Najlepsze odkurzacze mini: Jakie są najlepsze?

Jaki jest najlepszy mini odkurzacz?

Najlepszy mini odkurzacz: Do małych porządków, dobry mini odkurzacz zapewnia szybkie czyszczenie bez konieczności podnoszenia ciężkich przedmiotów i bez zajmowania cennego miejsca w magazynie. Te ręczne mini odkurzacze nie zastąpią pełnowymiarowego odkurzacza, jeśli chodzi o dogłębne sprzątanie, ale są przydatne do natychmiastowego radzenia sobie z suchymi rozlaniami, brudem na szlaku i sierścią zwierząt przyklejoną do wszystkiego. W przypadku odkurzaczy ręcznych można nawet rozważyć zastosowanie więcej niż jednego, ponieważ nie radzą sobie one tylko z problemami w pomieszczeniach.

Dzisiejsze nowsze modele bezprzewodowe mają mocniejsze baterie, dzięki czemu zbierają więcej gruzu i działają dłużej niż słabe modele sprzed lat. Inne innowacje obejmują wygodniejsze uchwyty, łatwiejsze opróżnianie pojemników na kurz, zmywalne filtry, wymienne baterie, wiele prędkości i wiele innych. Niektóre z nich zbierają nawet mokry brud i usuwają plamy, a niezależnie od tego, czy są przewodowe czy bezprzewodowe, te ze szczotkami i innymi nasadkami ułatwiają usuwanie kurzu z zasłon, parapetów, framug drzwi, materacy i innych miejsc, do których dotarcie większym odkurzaczem może być kłopotliwe.

Co to są odkurzacze ręczne?

Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz ręczny jest zazwyczaj mniejszą, bardziej przenośną wersją tradycyjnego odkurzacza. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar, ma swój własny zestaw wad i zalet. Najbardziej oczywistym z nich jest to, że nie jest to dobre rozwiązanie do odkurzania dużych powierzchni w domu. Ale to świetna opcja, jeśli musisz dotrzeć do miejsc, gdzie tradycyjne odkurzacze nie mogą lub nie powinny dotrzeć w ogóle.

Sprawdź poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić kompaktowy mini odkurzacz w zależności od ceny:

Spis treści


Najlepsze Wagi Kuchenne

126,40
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
190,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
234,44
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
283,38
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
298,98
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
308,06
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
389,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
422,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
2148,80
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
2479,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
2547,35
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Najlepsze odkurzacze mini – szybki wybór

➤ Najtańsze – CleanMaxx 01375 Power plus

389,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Ten mini odkurzacz jest doskonałą opcją, jeśli szukasz taniego, wysokiej jakości odkurzacza ręcznego. Mimo niewielkich rozmiarów, model ten jest bardzo ciekawą propozycją. Jedną z rzeczy, które zwracają uwagę jest jego moc 800W, dzięki której można uzyskać dobry odkurzacz. Model ten nie posiada baterii, ale ma długi przewód, który ułatwi Ci odkurzanie domu. Długość przewodu wynosi około 4 metrów.

Nadaje się do odkurzania mebli, odkurzania foteli, a nawet usuwania brudu z klawiszy komputerowych i we wszystkich przypadkach miałem bardzo dobre wyniki. Model ten posiada 3 filtry. Zarówno filtry jak i zbiornik są bardzo łatwe do czyszczenia. Dobrze, że ma 3 filtry, ponieważ oczyszcza powietrze nieco bardziej. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w czasie alergii. Oczywiście, ponieważ ma on dużą moc, robi nieco więcej hałasu niż poprzednie modele. Mimo to jest to model, z którego jeśli go kupisz, będziesz bardzo zadowolony.


 

➤ Dobry zakup- Dyson V8 Absolute

2148,80 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Dyson V8 Abolute hoover wziął rynek przez burzę i był jednym z najlepszych wyborów w 2020 roku, mimo że jest na rynku od kilku lat.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na Dyson V8 Absolute są również bardzo zadowoleni i w zasadzie bez względu na to, gdzie czytasz opinie klientów, przytłaczająco pozytywne oceny są podane. Nic dziwnego, że Dyson V8 Absolute jest jednym z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych na rynku.

Dyson V8 Absolute, ze swoją wydajnością i dobrym ssaniem, ma pewien potencjał, aby całkowicie zastąpić standardowy odkurzacz, ale to częściowo zależy od Twoich potrzeb. Odkurzacz kijowy jest znacznie bardziej zwrotny, ma wyraźnie zatwierdzoną siłę ssania i można go łatwo przekształcić w odkurzacz ręczny poprzez odłączenie kija.

Ma potężną moc ssania i jest również tryb turbo, który może być użyty, jeśli chcesz zwiększyć ssanie jeszcze bardziej, ale to również zmniejsza żywotność baterii, która jest mierzona na 40 minut.

Konstrukcja jest dobrze przemyślana, dzięki czemu znacznie łatwiej jest dotrzeć do różnych miejsc. Wiele innych odkurzaczy bezprzewodowych ma grube uchwyty na całej długości, co utrudnia sięganie pod sofy, łóżka i inne meble. Odkurzacz Dyson V8 Absolute z łatwością się tym zajmuje, a ponadto można zdjąć uchwyt, aby wygodnie odkurzać ręcznie.

Odkurzacz posiada wbudowany filtr HEPA, który zatrzymuje wiele alergenów i innych niebezpiecznych substancji podczas używania odkurzacza. Jeśli wymieniasz swój tradycyjny odkurzacz, filtr HEPA jest ważnym aspektem do rozważenia, ponieważ poprawia on klimat w pomieszczeniach. Filtr jest stosowany zarówno w przypadku odkurzaczy słupkowych, jak i ręcznych.

Dyson V8 Absolute został skrytykowany za to, że sprawia wrażenie zbyt plastikowego, co jest powtarzającym się zarzutem, z którym się spotkaliśmy. Jest też rozczarowanie dla tych, którzy pominęli możliwość całkowitego zastąpienia swojego normalnego odkurzacza, co rozumiemy, ponieważ żywotność baterii jest co najwyżej wystarczająca do sprzątania mniejszego mieszkania, ale to samo dotyczy wszystkich odkurzaczy stojących.

Nie ma wątpliwości, że Dyson V8 Absolute (Plus) jest jednym z najlepszych odkurzaczy pionowych, jakie można kupić, jeśli szukasz dodatku do domu, aby szybko wyczyścić kuchnię lub użyć do czyszczenia samochodu. Jednak obecnie dostępnych jest wiele interesujących opcji, a Dyson V8 Absolute nie jest już uważany za oczywisty wybór w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat.


 

➤ Dobry Wybór – Dyson Cleaner V10

2547,35 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Wszyscy eksperci wysoko oceniają odkurzacz Dyson V10 Absolute i twierdzą, że jest to jeden z najlepszych odkurzaczy ręcznych na rynku. W szczególności eksperci podkreślają, że odkurzacz dobrze sprawdza się na twardych podłogach i jest wyposażony w wiele przydatnych akcesoriów.

Kilka źródeł eksperckich wspomina również, że odkurzacz jest wydajny i że zasysa większość zanieczyszczeń z podłogi już przy pierwszym pociągnięciu. Zwracają jednak uwagę na to, że odkurzacz generuje pewien hałas i jest droższy niż wiele innych modeli.

Wydajny model z technologią cyklonową

Odkurzacz Dyson V10 Absolute jest wyposażony w technologię cyklonu, która jest tak skuteczna, że potrafi zebrać nawet najmniejsze cząsteczki kurzu z podłogi. Odkurzacz posiada łącznie 14 cyklonów, które generują siłę ponad 79 000G.

Cyklony te zapewniają odkurzaczowi silny efekt ssania. Jednak efekt ten jest dodatkowo wzmocniony przez fakt, że silnik, zbiornik na kurz i cyklony znajdują się w linii prostej. Taka konstrukcja umożliwia przepływ zasysanego powietrza bezpośrednio z dyszy przez cyklony.

Dyson V10 Absolute zatrzymuje również 99,97% wszystkich pyłów w szczelnym systemie filtrów. Dzięki temu odkurzacz nie wydmuchuje wszystkich zanieczyszczeń i bakterii z powrotem do powietrza.

Praktyczny i oszczędzający miejsce odkurzacz

Dyson V10 Absolute jest odkurzaczem bezworkowym i dlatego nie używa worków do odkurzania. Zamiast tego odkurzacz ten zbiera kurz w pojemniku o pojemności 0,76 litra.
Kosz posiada również mechanizm, który pozwala na szybkie i łatwe opróżnianie śmieci bezpośrednio do kosza za pomocą jednego ruchu ręki.
Ponadto, odkurzacz posiada trzy różne tryby mocy, które pozwalają dostosować go do rodzaju podłogi i stopnia jej zabrudzenia. Trzy tryby pracy oraz ssawka Direct Drive sprawiają, że model ten jest szczególnie skuteczny w zasysaniu kurzu i zanieczyszczeń z dywaników podłogowych.

Wbudowany odkurzacz ręczny i 60 minut pracy na baterii

Dyson V10 Absolute to odkurzacz 2 w 1 z wbudowanym w rączkę odkurzaczem ręcznym. Dzięki temu odkurzacz jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w użyciu, np. podczas odkurzania w narożnikach, wnękach i pod meblami.

Model ten posiada również długą żywotność baterii i może być używany do 60 minut na jednym ładowaniu. Jest to częściowo zasługa niklowo-kobaltowo-aluminiowej baterii odkurzacza, a dzięki długiemu czasowi pracy można odkurzyć kilka pomieszczeń na jednym ładowaniu. Ładowanie również trwa zaledwie 3,5 godziny. Dyson V10 Absolute posiada ssawkę Direct Drive, ssawkę kombinowaną, ssawkę do mgły, ssawkę z miękkim wałkiem, miękką szczotkę do odkurzania oraz mini ssawkę silnikową.


 

➤ Najwyższa półka – Dyson V11

2547,35 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Ten model odkurzacza zachwyca wszystkich ekspertów i dlatego jest wysoko oceniany przez wszystkie źródła.

Wszechstronny model 2 w 1

Dyson V11 Absolute to świetny wybór, jeśli szukasz uniwersalnego odkurzacza, który może być używany na każdej powierzchni na wiele sposobów.

Jest to tak zwany produkt 2 w 1, który działa zarówno jako zwykły odkurzacz, jak i odkurzacz ręczny. Model ten posiada prosty mechanizm zatrzaskowy, który ułatwia przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami. Odkurzacz ten posiada również silny efekt ssania, co czyni go bardzo wydajnym. Dzięki temu może usuwać zarówno luźny kurz, jak i najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Sprawność wynika głównie z konstrukcji i technologii silnika. Ten odkurzacz działa w oparciu o unikalną technologię cyklonową, która składa się z 14 cyklonów. Ta technologia czyszczenia tworzy wysokociśnieniowe czyszczenie, które usuwa do 99,9% widocznych i niewidocznych cząsteczek z podłóg i dywanów. Wydajność tego modelu jest więc o 20% wyższa niż poprzednich modeli Dyson.

Bezprzewodowy i torba

Kolejną zaletą odkurzacza Dyson Absolute V11 jest to, że nie posiada on ani przewodu, ani staromodnego worka. Dzieje się tak, ponieważ odkurzacz jest zasilany akumulatorem i może być używany do jednej godziny na jednym ładowaniu.
Istnieją trzy różne ustawienia mocy ssania, które wpływają na czas pracy akumulatora. Kiedy nadchodzi czas ładowania, pełne naładowanie baterii trwa 4,5 godziny.

Tradycyjny worek do odkurzacza został również zastąpiony nowoczesnym pojemnikiem na kurz. Pojemnik w tym modelu ma pojemność 0,8 litra.
Zaletą pojemnika na proszek jest to, że nie trzeba go wymieniać. Zamiast tego należy go opróżniać, gdy się zapełni i można go wtedy używać wielokrotnie. Nie jest również konieczny kontakt z pyłem podczas opróżniania pojemnika.

Odkurzacz ten posiada również podświetlany ekran LCD, który pokazuje wydajność. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować, jak dobrze działa odkurzacz. Istnieją również wskaźniki, które informują, kiedy należy opróżnić pojemnik na kurz i wymienić filtr.
Odkurzacz Dyson V11 Absolute został przetestowany przez różne źródła i zaimponował ekspertom w każdym teście. Na przykład, Expertreviews.co.uk stwierdza, że ten model ma fantastyczną siłę ssania i dobrą baterię. Piszą też, że ekran LCD to sprytny detal.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że odkurzacz jest bardzo drogi, nieco cięższy niż poprzednie modele, a jego ładowanie trwa długo.
Techradar.com zgadza się, że odkurzacz jest dość drogi i trochę za ciężki. Eksperci chwalą jednak ładny design, zwiększoną siłę ssania, wydajne dysze i dobry ekran.

Podkreśla się m.in. łatwość montażu produktu oraz jego użyteczny i intuicyjny ekran. Eksperci piszą również, że odkurzacz jest wyposażony w inteligentne dysze i dobry wybór akcesoriów, a pojemnik na kurz działa dobrze.
Teraz trochę o wadach. W szczególności zwracają uwagę na wysoką cenę i długi czas ładowania, jak również na to, że odkurzacz jest nieco ciężki i że podczas ładowania bardzo się nagrzewa.


 

➤ Top Sprzedawca – Black & Decker PV-1820

308,06 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Mini odkurzacz Black+Decker PV-1820 ma dobrą moc ssania i jedne z najlepszych pod względem wydajności. Ale jak dobrze czyści? Może zasysać prawie wszystko, okruchy, płatki śniadaniowe, żwir, brud i wraz z jego ergonomiczną konstrukcją, wydajność jest doskonała na każdym przejściu, a także być w stanie dotrzeć do każdego obszaru, bez względu na to, jak trudne.

Ma świetną wydajność. Jego duża moc rekompensuje krótki czas pracy na baterii. Posiada baterię, choć nie najwyższej pojemności, jest typu litowo-jonowego i dobrej jakości. Autonomia wynosi 10 minut. Nie jest to tak ważne, ponieważ ma on dużą moc, a co za tym idzie szybsze czyszczenie. Ponadto, ładuje się 4 razy szybciej niż jakikolwiek inny odkurzacz, około 1-2 godzin z niektórymi bateriami. Producent podaje 4 godziny na pełne naładowanie, choć zakładamy, że czas ten będzie przy całkowicie rozładowanym odkurzaczu.
Dlaczego warto kupić mini odkurzacz lub odkurzacz ręczny?

Pokażemy Ci teraz, jakie są główne korzyści z posiadania mini odkurzacza zawsze pod ręką. Są to:

 • Są one małe
 • Są one lekkie
 • Są łatwe w użyciu
 • Są łatwe w transporcie
 • Doskonałe do szybkiego sprzątania
 • Możesz iść gdziekolwiek
 • Może wyczyścić wiele rzeczy, których odkurzacz nie powinien
 • Są one potężne
 • Są wszechstronne
 • Możesz uratować zgubione przedmioty
 • Łatwa konserwacja
 • Wiele przystępnych opcji
 • W ostatniej części artykułu omówimy te cechy szczegółowo.
 • Najlepsze odkurzacze mini

Najlepsze Odkurzacze mini – Pełna Analiza

➤Bissell 1987N Wycieraczka do sierści zwierząt domowych

592,37 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Jak można usłyszeć od nazwy Bissell 1987N Pet Hair Eraser, jest idealny dla tych, którzy mają zwierzęta w domu. Bissell 1987N Pet Hair Eraser posiada trzy nasadki czyszczące, z których jedna to nasadka z silnikiem. Ta napędzana silnikiem przystawka jest bardzo pomocna w pozbywaniu się głęboko osadzonych włosów zwierząt domowych rozrzuconych na kanapie, łóżku, siedzeniach samochodowych lub innych powierzchniach. Dwa pozostałe to nasadka do tapicerki i ssawka szczelinowa. Posiada również jeden z największych pojemników na kurz w porównaniu z innymi bezprzewodowymi odkurzaczami przenośnymi, o pojemności 0,6 l, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli Twój pupil ma dużo sierści, ponieważ nie będziesz musiał często opróżniać pojemnika na kurz. Plus, to jest również bardzo przystępne, więc nie trzeba ryzykować kupę pieniędzy, a jednocześnie jest dobrze nadaje się dla Ciebie, nawet jeśli jesteś na napięty budżet.

Zalety:

 • W komplecie trzy dysze czyszczące
 • Duży pojemnik na kurz
 • Easy
 • Przystępna cena

Wady:

 • Krótka żywotność baterii


 

➤ Bosch BHN14090

298,70 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Bosch BHN14090 to urządzenie w przystępnej cenie, które świetnie radzi sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc. Posiada jednak tylko jedną dyszę czyszczącą, którą jest dysza szczelinowa, składająca się z długiej, wąskiej dyszy, która świetnie nadaje się do czyszczenia narożników lub krawędzi pomieszczenia. Czas pracy na baterii jest przeciętny, a maksymalny czas pracy wynosi 12 minut. Bosch BHN14090 jest również praktyczna, ponieważ jej waga wynosi zaledwie 1,2 kg.

Zalety:

 • Lekki i praktyczny
 • Doskonałe zbieranie pyłu
 • Przystępna cena

Wady:

 • Długi czas ładowania akumulatora
 • W zestawie tylko jedno akcesorium do czyszczenia


 

➤ AEG HX6-35TM

2479,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

AEG HX6-35TM ma świetną żywotność baterii z maksymalnym czasem pracy 35 minut, co oznacza, że możesz sprzątać bez przerwy, nie martwiąc się o pozostałą baterię. Posiada również małe kółka pod dyszą czyszczącą, aby pomóc Ci łatwo przenieść AEG HX6-35TM i zapobiec porysowaniu powierzchni mebli. Posiada również wysuwaną ssawkę, która umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo w zestawie znajduje się szczotka do mebli. AEG HX6-35TM ma dwa poziomy ssania, które można regulować w zależności od intensywności czyszczenia. Pojemność zbiornika na kurz jest również duża i może pomieścić maksymalnie 0,5L. Ma do zaoferowania wiele wyjątkowych funkcji, ale w związku z tym jego cena jest wysoka. Oferuje również dodatki, takie jak materace i szczotki do pojazdów, które są sprzedawane oddzielnie.

Zalety:

 • Z małymi kółkami pod dyszą czyszczącą
 • Długa żywotność baterii
 • W tym 2 siły ssące
 • Wysuwana ssawka
 • Stacja ładująca może być przymocowana do ściany lub swobodnie postawiona na podłodze

Wady:

 • Droga Szczotki do materacy i pojazdów sprzedawane oddzielnie


 

➤ Black+Decker Dustbuster BHHV315B

281,62 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Ci, którzy zdecydują się na Black+Decker Dustbuster BHHV315B otrzymają odkurzacz ręczny o poborze mocy 18 watogodzin. Siła ssania wynosi 20 AirWatts. Odkurzacz działa w oparciu o metodę cyklonową i nie wymaga worka na kurz. Wyposażony jest w zintegrowany pojemnik do zbierania odpadów. Maksymalna pojemność pojemnika na suche zanieczyszczenia wynosi 700 mililitrów. Czas pracy na baterii wynosi od 10 do 16 minut. W zestawie znajduje się ssawka szczelinowa, która ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Z dwoma poziomami ssania: Ten ręczny odkurzacz jest wyposażony w dwa poziomy ssania, co pozwala na zwiększenie siły ssania w zależności od potrzeb.

Black+Decker Dustbuster BHHV315B jest wyposażony w baterię litowo-jonową i podobno oferuje stałą moc ssania do końca ładowania baterii. Trójstopniowy wskaźnik poziomu naładowania informuje o aktualnym poziomie naładowania, a tym samym o pozostałym czasie pracy. Technologia ładowania Eco-Smart automatycznie przełącza urządzenie na ładowanie podtrzymujące po pełnym naładowaniu, zapobiegając głębokiemu rozładowaniu, co zwiększa żywotność ogniw baterii. Za oczyszczanie powietrza zasysanego przez stylowy odkurzacz odpowiada trójstopniowy system filtracji.

Wizualnie, Black+Decker Dustbuster wyróżnia się na tle podobnych urządzeń ciemnoszarym designem i czerwonymi akcentami. Wymiary odkurzacza, który waży nieco ponad kilogram, wynoszą 40 × 20,3 × 16,5 centymetrów.

Co to znaczy AirWatt: Producenci odkurzaczy stanęli przed problemem, jak pokazać siłę ssania swoich urządzeń i sprawić, by była ona porównywalna. Zużycie energii w watach jest wskazówką, ale ostatecznie ma niewielkie znaczenie dla rzeczywistej wydajności. Tanie uszczelki, wentylatory i łożyska kulkowe mogą zwiększać zużycie energii bez zwiększania wydajności. Rozwiązanie: dopasowanie mocy elektrycznej do ilości powietrza pobieranego przez kolektor dolotowy. Ponieważ waty i powietrze były w ten sposób powiązane, przemysł nazwał nową jednostkę pomiarową AirWatt. Jednostka ta odnosi objętość ssania w litrach na sekundę i siłę ssania w milibarach na sekundę do danego otworu ssania: podciśnienie wytwarzane przez silnik razy przepływ powietrza podzielone przez 10. W zależności od otworu ssania dyszy wartość ta może się różnić, dlatego AirWatt niestety nie posiada wysokiej wartości informacyjnej dla wydajności ssania.

Zalety:

 • światło
 • Pojemność 700 mililitrów
 • Porównywalnie krótki czas ładowania
 • Z technologią ładowania Eco-Smart
 • Z dwoma poziomami ssania

Wady:

 • Porównywalnie krótki czas pracy na baterii
 • Dostępna jest tylko jedna dysza szczelinowa


 

➤ Mini Vacuum Dyson V8

281,62 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Dyson V8 nie jest klasycznym odkurzaczem ręcznym, ale 2 w 1. Oznacza to, że pomiędzy silnikiem a głowicą ssącą znajduje się długi uchwyt, dzięki czemu model ten może być używany z rurą ssącą jako konwencjonalny odkurzacz podłogowy. Centralny wąż odkurzacza jest odłączany, dzięki czemu w razie potrzeby może być używany jako klasyczny odkurzacz ręczny.

Odkurzacz Dyson pracuje z poborem mocy 425 W i mocą ssania 115 AirWatts. Dzięki 2-stopniowej technologii cyklonów radialnych, odkurzacz wytwarza 15 cyklonów, a tym samym silne siły odśrodkowe, które wychwytują mikroskopijnie drobny kurz, jak podaje producent. Worek na kurz nie jest wymagany. Agregat wyposażony jest w zbiornik, który może pomieścić do 540 mililitrów suchej gleby.

Z dwoma trybami ssania: Ten odkurzacz ręczny działa w trybie MAX do 7 minut przy maksymalnej mocy ssania. Według producenta tryb Powerful jest odpowiedni do dłuższego czyszczenia.

Czas pracy odkurzacza akumulatorowego Dyson wynosi do 40 minut, a w zestawie znajduje się sześć nasadek. Należą do nich: szczotka elektryczna z miękkim wałkiem, mini szczotka elektryczna do usuwania sierści zwierząt domowych i głębokich zabrudzeń, ssawka do nasadek łączonych, ssawka szczelinowa, ssawka Power z napędem bezpośrednim oraz dodatkowa miękka szczotka. Zwłaszcza właściciele zwierząt domowych mają tutaj swoje pieniądze, na przykład do usuwania sierści kota.

W zestawie z odkurzaczem bezworkowym znajduje się również uchwyt ścienny z funkcją ładowania. Oznacza to, że odkurzacz pionowy jest zawsze gotowy do natychmiastowej dostawy. Według producenta, ten odkurzacz ręczny działa w oparciu o zmywalny, wysoce wydajny filtr, który pochłania alergeny i emituje czyste powietrze wylotowe. Odkurzacz ręczny Dyson V8 charakteryzuje się głównie szarą konstrukcją z niebieskimi i czerwonymi akcentami. Wymiary wynoszą 21 × 25 × 124,4 centymetra, a waga 2,6 kilograma.

Jak mogę ocenić siłę ssania odkurzacza ręcznego? Siła ssania zależy od różnych czynników. Zużycie energii przez odkurzacz odgrywa jedynie pośrednią rolę w sile ssania. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym więcej energii odkurzacz ma do dyspozycji, aby wytworzyć wysoką siłę ssania. Fakt, że odkurzacze ręczne często pracują przy niskim poborze mocy nie oznacza, że nie mogą one generować dużej siły ssania.

Rzeczywista moc ssania zależy nie tylko od poboru mocy, ale również od konstrukcji urządzenia i zbiornika, rodzaju wykładziny podłogowej i stopnia napełnienia pojemnika na kurz. Z tego powodu specyfikacja siły ssania w kilopaskalach powinna być traktowana jedynie jako wartość orientacyjna, która nie może być osiągnięta we wszystkich sytuacjach. W razie wątpliwości konsumenci powinni zapoznać się z raportami innych użytkowników, aby uzyskać informacje na temat siły ssania.

Zalety:

 • Z odłączaną rurą centralną
 • W zestawie sześć dysz
 • Z dwoma trybami ssania
 • Żywotność baterii do 40 minut
 • Odpowiednie dla włosów zwierząt domowych

Wady:

 • Coś ciężkiego


 

➤ Mini odkurzacz Grundig VCH 9932

786,01 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Jeśli zdecydujesz się na odkurzacz ręczny Grundig VCH 9932, otrzymasz odkurzacz 2 w 1, który może być używany jako zwykły odkurzacz podłogowy. Maksymalny pobór mocy wynosi 120 W. Dzięki procesowi cyklonowemu urządzenie nie potrzebuje worka na kurz i jest wyposażone w 500-mililitrowy zbiornik na suche zanieczyszczenia.

Urządzenie jest wyposażone w dwa uchwyty. Górny uchwyt jest składany, co pozwala używać odkurzacza jako klasycznego odkurzacza ręcznego.

Odkurzacz Grundig VCH 9932 wyposażony jest w cztery końcówki: wytrzymałą szczotkę elektryczną do usuwania brudu i sierści zwierząt domowych ze wszystkich wykładzin podłogowych, turboszczotkę ze światłem LED do czyszczenia ciemnych miejsc, szczotkę do czyszczenia powierzchni tekstylnych oraz ssawkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc.

Czas pracy na baterii wynosi do 75 minut. Dzięki dobrze widocznemu, czterostopniowemu wskaźnikowi baterii, odkurzacz Grundig zapewnia dobrą kontrolę poziomu naładowania. Siła ssania może być regulowana dwustopniowo, a do oczyszczania zasysanego powietrza wykorzystywany jest filtr HEPA. Odkurzacz bezprzewodowy Grundig VCH 9932 w kolorze ciemnoszarym dyskretnie wtapia się w otoczenie.

Jak działa szczoteczka elektryczna? Szczotki elektryczne wyposażone są w dodatkowy silnik znajdujący się wewnątrz nasadki. Napędza to rolkę szczotki, która niezawodnie usuwa brud z twardych i miękkich powierzchni. Dzięki temu takie nasadki nadają się do usuwania uporczywych zabrudzeń, takich jak kłaczki czy sierść zwierząt domowych na dywanach.

Zalety:

 • Cztery dysze w zestawie
 • Z oświetleniem LED
 • Z dwoma uchwytami
 • Żywotność baterii 75 minut
 • Oszczędność miejsca

Wady:

 • Mała pojemność w porównaniu z innymi modelami


 

➤ Bosch Move BHN14N

298,98 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Odkurzacz ręczny Bosch Move BHN14N pracuje z maksymalnym poborem mocy 125 W. Dzięki zastosowaniu technologii cyklonowej, ten odkurzacz ręczny nie wymaga worka na kurz. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany pojemnik na odpady o pojemności 0,5 litra. Czas pracy na baterii wynosi 12 minut, a maksymalna głośność pracy to 73 decybele. Istnieją odkurzacze, których hałas jest znacznie bardziej uciążliwy.

Do oczyszczania zasysanego powietrza wykorzystywany jest system 3 zmywalnych filtrów. Producent nie podaje, jaki to jest typ filtra.

Odkurzacz Bosch Move BHN14N wyposażony jest w dyszę szczelinową, która nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz ręczny Bosch posiada wskaźnik stanu naładowania wbudowanego akumulatora niklowo-wodorkowego. Według dostawcy jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i zapewniające dobre osiągi. Odkurzacz Bosch Move BHN14N ma biały design i jest wyposażony w przezroczysty, czarny pojemnik na odpady. Mierzy 13,8 × 11 × 36,8 centymetrów i waży 1,2 kilograma.

Co to jest bateria niklowo-metalowo-wodorkowa? Akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy jest identyczny w budowie jak akumulatory dostępne w handlu. Różnica polega na tym, że bateria może być używana kilka razy. Ten typ baterii jest wkładany do komory baterii jak zwykła bateria i może być ładowany w razie potrzeby. W porównaniu ze starszymi bateriami niklowo-kadmowymi, baterie wodorkowo-niklowe mają około dwukrotnie większą gęstość energii i nie są podatne na okropny efekt pamięci. Dzięki temu akumulator traci pojemność w przypadku zbyt wczesnego naładowania.

Zalety:

 • Z nadającym się do mycia systemem trzech filtrów
 • cichy
 • kompaktowy i lekki
 • Z dyszą szczelinową do czyszczenia samochodu

Wady:

 • Porównywalnie krótki czas pracy na baterii


 

➤ Bosch UniversalVac 18 Mini odkurzacz

244,33 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Odkurzacz ręczny Bosch UniversalVac 18 ma maksymalny pobór mocy 105 W i osiąga siłę ssania do 9 kilopaskali, dzięki czemu – jak podaje producent – nadaje się do usuwania ciężkich zabrudzeń. Worek na kurz nie jest wymagany. Pojemnik do zbierania odpadów ma pojemność 500 mililitrów.

Z dyszą podłogową i dwiema rurami przedłużającymi: Ten odkurzacz ręczny jest wyposażony w dyszę podłogową i dwie rury przedłużające. W ten sposób odkurzacz kompaktowy może być używany jako klasyczny odkurzacz podłogowy.

Praktyczny odkurzacz akumulatorowy Bosch jest wyposażony w miękki uchwyt, który zapewnia wygodną obsługę. Oprócz dyszy podłogowej, ten mały odkurzacz bezworkowy wyposażony jest w dyszę szczelinową do wąskich miejsc oraz dyszę szczotkową, która według producenta nadaje się np. do czyszczenia tekstyliów.

Odkurzacz ręczny jest zasilany za pomocą dostępnego oddzielnie akumulatora litowo-jonowego. Akumulator jest chroniony przez system Bosch Electronic Cell Protection. Zwiększa to żywotność baterii, chroniąc ją przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Wskaźnik poziomu naładowania informuje o stanie naładowania akumulatora i umożliwia kontrolowaną pracę bez nagłych przerw w dostawie prądu i opóźnień w ładowaniu. Czas pracy wynosi do 20 minut przy użyciu akumulatora 2,5 amperogodziny.

Wbudowany płaski filtr plisowany jest pokryty filtrem wstępnym, co wydłuża jego żywotność i zapobiega zatykaniu. Według producenta, ta dodatkowa warstwa ochronna na odkurzaczu bezprzewodowym jest łatwa do czyszczenia. Podobnie jak w przypadku urządzeń Bosch, UniversalVac 18 ma zielono-czarną obudowę. Wymiary to 38,8 × 14,8 × 21,2 centymetrów, a waga to 1,3 kilograma.

Co to jest filtr płaski plisowany? Filtr płaski to mata filtracyjna o dużej powierzchni, składana, umieszczona bezpośrednio przed pojemnikiem zbierającym. Maty te są często stosowane jako rozwiązanie filtracyjne w odkurzaczach i nadają się zarówno do grubych, jak i drobnych zanieczyszczeń.

Zalety:

 • Z dwoma rurami przedłużającymi
 • Z trzema dyszami
 • Światło

Wady:

 • Coś wielkiego
 • Żywotność baterii jest krótka
 • Brak możliwości montażu na ścianie


 

➤ Mini odkurzacz Severin HV 7144

149,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

HV 7144 to wydajny odkurzacz ręczny o mocy 148 W, który może odkurzać zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia. Dzięki technologii cyklonowej można zrezygnować z worka na kurz. Zintegrowany zbiornik ma pojemność 200 mililitrów na suche zanieczyszczenia i 100 mililitrów na ciecze. Czas pracy na baterii wynosi do 18 minut, a maksymalna głośność pracy to 79 decybeli. Ten odkurzacz ręczny jest wyposażony w nasadkę szczotkową do delikatnych powierzchni i głębokiego kurzu, ssawkę szczelinową do trudno dostępnych miejsc oraz gumową ssawkę do zasysania płynów.

Nadaje się do samochodu: Przewód ładowania 12 V tego odkurzacza ręcznego można podłączyć do gniazda zapalniczki, co umożliwia ładowanie tego modelu w samochodzie.

HV 7144 jest dostarczany z uchwytem ściennym i umożliwia opróżnianie pojemnika za pomocą jednego przycisku. Zabezpieczenie przed przeciążeniem i głębokim rozładowaniem ma na celu ochronę akumulatora litowo-jonowego przed przedwczesnym zużyciem. Filtr stały oczyszcza zasysane powietrze z cząstek stałych i nie wymaga wymiany. Severin HV 7144 ma w większości biały design z szarymi akcentami. Wymiary to 39 × 11 × 14 centymetrów, a waga wynosi 863 gramy.

Ostrzeżenie: Według producenta ten odkurzacz ręczny nie nadaje się do usuwania sierści zwierząt domowych.

Zalety:

 • W zestawie kabel do ładowania 12 V
 • Lekki i kompaktowy
 • Może być używany podczas ładowania
 • Odkurzanie na sucho i na mokro
 • Z trzema akcesoriami

Wady:

 • Nic negatywnego do wskazania oprócz tego, że nie nadaje się do włosów zwierząt domowych


 

➤ Bosch YOUseries Mini Vacuum Cleaner Vac

298,98 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Bosch YOUseries Vac to odkurzacz ręczny o mocy ssania 4,2 kilopaskala i wydajności 250 mililitrów. Odkurzony kurz i brud trafiają do pojemnika na kurz, który według producenta można opróżnić za pomocą jednego przycisku. Niezależnie od tego, czy chodzi o sierść zwierząt, okruchy czy piasek – Bosch twierdzi, że kompaktowy odkurzacz ręczny to dobry wybór do wszystkich 10-sekundowych zadań związanych z odkurzaniem. Dzięki ssawce szczelinowej odkurza również trudno dostępne miejsca.

Wskaźnik poziomu naładowania z czujnikiem ruchu: Wskaźnik poziomu naładowania ułatwia sprawdzenie, ile energii pozostało w baterii. Zintegrowany czujnik ruchu automatycznie włącza wyświetlacz, gdy przechodzisz obok. Oszczędza to energię, ponieważ wyświetlacz nie jest stale włączony.

YOUseries Vac ma baterię o żywotności 10 minut i może być ładowany w ciągu 3 godzin przez złącze USB. Bateria jest wymienna i nadaje się również do innych urządzeń serii YOU. Dzięki smukłej konstrukcji odkurzacz dobrze leży w dłoni i jest łatwy do przechowywania, jak twierdzi producent. Waga kompaktowego odkurzacza ręcznego wynosi 610 gramów.

Zalety:

 • Wskaźnik poziomu załadunku z czujnikiem ruchu
 • Krótki czas ładowania
 • Ładowanie przez złącze USB
 • Światło
 • Z łatwym do opróżniania pojemnikiem na kurz

Wady:

 • Żywotność baterii mogłaby być lepsza


Najlepsze Odkurzacze mini – Inne opcje

➤ Rowenta Cyclonic Mini Vacuum Cleaner AC476901

234,44 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Ten przenośny odkurzacz został specjalnie zaprojektowany do odkurzania sierści Twojego pupila. Rowenta posiada w swoim katalogu szeroką gamę modeli odkurzaczy przenośnych, które zostały zaprojektowane z myślą o najnowszej, przełomowej technologii. Prawdą jest, że ich ceny mogą być nieco wyższe w porównaniu do innych modeli na rynku, ale w zamian za to, weźmiesz do domu niesamowite funkcje. Dobrym przykładem tego, o czym mówimy, jest ręczny odkurzacz Rowenta Extenso Cyclonic, model, który robi różnicę (i wystarczy spojrzeć na związane z nim recenzje, aby zdać sobie sprawę, że jest jednym z najbardziej cenionych na rynku).

Autonomia nie jest dokładnie mocną stroną tego modelu, i to jest to, że model Rowenta Extended Cyclonic ma baterię, która po naładowaniu jest w stanie osiągnąć 16 minut (należy pamiętać, że istnieją modele, które mogą trwać dłużej niż 40 minut z tym samym czasie ładowania). Moc tego modelu wynosi 7,2V. Jest to dość mocna opcja, a biorąc pod uwagę, że ma odkurzać małe śmieci, które mogą gromadzić się w zakamarkach domu, będzie działać lepiej w ten sposób.


 

➤ Odkurzacz Black and Decker DVA315J-QW Mini Vacuum Cleaner

283,38 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Black and Decker to klasyczna marka wśród odkurzaczy przenośnych. Sprawdzona jakość, nigdy nie zawodzą. Przy mocy baterii litowej 16,2Wh ten mini odkurzacz jest idealny do ogólnych zadań związanych z utrzymaniem czystości w domu. Lekka, bezprzewodowa technologia zapewnia wygodę “chwyć i jedź”. Szeroki otwór wylotowy sprawia, że odkurzacz bez trudu zbiera duże zanieczyszczenia. Do 10% większy zasięg niż w przypadku innych odkurzaczy ręcznych, co zmniejsza ryzyko zginania i ułatwia dostęp. Cykloniczne działanie odsuwa zanieczyszczenia od filtra przy zachowaniu optymalnej siły ssania. Posiada ergonomiczny kształt zapewniający wygodę użytkowania.


 

➤ Mini Vacuum CleanMaxx 01375 Power plus

389,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Miniodkurzacz Cleanmaxx 01375 Power Plus to odkurzacz ręczny, który został zaprojektowany bez worka, z funkcją dmuchawy do usuwania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Oprócz wielu akcesoriów ułatwiających sprzątanie, posiada również praktyczny pasek, który zapewnia dużo większą elastyczność. Należy zauważyć, że jest to model przewodowy z 4-metrowym kablem, dzięki czemu można go zabrać wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, a to dzięki 3 filtrom (2 z przodu i jeden z tyłu), które gwarantują prawidłową filtrację powietrza.

Jeśli chodzi o moc, mamy do czynienia z modelem znacznie potężniejszym niż na to wygląda. Wyposażona jest w silnik o mocy 800W. Świadczy to o tym, że jest on wystarczająco mocny, aby pozbyć się każdego rodzaju brudu, nawet w najtrudniej dostępnych zakamarkach.


 

➤ Mini odkurzacz Bomann Cb 947

126,40 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Ten model ma dobrą siłę ssania. Jedyną wadą tego modelu jest to, że posiada kabel. Ale jeśli chcesz używać go w domu, nie będziesz miał żadnych problemów. Jest bardzo łatwy w użyciu, ale nie jest to bardzo mocna maszyna ssąca. Konstrukcja jest prosta, ale podoba mi się, bo pozwala na bezproblemowe trzymanie go w ręku. Można go obsługiwać jedną ręką, pamiętając, że jego waga jest bardzo niewielka, głównie dzięki temu, że nie ma w nim baterii. Dzięki temu waga może być znacznie niższa.

Zbiornik nie jest zbyt duży, ale nadaje się do modelu odkurzacza. Ponadto, jest bardzo łatwy do czyszczenia, więc jeśli się zapełni, wystarczy otworzyć pokrywę i można go oczyścić i używać go ponownie. Dzięki temu możesz być pewien, że możesz cieszyć się modelem wysokiej jakości. Jeśli kupisz go i chcesz mieć dobrą moc ssania, zalecamy czyszczenie go po każdym użyciu. Ale naprawdę można poczuć jego 700W mocy. Pomimo bardzo niskiej ceny, model ten zawiera różne szczotki, aby uzyskać nieco bardziej profesjonalne czyszczenie. Na przykład, posiada szczotkę, która jest idealna do odkurzania brudu znajdującego się między klawiszami komputera.


 

➤ Hoover Ultra Vortex Mini Vacuum Cleaner

422,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Chociaż nie jest najbardziej poręczny (używany jest z kablem o długości 5 m), jego siła ssania i technologia cykloniczna sprawiają, że ten odkurzacz ręczny Hoover Ultra Vortex jest najbardziej skuteczny w walce z roztoczami, idealny dla osób z alergiami lub problemami układu oddechowego. Może czyścić sofy, poduszki, kołdry, narzuty, materace z najwyższą starannością i skutecznością. Tak bardzo, że wydaje mi się niewiarygodne, że można usunąć tak wiele brudu z materaca lub sofy. Jest całkowicie odpowiedni dla zwierząt, działa bardzo dobrze przy zbieraniu sierści z tkanin. Być może w przypadku kociej sierści trzeba ją nieco bardziej dokręcić.

Z drugiej strony, chociaż nie jest tak lekki jak konwencjonalne odkurzacze ręczne, dzięki ergonomicznej konstrukcji uchwytu jest całkiem wygodny w użyciu. Nadaje się również do dywanów, ale ponieważ nie ma długiej rury, trzeba się schylać. Opróżnianie zbiornika jest również dość łatwe i nie wymaga kontaktu z pyłem. Dzięki technologii światła UV i jego mocy, pozbędzie się wszystkich roztoczy, a środowisko będzie czystsze. Jest to odkurzacz niezbędny dla osób z alergią.


 

➤ Odkurzacz ThisWorx Mini

190,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 24, 2024 10:43 am

Oto rekomendacja, która jest wyraźnie przeznaczona do odkurzania samochodu, ponieważ kabel zasilający podłącza się bezpośrednio do gniazda zapalniczki. Jest to popularna opcja wśród odkurzaczy samochodowych, waży zaledwie 1 kg. Przewód zasilający o długości 5 m powinien być wystarczająco długi dla większości sedanów, ale prawdopodobnie będziesz musiał znaleźć inne gniazdo, jeśli jeździsz crossoverem lub vanem.

Wyposażony w ergonomiczny kształt, ten mini odkurzacz jest wygodny w użyciu, a jego akcesoria pozwolą Ci dotrzeć do wszystkich rodzajów miejsc w Twojej kabinie. Duży, przezroczysty pojemnik na odpady informuje, kiedy należy go opróżnić. Wraz z odkurzaczem otrzymasz trzy uniwersalne ssawki, wygodną torbę do przenoszenia ułatwiającą przechowywanie, specjalną szczotkę do czyszczenia filtra oraz zapasowy filtr HEPA.


Przewodnik zakupu odkurzacza mini

Przewodnik zakupu odkurzacza mini: Co należy wziąć pod uwagę?

Żywotność baterii i czas ładowania

Czas pracy na baterii zazwyczaj waha się od pięciu minut, do bardziej przyzwoitych 30 minut. Należy również zwrócić uwagę na to, jak długo trwa ładowanie odkurzacza, ponieważ niektóre mogą potrzebować na to całego dnia lub więcej. Poszukaj wskaźnika informującego o niskim poziomie naładowania baterii, aby wiedzieć, czy nie kończy Ci się czas czyszczenia. Niektóre odkurzacze ręczne są wyposażone w stację ładującą (którą można przymocować do ściany, aby ułatwić przechowywanie), natomiast bardziej podstawowe wersje ładują się po prostu za pomocą kabla podłączonego do gniazdka.

Waga

Głównym założeniem odkurzacza ręcznego jest wygoda, dlatego waga i rozmiar są najważniejsze. Waga odkurzaczy ręcznych waha się od około 0,7 kg do 2,3 kg, choć większość z nich waży około 1,5 kg. Jeśli masz taką możliwość, warto potrzymać i podnieść odkurzacz ręczny, który zamierzasz kupić, aby przekonać się, jak wygodnie jest go trzymać i używać.

Pojemność pyłowa

Ilość, jaką mogą pomieścić odkurzacze ręczne, jest różna. Większość z nich mieści około 0,5 litra, w porównaniu do około 0,7 litra w przypadku bezprzewodowych odkurzaczy pałeczkowych i średnio 2,1 litra w przypadku pełnowymiarowych odkurzaczy przewodowych. Jest dość mała, ale powinna wystarczyć do drobnych prac, takich jak mycie samochodu. Warto jednak poszukać większej pojemności, jeśli jest to dla Ciebie ważna kwestia. Im większa pojemność kurzu, tym dłużej będziesz w stanie sprzątać bez konieczności opróżniania odkurzacza.

Lekki, cichy i łatwy w manewrowaniu

Wypróbuj odkurzacz w sklepie, aby sprawdzić, czy spełnia wszystkie te warunki; w przypadku modeli na biegunach sprawdź, czy łatwo porusza się zarówno po dywanach, jak i twardych powierzchniach. Niektóre z testowanych przez nas modeli ważą do około 4 kilogramów, co może nie być zauważalne, jeśli używasz go na podłodze, ale może być męczące, jeśli musisz czyścić na przykład sufity i wentylatory.

Filtr

Powinien być łatwy do wyjęcia i wyczyszczenia lub wymiany. Jeśli masz astmę lub alergię, rozważ odkurzacz z filtrem HEPA.

Akcesoria

Standardowe elementy do sprawdzenia to szczotka do odkurzania i narzędzia szczelinowe. Inne elementy mogą obejmować narzędzia do ściągania, rurę przedłużającą lub szczotkę do sierści zwierząt. Narzędzia są szczególnie przydatne, jeśli są wbudowane lub przechowywane w samym odkurzaczu, a nie oddzielnie lub w podstawce do ładowania.

Modele 2 w 1

Można je stosować jako odkurzacz ręczny lub na kiju. Zwykle mają one spust do zwalniania odkurzacza ręcznego umieszczony na trzonie odkurzacza.

Zmienna moc/odsysanie

Umożliwia to zmniejszenie siły ssania, co jest przydatne podczas czyszczenia elementów z tkanin, takich jak zasłony czy tapicerka.

Mokro i sucho

Niektóre modele mogą zasysać mokry materiał lub płyny. Jednak zazwyczaj mogą one przyjąć tylko dość niewielką ilość (około 150 ml) i nie należy napełniać pojemnika płynem ponad wskazany maksymalny poziom. Po zakończeniu pracy pojemnik i filtr należy wyczyścić i wysuszyć oddzielnie.

Ekran LCD

Niektóre modele mogą podawać przydatne informacje w trakcie użytkowania, takie jak: ile pozostało do naładowania baterii, kiedy należy wymienić filtr lub kiedy doszło do zatkania.

Odkurzacze bezprzewodowe a odkurzacze ręczne

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe mogą czyścić podłogi, jak również wykonywać mniejsze prace, więc może się okazać, że oferują one bardziej elastyczny sposób czyszczenia domu, a zazwyczaj mają też dłuższą żywotność baterii. Mogą być o wiele droższe, ale warto rozważyć, czy odkurzacz bezprzewodowy nie będzie lepszą długoterminową inwestycją dla Twojego domu. Większość z nich można przekształcić z odkurzacza stojącego w kompaktowy odkurzacz ręczny z przystawkami do mniejszych prac.


 

Powody, dla których warto kupić mini odkurzacz

W tej sekcji szczegółowo omówimy główne korzyści płynące z posiadania w domu mini odkurzacza lub odkurzacza ręcznego.

Są one małe

Większość odkurzaczy ręcznych jest o połowę mniejsza niż ich większe odpowiedniki, a niektóre modele są tak małe, że prawie mieszczą się w kieszeni. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że są nie tylko łatwe do przenoszenia, ale także łatwe do przechowywania na półce lub w rogu szafki, spiżarni, pralni, garażu lub wewnątrz szafki kuchennej.

Mniejszy rozmiar sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni, takich jak mieszkania, akademiki i przyczepy kempingowe, gdzie przestrzeń do przechowywania jest na wagę złota, ale gdzie nadal chcesz zachować czystość. Moim zdaniem główną zaletą ich mniejszego rozmiaru jest to, że dzięki nim czyszczenie trudno dostępnych miejsc staje się dziecinnie proste.

Są one lekkie

Wiele modeli odkurzaczy ręcznych waży mniej niż pięć kilogramów. Choć oczywiście różni się to w zależności od modelu, wszystkie będą w miarę lekkie. Ułatwia to przenoszenie urządzenia po całym domu w celu szybkiego odkurzania na miejscu, a także wnoszenie go po schodach z mniejszym ryzykiem upadku niż w przypadku noszenia ogromnego odkurzacza.

Jest to szczególnie korzystne dla starszych użytkowników, którzy mogą mieć problemy z ciężkim i nieporęcznym sprzętem. A po drugiej stronie tej samej monety, możesz nawet umieścić swoje dzieci do pracy z jednym z nich. Moja córka uwielbia używać ręcznego odkurzacza, aby posprzątać swój bałagan. Upewnij się tylko, że przesiejesz resztki, zanim ślepo wyrzucisz je do kosza.

Są łatwe w użyciu

Odkurzacz ręczny to doskonały sposób na zachęcenie dzieci do pracy w domu. Są one nie tylko małe i lekkie, ale również niezwykle łatwe w użyciu. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą z nich korzystać bez większych problemów. W rzeczywistości wiele dzieci w dzisiejszych czasach wie, jak pracować z tabletami i urządzeniami do gier lepiej niż większość dorosłych, ręczny odkurzacz będzie dla nich bułką z masłem.

Odkurzacze ręczne nie są na tyle ciężkie, by spowodować (duże) szkody, jeśli się przewrócą, a dzieci mogą same sprzątać rozlane płyny i pomóc zdjąć niektóre obowiązki z Twojej listy rzeczy do zrobienia. Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich.

Są łatwe w transporcie

Oprócz ich kompaktowych rozmiarów i lekkiej ramy, wszystkie one mają jakiś rodzaj uchwytu, który jest łatwy do trzymania podczas sprzątania bałaganu. Rodzaj uchwytu i jakość uchwytu różni się w zależności od modelu, ale wszystkie są łatwe do trzymania i przenoszenia po domu.

Ponadto wiele odkurzaczy ręcznych jest bezprzewodowych, co jeszcze bardziej ułatwia ich przenoszenie. Ponieważ nie musisz się martwić o splątany kabel lub zaplątanie się w coś podczas przenoszenia odkurzacza, gorąco polecamy odkurzacz bezprzewodowy, jeśli chodzi o odkurzacz ręczny. Jeśli wybierzesz model z przewodem, upewnij się, że jest on wystarczająco długi, aby nie ograniczały Cię gniazdka elektryczne.

Doskonałe do szybkiego sprzątania

Czy masz stos sierści zwierząt domowych na kanapie, które trzeba przed przybyciem gości lub Twoje dziecko po prostu zrobił (kolejny) bałagan podczas jedzenia, ręczny odkurzacz robi fantastyczną pracę czyszczenia szybko i skutecznie. W zależności od rodzaju “szybkiego bałaganu”, który będzie wymagał czyszczenia, sprawdź różne modele i marki. Niektóre odkurzacze ręczne są przeznaczone specjalnie do sierści zwierząt domowych, podczas gdy inne są zaprojektowane do obsługi zarówno mokrego, jak i suchego brudu.

Możesz iść gdziekolwiek

Dzięki wcześniejszej korzyści, odkurzacze ręczne mogą trafić wszędzie tam, gdzie są potrzebne i nadal działać zgodnie z przeznaczeniem. Dotyczy to zarówno modeli przewodowych, jak i bezprzewodowych. Należy jednak zauważyć, że odkurzacz bezprzewodowy otwiera przed Tobą więcej możliwości, dlatego też zalecamy wybranie właśnie tego typu odkurzacza.

Na przykład model bezprzewodowy świetnie nadaje się do użytku na zewnątrz, np. do czyszczenia samochodu lub odkurzania wszystkiego, co ma wejść do domu. Widzieliśmy również ludzi używających bezprzewodowych urządzeń w szopie lub na strychu. Możesz go również zabrać ze sobą na plażę, aby szybko oczyścić z piasku swój sprzęt, jak również piasek, który dostał się do wnętrza Twojego samochodu. Wiele osób używa ich podczas biwakowania do wielu różnych zastosowań. Możliwości wykorzystania odkurzaczy ręcznych są praktycznie nieograniczone, zwłaszcza jeśli kupisz wersję bezprzewodową.

Może wyczyścić wiele rzeczy, których tradycyjny odkurzacz nie powinien

O ile wiele zalet odkurzaczy ręcznych mamy już za sobą, o tyle ta jedna jest co prawda trochę niejednoznaczna i zależna od rodzaju większego odkurzacza, który posiadasz w tym samym czasie.

Omówiliśmy już, jak dobrze odkurzacz ręczny sprawdza się przy szybkim sprzątaniu, ale jest to szczególnie ważne w przypadku powierzchni, które mogą zostać uszkodzone przez intensywne odkurzanie, takich jak drewniane podłogi. Ponownie, jeśli masz myjkę parową lub odkurzacz przeznaczony do podłóg drewnianych, to ta korzyść jest prawdopodobnie bez znaczenia.

Ale jeśli masz stary, ciężki odkurzacz, który może porysować lub wgnieść drewniane podłogi, to być może ręczny jest lepszym narzędziem do użycia. Także, ręczny próżnia pracuje best dla cleaning wokoło listew przypodłogowych, kątów, pod meble i na schodach.

Są one potężne

Naturalnie można by pomyśleć, że ze względu na swoje niewielkie rozmiary i lekkość odkurzacze ręczne nie są zbyt wydajne. Ale w rzeczywistości nie mogłoby to być mniej prawdziwe. Ogólna moc różni się w zależności od urządzenia i marki, ale istnieje wiele różnych odkurzaczy ręcznych, które mają dużą moc. Tak długo, jak robisz swoją pracę domową przy zakupie odkurzacza, nie powinieneś być rozczarowany ilością mocy, która przychodzi wraz z zakupem.

Są wszechstronne

Tu zaczyna się zabawa. Przeciętny odkurzacz ręczny może wykonać to zadanie, ale jest o wiele więcej korzyści związanych z jednostkami, które są wyposażone w wiele przystawek i akcesoriów.

Jeżeli ty kupujesz ręcznego hoover z wiele attitudes i może czyścić prawie każdy przestrzeń w twój domu. Narzędzie z wąskimi szczelinami może wejść między poduszki kanapy, żaluzje i siedzenia samochodu. Może również zmieścić się w małych przestrzeniach między ścianami i meblami i szybko odkurzyć niewidoczny kurz i kłaczki z narożników i pod szafkami.

Potrafi znaleźć zgubione przedmioty

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego małego life hack’a, ale odkurzacz ręczny i para rajstop mogą być używane do ratowania małych przedmiotów z trudno dostępnych miejsc.

Od cennych kolczyków po niezastąpione klocki Lego, które wpadły w otchłań szczelin w poduszkach kanapy – wystarczy naciągnąć rajstopy na dyszę i przejechać nią po miejscu, w którym przedmiot został zgubiony. Odkurzacz wyssie je z niepamięci, podczas gdy rajstopy zapobiegną ich faktycznemu wessaniu do urządzenia.

Łatwa konserwacja

Innym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest fakt, że odkurzacze ręczne są bardzo łatwe w konserwacji. Wiele modeli jest bezworkowych, więc nie ma potrzeby kupowania dodatkowego wyposażenia lub worków do przechowywania. Po prostu wyrzuć zawartość do kosza i jesteś gotowy do sprzątania następnego bałaganu. Większość filtrów można łatwo wymienić, a części rzadko wymagają czyszczenia lub naprawy.

Jedna uwaga: jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników cierpi na alergie, zalecamy, aby wyrzucać zebrane odpady do pojemnika lub worka poza domem. W przeciwnym razie część z nich z pewnością wróci do Twojego domu i może zanieczyścić jakość powietrza w pomieszczeniach. Odkurzacz może pomóc w walce z alergiami, ale tylko wtedy, gdy jest używany we właściwy sposób.

Wiele opcji w przystępnych cenach

Ostatnią, ale dla wielu prawdopodobnie najważniejszą zaletą, jest zaskakująco przystępna cena wysokiej jakości odkurzacza ręcznego. Oczywiście, cena różni się w zależności od marki, funkcji i ogólnej jakości. Jednak przeciętnie, dobrej jakości odkurzacz ręczny będzie kosztował około 50-75 euro. Jeśli jest on wyposażony w wiele akcesoriów lub przystawek, cena ta może nieznacznie wzrosnąć.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo