Najlepsze Frytkownica Beztłuszczowa: Opinie i Ranking

Najlepsze Frytkownica Beztłuszczowa

Najlepsze Frytkownica Bezolejowa: Frytownice bezolejowe zyskały popularność, ponieważ pozwalają uzyskać chrupiące, równomiernie przyrumienione “smażone” potrawy bez użycia frytownicy olejowej. Frytownice powietrzne działają na zasadzie cyrkulacji gorącego powietrza wokół jedzenia, podobnie jak piece konwekcyjne, i eliminują potrzebę używania dużej ilości oleju, co skutkuje mniejszymi wydatkami na zakupy, mniejszym sprzątaniem i mniejszą ilością kalorii.

Wielu konsumentów jest przekonanych, że frytownice produkują lepsze smażone wykończenie na frytkach i skrzydełkach kurczaka, w porównaniu do standardowego piekarnika. Można je nawet wykorzystać do przyrządzenia domowych kurczaków i frytek, co czyni je wartymi inwestycji dla miłośników smażonych przekąsek.

Spis treści

Co to jest Frytkownica Beztłuszczowa?

Frytkownica powietrzna lub frytkownica bezolejowa to po prostu… frytkownica. Ale zamiast używać oleju do smażenia, wykorzystuje gorące powietrze do smażenia, pieczenia i grillowania potraw.

Dlaczego frytkownica?

Frytkownice powietrzne nadają potrawom chrupiący wygląd i pyszny smak. Zaprojektowane z wytrzymałego plastiku i metalu, niektóre frytkownice mogą osiągnąć temperaturę do 200°C. W przeciwieństwie do innych frytkownic, frytkownica powietrzna przygotowuje potrawy bez użycia niezdrowego oleju i pozostawiania niechcianych kałuż tłuszczu na talerzu.

W ten sposób frytownica powietrzna różni się znacznie od innych frytownic, takich jak frytkownice. Dzięki frytkownicy powietrznej nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez kłopot związany z wlewaniem oleju po każdym użyciu.

Żywność przyrządzana we frytownicy może zawierać do 80 procent mniej tłuszczu niż żywność przyrządzana w innych frytkownicach.

Frytkownice są zazwyczaj używane przez osoby, które:

 • Są zawsze w ruchu
 • Szukają nowych sposobów podejścia do swojej diety
 • Mają ograniczony dostęp do pełnej kuchni, np. studenci w akademikach
 • Czy rodzice z napiętym harmonogramem

Frytkownica powietrzna to niewielki piec blatowy, który wymusza obieg gorącego, suchego powietrza w celu uzyskania chrupiących potraw, podobnie jak piekarnik ścienny w trybie wentylacji. Podobnie jak w przypadku piekarnika, potrawy przyrządzane we frytkownicy należy regularnie obracać lub potrząsać, aby zapewnić ich równomierne przyrumienienie.

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

Frytkownice olejowe pojawiły się na rynku zaledwie kilka lat temu i szybko zyskują popularność, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak ludzie stają się bardziej świadomi tego, co jedzą i znacznie zdrowszą alternatywę, jaką oferują frytkownice olejowe w porównaniu z tradycyjnymi frytownicami.

Ale jak właściwie działa frytkownica na gorące powietrze?

Cóż, jest to kombinacja rzeczy, które faktycznie sprawiają, że jedzenie może wyglądać i smakować tak, jakby było smażone w głębokim tłuszczu, bez faktycznego smażenia.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest to, że frytkownice bezolejowe nie są tak naprawdę całkowicie bezolejowe. Nadal wymagają niewielkiej ilości oleju do gotowania żywności, tak jakby była smażona na głębokim tłuszczu, ale są w stanie zmniejszyć ilość potrzebnego oleju o 80%, co już jest ogromnym krokiem w kierunku zdrowszej diety. Aby dać ci wyobrażenie o tym, co to oznacza, partia chrupiących chipsów będzie potrzebowała tylko pół łyżki oleju do optymalnego smażenia, w przeciwieństwie do kilku filiżanek, które byłyby potrzebne, gdybyś smażył je w tradycyjny sposób.

Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić frytkownicę bezolejową w zależności od jej ceny:


Najlepsze Frytkownica Beztłuszczowa

222,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
359,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
527,50
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
635,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
699,95
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
700,88
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
779,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
849,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Zalety i wady frytownic bezolejowych

Zalety używania frytkownicy powietrznej

W tym urządzeniu jest wiele powodów do zadowolenia. Gdyby tak nie było, ludzie nie ściągaliby ich z półek supermarketów w takim tempie, jak obecnie. Oto niektóre z najlepszych cech frytkownicy powietrznej.

✔️ Działa szybko

Frytownica gotuje znacznie szybciej niż piekarnik czy kuchenka. Ponieważ większość ciepła pozostaje wewnątrz, można go rozgrzać w ciągu kilku minut. Podczas samego procesu gotowania ciepło nie jest odprowadzane na zewnątrz. W rzeczywistości jest on tylko wzmocniony przez stałą cyrkulację, gotując nawet zamrożone jedzenie w rekordowym czasie.

✔️ Efektywność energetyczna

Ze względu na kompaktowy charakter frytkownicy powietrznej, nie musisz się martwić, że latem Twoja kuchnia zamieni się w saunę, tak jak w przypadku konwencjonalnego piekarnika. Ponieważ jest tak mały, nie potrzebuje dużo energii do działania. Dzięki temu nie tylko gotujesz szybciej, ale zużywasz mniej energii.

✔️ Zdrowsza żywność

Potrawy smażone na głębokim tłuszczu są skąpane w oleju, co nie jest zbyt zdrowe. We frytownicach używa się oleju, ale nie tak dużo. Odrobina oleju w kontakcie z gorącym powietrzem pokonuje długą drogę.

✔️ Kompakt

Frytownice są zazwyczaj małe, niewiele większe od tostera. Doskonale sprawdza się w mniejszych kuchniach, szczególnie w mieszkaniach lub apartamentach. Frytownica powietrzna byłaby idealna w przyczepie kempingowej lub kamperze i mogłaby być przydatna do gotowania w podróży lub na kempingu.

✔️ Proste

Nie musisz być mistrzem kuchni, aby w pełni wykorzystać możliwości frytownicy. Wystarczy ustawić temperaturę i czas, umieścić żywność w koszu i pozwolić urządzeniu wykonywać swoją pracę.

Wady używania frytownicy powietrznej

Żadne urządzenie nie jest doskonałe, a frytownice nie są tu wyjątkiem. Oto kilka wad, które napotkaliśmy podczas używania frytownicy.

❌ Jedzenie łatwo się przypala

Ten krótki czas gotowania odrzuca wielu początkujących. Ponieważ zazwyczaj smażysz w temperaturze od 150 do 200 stopni Celsjusza, różnica kilku minut może oznaczać różnicę między idealnie chrupiącym frytkami a pozbawionym smaku czarnym krążkiem hokejowym.

❌ Karma sucha

Spalenie nie jest jedynym niebezpieczeństwem związanym z włączaniem i wyłączaniem frytownicy. Bez ścisłej kontroli Twój posiłek może szybko wyschnąć. Wynika to z braku oleju. We frytownicy olejowej olej sprawia, że potrawy są wilgotne wewnątrz i chrupiące na zewnątrz. Frytownice muszą być pod tym względem uważnie obserwowane.

❌ Mały rozmiar

Tak, uwzględniamy rozmiar zarówno jako zaletę, jak i wadę. Ale choć jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach, nadal trzeba się martwić o objętość potraw, które można w nim przygotować. Frytownice olejowe są zazwyczaj przeznaczone do gotowania dla jednej do czterech osób. Jeśli gotujesz dla dużej rodziny lub wielu gości, mały kosz frytownicy nie wystarczy do przygotowania potraw za jednym razem. Będziesz musiał gotować w partiach, co nigdy nie jest przyjemne.


Najlepszy z testów – Frytownica bezolejowa COSORI

700,88 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Jest to frytkownica o dużej pojemności, idealna dla 4-6 osób, o kwadratowej konstrukcji, która pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Pozwala na szybkie gotowanie potraw dzięki systemowi gorącego powietrza, który umożliwia podgrzewanie potraw. Jest całkowicie nieprzywierająca, więc żadne z Twoich potraw nie będzie się do niej przyklejać i jest całkowicie wolna od PFOA i BPA.

Posiada 11 wstępnie ustawionych programów, co czyni ją jedną z najbardziej wszechstronnych frytkownic, jakie można znaleźć na rynku, oraz oferuje ręczną regulację temperatury i czasu gotowania. Posiada funkcję wstępnego nagrzewania, która pozwala na rozgrzanie go przed umieszczeniem żywności, a tym samym uzyskanie lepszego działania. Dodatkowo posiada przycisk utrzymywania w cieple po zakończeniu programu gotowania.

Z ponad 40.000 recenzji jest to właściwy wybór z naszego testu. Recenzje tej frytkownicy są bardzo pozytywne, stwierdzając, że “można zjeść dobry posiłek z bardzo małą ilością tłuszczu”. Dodatkowo model ten zawiera bardzo kompletną książkę z przepisami, która dostarczy Ci wielu pomysłów na przygotowanie pysznych dań.


Najtańszy – Tristar FR-6980

222,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Ta frytkownica od marki Tristar jest jedną z najlepiej sprzedających się na rynku dzięki swojej dobrej pracy. Większość recenzji to potwierdza, podkreślając, jak łatwo i szybko można z nim gotować, używając bardzo mało oleju.

Ten typ urządzenia jest coraz popularniejszy i codziennie nowi użytkownicy odkrywają jego zalety. Marka Tristar, posiadająca jedną z najtańszych cen, jest zazwyczaj wybierana przez wielu kupujących, aby rozpocząć swoją przygodę ze smażeniem na powietrzu lub bez oleju.

Konstrukcja frytkownicy, z dwoma kółkami zamiast ołowianego wyświetlacza, jest chyba jej największą wadą. Najnowsze modele mają bardziej nowoczesną estetykę i ten zaczyna wyglądać trochę przestarzale.

Jeśli chcesz kupić frytownicę, a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, ten model o pojemności 2 litrów jest świetną opcją.


Najlepsze Frytkownica Beztłuszczowa- Pełna Analiza

➤ Frytkownica Bezolejowa Princess Digital Aerofryer XL

395,27 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Dzięki zaskakująco kompaktowej konstrukcji Aerofryer XL 182020 zajmuje w kuchni mniej miejsca, niż można by się spodziewać. Jest to ważne, ponieważ przy wadze 5 kg trzeba znaleźć dla niego mniej lub bardziej regularne miejsce: nie jest to urządzenie przeznaczone do przechowywania w szafce, gdy nie jest używane, ale do trzymania w zasięgu wzroku i regularnego używania.

Jest to z pewnością jedno z tych urządzeń, które sprawiają, że zastanawiasz się, dlaczego nie kupiłem go wcześniej? Aerofryer jest specjalnie zaprojektowany do smażenia bez oleju, ale pozwala również piec, prażyć, gotować i opiekać, a nawet podgrzewać jedzenie w sposób bardziej smakowity niż w mikrofalówce.

Panel cyfrowy jest prosty w obsłudze. Jeśli nie chcesz bawić się w programowanie temperatury i czasu, urządzenie ma osiem wstępnie zaprogramowanych ustawień dla różnych potraw, dzięki czemu możesz przygotować jedzenie za dotknięciem jednego przycisku.

Posiada wyjmowany kosz oraz szufladę z powłoką nieprzywierającą. Oba elementy nadają się do mycia w zmywarce. Czyszczenie ręczne jest jednak mniej agresywne i przedłuża żywotność części, więc może warto je zastosować; ponieważ nie używa się do niego oleju, czyści się błyskawicznie.

Zawiera grill, dzięki czemu można gotować na dwóch poziomach, maksymalnie wykorzystując przestrzeń i ciepło.

Zalety:

 • Dobra cena
 • Posiada osiem wstępnie zaprogramowanych ustawień, w zależności od potrawy.
 • Grill umożliwia przyrządzanie potraw na dwóch poziomach.

Wady:

 • Chociaż można go myć w zmywarce, ręczne mycie elementów przedłuży jego żywotność.
 • Nie zawiera książki z przepisami, ale na stronie producenta jest dział z pomysłami.


 

➤ Frytkownica Bezolejowa Duronik AF1

359,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Frytkownica bezolejowa Duronik AF1 o ładnym wyglądzie w stylu retro jest dostępna w dwóch kolorach, czarnym lub białym, dzięki czemu pasuje do każdej kuchni. Maksymalna moc wynosi 1 600 W. Jest to dość duża moc w stosunku do pojemności, ale nie musi to oznaczać dużego zużycia: dzięki osiąganiu wysokiej temperatury w bardzo krótkim czasie, skraca minuty gotowania, a tym samym czas, w którym musimy trzymać urządzenie włączone.

Zamknięty system gotowania zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i utrzymuje temperaturę na zewnątrz, dzięki czemu można go bezpiecznie dotykać nawet podczas pracy. Gotowanie jest kontrolowane ręcznie, za pomocą przełącznika temperatury do 200° i timera do 30 minut. Po upływie ustawionego czasu frytownica wyłącza się automatycznie, wydając sygnał dźwiękowy ostrzegający, że potrawa jest gotowa.

Zawiera koszyk do grillowania mięsa lub ryb, a także do gotowania warzyw na parze poprzez dodanie odrobiny wody na dno miski. Zarówno stojak, jak i misa nadają się do mycia w zmywarce. Misa nie ma dużej pojemności, ale właśnie dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Jest to więcej niż wystarczające dla osób samotnych lub par.

Zalety:

 • Rozmiar jest mały i praktyczny, więc nie zajmuje dużo miejsca.
 • Design retro i zakrzywione linie, wygląda dobrze w każdej kuchni.
 • Umożliwia on gotowanie na parze.

Wady:

 • Kuchenka nie ma dużej pojemności. Jeśli w domu są goście, być może trzeba będzie gotować w kilku partiach.
 • Siedem kilogramów to spory ciężar do regularnego przemieszczania się. Będziesz potrzebował stałego miejsca w kuchni, aby mieć tę frytownicę pod ręką.


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Princess 182050 Digital Family Aerofryer

416,66 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Princess Airfryer XXL jest optymalnym produktem dla mniejszych budżetów i ma przyzwoitą pojemność 1,5 kg jak na tę cenę. Według producenta, ta frytkownica oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 6 mniejszych porcji. Jeśli to nie wystarczy, istnieje dalszy wariant, w którym zamiast 5,2 L jest kosz 3,2 L, co odpowiada mniej więcej 1 kg.

Design AeroFryer jest atrakcyjny wizualnie i kompaktowy, z korpusem wykonanym z czarnego plastiku. Uchwyt jest izolowany termicznie, a dodatkową ochronę zapewnia zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dodatkowo, o zakończeniu czasu gotowania informuje sygnał dźwiękowy.

Obsługa odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu sterowania, za pomocą którego można wybrać temperaturę, sterować timerem lub skorzystać z jednego z ośmiu predefiniowanych programów. Oprócz pieczenia, duszenia i zapiekania, możliwe jest nawet niezawodne pieczenie. Co więcej, możesz odgrzać gotową potrawę i nadal się nią cieszyć, a w przeciwieństwie do mikrofalówki, jedzenie nie będzie miało suchego smaku. Aby uzyskać dodatkową chrupkość np. w smażonych ziemniakach, należy skropić je odrobiną oleju.

W teście praktycznym nie wyczuliśmy żadnych zapachów ani głośnej woni, a pomimo braku ramienia mieszającego, potrawy były równomiernie przyrządzane ze wszystkich stron. Życzyliśmy sobie jedynie, aby obudowa posiadała okienko do podglądu procesu gotowania.

Zalety:

 • Najwyższy stosunek ceny do wydajności
 • Atrakcyjne wzornictwo
 • Porównywalnie cicha
 • Łatwa obsługa dzięki wstępnie ustawionym programom
 • Kosz można łatwo wyjąć w celu wstrząśnięcia, a po jego włożeniu proces jest kontynuowany automatycznie
 • Dołączony ruszt do grillowania

Wady:

 • Brak okienka do obserwacji procesu pieczenia


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Ninja AF300EU

849,00 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Kolejna frytkownica w naszym zestawieniu jest bardzo ciekawa i uniwersalna. Urządzenie Ninja ma niewiarygodną pojemność 7,6 litra i moc 2470 W. Czarny, matowy i kwadratowy design mieści się bardzo kompaktowo na każdym blacie i wygląda bardzo szykownie.

Frytownica z gorącym powietrzem jest ustawiana za pomocą ekranu dotykowego z różnymi elementami sterującymi, przy czym istnieje kilka wstępnie zaprogramowanych ustawień dla pieczenia, odgrzewania, suszenia i innych. Ogólnie rzecz biorąc, obsługa jest intuicyjna i posiada przyjazną dla użytkownika funkcję odliczania.

Szczególną cechą tej frytkownicy jest możliwość przygotowania 2 różnych potraw w tym samym czasie w 2 koszach do smażenia. Można również ustawić oddzielny timer i temperaturę dla każdego kosza do smażenia. Jest to bardzo praktyczne w codziennym życiu, na przykład podczas jednoczesnego gotowania frytek i kurczaka.

Dzięki 2 niezależnym strefom gotowania czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze niż w przypadku porównywalnych frytownic z gorącym powietrzem. Można na przykład zdecydować się na używanie jednego kosza do smażenia chleba, ciast i tym podobnych, a drugiego do mrożonek. W ten sposób zazwyczaj wystarczy wyczyścić tylko jeden kosz do gotowania i zaoszczędzić sobie wiele pracy.

Najważniejsze w naszej relacji z testu jest to, że bardzo nam smakowało przygotowane jedzenie. Frytki stają się bardzo chrupiące, a jedzenie smakuje bardzo soczyście. Nieważne, czy chodzi o ryby, steki czy kule. Nawet odgrzewana pizza nadal smakuje jak świeżo wyjęta z pieca, w porównaniu do tej z mikrofalówki.

Zalety:

 • Możliwość przygotowania 2 potraw w tym samym czasie
 • Czyszczenie oszczędzające czas
 • Przepisy zawierają
 • Intuicyjna obsługa

Wady:

 • Brak okna podglądu


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Tefal Fry Delight FX1000

779,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Chociaż Tefal Fry Delight ma konstrukcję bardzo podobną do tradycyjnej frytownicy, pozwala wybrać jeden z czterech trybów gotowania – smażenie, grillowanie, pieczenie – dostosowując temperaturę do każdego konkretnego przypadku. Timer działa aż do 30 minut, co jest wystarczające, aby przygotować pyszne frytki (dwie porcje w 15 minut), ugotować mięso, warzywa lub rybę, upiec ciasto lub kawałki kurczaka. Oczywiście, wszystko z niewielką ilością oleju lub bez niego.

Timer to śruba, która obraca się, aby ustawić czas, a temperatura to pokrętło, które jest regulowane od prawej do lewej. To jest tak proste jak to. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest wyjęcie tacy w połowie gotowania, aby wymieszać jedzenie, co oznacza, że musisz być minimalnie czujny podczas przygotowania.

Mimo że osiąga temperaturę do 200 stopni, jest zawsze chłodna w dotyku i można się z nią bez problemu obchodzić. Części (miska i kosz) są łatwo zdejmowane i można je myć w zmywarce.

Mimo że nie posiada dodatkowych akcesoriów ani timera, Tefal Fry Delight jest prostym urządzeniem, które zapewnia to, co obiecuje: smażenie lub gotowanie zdrowych potraw, eliminując olej i przyspieszając czas gotowania.

Zalety:

 • Jest bardzo łatwy w użyciu.
 • Można wybrać jeden z czterech trybów gotowania.
 • Zarówno misa, jak i kosz do smażenia są łatwe do wyjęcia i umycia.

Wady:

 • W stosunku do wagi i wielkości, jaką zajmuje w kuchni, misa może być mała.
 • Posiada dodatkowe akcesoria (blacha do pieczenia i grill), ale trzeba je dokupić osobno.


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Philips HD9252/90

585,95 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Frytownica na gorące powietrze od Philipps to jedno z najmocniejszych urządzeń w naszym teście o mocy 1400 W i pojemności 800 gramów. W praktyce to duże wnętrze wystarcza nawet na 3 porcje. Od 60°C do 200°C potrawy są we frytownicy przyrządzane delikatnie i z niewielką ilością tłuszczu. Pojemnik na żywność, wykonany z metalowego drutu, jest wyjmowany jak pozostałe części i można go myć w zmywarce.

Zewnętrzne ścianki i uchwyt kosza do smażenia są izolowane termicznie, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia. Ryzyko obrażeń jest również bardzo niskie, ponieważ nie trzeba operować gorącym olejem.

Frytownica posiada opatentowaną technologię Rapid-Air, która łączy w sobie specjalną konstrukcję dna wewnętrznego i krążące gorące powietrze, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty. Urządzenie AirFryer jest również wyposażone w regulowany timer 60 min, funkcję pamięci i funkcję automatycznego wyłączania. Można również zainstalować aplikację Philips NutriU, która zawiera instrukcje i więcej przepisów.

Każdy, kto chce zdrowo smażyć, prędzej czy później natknie się na tę frytkownicę na gorące powietrze firmy Philips. Wygląda ona na bardzo wysokiej jakości, a oprócz smażenia nadaje się również do pieczenia, prażenia i grillowania.

Zalety:

 • Wysoka jakość wykonania
 • Krótki czas gotowania dzięki mocy 1400 W
 • Dotykowy panel sterowania z pamięcią ulubionych i 7 presetami
 • Kompleksowa aplikacja NutriU z pomysłami na przepisy i instrukcjami

Wady:

 • Wysoka cena zakupu
 • Brak okna podglądu
 • Mała pojemność


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Philips Airfryer XXL

699,95 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Zgodnie ze swoją nazwą, Philips Airfryer XXL to frytkownica o dużej pojemności, przeznaczona dla dużych rodzin lub do organizowania posiłków dla gości. Można w nim zmieścić na przykład całego kurczaka lub prawie półtora kilograma ziemniaków. Wyświetlacz jest cyfrowy i posiada 5 wstępnie ustawionych programów ułatwiających gotowanie, w zależności od specyfiki potrawy. Wśród nich jest funkcja “keep warm”, która utrzymuje ciepło potraw przez trzydzieści minut, przy minimalnym zużyciu energii.

Jednak jego mocną stroną jest wyjątkowa technologia Twin TurboStar, która przekształca gorące powietrze w małe tornado, maksymalnie wykorzystując ciepło i uzyskując chrupiącą teksturę bardzo podobną do tej z frytownicy bezolejowej.

Najciekawsze jest jednak to, że odsysa ona do 40% więcej tłuszczu z potraw niż zwykła frytkownica bezolejowa, dzięki czemu gotowanie jest znacznie lżejsze i zdrowsze. Tłuszcz jest przechowywany w dolnej tacy, która ma spiralny kształt, aby ułatwić przepływ powietrza i odkładanie nadmiaru oleju.

Oprócz kosza do smażenia z funkcją szybkiego czyszczenia, zawiera również patelnię do grillowania warzyw, ryb i mięsa. W pudełku znajdziemy prostą książeczkę z przepisami, która pomaga zapoznać się z urządzeniem w bardzo krótkim czasie, a darmowa aplikacja dostarcza więcej przepisów, wskazówek i tutoriali, aby jak najlepiej wykorzystać tę inwestycję.

Zalety:

 • Do 40% mniej tłuszczu niż przy normalnym gotowaniu.
 • Moc silnika przyspiesza czas pracy.
 • Aplikacja suszarki Phillips Airdryer jest pełna porad i wskazówek, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Wady:

 • Podczas gdy działanie jest bez zarzutu, w stosunku do ceny brakuje mu dodatków, takich jak grill, dzięki któremu można gotować na dwóch poziomach.
 • Jeśli w domu nie ma ich zbyt wiele, rozmiar może być zbyt duży.


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Cosori

700,88 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Frytownica gorąca lub bezolejowa, która wygrywa nasz najlepszy test, to frytownica COSORI, jedna z najbardziej kompletnych dzięki wszystkim programom i funkcjom, które zawiera. Dzięki pojemności 5,5 L może przygotować porcje dla 6 osób, idealne dla dużych rodzin. Dostępna w kolorze czarnym, białym i czerwonym, jest jedną z najlepiej sprzedających się frytownic bezolejowych online.

Dzięki 11 wstępnie ustawionym programom można przyrządzać mięso, kurczaka, ryby, krewetki, bekon, gotować mrożonki, frytki, warzywa, warzywa korzeniowe, chleb i desery. Można również ustawić czas do 60 minut oraz temperaturę w zakresie od 75°C do 205°C. Dzięki książeczce z przepisami, zawierającej 100 receptur, będziesz miał mnóstwo pomysłów na różnorodne dania.

Książeczka z przepisami jest w formacie PDF. Funkcja wstępnego nagrzewania, wraz z mocą 1700 W, natychmiast podgrzeje powietrze. To sprawi, że powierzchnia jedzenia będzie gotować się szybciej i zmniejszy utratę wody. W środku otrzymasz chrupiące i delikatne dania.

Ponadto, dzięki funkcji mieszania, frytownica poinformuje Cię, kiedy należy wymieszać składniki do gotowania. Frytownica bezolejowa COSORI posiada również funkcję utrzymywania ciepła, dzięki czemu po zakończeniu programu automatycznie utrzymuje potrawę w cieple. Nie musisz się martwić o jego wyłączenie, ponieważ jest wyposażony w automatyczny wyłącznik. Dzięki eleganckiej, kwadratowej konstrukcji jest jednym z najcięższych urządzeń o wadze 7,46 kg. Kosz jest kwadratowy i nieprzywierający, wolny od BPA i PFOA. Można go łatwo zdemontować i umyć w zmywarce. Możesz uzupełnić swoją frytownicę COSORI o 6-pak akcesoriów.

Zalety:

 • Klasa efektywności energetycznej A++++
 • Intuicyjny z wieloma programami i funkcjami.
 • Z dużą mocą i pojemnością.
 • Kosz przystosowany do mycia w zmywarce. W zestawie z książeczką z przepisami.

Wady:

 • Wyższa cena
 • Trochę ciężki


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Innsky 5,5L 1700W

635,00 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Dzięki eleganckiej, kwadratowej konstrukcji, takiej jak ta powyżej, frytkownica bezolejowa Innsky pozwala na smażenie, pieczenie lub grillowanie różnych potraw dla całej rodziny. Dodatkowo można zaprogramować go tak, aby rozpoczął gotowanie o wybranej przez siebie porze. Dzięki pojemności 5,5 l możesz przygotować więcej niż 4 porcje, a dzięki mocy 1700 W podgrzewanie nie będzie Cię kosztować nic. Zakres temperatur, które pokrywa, wynosi od 80°C do 200°C.

Posiada 7 wstępnie ustawionych programów, za pomocą których można przygotować frytki, mięso, kurczaka, placki, ciasta, krewetki, pizzę, ryby i bekon. Możesz również samodzielnie ustawić parametry, wybierając żądaną temperaturę i czas do 60 minut. Jedną z cech wyróżniających tę frytkownicę jest funkcja opóźnionego startu, dzięki której możesz mieć gotowe jedzenie po powrocie do domu.

Można również wstrzymać i ponownie uruchomić proces, aby dokonać niezbędnych zmian, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę programu, temperatury czy czasu, bez konieczności wyjmowania kosza lub wyłączania urządzenia. Kwadratowy kosz jest nieprzywierający, wolny od BPA i PFOA, łatwy do czyszczenia i nadaje się do mycia w zmywarce. Dzięki dołączonej do zestawu książeczce z 32 przepisami, możesz opanować obsługę frytownicy, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Wreszcie, nie będziesz musiał się martwić, ponieważ jest to bardzo bezpieczne, ponieważ zawiera funkcję automatycznego wyłączania.

Zalety:

 • Programowalna strona
 • Łatwy w użyciu i czyszczeniu
 • Wysoka moc i duża pojemność

Wady:

 • Kilka przepisów
 • Dość nieporęczne


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Philips AirFryer HD9216/80

527,50 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Ta frytkownica bezolejowa Philips AirFryer ma bardzo prostą konstrukcję, ponieważ w przeciwieństwie do innych nie jest wyposażona w ekran cyfrowy. Jednak nadal może wykonywać różne funkcje, takie jak smażenie, pieczenie, grillowanie i pieczenie. Jego kwadratowy kosz z nieprzywierającą powłoką ma pojemność 800 gramów (około 3 L), idealny dla 2 do 4 osób.

Z mocą 1425 W pokrywa zakres temperatur od 80 ºC do 200 ºC. Dzięki technologii Rapid Air, w którą jest wyposażony, potrawy będą chrupiące na zewnątrz i delikatne wewnątrz. Nie jest dostarczany z wstępnie ustawionymi programami, ale będziesz musiał dostosować ustawienia temperatury i czasu. Jego wbudowany timer obejmuje zakres od 1 minuty do 30 minut.

Czyszczenie jest szybkie i łatwe, ponieważ nieprzywierająca powłoka zapobiega przywieraniu potraw. Ponadto, jeśli wolisz, możesz myć kosz w zmywarce. Chociaż nie jest dostarczany z książeczką z przepisami, frytownica Philips bez oleju jest aplikacja z przepisami, porady i wskazówki prowadzone krok po kroku, ale z wadą, że jest tylko w języku angielskim.

Zalety:

 • Intuicyjny z wieloma programami i funkcjami.
 • Z dużą mocą i pojemnością.
 • Kosz przystosowany do mycia w zmywarce.
 • W zestawie z książeczką z przepisami.
 • Posiada aplikację z mnóstwem przepisów i porad.

Wady:

 • Wysoka cena.
 • Brak predefiniowanych programów.
 • Aplikacja jest tylko w języku angielskim.


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa De’Longhi FH1394/2 Fh1394/1 

527,50 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Urządzenie MultiFry ExtraChef firmy Delonghi zdobyło w 2014 roku nagrodę Plus X Award za innowacyjność i łatwość obsługi. W stosunkowo dużym koszu można usmażyć za jednym razem 1,7 kg świeżych frytek, co powinno wystarczyć nawet na 8 porcji. Frytownica Delonghi jako jedyna posiada dwa elementy grzewcze – dolny 1000 i górny 1400 W – które mogą pracować jednocześnie lub niezależnie od siebie. Skraca to czas przygotowania i znacznie poprawia wydajność gotowania, dopasowując się do potraw.

Podczas gotowania można otworzyć pokrywę, aby dodać składniki, a stan gotowania można w każdej chwili sprawdzić przez okienko. W przeciwieństwie do modelu Tefal ActiFry 2w1, element mieszający jest wyjmowany, więc można w nim bez problemu piec ciasta. Niezbędne ustawienia, takie jak temperatura i czas, można szybko wprowadzić za pomocą cyfrowego panelu sterowania. Szczególnie praktyczny: timer jest programowalny i posiada 4 wstępnie zainstalowane programy (ziemniaki, pizza, ciasta, gulasz) oraz 3 programy specjalne (patelnia, piekarnik i funkcja grillowania).

Olej – w razie potrzeby – odmierza się w dołączonym dozowniku i wylewa na smażone potrawy. Do powlekanego kosza nie przywierają żadne resztki, który można myć w zmywarce, tak jak pozostałe części.

Zalety:

 • Duży kosz do smażenia
 • Wysoka jakość wykończenia
 • Górne i dolne ogrzewanie regulowane indywidualnie
 • Aplikacja z wieloma przepisami
 • Dotykowy panel sterowania

Wady:

 • Temperatura regulowana w ograniczonym zakresie
 • Ramię mieszające może być trudniejsze do czyszczenia w zależności od naczynia


 

➤ Frytkownica beztłuszczowa Tristar FR-6990 Crispy Fryer XL

45,79 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Ta niezwykle przystępna cenowo frytkownica na gorące powietrze od producenta Tristar ma moc 1500 W i zgrabną jak na tę cenę pojemność 3,2 litra. Bez problemu mieści 1 kg frytek, co powinno wystarczyć na 4 porcje. Nie ma potrzeby iść na kompromis w kwestii jakości przygotowania. Wręcz przeciwnie, frytki są przyrządzane z zachowaniem witamin i chrupkości w 18 minut. Za pomocą tej frytownicy można również smażyć, piec i grillować.

Obsługa tej frytownicy jest bardzo prosta i dziecinnie prosta. Na analogowym panelu sterowania można ręcznie ustawić czas i temperaturę. Następnie można od razu przystąpić do pracy, dzięki czemu pożądana temperatura jest osiągana bardzo szybko. Szczególnie spodobał nam się duży wyświetlacz cyfrowy, na którym można bezpośrednio odczytać zarówno czas, jak i temperaturę.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia sygnał alarmowy, ochrona przed przegrzaniem oraz obudowa cool-touch. Wszystkie elementy są łatwo zdejmowalne i można je myć w zmywarce. Jeśli szukasz taniej i łatwej w obsłudze frytkownicy na gorące powietrze, a także o dużej pojemności, znajdziesz ją tutaj od razu. Tristar oferuje solidną jakość bez wielu dodatkowych funkcji

Zalety:

 • Duża pojemność
 • Atrakcyjne wzornictwo
 • Doskonały stosunek ceny do wydajności

Wady:

 • Brak okna podglądu
 • Brak ciekawych funkcji


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Philips HD9251/50

527,50 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Druga frytkownica Philipsa została zwycięzcą testu Stiftung Warentest i ma moc 1425 W. Komora może pomieścić 800 gramów żywności, co w praktyce wystarcza dla 1-2 osób.

Podobnie jak w przypadku wcześniej prezentowanego modelu Philips AirFryer XL, można bez problemu używać tej frytkownicy na gorące powietrze do pieczenia, smażenia, grillowania czy gotowania. Jeśli nie masz pomysłu na to, jakie przepisy przygotować, pomoże Ci w tym dołączona książka z przepisami i aplikacja NutriU.

Dzięki opatentowanej technologii Rapid-Air potrawy są przygotowywane niskotłuszczowo i równomiernie. Obsługa odbywa się za pomocą analogowego regulatora temperatury, który umożliwia ciągły wybór pomiędzy 80° a 200°C, oraz timera. Automatyczne wyłączanie i ochrona przed przegrzaniem zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Zdejmowane i nadające się do mycia w zmywarce części sprawiają, że czyszczenie jest nieskomplikowane.

Zalety:

 • Korzystna cena nabycia
 • Łatwa w użyciu dzięki regulacji temperatury w zakresie od 80 do 200°C i timerowi
 • Książeczka z przepisami oraz aplikacja NutriU z wieloma przepisami i instrukcjami

Wady:

 • Wytwarzanie hałasu
 • Brak przejrzystego pola widzenia


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa Tristar FR-6980

635,00 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Frytkownica Tristar FR-6980 to model, który oferuje bardzo kompaktową konstrukcję, dzięki czemu frytkownica nie zajmie dużo miejsca w Twojej kuchni. Jednocześnie pozwala smażyć, piec, prażyć i grillować dowolne potrawy. Wszystko dzięki konwekcji powietrza, która pozwoli Ci gotować Twoje potrawy z dużą prędkością.

Możesz uzyskać bardzo chrupiący rezultat bez konieczności używania oleju, więc gotowanie będzie zdrowsze. Posiada uchwyt cool touch, który pozwala uniknąć wszelkich wypadków, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Posiada panel kontrolny z obrotowym pokrętłem do regulacji czasu i temperatury. Ponadto można je znaleźć w różnych pojemnościach, aż do 5,2 litra, dzięki czemu można wybrać tę, która jest najbardziej wygodna dla Twoich potrzeb.

Recenzje, że ten model ma są dość dobre, stwierdzając, że “jest bardzo łatwy do gotowania żywności, które nie wymagają oleju, a tym samym nie pozostawiają dom pachnący jak smażone jedzenie”. Mówią również, że “robi wszystko bardzo dobrze, a smak potraw jest bezkonkurencyjny, z bardzo chrupiącym wykończeniem”. Jedynym minusem tej maszyny jest to, że jej panel nie jest w pełni cyfrowy, ale poza tym działa bardzo dobrze.

Zalety:

 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Bardzo pozytywne opinie
 • Najlepsi sprzedawcy

Wady:

 • Niższa moc niż w innych modelach


 

➤ Frytkownica Beztłuszczowa  De’Longhi FH1396/1

72,17 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: March 24, 2024 8:09 pm

Jest to profesjonalna frytkownica na gorące powietrze, której możesz używać w domu do przygotowywania różnych potraw bez konieczności dodawania olejów. Posiada ekskluzywny system ogrzewania recyrkulacyjnego, a także 5 wstępnie zainstalowanych programów i 3 inne programy specjalne, które zapewnią Ci dużą wszechstronność.

Frytownica ta ma maksymalną odporność, dużą moc i możliwość dostosowania temperatury do odpowiedniego poziomu dla każdej potrawy. Jego maksymalna pojemność wynosi 1,7 kg, więc jest to bardzo odpowiedni rozmiar dla rodzinnych posiłków.

Oprócz tych wszystkich funkcji, frytkownica De’Longhi posiada cyfrowy panel, który pozwala zobaczyć opcje, które wybierasz dla swoich przygotowań.


Rodzaje frytownic bezolejowych

Istnieje kilka różnych rodzajów frytownic i są one dostępne w rozmiarach odpowiednich dla każdej rodziny. My skupimy się na dwóch najbardziej powszechnych konstrukcjach i opowiemy o tym, jak osiągają swoje wyniki.

Frytownice z koszem

Wydaje się, że jest to najbardziej popularny styl frytownicy na rynku w tej chwili. Są one łatwe w użyciu i przechowywaniu, a także zaprojektowane tak, aby ładnie wyglądały siedząc na kuchennym blacie.

Frytkownice w stylu kosza są pojedynczą jednostką o wielkości dużego ekspresu do kawy. Zwykle z przodu znajduje się panel sterowania, a z przodu wysuwany kosz, w którym umieszcza się jedzenie. Urządzenia te posiadają element grzewczy i wentylatory, które przepychają gorące powietrze w górę i przez żywność, gotując ją szybko.

Korzyści płynące z zastosowania modelu z koszem:

 • Łatwy w użyciu i czyszczeniu.
 • Obudowa zawiera ciepło i zapobiega oparzeniom, gdy jest w użyciu.

Wady modelu z koszem:

 • Wielkość kosza jest ograniczona – nie można ugotować czegoś, jeśli nie mieści się w koszu.

Misa z żarówką halogenową

Ten styl frytownicy wykorzystuje żarówkę halogenową jako źródło ciepła, wraz z innymi elementami grzewczymi i wentylatorami do cyrkulacji gorącego powietrza. Panel sterowania i wentylatory są wbudowane w pokrywę zawierającą żarówkę halogenową. Potrawy umieszcza się w misie na stojaku, a następnie nakłada pokrywę na misę, aby rozpocząć gotowanie.

Frytownica bezolejowa z misą ma większą i bardziej elastyczną pojemność niż urządzenia z koszem. Wiele z nich jest wyposażonych w pierścienie przedłużające, które umożliwiają przyrządzenie większych produktów, takich jak cały kurczak lub pieczeń.

Zalety frytkownic z misą:

 • Elastyczna konstrukcja pozwala na więcej możliwości gotowania.
 • Mają większą pojemność niż modele z koszem.

Wady stylu misy:

 • Większa powierzchnia podstawy i trudniejsze do przechowywania niż w przypadku stylu kosza.
 • Części urządzenia będą bardzo gorące podczas użytkowania i mogą powodować oparzenia w przypadku dotknięcia.
 • Mają bardziej stromą krzywą uczenia się niż jednostki w stylu kosza.

Przewodnik Zakupu Frytkownica Bezolejowa

Przewodnik Zakupu Frytkownica Beztłuszczowa

Czego powinienem szukać we frytownicy? Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty, na których należy się skupić przed zakupem frytownicy bezolejowej.

Przestrzeń

Po pierwsze, upewnij się, że wiesz, ile miejsca na blacie masz do dyspozycji. Jeśli regularnie przygotowujesz frytki, być może zechcesz zrezygnować z niego na stałe. Należy pamiętać, że modele z górnym otwieraniem mogą nie działać w przypadku ograniczonej przestrzeni nad blatem kuchennym, ponieważ pokrywa musi być otwierana do góry. Jeśli planujesz przechowywać frytkownicę po użyciu, poszukaj kompaktowego rozmiaru o jednolitym kształcie, który z łatwością zmieści się w szafce.

Reklamowana pojemność lub objętość

Pomiary deklarowane przez producentów należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ deklarowana pojemność lub objętość może być myląca. Niektórzy producenci mierzą całą przestrzeń wewnątrz frytkownicy, a nie jej rzeczywistą pojemność użytkową. Na przykład, model “10-litrowy” może być w stanie ugotować tylko około 500 g frytek, a model “2500 gramowy” nie będzie w stanie pomieścić tak dużej ilości jedzenia.

Czyszczenie

Części frytownicy są dość łatwe do czyszczenia i mieszczą się w domowym zlewie. Większość części można myć w zmywarce, ale można je również łatwo wyczyścić ręcznie, jeśli są pokryte powłoką nieprzywierającą.

Kontrole

Istnieją dwa rodzaje sterowania: cyfrowe lub za pomocą pokrętła. Sterowniki zegarowe są bardziej podstawowe i mniej dokładne, składają się tylko z pokrętła temperatury i pokrętła czasowego, które wybiera, kiedy kończy się czas. Poszukaj timera, który może być ustawiony na więcej niż 30 minut. Cyfrowe kontrole mają wyświetlacz dotykowy z dokładnym timerem, odczytami temperatury, a niektóre mogą mieć również wstępnie zaprogramowane ustawienia. Szukaj modeli z łatwymi do zrozumienia ikonami i alarmem dźwiękowym po zakończeniu gotowania.

Czy warto kupić frytkownicę?

Frytownica powietrzna byłaby najlepszą opcją dla:

 • osoby żyjące w małych lub jednoosobowych gospodarstwach domowych, które korzystają z gotowych mrożonek
 • osoby mieszkające w przyczepie kempingowej, kamperze lub domu bez piekarnika
 • domowi kucharze, którzy lubią eksperymentować z chrupiącymi potrawami, takimi jak chipsy warzywne (ze słodkich ziemniaków lub kapusty)
 • osób, które zmagają się z przegrzewaniem kuchni latem, ponieważ frytownica nie nagrzewa pomieszczenia tak jak piekarnik.

Prawdopodobnie nie potrzebujesz frytkownicy, jeśli:

 • posiadasz duży dom i masz już piekarnik, grill i płytę grzewczą
 • chcesz przyrządzać niedogotowane potrawy (frytownica nie zastąpi frytownicy).

Inne rzeczy do rozważenia, jeśli myślisz o zakupie frytkownicy powietrznej:

 • Mogą one gotować tylko jeden rodzaj żywności w tym samym czasie.
 • Gotowanie trwa mniej więcej tyle samo czasu, co w normalnym piekarniku.
 • Frytownice mają zazwyczaj niewielką pojemność, więc możesz potrzebować kilku partii.
 • Mogą zajmować dużo miejsca – przed zakupem zastanów się, gdzie będziesz je przechowywać.
 • Niektóre frytkownice mogą zużywać więcej energii niż piekarnik.

3 przydatne wskazówki dotyczące korzystania z frytownicy

1. Przeczytaj instrukcję obsługi frytownicy

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, jest to, aby zawsze przeczytać instrukcję obsługi przed użyciem frytownicy. Większość z nas, entuzjastów kuchni, jest winna ignorowania instrukcji producenta, ponieważ jesteśmy tak chętni do korzystania z naszego nowego, jasnego i błyszczącego urządzenia.

Właśnie ustawiamy maszynę, włączamy ją i mamy nadzieję, że możemy używać naszej maszyny bez problemów. Zazwyczaj jest to takie proste, ale wiele problemów może wynikać z tego, że nie czytamy instrukcji określonych przez ludzi, którzy zaprojektowali urządzenie i wiedzą, jak uzyskać najlepszą wydajność gotowania i smażenia z urządzenia.

2. Regularnie czyść frytownicę

Czasami urządzenie może się zepsuć lub przegrzać, czego wynikiem jest czarny dym i płomienie, lub może być trudne do czyszczenia. Większość urządzeń jest zaprojektowana tak, aby się nie przegrzewać, ponieważ posiadają one wentylator chłodzący i są wyposażone w nieprzywierające stojaki lub miski. Jeśli jednak frytownica nie jest regularnie czyszczona, mogą pojawić się problemy operacyjne.

3. Rozmiar ma znaczenie

Niektóre modele są mniejsze od innych. Jeśli gotujesz tylko dla dwóch osób lub tylko małe porcje, takie jak frytki i kalmary, wybierz frytkownicę o mniejszej pojemności.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo