Najlepsze Parownice: Opinie i Ranking

Najlepsze Parownice

Najlepsze Parownice: Szukasz łatwiejszego sposobu na sprzątanie domu? Mamy rozwiązanie w postaci naszego zestawienia najlepszych na rynku parownic i mopów parowych. Dla osób, które są zmęczone padaniem na kolana z gąbką i wodą z mydłem, urządzenia do czyszczenia parą i mopy mogą być jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie powierzchni w domu w czystości.

Para wodna to niesamowita rzecz do czyszczenia. Bez konieczności sięgania po ostre środki chemiczne, para może wyczyścić fugi, zabić zarazki, usunąć uporczywe plamy, nadać twardej podłodze niesamowity wygląd, a nawet uporać się z brudnymi oknami. Z najlepszym steam cleaner, nigdy nie spojrzeć wstecz i będziesz miał musujące domu w ułamku czasu zajęłoby przy użyciu łokcia tłuszczu.

Spis treści

Czym jest i jak działa myjka parowa?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że istnieją dwa różne rodzaje urządzeń do czyszczenia parą, o których należy pamiętać.

Pierwszym z nich jest “zimna” myjka parowa, która wytwarza parę bez zagotowania wody w środku. Modele te zawierają zazwyczaj więcej wody. Druga to “sucha” myjka parowa, która gotuje wodę w środku, aby wytworzyć parę. Te wersje myjni parowych zawierają mniej wody, ale mogą być bardzo gorące.

Do czego można wykorzystać myjnię parową?

Urządzenia do czyszczenia parą mogą być używane na praktycznie każdej powierzchni w domu, w tym oknach, bitumach, dywanach i wykładzinach, materacach, odzieży, ubraniach, lustrach, zasłonach, podłogach w łazienkach i wielu innych.

Ponieważ urządzenia do czyszczenia parą nie wykorzystują żadnych innych rozwiązań czyszczących (zamiast tego używają pary do usuwania brudu, kurzu i tłuszczu), mogą być również bardziej przyjazne dla Twoich powierzchni, zapobiegając przedwczesnym uszkodzeniom i erozji spowodowanej przez środki chemiczne.

Zobacz poniższą listę, że chcesz szybko kupić oczyszczacz parowy w zależności od jego ceny:


Najlepsze Parownice

45,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
128,87
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
129,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
214,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
249,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
286,12
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
niedostępny w magazynie
329,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
387,47
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
529,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
941,54
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
2149,99
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Najlepsze Parownice – Pełna Analiza

Właściwy wybór – H.Koenig NV6200

387,47 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Produkt, który ma dużą moc roboczą i pozwala na pracę do 45 minut bez przerwy i bez wody jest wyłączony, ma wewnętrzną komorę dla najlepszej wydajności wody. Obudowa wykonana jest z bardzo odpornego tworzywa sztucznego, co zapewnia większą trwałość produktu. Aby zwiększyć komfort użytkowania, posiada ergonomiczny uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Wewnątrz produktu znajdują się akcesoria, które idealnie nadają się do czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg, ale także dają możliwość usuwania plam i zabrudzeń ze szkła. Jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury bez odkształcania się, a co najlepsze, posiada poziomy ciśnienia, które dostosowują się do różnych powierzchni bez większych problemów, dając optymalne rezultaty.


Doskonały wybór w stosunku cena-jakość – Odkurzacz Parowy Vileda Steam

286,12 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Mimo że wiele urządzeń do czyszczenia parą jest obecnie dostarczanych z szeroką gamą akcesoriów, aby przekształcić je w kompletne modele, które potrafią wyczyścić wszystko, mop parowy Vileda jest prosty w dobrym tego słowa znaczeniu. To tylko standardowy mop parowy, zaprojektowany do czyszczenia twardych podłóg, ale jego prostota oznacza również, że jest stosunkowo bardzo tani. Jeśli zależy Ci tylko na czyszczeniu twardych podłóg, to z pewnością wygląda to na ciekawy produkt czyszczący.

Mop parowy Vileda, przeznaczony wyłącznie do mycia podłóg, doskonale radzi sobie z usuwaniem trudnych plam, niezwykle dobrze przesuwając się po twardych powierzchniach. Nie trzeba pociągać za spust ani naciskać przycisku, aby uruchomić mop parowy – wystarczy go włączyć, a para wydobywa się automatycznie ze stałą prędkością.

Wystarczyło kilka pociągnięć i kilka minut, aby posprzątać rozlane na podłodze w kuchni śniadanie, a ja prawie nie musiałam wywierać nacisku, ponieważ niektóre urządzenia do czyszczenia parą potrzebują dodatkowego impetu. Sama nakładka mopa jest tylko luźna z rzepem, więc zdarzało się, że się zsuwała i była trudna w użyciu. Dzięki ślizgaczowi dywanowemu, Vileda może być również używana na powierzchniach tekstylnych, aczkolwiek z nieco większym tarciem, wymagającym użycia dodatkowej siły.


Tanie i wydajne – kompaktowe urządzenie do czyszczenia parą H.Koenig NV60

128,87 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Urządzenie do czyszczenia parą H.Koenig NV60 czyści, dezynfekuje i odtłuszcza każdy zakątek Twojego domu bez użycia środków chemicznych.
Moc 1000 W i ciśnienie pary 4,2 bar gwarantują profesjonalne czyszczenie domu. Można nim czyścić wszystko, od tłuszczu kuchennego po siedzenia samochodowe.

Dzięki silnemu wyrzutowi pary i temperaturze do 135ºC, którą może osiągnąć, możesz utrzymać swój dom zawsze gotowy, z łatwością czyszcząc wszystkie powierzchnie. Można nim również czyścić okna, wanny, materace, dywany, ubrania, rowery i samochody.

Bardzo mocny model parownicy (1000W) o maksymalnym ciśnieniu 4,2 bara, zdolny do usuwania wszystkich rodzajów plam, niezależnie od ich stopnia trudności. Jest to urządzenie, które może szybko i skutecznie czyścić i dezynfekować powierzchnie z dowolnego materiału, ponieważ jego system parowy osiąga maksymalną temperaturę około 135 stopni. Zawiera zawór bezpieczeństwa, aby zapobiec wyciekom lub oparzeniom oraz sześć różnych akcesoriów, dzięki którym możesz wyczyścić każdy kąt i meble w swoim domu z profesjonalnym rezultatem. Zbiornik na wodę ma maksymalną pojemność 300 mL.


Najlepsze urządzenia do czyszczenia parą

➤ Urządzenie do czyszczenia parą BISSELL SteamShot Titanium

249,99 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Odkurzacz parowy marki Bissell i model SteamShot jest odpowiedzią na wszystkie procesy czyszczenia i higieny, które wykorzystują parę, ponieważ jest on odpowiedzialny za zmiękczanie i tłumienie wszystkich przyklejonych zabrudzeń, bakterii, zarazków lub brudu, a nawet więcej, oczywiście na wielu i różnych powierzchniach, wśród których możemy wymienić: płytki, ceramikę, okna, podłogi, marmur, granit, wśród wielu innych.

Dzięki wysokim temperaturom, które generuje ta myjka parowa, może ona osiągnąć odpowiednie czyszczenie na wszystkich wyżej wymienionych powierzchniach, a z pomocą akcesoriów, które zawiera, nie ma nic, co lepiej zaspokoiłoby potrzeby użytkownika.

Zawiera dyski zapachowe, które można włożyć do mechanizmu, dzięki czemu proces czyszczenia nie tylko usuwa wszystkie zabrudzenia, ale również pozostawia w całym miejscu przyjemny aromat. Ponieważ Bissell jest firmą rodzinną, która jest liderem w branży pielęgnacji domu od ponad 5 pokoleń, narzędzia, które produkują są wspierane przez tę jakość, która jest uznawana na całym świecie.

W zestawie znajduje się mały kubek do napełniania zbiornika na wodę, mały wężyk, zestaw szczotek (3 szczotki w różnych kolorach), szczotka do miejsc trudno dostępnych, szczotka do trudnych kątów, czyścik do szczelin okiennych, płaski pad, szczotka do skrobania, dysza i dwie ściereczki z mikrofibry.

Dzięki temu narzędziu nie jest już konieczne stosowanie żrących środków chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia osób mających z nimi kontakt, ponieważ maszyna jest w stanie przeprowadzić proces czyszczenia i wykończenia w doskonałych warunkach wyłącznie za pomocą pary wodnej.

Zalety:

 • Nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków czyszczących

Wady:

 • Emituje hałas podczas włączania i użytkowania


➤ Urządzenie do czyszczenia parą Karcher SC5 easyFix

2149,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Tak, jest drogi, ale jest ku temu dobry powód: urządzenie do czyszczenia parą Karcher SC5 easyFix Premium to najlepsze urządzenie do czyszczenia, jakie testowaliśmy. Prawie 2-litrowa pojemność, grzałka o mocy 2kW+ i wydajny tryb VapoHydro sprawiają, że jest to urządzenie, które poradzi sobie ze wszystkim.

Zmienna moc regulacji pary pozwala kontrolować wydajność SC5, dzięki czemu można uporać się z bardziej delikatnymi pracami. To właśnie tryb VapoHydro naprawdę przyciąga uwagę: w tym trybie woda miesza się z parą, dając efekt myjki ciśnieniowej.

Karcher oferuje akcesoria do niemal każdego zadania. W zestawie znajduje się głowica Easyfix do mopowania podłóg wraz z nadającymi się do prania ściereczkami z mikrofibry oraz ślizgacz do dywanów. Duża kwadratowa szczotka zapewnia moc do trudnych zadań. A także dysza do detali, która mieści małą okrągłą szczotkę, małą szczotkę do detali i dyszę Power. Właściwie jedyne, czego brakuje, to narzędzie do mycia okien.

Na wszystkich powierzchniach, od twardych podłóg i dywanów, po płytki i parapety, SC5 udowodnił swoją skuteczność w usuwaniu uporczywych zabrudzeń. Nie widzieliśmy jeszcze odkurzacza parowego, który potrafiłby tak szybko wyczyścić twardą podłogę.

Karcher SC5 easyFix Premium Steam Cleaner to najlepszy wybór, jeśli chodzi o wszechstronne możliwości czyszczenia.

Zalety:

 • Oszałamiająca moc parowania
 • Bardzo szybkie mopowanie twardych podłóg
 • Dobry wybór narzędzi z możliwością przechowywania
 • Doskonałe czyszczenie VapoHydro
 • Łatwy do przenoszenia

Wady:

 • Wysoka cena
 • Brak narzędzia do okien z ściągaczką
 • Za krótki kabel (5,9m)


 

➤ Przenośna maszyna do czyszczenia parą Clatronic DR 3653

129,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Kompaktowa myjka parowa, czyści, dezynfekuje i odtłuszcza w temperaturze 100º C bez pozostawiania osadów wapiennych i śladów czyszczenia. Jest to myjka parowa o ciśnieniu wody 3,5 bar. Wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności ok. 250 ml.

Jest to kompaktowy i lekki model myjni parowej zdolny do czyszczenia, dezynfekcji i odtłuszczania w temperaturze 100ºC bez pozostawiania jakichkolwiek pozostałości lub śladów wody, ponieważ nie używa produktów chemicznych. Zawiera zbiornik na wodę o maksymalnej pojemności 250 ml, a jego pięciometrowy kabel jest bardzo praktyczny i wytrzymały. Zawiera również szereg akcesoriów, dzięki którym można szybko i wygodnie dotrzeć do wszystkich szczelin i trudnych miejsc w domu, aby nie pominąć żadnego zakamarka i cieszyć się całkowitym sprzątaniem przez cały czas.

Zalety:

 • Posiada klasę efektywności energetycznej A+++
 • Standardowo zawiera 9 akcesoriów, które zwiększają komfort sprzątania
 • Posiada dodatkowe urządzenie zabezpieczające przed nadciśnieniem

Wady:

 • Nie zawiera systemu automatycznego włączania/wyłączania
 • Tylko transport na półwyspie
 • Mały zbiornik w porównaniu z innymi podobnymi środkami czyszczącymi


➤ Shark Klik n’ Flip S6003

545,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Jeśli szukasz mopa parowego do szybkiego czyszczenia twardych podłóg, mop parowy Shark Klik n’ Flip S6003UK może być modelem dla Ciebie. Ten niedrogi mop parowy jest przeznaczony do czyszczenia podłóg i jest dostarczany z dwustronną nakładką do mopowania, którą przypina się do dolnej części mopa. Jest to ogromny mop, dzięki któremu szybko uporasz się z podłogami, ponieważ możesz wyczyścić duże powierzchnie jednym machnięciem.

Sprytnie, głowica Klik n’ Flip może odwrócić się w trakcie sprzątania, dając Ci czystą stronę nakładki do dalszego sprzątania, bez konieczności długiej wymiany. Wydajność sprzątania była doskonała – mop parowy Shark Klik n’ Flip S6003UK z łatwością uprzątnął błoto z podłogi wyłożonej kafelkami oraz codzienne plamy z kuchni: funkcja wydmuchu pary jest szczególnie przydatna przy czyszczeniu trudniejszych plam.

Łatwy w użyciu, łatwy do przenoszenia i w doskonałej cenie – mop parowy Shark Klik n’ Flip S6003UK to najlepszy mop parowy, jaki kiedykolwiek testowaliśmy. Jeśli masz dużo twardych podłóg, jest to świetny model, który warto kupić.

Zalety:

 • Wydajne, szybkie czyszczenie parą
 • Dwustronne pady
 • Skuteczne uderzenie pary
 • Dobry zakres poziomów pary
 • Solidne i dobrze wykonane

Wady:

 • Nie stoi samodzielnie


 

➤ Hoover CA2IN1D 011 parownica Steam Capsule Plus

2149,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Jeśli chcesz mieć odkurzacz parowy, który potrafi wszystko, Hoover Steam Capsule 2w1 jest doskonałym wyborem. Wygląda i działa jak mop parowy, i tak właśnie jest: otrzymujesz dwie ściereczki z mikrofibry, wysuwaną szczotkę i ślizgacz do dywanów, dzięki czemu z łatwością poradzisz sobie ze wszystkim, od twardych podłóg po dywany. Wydajność czyszczenia na twardych podłogach była bardzo dobra, a przy użyciu minimalnej ilości pary podłogi są całkiem suche.

W przypadku tego odkurzacza najważniejsze jest to, że można wyjąć część ręczną i użyć zestawu narzędzi do czyszczenia szczegółów, takich jak fugi, okna i piekarniki. Maksymalne ciśnienie pary jest bardzo wysokie (choć spływa z niego dużo wody), dzięki czemu można poradzić sobie z większością zadań. Drobnym problemem jest to, że myjka parowa przechodzi cykle, więc przez kilka minut mamy do czynienia z wybuchem pary, a następnie system musi się odświeżyć.

Utrzymanie spustu ręcznego urządzenia jest również nieco kłopotliwe, więc dłuższe prace mogą być męczące. Jednak jako środek czyszczący do konserwacji, zapobiegający powstawaniu plam i pleśni, ten odkurzacz parowy sprawdza się doskonale. Ogólnie rzecz biorąc, na tej liście można znaleźć urządzenia do większych zadań, ale jeśli szukasz niedrogiego mopa, który poradzi sobie z mniejszymi zadaniami, Hoover Steam Capsule 2w1 to świetny wybór.

Zalety:

 • Łatwy w użyciu
 • Wszechstronny
 • Duża ilość akcesoriów
 • Wydajne czyszczenie

Wady:

 • Trudności w użyciu węża
 • Najlepsza do krótszych prac czyszczących w trybie ręcznym


➤ Maszyna do czyszczenia parą Ariete Xvapor Comfort

529,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Dzięki niesamowitej mocy 1500W, model Ariete stał się jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń do czyszczenia parą w ostatnich latach. Posiada zbiornik na wodę o maksymalnej pojemności 1,2L, który pozwala nam na sprzątanie domu przez długi czas bez konieczności okresowego zatrzymywania się w celu uzupełnienia wody. W komplecie znajduje się również 10 różnych akcesoriów czyszczących, dzięki którym możemy wyczyścić każdy zakątek naszego domu w najbardziej komfortowy i efektywny sposób. Posiada system regulacji wydatku pary, dzięki czemu unika się kapania lub powstawania plam wodnych.

Zalety:

 • Posiada klasę efektywności energetycznej A+++
 • Standardowo zawiera 9 akcesoriów, które zwiększają komfort sprzątania
 • Posiada dodatkowe urządzenie zabezpieczające przed nadciśnieniem

Wady:

 • Nie zawiera systemu automatycznego włączania/wyłączania
 • Tylko transport na półwyspie
 • Mały zbiornik w porównaniu z innymi podobnymi środkami czyszczącymi


➤ Odkurzacz parowy 2 w 1 BISSELL Vac & Steam

941,54 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Narzędzie Vac&Steam stworzone przez markę Bissell to odkurzacz, który spełnia funkcję 2 w 1, ponieważ nie tylko odkurza, ale również szoruje w tym samym czasie, a nawet może wykonywać te dwie czynności oddzielnie, bez większych niedogodności, jest to wybrane na panelu, który znajduje się na uchwycie tego samego narzędzia. Pomaga zaoszczędzić czas, odkurzając i szorując jednocześnie każdy rodzaj podłogi, a także eliminując 99,99% bakterii i zarazków przy użyciu wyłącznie odparowanej wody.

Narzędzie posiada filtr wodny wbudowany w jego konstrukcję, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w wodzie, którą maszyna będzie wypełniona, aby pomóc chronić urządzenie, jest to środek bezpieczeństwa, który daje dłuższą żywotność w życiu narzędzia. Zawiera technologię suchego zbiornika, który jest odpowiedzialny za utrzymanie tego, co jest śmieciem w zbiorniku, który ma narzędzie do kurzu, utrzymując je całkowicie suche i z dala od pary przez cały czas, gdy używasz maszyny.

Istnieje również łatwy funkcji próżni, to sprawia, że czyszczenie, które powinny być wykonane do maszyny po użyciu go coś pracochłonne i trudne, głównym celem jest, aby czuć się komfortowo, używając go i nie komplikować w dowolnym momencie swoje zadania, aby je osiągnąć.

Urządzenie ma zintegrowany filtr odkurzacza, który jest odpowiedzialny za zatrzymywanie kurzu i wszystkiego innego, co jest odkurzane, jest on w pełni zmywalny i wszystko o nim ma na celu osiągnięcie idealnej higieny w domu. W pudełku oprócz odkurzacza Vac&Steam znajdują się dwa mopy, które można prać (jeden do podłóg szorstkich, drugi do delikatnych), filtr wody do odkurzacza parowego oraz instrukcja obsługi.

Zalety:

 • Zawiera instrukcję obsługi
 • Spełnia funkcje 2 w 1 (odkurzanie i mopowanie)

Wady:

 • Nie tak mocny jak inne modele


➤ Mop parowy BISSELL PowerFresh Titanium

329,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Mop parowy Bissell Power Fresh Titanium to najbardziej polecane rozwiązanie do szybkiego i skutecznego sprzątania. Przeznaczeniem tej maszyny są szczelne podłogi, a nawet gładkie dywany. Czyszczarka parowa, o której mowa, pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia, brud, plamy, tłuszcze, płyny, między innymi, wykorzystując moc naturalnej pary wodnej, bez konieczności stosowania chemicznych środków czyszczących, które oprócz tego, że są żrące i męczące, są szkodliwe dla zdrowia i środowiska, więc jeśli to, czego szukasz, to neutralne rozwiązanie, które nie powoduje szkód i generuje doskonałe rezultaty, to urządzenie to jest najbardziej polecanym wyborem na rynku urządzeń do czyszczenia parą.

Mop posiada przegródkę, do której można włożyć krążki zapachowe, które podczas sprzątania sprawiają, że w domu lub biurze unosi się całkowicie świeży zapach. Kompletny zestaw zawiera narzędzie do mopowania Powerfresh Steam, instrukcję obsługi i 2 zmywalne mopy (jeden do podłóg szorstkich, drugi do delikatnych).

Podczas korzystania z tego narzędzia zaprogramowana jest funkcja pary na żądanie, która odpowiada za dostarczenie natychmiastowej pary, gdy użytkownik tego zażąda, a wszystko to w celu wygenerowania bardzo skoncentrowanej i skutecznej wydajności czyszczenia, aby usunąć brud, który nie powinien znajdować się na czyszczonej powierzchni.

Dzięki elektronicznemu sterowaniu, które posiada to urządzenie, wytwarzana przez nie para może być kierowana w bardzo prosty sposób w celu osiągnięcia naprawdę odpowiedniego dopasowania do czyszczonej powierzchni. Myjnia parowa zawiera zbiornik na wodę, który jest bardzo łatwy do napełnienia oraz system filtracji służący do usuwania wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie, aby zapobiec blokowaniu systemu przez tego typu nagromadzenia, co chroni go przed wszelkimi uszkodzeniami i zapewnia znacznie trwalsze i wydajniejsze narzędzie.

Zalety:

 • Do tego narzędzia można włożyć krążki zapachowe
 • Zawiera łatwy do napełniania zbiornik na wodę
 • System filtrów chroniący narzędzie przed przyszłymi uszkodzeniami

Wady:

 • Pomimo swojej konstrukcji, tylko myje (bez odkurzania)


➤ Urządzenie do czyszczenia parą Kärcher SC4 Easyfix

45,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

To narzędzie, które plasuje się na wysokiej jakości miejscu na rynku myjek parowych, oferuje Ci bardzo wydajne i skuteczne urządzenie, a także ocenę A+ w zakresie ergonomii, dzięki czemu nie tylko wykonuje swoją pracę tak, jak powinno, ale jednocześnie zapewnia Ci komfort. W tej maszynie wspieranej przez markę Kracher na całym świecie wyróżnia się schowek na przewód, schowek na akcesoria oraz miejsce do odstawiania maszyny.

W jej systemie znajduje się dwustopniowa regulacja, która pozwala na regulację intensywności pary i tym samym dostosowanie jej do powierzchni, na której będzie czyścić wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Narzędzie posiada zbiornik na wodę, który można uzupełniać i na stałe zdejmować, co pozwala na czyszczenie bez żadnych przerw.

Konstrukcja tego konkretnego urządzenia obejmuje dyszę podłogową do wykonywania swoich funkcji, to oferuje ergonomię, która jest niezrównana na rynku dla narzędzia, o którym mowa, również paski pozwalają bardzo łatwo i szybko dołączyć ściereczkę z mikrofibry do dyszy podłogowej, dzięki czemu można go usunąć nawet bez dotykania brudu lub zanieczyszczenia.

W zestawie znajduje się dysza ręczna, 2 rurki przedłużające, ściereczka, dysza, dysza o skoncentrowanym strumieniu, ściereczka z mikrofibry do dyszy, okrągła szczotka oraz instrukcja obsługi.

Zalety:

 • Umożliwia pracę ciągłą
 • Zawiera akcesoria
 • Zawiera instrukcję obsługi

Wady:

 • Trochę hałasu w pracy


➤ Urządzenie do czyszczenia parą 2 w 1 BISSELL PowerFresh Lift Off

279,94 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Odkurzacz parowy PowerFresh Lift Off firmy Bissell to rozwiązanie, które pozwoli Ci uzyskać niezrównane czyszczenie na wszystkich rodzajach powierzchni, zarówno gładkich, jak i chropowatych, jest to model, który jest odpowiedzialny za zapewnienie Ci funkcji dwa w jednym (odkurzacz i parownica), która pozwala usunąć każdy rodzaj brudu w Twoim domu lub biurze.

Ten potężny odkurzacz jest idealny do powierzchni takich jak dywany, meble, między innymi oraz do czyszczenia parą kuchni, zlewów i wielu innych, maszyna ta czyści i dezynfekuje przy użyciu bardzo wysokiej temperatury każdy rodzaj brudu i zanieczyszczeń.

Wśród jego najbardziej godnych uwagi cech są następujące: urządzenie posiada trójkątną głowicę do czyszczenia narożników, ręczne urządzenie do czyszczenia parą jest całkowicie zdejmowane, elektroniczna kontrola wydatku pary pozwala na dostosowanie się do oporu każdej powierzchni i wreszcie, można włożyć dyski zapachowe. Zestaw narzędzi zawiera również dwa zmywalne mopy (jeden do szorstkich podłóg, drugi do delikatniejszych), trzy szczotki i instrukcję obsługi.

Zalety:

 • Zawiera różne akcesoria
 • Zawiera instrukcję obsługi
 • Posiada funkcję dwa w jednym (odkurzacz i vaporizer)
 • Trójkątna głowica umożliwiająca dotarcie do narożników

Wady:

 • Hałasuje podczas pracy


➤ Mop parowy Vileda Steam

286,12 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Mop jest urządzeniem czyszczącym, które czyści i dezynfekuje powierzchnie domowe używając jedynie wody zamienionej w parę. Odpowiada za zabicie 99,99% wszystkich rodzajów bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów znajdujących się na czyszczonej powierzchni bez użycia środków chemicznych.

Jest on odpowiedzialny za czyszczenie podłóg twardych, dywanów, a nawet parkietów i laminatów, a w zestawie znajduje się zestaw akcesoriów, które są dobrze wykorzystywane do osiągnięcia skutecznego czyszczenia. Ma bardzo łatwą obsługę, ponieważ jest to bardzo lekkie i łatwe do przechowywania narzędzie.

Zalety:

 • Nie ma potrzeby używania chemicznych środków czyszczących
 • Idealny do twardych podłóg
 • Lekki i łatwy do przechowywania

Wady:

 • Należy odczekać co najmniej 15 minut, aż woda całkowicie wyparuje.


➤ Urządzenie do czyszczenia parą Polti Vaporetto Smart 100_T

891,12 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Wracając do odkurzaczy parowych w postaci odkurzaczy, znajdziemy ten odkurzacz firmy Polti, który jest naprawdę wyjątkowy na rynku pod względem swoich funkcji. Między innymi dlatego, że Vaporetto Smart 100_T jest myjką parową o nieograniczonej autonomii do czyszczenia całego domu. Wystarczy zaledwie dwie minuty, aby urządzenie było gotowe do użycia, a wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednie akcesoria do sanityzacji każdej powierzchni.

W przypadku podłóg, szczotka Vaporforce umożliwia praktyczne i skuteczne czyszczenie, a dzięki doskonałej elastyczności dociera nawet do najtrudniejszych miejsc. A dzięki praktycznemu systemowi automatycznego napełniania z wyjmowanym zbiornikiem można w razie potrzeby uzupełnić wodę bez konieczności czekania, aż urządzenie ostygnie. Zapewnia również skuteczne czyszczenie dywanów i wykładzin, ponieważ jest wyposażony w specjalną strukturę umożliwiającą łatwe przesuwanie się po nich, co pozwala na czyszczenie parowe tych powierzchni, eliminując kurz, nieprzyjemne zapachy i brud.

Wszystko to nie zapominając o tym, że jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie, ponieważ ciepło pary wodnej skutecznie niszczy roztocza i alergeny, dzięki czemu alergicy będą mieli zdrowszy dom. W rzeczywistości produkt jest zatwierdzony przez BAF (British Allergy Foundation). Co więcej, jest on dostarczany z szeroką gamą akcesoriów do różnych zastosowań. W rzeczywistości struktura dywanu pozwala na użycie szczotki Vaporforce również na tych powierzchniach, przystawka do okien nie pozostawia śladów, przystawka do fug i koncentrator pary docierają do najtrudniejszych miejsc, a nylonowe szczotki w dwóch różnych rozmiarach pozwalają na obróbkę delikatnych powierzchni.


➤ Mop do czyszczenia parą Black+Decker FSMH13E5

214,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 22, 2024 8:21 am

Kończymy z kolejnym z tych produktów, które wyglądają naprawdę tanio w kontraście do swoich funkcji. Ten biało-niebieski mop czyszczący ma moc 1300 W i obrotową głowicę (180º), która umożliwia dotarcie do każdego trudno dostępnego miejsca. Nie musisz się martwić o używanie środków chemicznych do perfekcyjnego czyszczenia powierzchni, ponieważ zabija on do 99,9% bakterii i zarazków bez potrzeby stosowania środków chemicznych. Dzięki dodatkowej ilości emitowanej gorącej pary, podłogi wysychają w ciągu kilku sekund, bez konieczności wietrzenia powierzchni lub oczekiwania po sprzątaniu. Z drugiej strony, nie będziesz musiał nawet plamić się przy zdejmowaniu mopa, ponieważ nie musisz dotykać go rękami, można go zdjąć i wyczyścić bez wysiłku w pralce.

Jest wygodny w użyciu i łatwo się przesuwa dzięki tkaninie z nylonu i mikrofibry. Mop z mikrofibry Easy Glide TM dla lepszej wydajności nagrzewa się szybko, w 25 sekund, i wystarcza na ponad 100 prań. Ma autonomię 15 minut i sprawia, że jest łatwy w użyciu, jest w stanie zatrzymać go automatycznie tylko poprzez umieszczenie go w pozycji pionowej. Posiada również głowicę obracaną o 180º. Posiada zbiornik o pojemności 380 ml, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągłego opróżniania go, oraz kabel o długości 4,8 m. Jako wyposażenie dodatkowe otrzymasz standardowy mop, abyś mógł go wypróbować i cieszyć się nim, wąż, przystawkę do okien, małą szczotkę, szczotkę do spoin i dzbanek do odmierzania wody.


Przewodnik Zakupu Parownice

Przewodnik zakupu urządzeń do czyszczenia parą

Urządzenia do czyszczenia parą są w stanie z łatwością usunąć brud z wielu powierzchni. Stają się one ostatnio modne, ponieważ oprócz usuwania bakterii i brudu nie używają środków chemicznych, a więc nie zanieczyszczają, nie pozostawiają osadów i nie niszczą powierzchni.

Zasadniczo działają one w ten sposób:

 • Zbiornik jest wypełniony wodą.
 • Po napełnieniu kocioł podgrzewa wodę do momentu jej odparowania.
 • Za pomocą spustu możemy wypuścić parę i rozpocząć czyszczenie.

Wszystkie vaporizery mają ten sam system operacyjny. Jednak, aby zakup był trafiony, istnieją pewne elementy, które pozwalają nam określić, która jest najlepsza myjnia parowa spośród tych, na które patrzymy. Są to:

Moc

Ogólnie rzecz biorąc, im większa moc maszyny, tym łatwiej jest usunąć osadzony brud. Nie należy jednak patrzeć tylko na moc, gdyż wielu producentów wyolbrzymia te dane, aby sprzedać więcej vaporizerów.

Ciśnienie

Ciśnienie mierzy się w barach, a im więcej barów ma urządzenie, tym wyższe jest ciśnienie, przy którym para jest wydalana z maszyny. Jest to wskaźnik podobny do siły i jako taki nie powinien być brany pod uwagę jako jedyny, gdyż można nim nieco manipulować.

Pojemność zbiornika

Im większy zbiornik na wodę, tym cięższa będzie maszyna, ale tym większa będzie jej autonomia. Przekłada się to na dłuższy czas sprzątania bez konieczności uzupełniania zbiornika. Duże zbiorniki są zazwyczaj zalecane, ponieważ trzeba poczekać, aż urządzenie ostygnie przed ponownym napełnieniem. Jednak niektóre myjnie parowe umożliwiają napełnianie zbiornika w trakcie pracy, co znacznie przyspiesza pracę.

Kabel zasilający

Zalecamy wybór produktu z długim przewodem zasilającym, aby zapewnić większą swobodę ruchów. Istnieją nawet pewne modele bezprzewodowych mioteł parowych lub bezprzewodowych mopów parowych, które mogą ułatwić i przyspieszyć sprzątanie, ale przy użyciu mniejszej siły.


Odkurzacze parowe Najczęściej zadawane pytania?

Czy potrzebujesz mopa parowego czy myjki parowej?

Mop parowy jest przeznaczony specjalnie do twardych podłóg. Ściereczka z mikrofibry zbiera brud, a para przepychana przez ściereczkę czyści go i usuwa. Oczyszczacz parowy jest inny, ponieważ posiada różne przystawki do różnych zadań: dysze i szczotki do czyszczenia detali, akcesoria do mycia okien i inne. Ten ostatni jest lepszy do wykonywania prac wokół domu, ale mop parowy jest wygodniejszy do codziennego użytku. Jeśli chcesz zachować równowagę, możesz nabyć modele, które przekształcają się z mopa w urządzenie ręczne do okazjonalnego czyszczenia detali.

Czy do czyszczenia parą należy używać detergentu?

Odkurzacze parowe nie muszą używać detergentów, a do usuwania plam wykorzystują czystą wodę i samą parę. To sprawia, że pod pewnymi względami są delikatniejsze, ponieważ nie trzeba używać ostrych środków chemicznych, aby usunąć uporczywe plamy. Nie znaczy to, że nie należy używać środków chemicznych w normalny sposób. Na przykład do czyszczenia podłóg i powierzchni sensowne jest użycie tradycyjnego detergentu i środka dezynfekującego, chociaż do usuwania niektórych plam można później użyć odkurzacza parowego. Podobnie, do najgłębszego czyszczenia należy nadal używać środków czyszczących, pozwalając myjce parowej poradzić sobie z głębszymi zabrudzeniami.

Jakiej wielkości zbiornik na wodę jest mi potrzebny?

Im większy zbiornik na wodę, tym dłużej myjnia parowa może czyścić. W niektórych modelach jest to ważniejsze niż w innych. Wiele modeli posiada zbiornik na wodę z możliwością ponownego napełnienia, który można wyjąć i uzupełnić w razie potrzeby. Te z kolei podgrzewają wodę, gdy jest ona pompowana ze zbiornika, skutecznie zapewniając ciągłe czyszczenie. W przypadku tych modeli wielkość zbiornika nie jest tak istotna, ponieważ wodę można pobierać wtedy, kiedy jest potrzebna. Jeśli masz odkurzacz z wbudowanym zbiornikiem, w którym cała woda jest podgrzewana w tym samym czasie, musisz mieć czas na ostygnięcie (do 20 minut lub dłużej), zanim będziesz mógł ponownie napełnić zbiornik i go użyć. W przypadku tych modeli ważne jest, aby czas pracy był odpowiedni do długości wykonywanej pracy, aby nie trzeba było przerywać sprzątania w środku.

Jakie akcesoria są potrzebne?

Urządzenia do czyszczenia parą, w tym samodzielne mopy parowe, są dostarczane z różnymi akcesoriami do różnych zadań. W dużej mierze służą one do ułatwienia określonych zadań. Każde akcesorium działa poprzez zmianę sposobu kierowania pary, np. cienka dysza pomaga pchać parę w kierunku płytek lub poprzez dostarczenie narzędzia pomocnego w czyszczeniu, np. szczotki drucianej do czyszczenia piekarnika. Narzędzia mogą pełnić obie te funkcje, np. szczotka do tapicerki, która kieruje parę na większy obszar i daje szczotkę do poruszania tapicerki i rozluźniania brudu. Kupując parownicę należy zastanowić się nad zadaniami, które chcemy wykonać i upewnić się, że wybrany model posiada odpowiednie akcesoria.

Czy można używać myjki parowej na wszystkich powierzchniach?

Para jest generalnie bezpieczna do stosowania na większości powierzchni, ale są od tego pewne wyjątki. Ponieważ używasz wody, nie zaleca się używania myjki parowej na niezabezpieczonych powierzchniach. Ponadto powierzchnie, które mogą źle reagować na dużą ilość wody, takie jak podłogi z litego drewna, mogą nie być odpowiednie, ponieważ może dojść do ich spęcznienia.

Sytuacja jest gorsza, gdy para wodna jest aplikowana bezpośrednio na powierzchnię, ale dotyczy to również mopów parowych. Chociaż głowice mopa pochłaniają większość ciepła pary, mogą być bardzo mokre, co nie jest dobre dla wielu powierzchni. W przypadku twardych podłóg zalecamy zakup jednego z naszych najlepszych urządzeń do czyszczenia twardych podłóg.

Czy odkurzacz parowy może zabić pluskwy?

Para jest skutecznym sposobem na zabicie pluskiew i ich jaj, dzięki wysokiej temperaturze, która okazuje się zabójcza. Jeśli obawiasz się zarażenia, to czyszczenie parą miękkich mebli może pomóc. Upewnij się, że do czyszczenia używasz przystawki do tapicerki i/lub akcesoriów do materacy. Powinieneś poruszać się powoli po czyszczonym obszarze, poświęcając co najmniej 30 sekund przed poruszeniem głowicy parowej, aby dostarczyć zabójczą dawkę pary. Upewnij się, że pokryjesz wszystkie obszary i wciśnij głowicę parową w szczeliny i wokół łóżka; w przypadku materacy pokryj również boki i spody.

Czy odkurzacz parowy może zabić koronawirusa?

Firma Karcher zleciła badania, które wykazały, że wirusy otoczkowe, takie jak SARS-CoV-2, mogą zostać zabite przez wysoką temperaturę. Czyszczenie punktowe przez 30 sekund przy maksymalnym poziomie pary wystarczyło do zabicia wirusa. Pokazuje to, że czyszczenie z bliska jest konieczne, aby było skuteczne, więc czyszczenie z użyciem pary może być dobrym dodatkowym sposobem dezynfekcji powierzchni, chociaż zawsze należy czyścić je detergentem. Para może być dobra na powierzchniach, które są trudne do czyszczenia, takich jak zasłony i tapicerka.

Używanie mopa parowego jest nieco inne, ponieważ ściereczka z mikrofibry pochłania trochę ciepła. Mopy parowe usuwają brud, bakterie i wirusy, ale po użyciu należy wyczyścić nakładkę w wysokiej temperaturze w pralce, aby ją zdezynfekować. Podsumowując, oczyszczacz parowy może pomóc w dezynfekcji powierzchni, ale powinien być używany jako dodatkowe narzędzie po tradycyjnym czyszczeniu.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo