnych zapewnia lepszą kontrolę podczas pracy. Jest to wyjątkowo lekkie narzędzie, które oferuje doskonałą ergonomię dla perfekcyjnego prowadzenia piły.

Posiada funkcję blokady bezpieczeństwa umożliwiającą obsługę z obu stron, co zapobiega niezamierzonemu podłączeniu maszyny CleanSystem, który składa się z portu odsysania pyłu do wykonywania prac bezpyłowych. Posiada najwyższej jakości brzeszczoty na rynku do cięcia w drewnie.


Bosch PKS 18W

359,81 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka tarczowa Bosch PKS 18 jest urządzeniem akumulatorowym i doskonałym sprzętem dla majsterkowiczów i budowlańców, szczególnie dobrze nadającym się do precyzyjnego cięcia drewna. Jeśli chcesz zbudować ostateczny pokład w domu lub zainstalować własną podłogę drewnianą, to może być elektronarzędzie, którego szukałeś.. Ta pilarka tarczowa potrafi inteligentnie zarządzać współpracą między akumulatorem a silnikiem, aby zapewnić optymalną moc dla każdego projektu.

Zaprojektowana z myślą o jak najczęstszym oszczędzaniu akumulatora, pilarka tarczowa Bosch PKS zapewnia niesamowitą wydajność, brak samorozładowania i blokadę przycisków. Technologia litowo-jonowa pozwala na dłuższe cięcie, a wbudowana prowadnica skierowana w dół ułatwia precyzję..

Piła PKS posiada maksymalną głębokość brzeszczotu wynoszącą około 48 mm pod kątem 90 stopni, a dzięki poręcznej blokadzie wrzeciona można szybko zmienić warunki pracy. W komplecie znajduje się również adapter do odsysania kurzu, dzięki któremu Twoje miejsce pracy będzie czyste i zadbane. Niestety, w zestawie nie ma baterii ani ładowarki, co oznacza kolejne wydatki, zanim będziesz gotowy do pracy.


Einhell TH-CS 1200/1

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Model Einhell TH-CS 1200/1 to bardzo mocna piła tarczowa, idealna do niezawodnego wykonywania prac związanych z majsterkowaniem, jest również dość wszechstronna, ponieważ pomaga w wielu pracach związanych z cięciem drewna. Kąt głębokości cięcia oraz nachylenie piły można regulować bez użycia narzędzi, a dzięki brzeszczotowi z węglików spiekanych można wykonywać cięcia wzdłuż i w poprzek włókien.. Rozłupywacz zapobiega zakleszczaniu się ostrza i zapewnia w ten sposób dodatkowe bezpieczeństwo dla ludzi i materiałów.

Precyzyjne cięcia zapewnia przykładnica wzdłużna. Dla bardziej nienagannej pracy przewidziano również bezpośrednie przyłącze do odsysania pyłu. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest solidna ocynkowana podeszwa, która oferuje doskonałe właściwości ślizgowe dla precyzyjnego i ciągłego cięcia.


Makita 5143R

3316,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Idealna dla przemysłu szkieletowego i firm zajmujących się kształtowaniem krajobrazu, gdzie wymagane jest cięcie dużych elementów drewna konstrukcyjnego, maszyna ta została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, wyposażona w funkcję łagodnego rozruchu, która łagodzi początkowy skok mocy przy uruchamianiu tej potężnej maszyny oraz w hamulec silnikowy, który błyskawicznie zatrzymuje ostrzePoza tym posiada podstawowe wyposażenie większości profesjonalnych pilarek tarczowych, takie jak punkt odsysania pyłu wbudowany w górną osłonę tarczy oraz przykładnicę do cięcia wzdłużnego w standardzie.


Worx WX427

324,25 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi firmy Worx, ponieważ jej postępy w dostarczaniu klientom najwyższej jakości są od lat coraz lepsze. Narzędzie Worx WX427 ma dużą moc i większą głębokość cięcia do grubszych materiałów.

Ta nietradycyjna piła tarczowa jest jedną z najbardziej wszechstronnych, która z łatwością tnie drewno, metal, dachówki, tynk, kamień, cegłę i inne rodzaje materiałów, a jej kompaktowe rozmiary pozwalają na łatwe cięcie jedną ręką.

Może ciąć materiały, których tradycyjne piły tarczowe nie potrafią, w tym płytki, kamień i cegłę. Bez wątpienia z łatwością tnie drewno, metal i płyty gipsowo-kartonowe, dzięki swojej niesamowitej mocy jest idealna do cięcia wgłębnego. Ta słynna piła tarczowa jest wyposażona w 3 rodzaje ostrzy: pierwszy z końcówką diamentową (do płytek, ceramiki i cegły), brzeszczot do drewna i 1 brzeszczot ogólnego zastosowania (idealny do plastiku i metalu).


Ryobi R18CS-0

416,90 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ta pilarka tarczowa jest idealna do wykonywania długich, prostych cięć. Tnie drewno na żądany wymiar, może być używana do produkcji blatów kuchennych, podłóg lub do wykonywania szybkich i dokładnych cięć poprzecznych w drewnie. Ta niesamowita piła tarczowa jest wyposażona w tarczę 165 mm z zębami z węglików spiekanych, która zapewnia doskonałą wydajność i wysoką jakość cięcia.

W połączeniu z akumulatorem litowym o dużej pojemności +4,0Ah może przeciąć do 80 metrów sklejki 13 mm na jednym ładowaniu. Obrotowe drzwiczki przeciwpyłowe pomagają utrzymać linię w czystości i umożliwiają pracę w środowisku bezpyłowym dzięki możliwości podłączenia do pustego pojemnika odpowiedzialnego za przechowywanie wszystkich zanieczyszczeń.. W zestawie cienkie ostrze tnące o długości 165 mm z kątowymi zębami z węglików spiekanych o wysokiej wydajności, które zapewniają wysoką jakość cięcia.

Jako jeden z najpotężniejszych producentów narzędzi na świecie, Ryobi jest zobowiązana do zapewnienia jakości i niezawodności, i nie zawodzi to z jego Ryobi R18CS-0 akumulatorowa piła tarczowa. Ta pilarka tarczowa jest idealna dla majsterkowiczów, którzy chcą pracować wydajnie. Mocny silnik 18 V zapewnia prędkość obrotową 4700 obr/min, co pozwala z łatwością przecinać większość materiałów drewnianych.


Makita 5103R

3316,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

To narzędzie tnące jest idealne do renowacji, jest dostarczane z ostrzem oddzielającym zapobiegającym odbiciu. Jego podwójna izolacja jest idealna dla bezpieczeństwa. Posiada bardzo płynny start dla większej kontroli przy rozpoczynaniu pracy.

Maszyna wyposażona jest w sprzęgło bezpieczeństwa i elektroniczny hamulec. Jest dostarczany z nożem antywstrząsowym, idealny do renowacji. Produkt jest dostarczany z kluczem imbusowym i prowadnicą, a także z brzeszczotem z węglików spiekanych. Jest to pilarka tarczowa przeznaczona do prac stolarskich, montażowych i budowlanych, zarówno w warsztacie, jak i w domu.


Einhell Expert TE-CS 18 Li Solo

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Jest to jednoręczna, akumulatorowa piła tarczowa, która jest kompaktowa, lekka i łatwa w obsłudze. Jest idealny, gdy potrzebujesz bardzo przydatnego narzędzia w dowolnym miejscu wokół domu i ogrodu. Akumulatory o dużej pojemności pasują do wszystkich elektronarzędzi należących do rodziny Power-X-Change. Na szczęście ta piła należy do tej rodziny.

Głębokość cięcia i kąt nachylenia akumulatorowej pilarki tarczowej można szybko i łatwo ustawić bez użycia narzędzi. Blokada wrzeciona ułatwia wymianę tarcz pilarskich o średnicy 10 mm lub 16 mm. Wysokiej jakości oświetlenie LED oraz przystawka do odsysania pyłu czynią z tego narzędzia jedną z najlepszych pilarek tarczowych na rynku. Ta akumulatorowa pilarka tarczowa jest kompatybilna z szyną prowadzącą firmy Einhell, która jest dostępna oddzielnie. Dzięki technologii litowo-jonowej możesz zapomnieć o potykaniu się o splątane przewody, miejscach, do których nie możesz dotrzeć, ponieważ przewód jest zbyt krótki i frustrujących poszukiwaniach przedłużacza.


Stanley Black & Decker CS1250L-QS

298,26 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Ta niezwykle wydajna pilarka tarczowa ze zintegrowanym prowadzeniem laserowym oferuje najwyższą wydajność, która nadaje narzędziu wartość. Posiada łatwą do ustawienia integralną regulację głębokości cięcia w drewnie. Ostrze o długości 190 mm umożliwia cięcie na głębokość 66 mm. Możliwość cięcia ukośnego dla większej głębokości i wszechstronności. Maksymalna głębokość cięcia pod kątem 45 stopni wynosi 50 mm. Posiada regulację głębokości dla optymalnej wydajności cięcia. Nie musisz się już martwić o gwałtowny start, ponieważ posiada on przycisk blokujący, który zapobiega tego typu efektom. Jego odkurzacz pozwala na czystsze i bardziej uporządkowane miejsce pracy.


 

Najlepsza stołowa piła tarczowa

Bosch Professional GTS 635-216

1892,69 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Wraz z serią Professional producent Bosch wprowadza na rynek narzędzia, które są przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów. Pilarka tarczowa GTS 635-216 jest jednocześnie kompaktowa i wydajna. Przy mocy 1.600 W piła osiąga do 5.500 obrotów na minutę przy wymiarach 658 x 500 x 332 milimetrów. Niska waga wynosząca zaledwie 22 kilogramy pozwala na bezpieczny i łatwy transport piły, a ergonomiczne uchwyty są bardzo pomocne.

Mocny silnik: Pilarka stołowa Bosch Professional GTS 635-216 posiada mocny silnik o mocy 1600 W. Przetwarza on moc na 5.500 obrotów na minutę. Aby ułatwić pracę, silnik jest wyposażony w układ redukcji drgań.

Według producenta, piła pracuje bardzo precyzyjnie dzięki zintegrowanemu wózkowi przesuwnemu oraz wysuwanej i poszerzanej części stołu. Z wysokością cięcia 70 mm i szerokością cięcia 635 mm, narzędzie to jest idealne do cięcia wszelkich wymiarów, jak również do cięć wzdłużnych i ukrytych, szczególnie w materiałach płytowych, drewnie, kompozytach drewnianych i laminatach. Pilarka stołowa wyposażona jest w blokadę wrzeciona, funkcję łagodnego rozruchu, zabezpieczenie przed ponownym rozruchem oraz wyłącznik bezpieczeństwa dla zwiększenia ochrony użytkownika.

Dzięki regulowanemu kątowi nachylenia do 45 stopni można łatwo wykonywać cięcia ukośne.

Co to jest cięcie ukośne? Cięcie ukośne należy do tzw. cięć kątowych. Polega ona na cięciu końca przedmiotu pod określonym kątem za pomocą pochylonej piły tarczowej lub ukośnicy. W ten sposób uzyskuje się ściętą krawędź. Funkcja przykładnicy ukośnej jest przydatna, gdy mają być przycięte listwy przypodłogowe lub ramy okienne. Aby zapewnić, że oba elementy pasują do siebie, końce powinny być przycięte pod kątem 45 stopni. Umożliwia to dokładne i wielkopowierzchniowe przejście podczas łączenia.


Scheppach HS100S

509,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka stołowa Scheppach HS100S wyposażona jest w silnik o mocy 2000 W i nadaje się do cięcia drewna i płyt. Silnik osiąga prędkość obrotową na biegu jałowym do 5000 obrotów na minutę. Brzeszczot o średnicy 25 centymetrów umożliwia cięcie elementów o wysokości do 85 milimetrów. Osłona tarczy piły jest użytecznym środkiem bezpieczeństwa. Dzięki temu można uniknąć wypadków przy prawidłowym obchodzeniu się z pilarką tarczową.

Wraz z pasującą podstawą: Pilarka tarczowa Scheppach HS100S jest dostępna wraz z pasującą podstawą. Umożliwia to użytkownikowi pracę w pozycji stojącej i ma na celu zapewnienie większej wydajności, komfortu i bezpieczeństwa. Stół można poszerzyć, uzyskując powierzchnię do przechowywania o wymiarach 64,2 x 94,0 centymetrów.

Za pomocą piły stołowej, która waży niecałe 20 kilogramów, można wykonywać cięcia pod kątem i z nachyleniem. Według producenta, maksymalny kąt 45 stopni zwiększa wysokość cięcia o 20 milimetrów. Wysokość cięcia można regulować indywidualnie za pomocą dużego koła ręcznego. Dostępne jest również przyłącze do odkurzacza, a brzeszczot z węglików spiekanych wchodzi w zakres dostawy. Pozostałe wyposażenie obejmuje drążek do pchania, przykładnicę do cięcia wzdłużnego i przymiar poprzeczny. Wymiary piły stołowej to 94,0 x 64,2 x 83,0 centymetry.

Bezpieczeństwo musi być najważniejszym priorytetem: Pilarki stołowe z ostrymi brzeszczotami niosą ze sobą wysokie ryzyko obrażeń. Z tego powodu podczas pracy absolutnie konieczne jest stosowanie wyposażenia ochronnego. Należą do nich okulary ochronne chroniące przed latającymi wiórami, ochrona słuchu, maska oddechowa, antypoślizgowe rękawice robocze i solidne buty, aby nic się nie ślizgało. W naszym przewodniku po opisach produktów szczegółowo omawiamy odpowiedni osprzęt do pilarki tarczowej.


Einhell TC-TS 2025/2 U

705,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Piła stołowa TC-TS 2025/2 U firmy Einhell posiada silnik o mocy 2000 W. Umożliwia to obróbkę drewna litego, płyt drewnianych, np. płyt wiórowych ze sklejki lub twardego włókna oraz podobnych materiałów przy prędkości obrotowej na biegu jałowym wynoszącej 5.000 obrotów na minutę. Stacjonarna pilarka tarczowa wyposażona jest w precyzyjną tarczę pilarską z węglików spiekanych. Jak podaje producent, wysokość i nachylenie piły można regulować za pomocą regulacji 2 w 1 przy pomocy jednego uchwytu. Stoły boczne zwiększają powierzchnię roboczą pilarki tarczowej. Po lewej i prawej stronie znajdują się przedłużenia dla szerszych elementów. Piła posiada również 85-centymetrową ramę nośną.

Stabilna przykładnica wzdłużna i przykładnica kątowa: Stołowa pilarka tarczowa TC-TS 2025/2 U firmy Einhell posiada ulepszoną przykładnicę wzdłużną, która ma umożliwić bezproblemowe wykonywanie precyzyjnych cięć wzdłużnych. Przykładnica kątowa o kącie 60 stopni w obu kierunkach oraz odchylana tarcza pilarska umożliwiają również wykonywanie cięć ukośnych.

Praktyczne cechy pilarki stołowej to wąż odciągowy na obudowie oraz osłona tarczy piły pozwalająca utrzymać miejsce pracy w czystości. Aby przewód zasilający nie przeszkadzał w pracy, pilarka tarczowa posiada specjalne urządzenie do zwijania przewodu. Maksymalna wysokość cięcia wynosi 65 milimetrów przy nachyleniu 45 stopni i 85 milimetrów przy nachyleniu 90 stopni. Stół roboczy ma wymiary 56,3 x 58,3 centymetrów. Piła stołowa posiada 24 zęby tnące i ma 71,1 centymetrów długości, 62,4 centymetry szerokości i 33,3 centymetry wysokości. Tarcza piły ma średnicę 250 milimetrów. Piła stołowa firmy Einhell waży niespełna 19,2 kg.

Co to jest płot wzdłużny? Przykładnica do cięcia wzdłużnego lub poprzecznego jest liniałem prowadzącym, który umożliwia precyzyjne cięcie. Biegnie on w tym samym kierunku co tarcza piły i służy jako przykładnica, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych oznaczeń. W ten sposób można przycinać różne przedmioty na tę samą długość.


DeWalt DWE7492-QS

823,66 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka stołowa DeWalt DWE7492-QS posiada tarczę o średnicy 250 milimetrów i otwór o średnicy 30 milimetrów. Ponoć jest bardzo solidnie zbudowana i posiada specjalnie powlekany stół pilarki, obudowę wzmocnioną włóknem szklanym oraz ramę ochronną. System odpylania zgodny z AirLock jest przymocowany do ramy, aby utrzymać miejsce pracy w czystości podczas piłowania i zapobiec uszczerbkowi na zdrowiu. Duże elementy sterujące na stołowej pilarce tarczowej umożliwiają regulację głębokości cięcia w zakresie od 55 mm do 77 mm oraz pochylenia tarczy piły od 45 stopni do 90 stopni.

Elastyczna, dwustronna przykładnica do cięcia wzdłużnego: Pilarka stołowa DeWalt DWE7492-QS posiada specjalną cechę w postaci elastycznej, dwustronnej prowadnicy do cięcia wzdłużnego. Mimośrodowa dźwignia mocująca została zaprojektowana w celu zapewnienia dodatkowej precyzji podczas operacji piłowania.

W stole pilarki zintegrowany jest zagłębiony uchwyt, który ma ułatwić transport pilarki stołowej z naszego porównania. Duży wyłącznik awaryjny i wyłącznik beznapięciowy mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Według firmy DeWalt, specjalna maska ochronna zapewnia lepszą ochronę mniejszych elementów i gwarantuje, że cięcie jest wykonywane znacznie wydajniej. Piła stołowa pracuje z maksymalną mocą akustyczną 105 decybeli. Piła tarczowa ma wymiary 68 x 65 x 33 centymetry i waży niecałe 26,5 kilograma.

Czy mogę obrabiać metal za pomocą piły stołowej? Tak, jest to w zasadzie możliwe, ale należy pamiętać o trzech kwestiach. Po pierwsze: można piłować tylko metale nieżelazne, nie metale twarde lub hartowane. Po drugie, brzeszczot musi być przeznaczony do metalu. Po trzecie, podczas cięcia metalu należy zawsze używać chłodziwa lub smaru, aby ani brzeszczot, ani materiał nie nagrzewały się zbytnio.


Proxxon KS 230

42,51 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka stołowa Proxxon KS 230 jest mikropilarą tarczową i według producenta przeznaczona jest do drobnych i precyzyjnych prac. Jednorazowo może on pracować maksymalnie przez 15 minut. Wysokość cięcia wynosi 12 milimetrów, obrabiane kawałki drewna mogą mieć grubość 8 milimetrów. Przy cięciu tworzyw sztucznych maksymalna grubość zostaje zredukowana do 3 milimetrów, a w przypadku metali nieżelaznych do 1,5 milimetra. Na specjalnej skali można ustawić przykładnicę wzdłużną, aby uzyskać wyniki z dokładnością co do milimetra. Powstałe w ten sposób trociny można usunąć przez przesuwne drzwiczki po prawej stronie korpusu – lub odkurzyć odkurzaczem podłączonym do króćca przyłączeniowego. Pilarka tarczowa posiada silnik o mocy niespełna 85 W i prędkości obrotowej na biegu jałowym 6500 obrotów na minutę.

Poręczna powierzchnia stołu: Pilarka tarczowa Proxxon KS 230 posiada powierzchnię roboczą o wymiarach 16 x 16 centymetrów. Tarcza piły ma średnicę 58 milimetrów, otwór 10 milimetrów.

Ta stacjonarna pilarka tarczowa producenta, który znany jest również z precyzyjnych stołowych pilarek tarczowych, nie może być używana do cięć ukośnych. Do precyzyjnych cięć służy jednak przykładnica kątowa. Żądaną wartość można ustawić na skali kątowej. Korpus piły tarczowej wykonany jest z tworzywa sztucznego ABS. Nawet w wersji mikro istnieje ryzyko skaleczenia, któremu przeciwdziała osłona brzeszczotu i klin klina. Czerwona lampka świeci się, gdy urządzenie jest przeciążone. Mikropilarka stołowa ma wymiary 27,5 x 22,0 x 12,5 centymetra i waży niespełna 1,8 kilograma.

Co jest ważne w brzeszczocie? Każdy brzeszczot jest przeznaczony do określonego materiału – np. drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Brzeszczoty różnią się materiałem i kształtem. Liczba i wygląd zębów mówią wiele o sposobie ich funkcjonowania. Piła z małą ilością zębów pracuje szybko ze względu na dużą ilość usuwanego materiału, ale tylko bardzo zgrubnie. Im bliżej siebie znajdują się zęby, tym czystsze jest cięcie. Jeśli chodzi o tarczę do konkretnej piły tarczowej, należy zwrócić uwagę na jej średnicę i otwór.


Metabo TS 254

539,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Pilarka stołowa Metabo TS 254 posiada silnik o mocy 2000 W, który generuje do 4200 obrotów na minutę. Według producenta nadaje się do cięć wzdłużnych, poprzecznych i kątowych w drewnie litym. Stacjonarna pilarka tarczowa o maksymalnej powierzchni stołu 97,0 x 99,5 cm. Pilarka tarczowa posiada dwupunktowy system odprowadzania wiórów oraz samonastawną przykładnicę do cięcia wzdłużnego. W zakresie dostawy znajduje się przykładnica kątowa. Dzięki nachyleniu tarczy pilarskiej o średnicy 25,4 cm możliwe są cięcia ukośne w zakresie od -1,5 do 46,5 stopnia. Z boku piły stołowej znajduje się magazyn brzeszczotów i narzędzi, dzięki czemu potrzebne materiały są zawsze pod ręką.

Wyjątkowa funkcja wózka: Cechą wyróżniającą pilarkę tarczową Metabo TS 254 jest funkcja wózka. Dzięki temu pilarka tarczowa może być transportowana z miejsca na miejsce na dwóch oponach z twardej gumy, mimo dumnej wagi niespełna 33,4 kg – podobnie jak walizka na kółkach.

Brzeszczot umożliwia uzyskanie maksymalnej wysokości 87 milimetrów. Przy największym możliwym nachyleniu piły wysokość zmniejsza się do 54 milimetrów. Łagodny rozruch dławi moc silnika, co powinno zapewnić bezpieczną obsługę i ochronę silnika. Hamulec silnikowy reaguje w ciągu 3 sekund po wyłączeniu maszyny i zapobiega przekroczeniu prędkości obrotowej piły. Dla bezpieczeństwa maszyna posiada zabezpieczenie przed ponownym rozruchem i przeciążeniem. W zakres dostawy piły tarczowej z naszego zestawienia wchodzi drążek do pchania, kabel o długości 3,1 metra oraz specjalne urządzenie ssące. Piła stołowa ma wymiary 74,0 x 75,0 x 35,5 centymetra i waży niecałe 33,4 kilograma.

Jaką funkcję pełni blok przesuwny? Jeśli chcesz przeciąć materiał na dwie części, musisz przesunąć go w kierunku brzeszczotu. Jeżeli cięty element jest bardzo mały, nie ma innej możliwości niż trzymanie go bezpośrednio przed tarczą piły – jest to bardzo niebezpieczne. Pomimo środków ostrożności, palec lub cała dłoń może szybko znaleźć się w zębach, co może prowadzić do poważnych obrażeń. Rozwiązaniem może być drążek do popychania. Służy on jako rodzaj przedłużonego ramienia, za pomocą którego materiał może być bezpiecznie wepchnięty do tarczy piły.


Makita 2704

5883,83 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Piła stołowa Makita 2704 ma moc 1650 W, oferuje prędkość obrotową na biegu jałowym wynoszącą 4800 obrotów na minutę i posiada hamulec silnika. Jak podaje producent, aluminiowy stół roboczy umożliwia obróbkę dużych belek drewnianych. Dla piły o średnicy 26,0 centymetrów cięcie grubego drewna również nie powinno stanowić problemu. Wydajność cięcia wynosząca 93 milimetry jest odpowiednio wysoka. Blat roboczy o dużej powierzchni można w razie potrzeby jeszcze powiększyć. Dzięki zintegrowanemu odsysaniu pyłu łatwo jest również utrzymać miejsce pracy w czystości.

Praktyczny drążek do popychania w zestawie: Drążek do popychania należy do standardowego wyposażenia pilarki tarczowej Makita 2704. Piła stołowa nadaje się do użytku w warsztacie lub przez rzemieślników-hobbystów w ich pokoju hobby.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy pilarka posiada specjalny ogranicznik prądu rozruchowego oraz izolację ochronną. Wyposażony jest w skalę, która dzięki lupie powinna być łatwa do odczytania. Narzędzie pracuje przy maksymalnym poziomie hałasu 94 decybeli, a emisja drgań wynosi 2,5 metra na sekundę kwadratową. Przykładnica wzdłużna i przykładnica kątowa mogą być indywidualnie ustawiane w zakresie od -0,5 stopnia do + 45,5 stopnia. Piła tarczowa do warsztatu ma wymiary 76,0 x 76,6 x 34,4 centymetra i waży 35 kilogramów.

Co to jest emisja drgań? Wibracje lub wstrząsy to okresowe, mechaniczne drgania substancji i ciał, które same w sobie są elastyczne lub składają się z elastycznych pojedynczych części. Producenci podają, jak mocno wibruje pilarka stołowa w jednostce metrów na sekundę kwadratową, co jest miarą przyspieszenia.


Bosch Professional GTS 10 XC

250,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: February 21, 2024 12:20 pm

Jak podaje producent, pilarka stołowa Bosch Professional GTS 10 XC to narzędzie dla profesjonalistów, które sprawdzi się w przedsiębiorstwach. Posiada silnik o mocy 2100 W z prędkością obrotową do 3200 obrotów na minutę i jest podobno w stanie obrabiać nawet duże i grube kawałki drewna z łatwością. Według producenta prędkość obrotowa pozostaje stała nawet przy ciągłym użytkowaniu i gwarantuje najlepsze możliwe wyniki cięcia. Za pomocą piły możliwe są cięcia ukośne w zakresie od -1 do 47 stopni. Według producenta, piła stołowa jest szczególnie przydatna do cięcia laminatu i parkietu, przygotowania drewna do konstrukcji mebli i produkcji belek w budownictwie mieszkaniowym.

Praktyczne zabezpieczenie brzeszczotu: pilarka stołowa Bosch Professional GTS 10 XC jest wyposażona w zabezpieczenie brzeszczotu, na którym znajduje się klin. Jeśli przeszkadza on podczas cięcia, klin można łatwo opuścić bez użycia narzędzi.

Dzięki wózkowi przesuwnemu umieszczonemu pod stołem roboczym można w razie potrzeby wysunąć panel konstrukcyjnej pilarki tarczowej. Piła tarczowa wyposażona jest w tarczę o średnicy 25,4 centymetra i średnicy otworu 30 milimetrów. Pozostałe wyposażenie obejmuje oddzielny schowek na dodatkową tarczę pilarską, specjalny adapter odciągowy, przykładnicę kątową i wzdłużną oraz drążek do bezpiecznej obsługi. Stała elektronika zapewnia, że silnik zawsze otrzymuje tę samą energię i pracuje bez zakłóceń. Inne cechy 35-kilogramowej pilarki tarczowej to łagodny rozruch, zabezpieczenie przed przeciążeniem, hamulec silnika i podwójna izolacja. Inteligentny mechanizm hamowania powoduje szybsze zatrzymanie pilarki tarczowej po wyłączeniu. Dzięki blokadzie wrzeciona, według producenta, tarcze można łatwo wymieniać.

Czy pilarka tarczowa wymaga specjalnej konserwacji lub czyszczenia ze względu na pył pochodzący z piły? Po każdym użyciu należy usunąć wióry i pył z piły stołowej – na przykład za pomocą odkurzacza lub szczotki. Ponadto, otwory chłodzące i wloty powietrza powinny być regularnie czyszczone. Dalsze czyszczenie lub konserwacja nie są zazwyczaj konieczne, o ile piła działa prawidłowo. Niektórzy producenci podają w instrukcji, że piła powinna być od czasu do czasu serwisowana z użyciem oleju smarującego. Więcej informacji na ten temat czytelnicy znajdą w naszym przewodniku, który znajduje się po opisach produktów.


Rzeczy, o których należy wiedzieć przed zakupem piły tarczowej

Piła tarczowa jest obok wiertarki koniem roboczym placu budowy. Czy to przy rozcinaniu desek, cięciu poprzecznym drewna czy cięciu ukośnym – w każdym dniu pracy będziesz sięgać po najlepszą pilarkę tarczową.

Korzyści z posiadania piły tarczowej

Cięcie drewna piłą ręczną jest powolne, męczące i trudne do dobrego wykonania. Jeśli chcesz uniknąć falujących linii cięcia i urazów związanych z powtarzającym się wysiłkiem, powinieneś wypróbować piłę tarczową. Przy odrobinie wprawy i know-how możesz ustawić swoją piłę tak, aby precyzyjnie i w ciągu kilku sekund przecinała najtwardsze drewno, tworzywa sztuczne, a nawet metale, nie wylewała przy tym potu.

Możesz wydać setki euro na ultra niezawodną i dokładną pilarkę tarczową, jeśli planujesz wykonać dużo pracy, lub zaoszczędzić pieniądze i kupić zupełnie przyzwoitą maszynę, jeśli jesteś tylko majsterkowiczem.. Niezależnie jednak od tego, którą z nich wybierzesz, wykonywanie szybkich i dokładnych cięć będzie znacznie łatwiejsze niż przy użyciu piły ręcznej.

Jeśli uważasz, że pełnowymiarowa pilarka tarczowa jest za duża do pracy lub musisz dostać się do ciasnych miejsc, sprawdź mój przewodnik po najlepszych minipilarkach tarczowych. To najbardziej użyteczne narzędzie, o którego dodaniu do swojego zestawu narzędzi prawdopodobnie nie pomyślałeś.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Jakość i niezawodność narzędzi akumulatorowych przeszła w ostatnich latach długą drogę. Wraz z rozwojem technologii akumulatorowej coraz więcej profesjonalistów i doświadczonych majsterkowiczów przestawiło się na akumulatorowe piły tarczowe, wiertarki, a nawet piły stołowe. Są wygodne, niewiarygodnie przenośne i mogą być używane niemal wszędzie, o ile tylko ich baterie są naładowane..

Jeśli jednak jesteś osobą, która chce mieć pewność, że jej elektronarzędzie jest gotowe do pracy po naciśnięciu przycisku lub jeśli nie musisz pracować w terenie, to najlepszym rozwiązaniem są urządzenia przewodowe. Są one zazwyczaj nieco tańsze i oferują większą moc niż narzędzia akumulatorowe.. Wszystko zależy od tego, do czego używasz tego narzędzia na co dzień.

Optymalne wykorzystanie piły tarczowej

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się początkujący użytkownicy pilarek tarczowych, jest maksymalne wykorzystanie możliwości samego narzędzia. Przy prawidłowym ustawieniu najlepsza pilarka tarczowa będzie wygodna i łatwa w obsłudze. Zawsze ustawiaj głębokość cięcia tuż pod ciętym materiałem, aby zęby brzeszczotu miały mniej pracy do wykonania, i zawsze zabezpieczaj obrabiany przedmiot.


Pilarki tarczowe Przewodnik zakupowy

Pilarki tarczowe: Przewodnik zakupowy

Przy wyborze piły tarczowej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Podczas gdy istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na decyzję o wyborze odpowiedniej pilarki tarczowej, niewiele rzeczy jest ważniejszych niż decyzja o tym, czy maszyna powinna być wyposażona w przewód, czy nie. To jeden z tych wyborów, gdzie nie można mieć wszystkiego na raz. Podczas gdy akumulatorowe pilarki tarczowe mogą wydawać się oczywistym wyborem, prawda jest taka, że obie opcje mają swoje zalety..

Różnica między wydajnością urządzeń przewodowych i bezprzewodowych jest tak znacząca, że niektórzy profesjonaliści decydują się na zakup jednego z nich, aby móc przełączać się w zależności od charakteru wykonywanego zadania.

Kiedy wybrać akumulatorową pilarkę tarczową?

Są one generalnie najlepszą opcją dla osób, które chodzą do pracy w miejscach, gdzie nie zawsze są pewne, że będą miały dostęp do gniazdka. Jeśli używasz piły tarczowej do pracy i w ciągu tygodnia przebywasz w różnych środowiskach, warto mieć pod ręką w pełni naładowaną piłę akumulatorową.. Piła akumulatorowa jest również przydatna, jeśli podczas pracy dużo się przemieszczasz i nie chcesz potykać się o przewody.

Kiedy warto wybrać akumulatorową pilarkę tarczową?

Z kolei pilarki tarczowe przewodowe to opcja dla osób, które nie mogą iść na kompromis w kwestii mocy, trwałości i długotrwałego działania. Jeśli obawiasz się, że w środku pracy nie może zabraknąć Ci prądu, to pilarki tarczowe z przewodem zapewnią Ci spokój, którego nie uzyskasz gdzie indziej.. Jednak nie będziesz miał takiej swobody i wszechstronności, jak gdybyś nie miał żadnego przewodu.

Moc silnika

Ważny parametr, który określa głębokość cięcia, wydajność i prędkość ostrza. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa wartość (wyrażona w watach), tym głębsze cięcie możemy wykonać.

Zazwyczaj moc jest w zakresie 1000-1700 W. Oczywiście, oprócz mocy, na wydajność piły tarczowej wpływa jednocześnie kilka czynników: rodzaj silnika, jakość konstrukcji i odporność na zużycie użytych materiałów.

Istnieją również akumulatorowe pilarki tarczowe o różnych mocach silnika. Należy jednak pamiętać, że zastosowanie piły tarczowej jest ograniczone. Po 25-30 długich cięciach akumulator musi zostać naładowany.. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których narzędzie akumulatorowe jest niezastąpione (np. w trudno dostępnych miejscach).

Przy zakupie modelu o większym poborze mocy ważne jest, aby był on wyposażony w ogranicznik prądu rozruchowego, który zapewni płynny rozruch maszyny bez skoków napięcia.

Ciężar narzędzia

Jest to ważny parametr porównawczy, który w dużej mierze decyduje o użyteczności narzędzia (co znacząco wpływa na łatwość piłowania). Dla większości modeli waga waha się od 4 do 6 kilogramów.

Najmocniejsze modele ważą około 7 kilogramów. Z reguły im lepsza i mocniejsza piła, tym większa jest jej waga.

Prędkość i kontrola

Im szybciej silnik może obracać ostrzem, tym większą ma kontrolę nad cięciem. To wszystko, co możemy o nim powiedzieć! Zwróć uwagę na liczbę obrotów na minutę (RPM) akumulatorowej pilarki tarczowej, którą jesteś zainteresowany.

Wszechstronność

Wszechstronność jest ważnym czynnikiem, na którym należy się skupić. Piła, którą kupujesz powinna mieć różne możliwości cięcia. Różnice te mogą dotyczyć materiałów, które może ciąć oraz rodzajów cięć, które może wykonywać.

Ważnym czynnikiem jest wszechstronność materiałów, przez które może przechodzić. Różne piły tarczowe mają różne możliwości. Ich siła nie pokrywa się, co daje im zdolność do przecinania niektórych materiałów.

Można znaleźć wiele pił tarczowych, które są bardzo zdolne do cięcia przez różne materiały, oprócz cięcia przez drewno. Takie piły tarczowe mogą przecinać takie materiały jak plastik, drewno MDF, płyty wiórowe, sklejkę, a nawet miękki metal.. Zakup jednego z tych typów pilarek będzie dobrą decyzją, aby przenieść swój warsztat na wyższy poziom i sprawić, że praca będzie lepsza niż dotychczas.

Ponownie, po prostu przecinając je nie zrobi. Należy wziąć pod uwagę wszystkie rodzaje cięć, które trzeba będzie wykonać. Wszechstronność w tym zakresie jest bardzo oczekiwana od pilarki tarczowej.

Waga

Piła tarczowa jest narzędziem ręcznym. Piła musi być trzymana w ręku przez cały czas cięcia. Jeśli piła jest ciężka, będzie to bardzo męczące. Połowa twojej energii zostałaby wyczerpana przez samo noszenie go.. Dlatego przy zakupie takiej piły należy zwrócić uwagę na jej wagę. Zawsze należy szukać takiego, który ma stosunkowo niewielką masę ciała.

Lekkie narzędzia ułatwiają pracę. Ułatwiają przenoszenie i sterowanie narzędziem. Nie męcząc się, można przejść długą drogę z takimi narzędziami.

Dodatkowe funkcje

Większość z nas lubi miłe dodatki i zalety swoich elektronarzędzi, małe “zabawki”, które producent wbudował, aby pomóc nam w bezpieczniejszym wykonywaniu pracy, itp.

Przy cięciu długich kawałków twardego drewna silnik pilarki tarczowej jest narażony na ekstremalne obciążenia. Zwróć więc uwagę na funkcje bezpieczeństwa wbudowane w silnik, takie jak ochrona przed oparzeniem, wentylatory utrzymujące silnik w chłodzie lub zaawansowane systemy hamowania, które w sytuacji awaryjnej natychmiast wyłączają silnik i zatrzymują ostrze.

Inne funkcje, takie jak światła LED są przydatne, podobnie jak wykluczenie noża do nitowania, którego brak ułatwia wykonywanie cięć wgłębnych.

Zwróć również uwagę na ergonomiczne uchwyty i całkowitą wagę piły. Są to kluczowe sposoby określenia, jak długo można używać piły, zanim ręce i ramiona się zmęczą. Podaliśmy wagę każdej pilarki przy zamontowanym akumulatorze.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo