Najlepsza jogurtownica: Opinie i Ranking

Najlepsza jogurtownica

Najlepsza jogurtownica: Robienie własnego jogurtu w domu jest jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, co wchodzi w skład tego, co jesz. Nie musisz się martwić o przetworzone składniki i inne rzeczy, które mogą potencjalnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu, kiedy wszystko przygotowujesz sam. Przeprowadzenie badań i zakup wysokiej jakości jogurtownicy może pomóc.

Jogurt jest pożywnym pokarmem, dobrym dla układu trawiennego, łatwym do zrobienia i przygotowania w domu. Aby jednak z powodzeniem przygotować je w domu, niezbędny jest proces fermentacji. Jeśli temperatura nie jest odpowiednia, można ją łatwo uszkodzić.

Zastanawiasz się jak zrobić dobry jogurt? Dzięki jogurtownicy przygotowanie własnego śniadania jest bardzo proste. Zasadniczo, używasz gotowanego, odcedzonego i ostudzonego mleka, mieszasz w nim probiotyki (ludzie zazwyczaj używają lactobacillus), zamykasz mieszaninę w szczelnych słoikach i wkładasz do jogurtownicy. Stamtąd to elektroniczne urządzenie zapewnia idealną temperaturę i sterylne środowisko do przekształcenia tej mlecznej mieszanki w jogurt. Zwykle trwa to od 6 do 10 godzin.

Korzyści z robienia jogurtu w domu

Kiedy ludzie myślą o robieniu własnego jedzenia, jogurt rzadko jest pierwszą rzeczą, która przychodzi im do głowy, ponieważ duża część z nich uważa, że robienie jogurtu jest skomplikowanym procesem. W rzeczywistości każdy może zrobić swój własny jogurt i jest to możliwe nawet bez jogurtownicy, chociaż staje się to o wiele prostsze, jeśli ją posiadasz.

Oczywiście, kupowanie jogurtu w sklepie będzie dla Ciebie niezwykle wygodne. Jednak trudno będzie kontrolować ilość zawartego w nim cukru. Jogurt domowy dostarcza znacznie mniej cukru niż jogurt przemysłowy, ponieważ sam regulujesz, co wnosisz do mieszanki.

Jest również przyjazny dla środowiska, używając butelek z recyklingu, które wiele elektrycznych jogurtownic nosi ze sobą, co jest znacznie bezpieczniejsze niż te wszystkie plastikowe rurki do jogurtu.

Sprawdź listę poniżej chcesz szybko kupić ekspres do jogurtu w zależności od jego ceny:


Najlepsza jogurtownica

57,32
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
85,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
89,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
136,92
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
143,24
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
143,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
143,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
177,71
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
186,19
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
259,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
288,04
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
434,23
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jak działają jogurtownice?

Sposób działania jogurtownicy jest bardzo prosty. Wystarczy wlać ulubione mleko smakowe i mieszankę jogurtową do pojemników jogurtownicy. I umieścić je z pokrywkami na jogurtownicy. Następnie nałożyć pokrywę na jogurtownicę.

Następnym krokiem jest włączenie maszyny do jogurtu i zaprogramowanie jej na wymagany okres inkubacji. Podczas gdy jogurt z pełnego mleka zajmuje około 7 godzin, 2% jogurt potrzebuje 9 godzin, a jogurt z chudego mleka około 10 godzin, aby zakończyć.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że podczas inkubacji jogurtu nie należy naciskać, ubijać ani w inny sposób przerywać pracy jogurtownicy, ponieważ może to zakłócić jej działanie.

Po inkubacji jogurtu, wyjmij pojemniki z jogurtownicy, załóż pokrywki na każdy z nich i schłodź gotowy jogurt do lodówki w ciągu 3 godzin. Jogurt przechowywany w lodówce zachowuje trwałość przez około dziesięć dni. W ten sposób działa większość jogurtownic dostępnych obecnie na rynku.


Najlepsza jogurtownica- Pełna Analiza

➤ Jogurtownica Ariete 621

89,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Ariete 621 jest jednym z najlepiej sprzedających się jogurtownic online. Ma pojemność 1 litra i dysponuje mocą 20 W. Przygotowanie jogurtów zajmuje 12 godzin i w przeciwieństwie do innych modeli, w tej jogurtownicy produkt przygotowuje się w środku, a następnie rozprowadza. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony można zrobić więcej jogurtu, ale z drugiej strony wykończenie jest mniej atrakcyjne. I pozbywasz się kłopotu związanego z czyszczeniem wszystkich małych słoiczków. Możesz kupić oddzielne szklane kubki, aby dozować je już gotowe, a nie polegać na słoikach, aby zrobić jogurt.

Brak przycisków on/off lub timera. Prosta dioda LED informuje, że jest podłączony. Jest to podstawowe urządzenie, ale spełnia swoje zadanie i ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Bardzo prosty w użyciu i łatwy do czyszczenia. Dla tych, którzy szukają dobrego, ładnego i taniego, oto on.

Dostarczany jest w dużej szklance z przezroczystą pokrywką, która mieści nieco ponad 1 litr mleka. Jogurt można zrobić w ciągu 12 godzin. Pokrywa jest podwójna, aby zapewnić jak najlepszą higienę podczas przygotowywania.

Nie posiada przycisku zasilania, ani niczego bardziej wyrafinowanego niż mała czerwona dioda LED, która wskazuje, czy zasilanie jest podłączone, czy nie. W temperaturze 40-45ºC rozpoczyna się proces fermentacji.

Oto przepis, który w tej jogurtownicy zdziałał dla nas cuda: 900 ml pełnego mleka, najlepiej dobrej marki, 100 ml śmietany i 1 jogurt grecki lub ostatnia partia, którą zrobiliście, im świeższy i bardziej świeży tym lepiej. Wszystko razem wymieszać i odstawić na około 12 godzin. Podczas testu włączamy go o 20:00 i wyłączamy o 8:00 rano następnego dnia, to dobry czas na przygotowanie jogurtów bez większego wysiłku, podczas gdy Ty odpoczywasz.

Po zakończeniu procesu, przechowuj jogurt w lodówce, aby stężał, a po około 6-8 godzinach będzie gotowy do spożycia. Jeśli bardziej lubisz jogurt grecki, możesz go przefiltrować, ale w większości przypadków nie jest to konieczne, ponieważ dzięki śmietanie będzie miał już gęstą konsystencję.

Ariete 621 to bardzo polecana jogurtownica, a cena jest naprawdę przystępna, bardzo dobra jak na jakość i ilość jogurtu, który oferuje.

Bezpośrednio z Włoch pochodzi najwyższej jakości jogurtownica Ariete coma. Jest to model z pojemnikiem, w którym można przygotować do 1 litra jogurtu, a żeby było prościej, można go myć w zmywarce. Jest to kompaktowy jogurtownica o nowoczesnym, podstawowym wzornictwie, która może przygotować do 1 litra doskonałej jakości produktu. Jogurtownica ta posiada lampkę kontrolną, a także podwójną pokrywę, która zapewnia maksymalną higienę podczas przygotowywania. Jego pojemnik jest bardzo łatwy do przechowywania w lodówce, zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle prosty w użyciu, nie ma żadnych przycisków ani ekranów, wystarczy go podłączyć i zacznie działać, gdy jego czerwona dioda LED aktywuje się.

Jest to jogurtownica o nieco odważniejszym wyglądzie, żywszych kolorach (biały/pomarańczowy) i bardzo dobrej wydajności przygotowania. Obsługa jest bardzo prosta, wystarczy umieścić mieszankę w pojedynczym pojemniku i włączyć go, aż jogurt będzie gotowy, około 12 godzin po uruchomieniu.

Ponieważ mają tylko jeden pojemnik wewnętrzny, można przygotować tylko jeden rodzaj jogurtu w tym samym czasie. Dzięki zastosowanym materiałom są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ta kuchenka jest jedną z najlżejszych (900 gramów), a jej kompaktowe wymiary (16x16x18 cm) sprawiają, że jest łatwa w obsłudze i przechowywaniu.

Posiada bardzo efektowną pokrywę górną, która umożliwia kontrolę procesu gotowania jogurtu, a także pokrywę pojemnika wewnętrznego. Jedną z największych zalet jest niska cena.


➤ Jogurtownica Clatronic JM 3344

85,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Aby przygotować zdrowy i pyszny jogurt, można to zrobić z tym jogurtownicy Clatronic, że z jego wysokiej jakości, można rozwijać to wspaniałe jedzenie, które przyniesie wiele korzyści dla ciała, zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to urządzenie do robienia jogurtu o pojemności do 1,1 litra, z 7 zintegrowanymi garnkami, które posiadają pokrywę i są idealnym dodatkiem do Twoich posiłków. Jego główna pokrywa jest przezroczysta, więc można zobaczyć, co dzieje się wewnątrz urządzenia podczas przygotowywania pysznego jogurtu, a także jest niezwykle łatwy w użyciu, z intuicyjnymi przyciskami, które można włączyć na noc, a rano będziesz miał gotowy preparat.

Jogurtownica Clatronic JM 3344 to prosto wyglądające urządzenie, wykonane z plastiku, ale o wystarczającej mocy, aby umożliwić Ci zrobienie domowego jogurtu. Posiada 7 kubków do jogurtownicy, dzięki którym szybko i łatwo przygotujesz do 1,1 litra jogurtu. Jest to jedna z najlepszych opcji na rynku, aby rozpocząć robienie domowego jogurtu, ma bardzo ekonomiczną cenę. Jedną z jego głównych atrakcji jest 7 słoiczków, z których każdy umożliwia mieszanie jogurtu z różnymi owocami lub różnymi składnikami, co daje możliwość innowacji i wypróbowania nowych przepisów.

Jego funkcjonalność jest dość prosta, wystarczy w każdym ze słoików umieścić wcześniej zrobioną mieszankę mleka i jogurtu naturalnego, następnie nałożyć wieczka na każdy ze słoików, a na koniec szczelnie zamknąć sprzęt przezroczystą pokrywką i włączyć jogurtownicę.

Utrzymanie jest łatwe, każdy słoik jest wykonany ze szkła, co sprawia, że jest bardzo łatwy do czyszczenia, a reszta jest wykonana z trwałego plastiku, który będzie trwał przez lata. Jego cena jest całkowicie opłacalne dla bardzo dobrych cech, które produkt przynosi, co czyni go jednym z najbardziej opłacalnych i najtańszych opcji na rynku w stosunku cena-korzyść.

Model jest dość podstawowy, więc jest idealny, jeśli dopiero zaczynasz w praktyce robienia domowego jogurtu, zarówno jego funkcjonalność, jak i cena są więcej niż poprawne. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, być może będziesz musiał rozejrzeć się za innymi produktami i modelami o bardziej wszechstronnych funkcjach, jeśli dysponujesz większym budżetem i masz większe wymagania.


➤ Jogurtownica Moulinex Yogurteo YG231E32

434,23 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jakość marki Moulinex jest niezaprzeczalna. Jeśli chodzi o producentów jogurtów, Yogurteo jest na szczycie. Jest to jogurtownica o wysokim poziomie wykończenia, ale gdybyśmy mieli coś podkreślić, to byłaby to jej funkcjonalność. Ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić jogurt w domu, nie więcej i nie mniej. Nie ma żadnych skomplikowanych funkcji. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Ten Moulinex jest jednym z tych producentów jogurtów, które będziesz chciał używać ponownie i ponownie ze względu na to, jak łatwo jest zrozumieć proces. Wystarczy dodać składniki, wybrać czas na timerze (do 15 godzin) i czekać – to wszystko! No tak, zawiera auto stop, wygaśnięcie na pokrywach pojemników i książeczkę z przepisami.

Łatwy w użyciu, pozwoli Ci kontrolować czas przygotowania potraw dzięki wyświetlaczowi LCD i timerowi. Modny i modny design, zdobędzie Cię swoim wyglądem. Sprytnie zaprojektowane, aby wskazać datę przydatności do spożycia Twojego jogurtu, dzięki ręcznej dacie umieszczonej na wieczku słoiczków. Urządzenie poinformuje Cię również sygnałem dźwiękowym o zakończeniu przygotowania i automatycznie się zatrzyma.


➤ Jogurtownica Severin JG 3520

143,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Miłośnicy jogurtu mają w tym modelu Severin fantastyczną maszynę do robienia jogurtu. Mieści do 7 słoików 150ml, co czyni go idealnym dla małych rodzin lub par. Posiada 7 słoików zamykanych na śruby i jest bardzo łatwy w obsłudze. Za pomocą jednego włącznika/wyłącznika można aktywować maszynę. Temperatura jest wstępnie ustawiona, dzięki czemu można uzyskać optymalny rezultat. Słoiki nadają się do mycia w zmywarce, a pudełko można czyścić wilgotną ściereczką. Jest bardzo cichy, a konstrukcja jest dobra. W testach, które przeprowadziliśmy, jogurty wypadły świetnie. Mieszanie mleka, z innymi jogurtami i używanie dżemów. A mamy przyjaciół, którzy mają go od 7 lat i działa jak pierwszego dnia. To jest trwałość. A tak na marginesie, ważne jest, aby jogurtownice nie dotykały się podczas ich robienia.

Idealna przyjemność na rano lub w międzyczasie – dzięki praktycznej jogurtownicy JG 3520 można szybko i łatwo zapewnić wystarczające zapasy w lodówce, a dzięki 14 szklankom porcjowym nawet w dużych ilościach. Dzięki praktycznej pokrywce można łatwo obserwować proces fermentacji, a dzięki szczelnej pokrywce 14 słoiczków porcjowych o pojemności 150 ml każdy doskonale nadaje się również do podróży. Dla doskonałej przyjemności użytkowania zadbano o to, aby wszystkie części, które mają kontakt z żywnością, były w 100% wolne od BPA.

Jogurtownica służy do łatwego, szybkiego i zdrowego przygotowywania w domu jogurtów bez konserwantów. Jogurtownica SEVERIN JG 3520 posiada 14 szklanek z zawartością 150 ml. Urządzenie może pomieścić 7 z nich jednocześnie, a Ty masz do dyspozycji jeszcze jeden komplet, dzięki czemu zawsze możesz mieć wystarczający zapas. Szklanki uzupełniają szczelne pokrywki, dlatego gotowy produkt możesz z łatwością zabrać ze sobą do pracy lub w podróż. Jogurtownica JG 3520 ma przezroczystą pokrywę z praktyczną skalą, zwijacz przewodu ułatwiający przechowywanie i jest bardzo prosta w obsłudze. SEVERIN JG 3520 nadaje się również do przygotowywania jogurtów greckich. Nie zawiera BPA.


➤ Jogurtownica Lacor

143,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Lacor oferuje nam w tym modelu kilka cech najwyższej jakości. W tym przypadku timer do 14 godzin. Dodatek, który zawsze oznacza coś droższego. Posiada 7 butelek o pojemności 190 ml. Co daje nam prawie półtora litra pojemności. Idealny dla większej ilości jogurtu, lub dla rodzin z większą ilością członków. Daje nam również efektywność energetyczną A++, 20 watów mocy i typową dla jogurtownic prostotę użytkowania. Przełóż ciasto do jogurtownic, a za 8 do 14 godzin będziesz miał je gotowe. Słoiki i pokrywki można wkładać do zmywarki, więc to odpada. Ogólnie rzecz biorąc, jest to produkt wysokiej jakości. Jeśli możesz wydać trochę więcej, nie będziesz zawiedziony.


➤ Jogurtownica Euro Cuisine GY50

57,32 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jogurtownica Euro Cuisine GY50 pozwala na łatwiejsze i szybsze przygotowanie potraw z jogurtu greckiego. Unikalny filtr BPA Free może przetworzyć do 1,9 litra zwykłego jogurtu na jogurt grecki w ciągu kilku godzin. Po pierwsze, możesz użyć jogurtu kupionego w sklepie lub jogurtu domowej roboty. Następnie zamykamy pokrywę i wkładamy do lodówki na maksymalnie 18 godzin. Im dłuższy czas, tym bardziej staje się jogurtowy. Na koniec delikatnie wyjmujemy jogurt, odwracając go do góry dnem na talerzu. Dodatkowo do produktu dołączona jest książka z przepisami, m.in. na zdrowe sosy, niskokaloryczne dodatki do sałatek, pyszne Tzatziki, czy desery. Ten tutorial jest prosty, więc możesz je sprawdzić i spróbować zrobić je z tym jogurtownikiem!


➤ Jogurtownica Country Trading Co.

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jogurtownica Country Trading Co. to nieelektroniczna jogurtownica, która jest niezwykle łatwa w użyciu. Model ten jest prosty i kompaktowy, uzupełniony o brak timerów, które zwiększają ryzyko przegrzania. Dzięki wysokiej jakości komponentom ze stali nierdzewnej i szkła można bezproblemowo przygotować jogurt o dowolnym smaku i konsystencji. Co najlepsze, jogurt nie jest jedyną potrawą, którą możesz przyrządzić, ponieważ to urządzenie jest wszechstronne.

Jogurtownica Country Trading Co. jest wszechstronnym urządzeniem, które jest łatwe w przechowywaniu, użyciu i czyszczeniu. Możesz być spokojny o to, że robisz zdrowy i pożywny jogurt, który jest całkowicie wolny od tworzyw sztucznych. Może być również używany do produkcji miękkiego sera, labneh, kwaśnej śmietany, jogurtu bez laktozy, masła hodowlanego i fermentowanej żywności: masz pełną kontrolę nad tym, co robisz z tym jogurtem i nie musisz się martwić, że się przegrzeje.

Ten ekspres do jogurtu ma kultowych zwolenników, zwłaszcza wśród entuzjastów jogurtu, którzy chcą niezawodny i spójny sposób, aby zrobić smaczny jogurt ich sposób. Niezależnie od tego, czy chodzi o jogurt roślinny, jogurt bez laktozy, czy też o żywność fermentowaną, to urządzenie może zrobić to wszystko za Ciebie. Jest on szczególnie atrakcyjny dla osób, które chcą pozbyć się elektrycznych jogurtownic, ponieważ urządzenia te mają tendencję do przegrzewania się. Jest to bardzo zalecane, zwłaszcza jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy doświadczyli frustracji próbując zrobić elektryczne jogurty na próżno, tylko skończyć rozczarowany.

Po prostu, ten nieelektryczny jogurtownica od Country Trading Co. działa wyjątkowo dobrze – wszystko wygląda dobrze w jego eleganckiej konstrukcji ze stali nierdzewnej i szkła. Klienci doceniają łatwość obsługi dzięki braku skomplikowanych mechanizmów występujących w tradycyjnych elektrycznych jogurtownicach. Forma i funkcja spotykają się: przemyślana konstrukcja sprawia, że robienie jogurtu z tym wyjątkowym urządzeniem jest przyjemne.


➤ Jogurtownica Lacor 69246

136,92 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jogurtownicę Lacor 69246 uznaliśmy za przydatne narzędzie do robienia najsmaczniejszych domowych jogurtów. Polecamy go, ponieważ oprócz tego, że jest bardzo skuteczny, jest również łatwy w użyciu. Jak również jego liczne funkcje, które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości wyników. Po spróbowaniu jogurtów z tej niesamowitej maszyny już nigdy nie będziesz chciał kupować jogurtów przemysłowych.

Jednym z aspektów, które najbardziej podobały nam się w tym jogurtownicy jest łatwość użycia. Jest on naprawdę intuicyjny i wymaga czasu przygotowania od ośmiu do czternastu godzin. Oczywiście to ostatnie zależy od konsystencji jogurtu, jaką chcemy uzyskać: bardziej płynną czy bardziej kremową.

Kolejną zaletą tej jogurtownicy jest jej pojemność. Możesz przygotować do 1,8 litra jogurtu i w tym celu zawiera dwa pojemniki, jeden o pojemności 1,8 i drugi o pojemności 1,6 litra. Kolejnym plusem jest to, że zawiera dwa szklane pojemniki z odpowiednimi zakrętkami, do przechowywania świeżo zrobionego jogurtu w lodówce.

Jogurtownica jest solidna i łatwa w utrzymaniu. W rzeczywistości jest to kolejny powód, dla którego tak bardzo go lubimy. Części są bardzo łatwe do demontażu i czyszczenia. Pojemniki, filtr i pokrywki nadają się do mycia w zmywarce. Z drugiej strony, zawiera specjalny filtr do robienia jogurtu greckiego i książeczkę z przepisami.

Jedyną wadą, jaką znaleźliśmy, jest to, że nie można zaprogramować czasu włączenia urządzenia, ponieważ nie posiada ono timera, więc nie ostrzega użytkownika po zakończeniu robienia jogurtu. Nie jest to jednak poważny problem i można go łatwo rozwiązać.


➤ Jogurtownica Duronic YM1

259,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Duronic YM1 yogurt maker wydaje się nam być idealnym urządzeniem, aby cieszyć się w domu. Polecamy go ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny. Byliśmy mile zaskoczeni rezultatem, a teraz można cieszyć się najsmaczniejszymi jogurtami w zaciszu własnego domu. Jedną z najlepszych cech tego jogurtownicy jest jego konstrukcja. Jest on bardzo mały, lekki i łatwy w użyciu. W rzeczywistości jest to jedna z jego najmocniejszych stron, ponieważ zawiera timer, w którym można ustawić czas, który może wynosić od 1 do 24 godzin.

To udogodnienie jest niezbędne, aby móc przygotować różne rodzaje jogurtu, zwłaszcza pod względem konsystencji, tekstury i poziomu kwasowości. W opakowaniu znajduje się poręczna miska ceramiczna o pojemności 1,5 litra. Najlepsze jest to, że można tę miskę włożyć bezpośrednio do lodówki, co jest dużym plusem dla wygody.

Inną wielką zaletą, w tym samym aspekcie, jest to, że konserwacja jest bardzo łatwa. Części można łatwo wyjąć i zmontować, a niektóre z nich można myć w zmywarce. Dużą zaletą jest również timer, zwłaszcza, że wiele z tych maszyn nie posiada timera. Oznacza to, że można pozostawić urządzenie włączone na całą noc i obudzić się z gotowym świeżym jogurtem. Ponadto, jak wspomniano powyżej, można zrobić tak wiele smaków, jak chcesz spróbować, z cukrem, bez cukru, typu greckiego, po prostu kreatywność jest limitem.


➤ Jogurtownica Severin 3519

143,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jeśli szukasz produktu, który pomoże Ci w przygotowaniu jogurtu w dużej rodzinie, ten model może być dla Ciebie odpowiedni, ponieważ posiada aż 14 szklanych pojemników, w których możesz rozdzielić swoje przepisy. Po zakończeniu procesu, w tych szklankach zmieści się nie więcej i nie mniej niż 2 litry jogurtu. Ma wagę 2 kg, więc nie jest ciężki, działa również przy mocy 13 W, jego wymiary wahają się od 23,3 x 22,7 x 11,2 cm i ma pojemność 150 litrów.

Pozwala on na bieżąco kontrolować stan przygotowania, a jakby tego było mało, wskazuje również czas pozostały do gotowości produktu. Posiada różne przełączniki on/off, przełącznik światła i dodatkową lampkę kontrolną.


➤ Jogurtownica Rommelsbacher JG 40

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Zgodnie z opisem produktu, jogurtownica Rommelsbacher wykonana jest ze stali nierdzewnej, a pokrywa z przezroczystego tworzywa sztucznego. W tym urządzeniu zmieści się osiem słoiczków, dzięki czemu można przygotować 1200 gramów jogurtu. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Amazon, urządzenie jest obsługiwane za pomocą przycisków z krótkim skokiem. Ponadto, jak podaje producent, model ten wyposażony jest w wyświetlacz LCD, elektronicznie regulowaną nastawę temperatury oraz funkcję automatycznego wyłączania za pomocą sygnału dźwiękowego. Zgodnie z opisem produktu, można również ustawić timer na maksymalnie 18 godzin.

Urządzenie ma wymiary 34,5 x 18,5 x 13,5 centymetra i waży 2,12 kilograma. Jak podaje producent, urządzenie ma moc 40 W i wymaga napięcia 230 V.

Czy do Rommelsbacher JG 40 mogę włożyć tylko cztery słoiki zamiast ośmiu? Producent zaleca napełnienie pustych słoików wodą i umieszczenie ich w jogurtownicy. Według Rommelsbachera poprawia to rozkład temperatury, dzięki czemu jogurt jest udany.

Czy ten model posiada funkcję automatycznego wyłączania? Tak, według producenta, jogurtownica JG 40 posiada funkcję automatycznego wyłączania i wyłącza się po upływie ustawionego czasu.


➤ Jogurtownica SEVERIN JG 3518

186,19 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jogurtownica SEVERIN JG 3518 zaprojektowana jest w biało-szarej kolorystyce. Jej szerokość wynosi 24 centymetry, głębokość 24 centymetry, a wysokość 12,6 centymetra. W opakowaniu znajduje się instrukcja oraz siedem słoiczków na porcje. Słoiczki mają pojemność 150 mililitrów i są wyposażone w szczelną pokrywkę, jak podaje producent. Pokrywa jogurtownicy firmy SEVERIN jest przezroczysta. Daje to możliwość monitorowania procesu fermentacji.

Pyszny, zdrowy jogurt, łatwy do przygotowania. Idealny do spożywania rano lub w przerwie między posiłkami – dzięki jogurtownicy JG 3518 możesz z łatwością przygotować kilka porcji domowego jogurtu w tym samym czasie.

Przezroczysta pokrywa z praktycznym przyciskiem pamięci daje stały wgląd w proces fermentacji.
7 szklanych słoików o pojemności 150 ml z szczelnymi pokrywkami zapewnia doskonałe i bezpieczne przechowywanie, idealne w podróży.

Wszystkie części (które mają kontakt z żywnością) są w 100% wolne od BPA dla naturalnego i zdrowego odżywiania:

 • Zdrowy jogurt bez konserwantów, nadaje się również do jogurtu greckiego.
 • W zestawie 7 szklanych słoików o pojemności 150 ml z pokrywką do przechowywania świeżych produktów, idealne w podróży.
 • Przezroczysta pokrywa z siatką lekcyjną.
 • Schowek na kabel do jogurtownicy, oszczędza miejsce i może być przechowywany w każdym zakątku kuchni.

➤ Jogurtownica Steba JM 3

177,71 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 27, 2024 7:58 pm

Jogurtownica JM3 firmy Steba, zgodnie z opisem produktu, ma pojemność całkowitą 1,4 litra. Według producenta, temperaturę ustawia się w zakresie od 20 do 55 stopni Celsjusza. Zgodnie z tym, za pomocą timera wybiera się czas dojrzewania od 1 do 48 godzin. Wyświetlacz LCD ma za zadanie pokazywać dane. Jak podaje producent, urządzenie wyposażone jest również w lampkę kontrolną pracy oraz lampkę kontrolną temperatury.

Według Amazon, model Steba 184300 jest dostarczany z ośmioma szklanymi kubkami z pokrywkami o pojemności 180 mililitrów każdy. Według producenta, urządzenie ma moc 25 W i wymaga napięcia 230 V. Jak podano w opisie produktu, jogurtownica ma 14,5 centymetrów wysokości, 36,5 centymetrów szerokości, 18,5 centymetrów głębokości i waży 2,1 kilograma. Pojemnik wykonany jest z białej stali nierdzewnej, a pokrywa z przezroczystego tworzywa sztucznego.

W dzisiejszych czasach coraz większego znaczenia nabierają samodzielnie przygotowywane potrawy. Dotyczy to oczywiście również jogurtów domowej roboty. Podczas gdy jogurty dostępne w supermarkecie lub sklepie ze zdrową żywnością często zawierają składniki, których właściwie nie chcemy w naszym pożywieniu, z jogurtownicą Steba masz prawie wszystko we własnych rękach. Potrzebujesz tylko mleka, kultur jogurtowych w formie fermentacji lub prawdziwego, świeżego jogurtu naturalnego i jogurtownicy. Jeśli macie ochotę na jogurt truskawkowy, to zaopatrzcie się w świeże truskawki. Może nawet prosto z Twojego ogródka, to byłoby coś, prawda? Domowy jogurt ze świeżymi truskawkami. To jest jogurt truskawkowy! (W przeciwieństwie do gotowych jogurtów truskawkowych, w których z licznych truskawek widocznych na opakowaniu, ostatecznie w jogurcie znajduje się tylko mały, wyblakły, blady strzęp truskawki). To oszustwo skończy się, gdy zdecydujecie się na tę lub inną wspaniałą jogurtownicę.

Przegląd zalet:

 • Szybko i łatwo przygotować do 1,44 litra jogurtu w domu
 • Niskie zużycie prądu – maksymalna moc 25 W
 • 8 szklanych słoików do serwowania z pokrywkami
 • Timer od 1 do 48 godzin
 • Regulowana temperatura fermentacji od 20 ° C do 55 ° C
 • Wyświetlacz LCD
 • Lampka kontrolna pracy
 • Lampka kontrolna temperatury
 • Łatwe czyszczenie

Przewodnik Zakupu Jogurtownica

Przewodnik Zakupu Jogurtownica

Przed zakupem jogurtownicy konieczne jest zwrócenie uwagi na następujące punkty:

Regulatory temperatury

Różne rodzaje jogurtów będą miały różne temperatury, które można uznać za idealne do fermentacji. Przekonasz się, że najbardziej zaawansowane jogurtownice na rynku pozwolą Ci wybrać tę temperaturę, podczas gdy inne będą po prostu miały ustawioną temperaturę, która powinna działać dla większości jogurtów.

Regulowana temperatura jest jeszcze stosunkowo rzadko spotykana w jogurtach domowych. Funkcja ta jest bardziej powszechna w modelach komercyjnych, ponieważ często pracują z nimi profesjonaliści, którzy znają tajniki niewielkich różnic temperatur. Niezależnie od tego, jeśli poważnie myślisz o jogurcie, regulowane ustawienia temperatury będą bardzo pomocne.

Timer

Jogurtownice pracują przez długi czas. Przygotowanie jogurtu trwa zazwyczaj od 8 do 12 godzin. Z tego powodu wielu producentów dodało do swoich urządzeń kilka dodatkowych funkcji, aby poprawić wrażenia z użytkowania tych urządzeń, takich jak timer.

Jogurtownice z timerem zapewniają, że możesz kontrolować czas potrzebny do przygotowania jogurtu. W ten sposób nie będziesz musiał angażować się w proces, a urządzenie samo będzie odpowiedzialne za jego zakończenie. Dzieje się tak dzięki systemowi automatycznego wyłączania, tzn. po upływie ustawionego czasu maszyna sama się wyłączy.

Funkcjonalność

Spójrz na to, jak łatwo będzie używać Twojego nowego jogurtownika i weź to pod uwagę. Nie chcesz używać jogurtownicy, która będzie trudna w użyciu. Nie powinieneś również wybierać jogurtownicy, która będzie musiała dbać o siebie, jeśli nie jest to możliwe.

Niektóre jogurtownice nie wyłączają się automatycznie lub przełączają się na funkcję chłodzenia po zakończeniu fermentacji jogurtu. Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie wyłączyć jogurtownicę po zakończeniu fermentacji. Jeśli nie ma Cię w domu, kiedy jogurt jest gotowy, może się przegrzać i zepsuć. Można również uszkodzić pojemnik lub słoiki urządzenia do jogurtu.

Jeśli zawsze jesteś w domu, kiedy robisz jogurt, ta funkcja prawdopodobnie nie będzie miała znaczenia, ponieważ będziesz w domu, aby monitorować jogurtownicę po zakończeniu pracy. Jeśli nie, powinieneś wybrać jogurtownicę z automatycznym systemem chłodzenia lub automatycznym wyłącznikiem, który zatrzyma podgrzewanie jogurtu, gdy czas fermentacji zostanie zakończony.

Inną cechą, którą należy rozważyć jest to, czy można uzyskać kontrolę temperatury na jogurtownicy. Niektóre jogurtownice pozwalają tylko na ustawienie timera jogurtownicy, nie dając Ci kontroli temperatury. To jest w porządku, jeśli robisz zwykły jogurt, ale jeśli chcesz zrobić jogurt grecki lub inne produkty, być może będziesz musiał odpowiednio dostosować temperaturę. Bez kontroli nad temperaturą jogurtownicy, nie będziesz w stanie tego zrobić i pozostaniesz przy robieniu zwykłego jogurtu przez cały czas.

Różnorodność

Czy tworzenie różnych smaków w tym samym czasie jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, będziesz chciał wybrać jogurtownicę, która używa słoików do robienia jogurtu. Dzięki temu w każdym słoiku możesz przygotować inny smak, jeśli tylko masz na to ochotę.

Inne jogurtownice posiadają pojemnik, do którego dodaje się mleko i drożdże. W ten sposób powstanie tylko jeden smak jogurtu na raz. Aby to obejść, możesz zrobić jogurt waniliowy, do którego każdy może dodać własne aromaty i dodatki.

Wszechstronność zastosowania

Jedną z zalet jogurtownic jest ich wszechstronność. Oprócz przygotowywania jogurtu, można je wykorzystać również do przygotowania innych potraw. Z jednej strony można znaleźć zamrażarki do jogurtu, a z drugiej jogurtownice do twarogu. Modele jogurtów i serów są wysoko cenione, ponieważ wielu użytkownikom podoba się pomysł przygotowywania własnych posiłków w domu w naturalny sposób.

Kiedykolwiek można kupić urządzenie lub produkt, który może być używany do więcej niż jednego zastosowania, zawsze należy to rozważyć. Niektóre jogurtownice robią tylko zwykły jogurt, ale inne mogą zrobić jogurt grecki, wino lub ser.

Jeśli uważasz, że nigdy nie będziesz używać jogurtownicy do robienia sera, wina lub jogurtu greckiego, nie powinieneś wybierać tego modelu, zwłaszcza jeśli jest on droższy niż inny model, którym jesteś zainteresowany.

Ile jogurtów jesteś w stanie wyprodukować?

Inną rzeczą, którą należy rozważyć przed dokonaniem zakupu jest to, ile jogurtu maszyna może zrobić. Będzie to zależało od wielu aspektów, ale głównie od pojemności jogurtownicy lub liczby słoików, które można w niej zmieścić.

Większe jogurtownice będą w stanie obsłużyć większą liczbę słoików, co nie tylko zwiększa całkowitą objętość jogurtu, który możesz zrobić, ale także możesz wybrać różne smaki. Wiele jogurtownic jest dostarczanych z zestawem etykiet, których możesz użyć do śledzenia swoich smaków.

Materiały

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia jest materiał, z którego wykonany jest jogurtownica. Ponieważ jest to urządzenie do przygotowywania potraw, ważne jest, aby materiały, z których jest wykonane były najwyższej jakości, odporne i łatwe do czyszczenia. W tym sensie zaleca się wybierać modele ze szklanymi słojami, a nie plastikowymi, ponieważ są one bardziej higieniczne i łatwiejsze do czyszczenia. Jeśli jest to litrowy jogurt, na przykład, zbiornik powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. W przypadku każdego z modeli, pokrywy tych urządzeń powinny być zawsze wykonane z tworzyw sztucznych, podobnie jak pozostałe elementy.

Kontenery

Najchętniej wybrałabym szklane słoiki lub pojemniki, ponieważ są one zazwyczaj wolne od BPA. Oczywiście można również wybrać pojemnik na jogurt wykonany z tworzywa sztucznego wolnego od BPA. Lepiej jednak nie ryzykować, że w jogurcie znajdą się chemikalia typu BPA czy fosfor.

Jak łatwo się go czyści?

Po zakończeniu robienia jogurtu, jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz zrobić, a mianowicie wyczyścić jogurtownicę. Radzenie sobie z jogurtownicą, która jest trudna do czyszczenia jest jednym z najbardziej frustrujących doświadczeń, ponieważ jogurt ma tendencję do dostawania się wszędzie.

Jeśli chcesz ułatwić sobie życie, warto zainwestować w jogurtownicę, która nadaje się do mycia w zmywarce lub ma takie elementy. Oprócz możliwości mycia w zmywarce, niektóre jogurtownice są zaprojektowane tak, aby zminimalizować bałagan, z którym będziesz musiał się uporać po zakończeniu pracy.

Zwykły jogurt czy jogurt grecki?

Decydując się na najlepszego producenta jogurtu dla Ciebie, musisz rozważyć, czy chcesz jednego, który jest w stanie zrobić grecki jogurt lub zwykły jogurt. Przekonasz się, że jogurt grecki ma tendencję do smakowania nieco bardziej kwaśno niż zwykły jogurt, a wiele badań chwali go za to, że jest zdrowszy.

Ostatecznie, wybór jogurtu zależy wyłącznie od osobistych preferencji. Zalecamy wypróbowanie kilku marek obu rodzajów jogurtów, a następnie podjęcie decyzji, który z nich najbardziej Ci smakuje. Jeśli jednak myślisz o zakupie jogurtownicy, prawdopodobnie wiesz już, jaki rodzaj jogurtu lubisz najbardziej.

Jak długo to trwa

Większość jogurtownic będzie w stanie sfermentować jogurt w około 8 do 12 godzin, ale niektóre rodzaje będą potrzebowały trochę więcej czasu, aby osiągnąć swój pełny potencjał smakowy. Większość jogurtownic będzie wyposażona w timer, który pozwoli Ci śledzić, jak długo Twój jogurt fermentuje.

Styl

Obecnie jogurtownice mają wiele różnych modeli, z których można wybierać. Jeśli lubisz estetykę i bezpieczeństwo, musisz znaleźć jogurtownicę wykonaną ze stali nierdzewnej. Są nie tylko urocze, ale i nowoczesne, co gwarantuje, że będą pasować do Twojej kuchni.

Gwarancja

Gwarancja jest również kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy kupisz ten produkt, czy nie. Im dłuższy okres gwarancji na produkt, tym większe zaufanie do dostawcy.

Renomowane marki często mają dobrą gwarancję. Zwykle kupuję produkt, który ma gwarancję co najmniej jednego roku, a nawet ma gwarancję na produkt do trzech lat.

Nieelektryczne lub elektryczne

Sugerujemy posiadanie jogurtów elektronicznych, ponieważ wystarczy włożyć do nich składniki i nacisnąć przycisk. Mają również wbudowany timer, który informuje, kiedy jogurt został ugotowany. Przez przezroczystą pokrywę można kontrolować fermentację jogurtu.

W przypadku nieelektrycznych jogurtownic, często wymagają one Twojego wysiłku i uwagi. Najpierw dodajemy gorącą wodę z mlekiem, aby rozpocząć proces fermentacji. Następnie można umieścić mieszaninę w misce, która jest umieszczona wewnątrz zamkniętego pojemnika, który jest znacznie większy.


Najczęściej zadawane pytania dotyczące jogurtownica

Jak działa jogurtownica?

Jogurtownica działa poprzez utrzymywanie mieszanki mleka i startera jogurtowego podgrzanej do stałej temperatury, która fermentuje w jogurt. Główną różnicą pomiędzy jogurtownicami jest konfiguracja pojemników. Wiele jogurtownic zawiera zwykle sześć do ośmiu pojedynczych kubeczków, które są tej samej wielkości co jogurty kupowane w sklepie; inne mają dużą wannę. Jogurtownice klasy premium są wyposażone w funkcje, które dostosują temperaturę do optymalnej fermentacji oraz timer, który automatycznie zatrzymuje urządzenie, gdy jest ono gotowe.

Czy powinienem kupić maszynę do jogurtu?

Wiele osób sugeruje robienie domowego jogurtu, ponieważ jest to tańsze niż kupowanie jogurtu w sklepie. Co ważniejsze, choć wiele kupowanych w sklepach jogurtów jest promowanych jako zdrowa żywność, zawierają one sztuczne barwniki, aromaty i słodziki, a także zagęszczacze, takie jak pektyny. Tak więc główną korzyścią z zakupu jogurtownicy jest świadomość, że dodałeś tylko zdrowe składniki.

Jak używać jogurtownicy?

Najpierw należy przygotować mieszankę mleka i startera jogurtowego (bakterii, które fermentują mleko w jogurt). Upewnij się, że podgrzałeś jogurtownicę przed użyciem. Następnie wlej mleko do jogurtownicy, która będzie utrzymywać mieszankę w stałej temperaturze i fermentować w jogurt przez osiem do dwunastu godzin. Jednakże, niektóre rodzaje drożdży potrzebują nieco więcej czasu, aby osiągnąć swój pełny potencjał smakowy. Przed podaniem odstawić do lodówki.

Jak gorąca może być maszyna do jogurtu?

W dzisiejszych czasach większość jogurtownic pozwala na wybór temperatury, podczas gdy inne mają automatycznie ustawioną temperaturę idealną dla większości starterów jogurtowych. Idealne urządzenie osiąga temperaturę pomiędzy 43,3°C a 46,1°C i utrzymuje ją przez około osiem godzin.

Nie da się zrobić jogurtu bez jogurtownicy?

Wlać do czajnika gorące mleko o temperaturze 37° Celsjusza. Następnie dodaj dwa razy łyżkę stołową jogurtu zwykłego (preferuję jogurt grecki) i dobrze wymieszaj. Pamiętaj, aby dokładnie i szczelnie przykryć i owinąć termos, dlatego użyj 2-3 warstw ręczników frotte. Na koniec proszę umieścić go w suchym, ciepłym miejscu i czekać na rezultat.

Czy jogurt grecki jest idealny na starter?

Oczywiście, że tak. Ponieważ zawsze był klasyfikowany jako produkt zawierający wiele składników odżywczych korzystnych dla zdrowia, dlatego niezmiennie należy do najlepszych produktów jogurtowych na rynku, z mechanizmem opartym na naturalnej fermentacji z użyciem czystego szczepu drożdży.

Jaką moc może wytworzyć jogurtownica?

Producenci również starannie obliczyć moc, aby być wygodne podczas użytkowania, a także zapewnić bezpieczeństwo produktu. Większość mocy, która jest zaprojektowana to 9 watów.

Jak długo zachowuje się domowy jogurt?

Jogurt należy przelać do pojemnika lub słoika z przykrywką i odstawić do lodówki. Zazwyczaj domowy jogurt wytrzymuje dwa tygodnie w lodówce. Przy kolejnych nowych partiach, możesz użyć wcześniej wyhodowanych drożdży do wyhodowania następnej partii.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo