Najlepsze wiertarki: Opinie i Ranking

Najlepsze wiertarki

Najlepsze wiertarki: Wszyscy mieliśmy do czynienia z tym frustrujące i mylące moment, kiedy trzeba mieć najlepsze narzędzie do pracy, ale nie masz go i zdecydować się na użycie substytutu, który jest pewien, że mają słabe wyniki.

Nie trzeba dodawać, że każdy zestaw narzędzi jest niekompletny, jeśli nie masz dobrej jakości wiertarki, która nie zawiedzie Cię.

Należy pamiętać o rodzaju użytkowania będzie umieścić go do, wykorzystanie może wahać się od podejmowania prostych otworów w drewnie do próby wiercenia otworów w ciężkim betonie, lub betonu, jak to jest bardziej powszechnie znane.

Do podstawowych zadań, bezprzewodowa wiertarka z akumulatorem może być najlepszą opcją zakupu. Wiertarki te charakteryzują się tym, że nie muszą być podłączone do sieci energetycznej, są lekkie, łatwe w obsłudze i mogą być używane niemal wszędzie.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Wiertarki przewodowe lub bezprzewodowe są często lżejsze od swoich przewodowych kuzynów, ponieważ nie posiadają ciężkich akumulatorów. Jeśli zdecydujesz się na wiertarkę przewodową, będziesz musiał również użyć przedłużacza. Wiertarka bezprzewodowa zapewnia większą mobilność, ponieważ można ją zabrać wszędzie bez konieczności ciągnięcia za sobą przedłużacza. Jednak mocniejsze narzędzia bezprzewodowe są zazwyczaj droższe niż ich przewodowe odpowiedniki. Wiertarki akumulatorowe są obecnie zasilane bardziej wydajnym akumulatorem litowo-jonowym. Dzięki tej technologii akumulator jest ładowany szybciej (często w czasie krótszym niż 60 minut) i dłużej zachowuje moc. Ponadto ten sam akumulator może być używany w innych elektronarzędziach tej samej marki. Pozwala to ograniczyć koszty zakupu wielu akumulatorów.

Moc wiertarek przewodowych wyrażana jest w watach. Zazwyczaj od 450 watów dla podstawowych modeli do około 1500 watów dla najmocniejszych wiertarek udarowych. Wyższa moc jest najlepsza do wiercenia w murze. Jednak w przypadku wiercenia w suchej zabudowie wystarczy niższa moc. Wiertarka o mocy 550 W jest wystarczająca do większości podstawowych prac domowych wykonywanych przez majsterkowiczów.

Moc wiertarki akumulatorowej mierzona jest w woltach. Im wyższe napięcie, tym większa moc wiertarki. Wielkość akumulatorów waha się zazwyczaj od 12V do 20V.

Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić wiertarkę według jej ceny:

Spis treści


Najlepsze wiertarki


Najlepsze wiertarki – Pełna Analiza

➤ Einhell Wiertarka udarowa TC-ID 710 E

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Jeśli jesteś entuzjastą majsterkowania, Einhell TC-ID 710 E jest idealną wiertarką dla Ciebie. Jest to świetne wiertło do wiercenia w drewnie, blasze, ścianach i innych powierzchniach. Doskonała moc i wydajność podczas używania TC-ID 710 E firmy Einhell z tarczą szlifierską, chociaż ma tendencję do lekkiego przegrzewania się przy intensywnym użytkowaniu.

Ma dobrą moc za cenę, którą inwestujesz. Posiada funkcję dość ciężkiego młotka, który obejmuje wszystkie te trudne do wiercenia obszary. Służy jako elektryczna wkrętarka, ma idealną minimalną prędkość, która pozwoli Ci odkręcić śruby w rekordowym czasie.  Wiertło to gwarantuje stałą głębokość wiercenia. Jednocześnie szybkozłączny uchwyt wiertarski umożliwia szybką i bezproblemową wymianę narzędzi.

Posiada elektroniczną jednostkę, która pozwala na precyzyjną regulację liczby obrotów na minutę. Pozwala również na zmianę kierunku obrotów z prawego na lewy i odwrotnie.

Zalety:

 • Wysoka trwałość
 • Wygodne i bezpieczne mocowanie wiertła na wiertarce
 • Obsługa jedną ręką

Wady:

 • Wrzeciono ma tendencję do rozregulowywania się przy kolejnym użyciu.
 • Wiertła nie wchodzą w skład zestawu
 • Przełącznik luźnego skrętu


➤ Einhell Wkrętarka akumulatorowa TC-CD 12 Li

174,67 niedostępny w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Wydajna wiertarka akumulatorowa zbudowana z myślą o dotarciu i wykonywaniu zadań w ciasnych miejscach dzięki mocnemu, łatwemu do demontażu uchwytowi, doskonała do wiercenia i wkręcania na niemal każdej powierzchni i jest produktem, który ładuje się w mniej niż godzinę.

Ta akumulatorowa wiertarka posiada solidną metalową przekładnię dwubiegową w obu kierunkach i jest wyposażona w elektroniczną regulację prędkości obrotowej. Ma smukłą, ergonomiczną konstrukcję i antypoślizgowy uchwyt, aby uniknąć nieprzyjemnych momentów podczas użytkowania. Posiada również regulację momentu obrotowego i osobliwą funkcję, taką jak “quick stop”.

Nadużywanie lub używanie na skomplikowanych powierzchniach może szybko uszkodzić wiertło. To narzędzie nie jest przeznaczone do pracy na powierzchniach betonowych lub cementowych, jest przeznaczone do użytku domowego.

Zalety:

 • Oświetlenie LED zapewniające lepszą widoczność w razie potrzeby
 • Szybkie ładowanie dzięki akumulatorowi litowemu, który zapewnia dłuższą żywotność narzędzia
 • Stosuje większość standardowych bitów
 • Posiada bardzo skuteczny moment obrotowy w stosunku do śrub, które są trochę trudne do pracy
 • Maksymalne wyniki wkręcania i wiercenia w gospodarstwie domowym

Wady:

 • To nie jest młotowiertarka.
 • Dostarczany jest z futerałem, ale bez żadnej przegródki.
 • Uchwyt ma tendencję do blokowania się przy zbyt mocnym użyciu.
 • Nie jest przeznaczony do wiercenia w ścianach betonowych.


➤ Wiertarka Udarowa Einhell TC-ID 1000

385,38 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Jest to wiertarka wielozadaniowa. Używając jej, regulacja nacisku jest wytwarzana przez bezkluczykowy uchwyt i można wiercić prawie każdą powierzchnię, nawet beton.

Kolejna idealna wiertarka dla majsterkowiczów, ta wiertarka ma regulowany ogranicznik głębokości, aby wybrać głębokość odległości, którą chcesz osiągnąć. Posiada urządzenie wstępnego wyboru żądanej prędkości dla wygody, posiada również unikalny system odsysania pyłu, miękką podkładkę na głównym uchwycie i dodatkową regulowaną podkładkę.

Zestaw Einhell TC-ID 1000 jest dostarczany z wiertłem o wysokiej udarności, płytą szlifierską, brzeszczotem, zestawem wierteł, zestawem wierteł i innymi. Jeśli chodzi o maksymalną zdolność wiercenia, w drewnie wynosi ona 32 mm średnicy, 13 mm w metalu i wreszcie 16 mm w betonie.

Zalety:

 • Specjalny zaczep do noszenia na pasie narzędziowym przez użytkownika
 • Uchwyt szybkomocujący, który pomaga w szybszej wymianie i podłączaniu narzędzi
 • Perfekcyjny metalowy ogranicznik głębokości umożliwia osiągnięcie żądanej głębokości

Wady:

 • Wiertarka jest dość ciężka, gdy pracuje się jedną ręką


➤ Wiertarka udarowa GSB 13 RE Bosch Professional

266,84 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Ta wiertarka ma wiele zaawansowanych funkcji, aby dać Ci więcej wejścia podczas pracy, wraz z mocą 600W. Jedną z tych cech jest to, że ma Softgrip uchwyt antywibracyjny dla lepszej obsługi i bezpieczeństwa podczas pracy. Pochodzi z przyciskiem, który jest używany do wykonywania pracy ciągłej, korzystając z mocy użytkownika.

Posiada długotrwałe łożysko kulkowe, co czyni go jednym z najbardziej wydajnych wiertarek. Jego konstrukcja jest bardzo ergonomiczna i nie jest tak ciężki jak wiertło. Ma moc obracania, która idzie z tą samą prędkością dla obu kierunków. Obrotowy uchwyt szczotki zapewnia nam wiele korzyści.

W wiertarce Bosch GSB 13 RE Professional można wybrać funkcję z lub bez udaru za pomocą przełącznika na górze. Jest to jedna z najlepszych wiertarek do wiercenia w drewnie, wyposażona w elektroniczny system sterowania, możliwość zmiany kierunku obrotów, jak wspomniano powyżej, oraz regulację prędkości.

Zalety:

 • Uchwyt szybkomocujący
 • Precyzyjne wiercenie dzięki systemowi elektronicznemu

Wady:

 • Wiertło nie nadaje się do ścian.
 • Wiertło ma tendencję do zakleszczania się w przypadku napotkania sztywnych materiałów


➤ Wiertarko-wkrętarka Makita Df457DWE

726,23 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Akumulatorowa wiertarka o maksymalnym czasie ładowania ok. 60 minut. Odporna zarówno na kurz jak i krople wody. Wiertarka Makita HP457DWE wyposażona jest w trzy zintegrowane funkcje wiercenia: młot, wiertło i wkrętarka oraz posiada możliwość regulacji momentu obrotowego wiertła.

Ten model wiertarki Makita jest wyposażony w 16 ustawień momentu obrotowego i posiada bezpośrednią regulację momentu obrotowego. Jej wygodna i ergonomiczna konstrukcja pozwala na przenoszenie niezbędnej i wystarczającej siły, aby zapewnić większą trwałość narzędzia. W bardzo poręcznej i lekkiej walizce mieści się ładowarka i odpowiednie akumulatory.

Zalety:

 • Akumulatorowa wiertarka
 • Idealny do pracy w domu
 • Dostarczane z dwiema bateriami
 • Długa żywotność
 • Jego możliwości zarządzania są niesamowite

Wady:

 • Zwykle powoduje iskrzenie w obszarze wentylacji narzędzia


➤ Wiertarka Udarowa Bosch EasyImpact 570

512,79 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Ta wiertarka ma silnik o mocy 570 W, maksymalną prędkość 3000 obr/min i rozmiar wiertła 10 mm. Jest dość kompaktowa, lekka, łatwa w obsłudze i posiada uchwyt antywibracyjny dla warunków, które tego wymagają.

W zestawie znajduje się zestaw wierteł o średnicach 4, 5, 6 i 8 mm do stosowania na każdej powierzchni. Antypoślizgowa rękojeść znacznie ułatwia pracę. Narzędzie to posiada również przycisk dla tych prac, które wymagają ciągłej pracy. Zaawansowany technologicznie pierścień cierny sprawia, że wymiana końcówek jest o wiele łatwiejsza niż można sobie wyobrazić. Wystarczy włożyć końcówkę, przekręcić pierścień i gotowe.

Zalety:

 • Dodatkowy uchwyt antypoślizgowy
 • Narzędzie jest kompatybilne z systemem Bosch Drill Assistant
 • Elektroniczna regulacja prędkości
 • Trzy tryby pracy: wkręcanie, wiercenie i wiercenie z udarem
 • Wiertło z możliwością zmiany kierunku obrotów

Wady:

 • Nie jest to wiertarka przeznaczona do użytku profesjonalnego
 • Niektóre części dostarczane z wiertarką nie są łatwe do podłączenia.


➤ Wiertarka Udarowa Black + Decker KR1102K-QS

381,21 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Jest to wydajna wiertarka o mocy 1100 W z dwoma prędkościami obrotowymi. Posiada dwie rękojeści zapewniające użytkownikowi większy komfort pracy oraz bezkluczykowy uchwyt wiertarski o maksymalnej średnicy 13 mm. Automatyczna blokada wrzeciona działa bez zarzutu, co przekłada się na trwałość zastosowanych w narzędziu wierteł. Doskonale nadaje się do wiercenia w powierzchniach murowanych, posiada ogranicznik głębokości, który służy do regulacji głębokości żądanej przez użytkownika.

Dzięki dużej mocy 1100 W żadna powierzchnia nie jest niemożliwa dla Black & Decker KR1102K-QS, który bez problemu może wiercić w takich powierzchniach jak plastik, drewno czy metal. Trwałość tego narzędzia opiera się na zdolności do odprowadzania ciepła dzięki przekładniom wykonanym z aluminium, posiada również system odwracalny przy tej samej prędkości, co pomaga narzędziu zmniejszyć obecność iskier.

Zalety:

 • Wiertarka do ciężkich, długotrwałych prac wymagających dużej siły
 • Sprawdza się w pracach trudniejszych niż domowe majsterkowanie
 • Uważany za średnio-wysoki poziom zawodowy wiertarki

Wady:

 • Ciężka


➤ Wiertarka Einhell TH-ID 720

381,21 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Jest to świetne rozwiązanie dla majsterkowiczów i osób, które chcą uzupełnić swój domowy zestaw narzędzi o bardzo wydajną wiertarkę. Einhell 4259715 jest w stanie wiercić w takich powierzchniach jak drewno, beton i metal, przy średnicach wierteł odpowiednio 25, 13 i 10 mm.

Elementy wchodzące w skład zakupu wiertarki to walizka transportowa z 65 akcesoriami oraz wiertarka Einhell 4259715. Zasilanie tej mocnej wiertarki jest elektryczne, bez konieczności stosowania jakiegokolwiek rodzaju kabla.

Zalety:

 • W zestawie z kilkoma wiertłami różnych typów
 • Dobra wydajność w trybie pracy z wkrętarką

Wady:

 • Jego większy rozmiar może powodować dyskomfort u niektórych użytkowników
 • Dość ciężki, niewygodny w pracy dla osób nieprzyzwyczajonych do niego


➤ Wiertarka Udarowa Bosch Easyimpact 550

22,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Wiertarka należy do nowej generacji wiertarek Bosch i charakteryzuje się kompaktową i ergonomiczną konstrukcją, która spełni oczekiwania każdego użytkownika. Dzięki udoskonalonemu systemowi udarowemu wiertarki Bosch EasyImpact 550, szybkość wnikania w beton została zwiększona o 25%.

Urządzenie ma moc 550 W i waży zaledwie 1,6 kg. Wiertarki Bosch EasyImpact 550 są odpowiednie dla użytkowników, którzy sporadycznie wykonują prace wymagające wiercenia i wkręcania. Wyposażona jest w unikalny przełącznik pracy, który działa w zależności od materiału, w którym ma być używana jako młotowiertarka.

Jej główne i alternatywne uchwyty zapobiegają wyślizgiwaniu się z rąk użytkownika, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy. Dzięki Asystentowi Wiercenia można wiercić bez pozostawiania śladów na obrabianym materiale. Wiertarka wyposażona jest w uchwyt szybkomocujący z dwoma gniazdami do szybkiej i łatwej wymiany.

Zalety:

 • Dobry stosunek jakości do ceny.
 • Wydajny, kompaktowy i ergonomiczny

Wady:

 • Może minąć trochę czasu zanim przyzwyczaisz się do jego używania


➤ Wiertarka Makita Hr 2470 Sds-Plus

944,57 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Bardzo dobrze oceniana młotowiertarka i młotowiertarka o niesamowitej mocy 780 W i 4500 udarów na minutę.

Jest to bardzo mocna wiertarka obrotowa z możliwością wiercenia o średnicy 13 mm w stali, 32 mm w betonie i ogólnie o minimalnej średnicy 8 mm i maksymalnej 24 mm. Ta potężna wiertarka obrotowa o mocy 780 W obraca się w obu kierunkach z tą samą prędkością i posiada własny gumowy uchwyt, doskonały do ciężkich prac.

Posiada własny system, który pomaga narzędziu nie przegrzać się, bez względu na to, jak ciężka i obszerna jest praca. Jego prędkości wahają się od 0 do 1100 obr/min. Jak wspomniano wcześniej, obsługuje równe prędkości w obu kierunkach dla prawidłowego działania podczas wkręcania/wykręcania.

Waga jest jednym z punktów, który nie sprzyja tej wiertarce, wynosi 2,9 kg. Jej ogranicznik głębokości pozwala nam na znaczne dostosowanie pożądanej głębokości, biorąc pod uwagę, że uchwyt może być również zorientowany we wszystkich 360 stopniach. Posiada 40 pozycji dłuta i 3 pozycje robocze.

Dla tych, którzy pracują na bardzo odpornych powierzchniach, wiertarka Makita ZMAK-HR2470X1/2 posiada system, w którym wiertło normalnie zatrzymuje swoje obroty w momencie natrafienia na coś, co je blokuje, co pozwala uniknąć uszkodzeń i zwiększa trwałość wiertarki. Posiada przycisk wyłącznika do pracy ciągłej, idealny do mocnych i rozległych prac.

Zalety:

 • System zapobiegający przegrzaniu
 • Uchwyt z elastomeru dla lepszej obsługi
 • Ogranicznik momentu obrotowego
 • Przycisk pracy ciągłej

Wady:

 • Ciężka


➤ Akumulatorowa wiertarko-wkretarka Einhell TE-CD 18-2 Li-i

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Doskonała wiertarka z nowymi funkcjami, doskonała do wszystkich trzech funkcji roboczych: wkręcania, wiercenia i wytaczania.

W zestawie walizka transportowa i ładowarka do akumulatorów X-Changue Power. Ta wytrzymała, a jednocześnie kompaktowa wiertarka akumulatorowa należy do rodziny akumulatorów X-Changue Power X-Changue, które są wymienne pomiędzy innymi narzędziami z tej samej rodziny.

Wystarczająco wydajna, aby używać jej jako wiertarki, wkrętarki i idealnej do wiercenia młotem w murze. Akumulatory elektryczne X-Changue sprawiają, że narzędzie to jest bardzo wydajną wiertarką uznawaną przez profesjonalistów za jedną z najlepszych wiertarek akumulatorowych.

System akumulatorowy zapewnia wysoką wydajność i dużą moc narzędzia. Posiada dwie długotrwałe metalowe przekładnie zębate dla uzyskania wysokiego momentu obrotowego. Ładowanie akumulatora jest tak szybkie, że wystarczy odczekać 30 minut, aby osiągnąć maksymalny poziom i być używanym do długich prac, czy to w pomieszczeniach, w garażu lub gdziekolwiek indziej, gdzie można cieszyć się jego dobrocią.

Jego system ABS pomaga zachować żywotność baterii, nie rozładowując ich, gdy nie są używane lub gdy są pozostawione naładowane na dłużej niż wymagany czas (30 minut).

Zalety:

 • Baterie wymienne X-Change
 • Szybkie ładowanie wiertarki akumulatorowej
 • Długa żywotność baterii
 • Doskonały moment obrotowy w trybie wkrętarki i dobra wydajność w trybie młotkowym

Wady:

 • Wiercenie pod dużym obciążeniem dzięki zastosowanym materiałom
 • W trybie młota, ma tendencję do wykonywania nieco mniej niż 100%.
 • Nie jest dostarczany z wiertłami


➤ Wiertarka Udarowa Bosch Professional Gsb 19-2 Re

772,99 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Wiertarka o mocy 850 W, idealna do wykonywania niemal wszystkich prac na wielu powierzchniach. Średnica wiercenia w betonie wynosi 19 mm. Dwie prędkości obrotowe pozwalają na większą kontrolę nad obszarem, na którym pracujemy. Można łatwo zmienić kierunek obrotów. Posiada mechaniczne sprzęgło bezpieczeństwa, które zapewnia bezpieczeństwo systemu antyrotacyjnego.

Bosch GSB 19-2 RE zapewnia bezbłędną pracę dzięki obrotowym szczotkom, które umożliwiają głębsze wnikanie w podłoże i jednorodne wiercenie w każdym kierunku. Jego konstrukcja jest dość solidna i dość ciężka, aby zapewnić długą i użyteczną żywotność narzędzia. Posiada również słynną funkcję Auto Lock i sprzęgło przeciążeniowe. Gładki uchwyt i zmiana kierunku obrotów to tylko kilka innych cech szczególnych tego mistrzowskiego wiertła.

Zalety:

 • Doskonała wydajność do zastosowań półprofesjonalnych.

Wady:

 • Kilka skarg na uchwyt, który jest trudny w użyciu


➤ Einhell Wiertarka udarowa TC-ID 650 E

133,64 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 21, 2024 10:25 pm

Duża wiertarka udarowa o mocy 650 W, idealna do prac w warsztacie mechanicznym. Elektroniczne sterowanie obrotowe umożliwia regulację prędkości, z jaką chcesz pracować. W ten sposób można go używać jako wiertarki lub wkrętarki. Posiada ogranicznik głębokości, który jest nieco inny niż pozostałe wymienione, ale pełni tę samą funkcję. Wymiana bitów jest nieco szybsza, ponieważ nie potrzeba do tego żadnego narzędzia.

Ma maksymalną średnicę wiercenia 13 mm dla cementu lub znanego jako beton, 13 mm średnicy wiercenia w stali i wreszcie 25 mm średnicy wiercenia w drewnie. Jest idealny do pokrycia zapotrzebowania na małe wiercenie w domu lub warsztacie, jest również szeroko stosowany do wykonywania szerokiej gamy prac związanych z wierceniem. Jego cicha praca, elektroniczna regulacja prędkości i ergonomiczna konstrukcja zapewniają mniej męczącą pracę.

Zalety:

 • Do wymiany końcówki nie potrzeba kluczy ani narzędzi
 • Możliwość zawieszenia na pasie narzędziowym
 • Wiertarka o dużym zasięgu

Wady:

 • Brak wierteł


Rodzaje wiertarek

Istnieje kilka rodzajów wiertarek, z których możesz wybierać i może być trudno wybrać najbardziej odpowiednią do danego zadania.

Jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to wywiercić małe otwory w drewnie i suchej zabudowie, a czasami w murze, najlepszym wyborem będzie wiertarka z udarem. Wybierz taką, która posiada akumulator 18V lub co najmniej 550 W w przypadku modelu przewodowego. Uchwyt 13 mm powinien być wystarczający – oznacza to, że będziesz potrzebował dobrego asortymentu wierteł o średnicy do 13 mm.

Jeśli chcesz mieć dodatkowe wiertło w swojej wiertarce, musisz wiedzieć, co one oferują. Aby pomóc, przedstawiliśmy najważniejsze cechy każdego typu wiertarki i rodzaje prac, do których najlepiej się nadają, abyś mógł określić, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia.

Wiertarki akumulatorowe

Wiertarki akumulatorowe nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Zasilane wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, te kompaktowe wiertarki mogą pracować wszędzie tam, gdzie są potrzebne, a ponieważ są lekkie, można ich wygodnie używać przez długi czas.

Wiertarka akumulatorowa nie dorównuje mocą wiertarce przewodowej, ale i tak poradzi sobie z większością zadań. Należy pamiętać, że im więcej mocy wymaga dana praca, tym szybciej rozładowuje się akumulator. Większość akumulatorów litowo-jonowych można jednak całkowicie naładować w ciągu 60 minut lub krócej, a w przypadku konieczności długotrwałej pracy zawsze można dokupić dodatkowe akumulatory.

Wiertarki przewodowe

Wiertarki przewodowe muszą być podłączone do źródła zasilania, dlatego potrzebny jest dostęp do gniazdka elektrycznego lub przedłużacza. Są one powszechnie uważane za woły robocze, ponieważ mogą być używane przez długi czas, a dzięki odpowiednim wiertłom mogą z łatwością wiercić w metalu, kamieniu i wykonywać duże otwory.

Większość wiertarek przewodowych posiada podwójny uchwyt, dzięki czemu wiertarka może być bezpiecznie i skutecznie używana do ciężkich zadań, ale oznacza to, że jest cięższa do trzymania niż wiertarka bezprzewodowa.

W porównaniu z podobnym cenowo modelem bezprzewodowym, wiertarki przewodowe mają wyższy moment obrotowy i większą prędkość obrotową, co sprawia, że są bardziej precyzyjne. Wiertarkę przewodową można łatwo dostosować do wykonywanego zadania.

Wkrętarki elektryczne

Te lekkie wkrętarki akumulatorowe są idealne do wszystkich prac związanych z wkręcaniem w domu. Ponieważ są bezprzewodowe, doskonale nadają się do dokręcania luźnych śrub w ograniczonych przestrzeniach oraz do szybkiego montażu płaskich mebli. Te poręczne, małe elektronarzędzia są wygodniejsze i lżejsze w użyciu niż wiertarki. Regulacja w przód i w tył sprawia, że narzędzia te są łatwe w użyciu, ale nie można nimi wiercić otworów.

Wiertarka wkrętakowa

Jeśli szukasz uniwersalnego narzędzia, które poradzi sobie z drobnymi pracami w domu, potrzebujesz wiertarki wkrętarki. Wiertarki te nie tylko wiercą otwory w drewnie i metalu, ale także pełnią funkcję wkrętarki – oznacza to, że mogą luzować i dokręcać śruby przy użyciu różnych wierteł i końcówek wkrętakowych. Wiertarki są idealne do montażu półek, wieszania obrazów i montażu mebli.

Wiertarki wielofunkcyjne

Wiertła wielofunkcyjne posiadają wszystkie te same cechy co wiertarka, ale dodatkowo posiadają funkcję udaru, dzięki czemu nadają się również do wiercenia w murze i cegle. Wiertła typu “3 w 1” są dobrymi narzędziami do wszelkiego rodzaju prac.

Młotowiertarki

Młotowiertarki, znane również jako wiertarki udarowe lub udarowo-obrotowe, to wydajne urządzenia do wiercenia w twardych powierzchniach, takich jak beton i mur. Młotowiertarka jest idealna do cięższych prac wokół domu, od stawiania półek po naprawę rynien. Wiele ustawień momentu obrotowego umożliwia regulację mocy przy jednoczesnym utrzymaniu niskich obrotów na minutę, dzięki czemu można wiercić w twardych materiałach, ograniczając jednocześnie uszkodzenia powierzchni. Młotowiertarki nie zawsze posiadają funkcję wkręcania wstecznego, ale wiertarki udarowe już tak.


Objaśnienie cech wiertła

Aby lepiej zrozumieć, jak działa wiertło, wyjaśnimy teraz różne cechy techniczne wierteł:

Definicje prędkości obrotowej wiertarki

Prędkość obrotowa wiertła jest wyświetlana jako liczba obrotów na minutę lub RPM. Ta informacja jest określana jako prędkość bez obciążenia, czyli maksymalna prędkość wiertarki, gdy nie wierci lub nie wkręca.

Wiertarki z jedną prędkością nie są najbardziej uniwersalne, natomiast wiertarki z funkcją zmiennej prędkości są przydatne do pracy z różnymi materiałami.

Moment obrotowy

Mierzony w niutonometrach (Nm) moment obrotowy to siła skręcająca potrzebna do obrócenia obiektu. Sterowanie momentem obrotowym, czasami określane jako zmienne ustawienie sprzęgła, pozwala na regulację momentu obrotowego. Poziom, na którym należy ustawić moment obrotowy, zależy od używanego materiału, ponieważ zbyt duża siła może czasami zmniejszyć dokładność lub spowodować uszkodzenie.

Rodzaje uchwytów

Uchwyt to część wiertarki, która utrzymuje wiertło w miejscu. Zwykle mają 3 szczęki, które są samocentrujące. Często określany jako pojemność uchwytu, uchwyt wiertarski określa wielkość chwytu wiertła, który może pomieścić wiertło. Dwa najczęściej spotykane rozmiary uchwytów to 10 mm, który jest wystarczający do większości domowych zastosowań dla majsterkowiczów, lub 13 mm do cięższych prac.

Rodzaje mocy wiertarek akumulatorowych

Jeśli chodzi o wiertarki akumulatorowe, moc podawana jest w woltach (V) i może wynosić od 10,8 V do 18 V lub więcej. Ogólnie rzecz biorąc, im większa moc, tym cięższe zadania może wykonywać. Jednak wyższe napięcie często oznacza większy i cięższy akumulator, więc sprawdź wagę każdego modelu, który bierzesz pod uwagę.

Specyfikacja każdej akumulatorowej wiertarki podaje również pojemność ładowania akumulatora, wyrażoną w Ah (amperogodzinach), która waha się od 1Ah do około 4Ah. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa wartość Ah, tym dłużej akumulator będzie działał zanim będzie wymagał ponownego naładowania.

Rodzaje mocy wiertarek przewodowych

Moc wiertarek przewodowych mierzona jest w watach i zazwyczaj może wynosić od 700 do 1500W. 700W to zazwyczaj więcej niż wystarczająca moc dla majsterkowiczów, ale jeśli trzeba wywiercić duże otwory w twardych materiałach, należy rozważyć modele o wyższej mocy.

Wykonywanie ciężkich prac za pomocą wiertarki o niższej mocy oznacza, że będzie ona pracować bliżej swojej maksymalnej mocy, co spowoduje większe zużycie, więc należy o tym pamiętać przy wyborze wiertarki.


Części składowe i cechy wiertarek

 • Pierścień regulacji momentu obrotowego: dopasowuje siłę zacisku do wykonywanego zadania. Mierzony w niutonometrach (Nm), zakres od 16 do 135 Nm.
 • Wkręcanie: do wkręcania wkrętów (2 do 12 mm).
 • Wiercenie: do wiercenia w miękkich materiałach; 3 do 40 mm w drewnie; 3 do 16 mm w stali.
 • Tryb młotkowy: do wiercenia twardych materiałów. Liczba uderzeń wynosi od 35.000 do 50.000 uderzeń/minutę (wartość oznacza wydajność wiercenia). Od 3 do 13 mm w betonie i od 3 do 16 mm w cegle. Opcjonalnie.
 • Prędkość obrotowa: decyduje o łatwości wiercenia w twardych materiałach. Od 800 do 3.000 rpm (obrotów na minutę)
 • Silnik bezszczotkowy: bardziej wydajny i bezobsługowy.
 • Silnik szczotkowy: szczotki należy wymienić po kilku latach.
  Funkcja cofania: przełącza pomiędzy trybem wkręcania/wykręcania i może być używana do uwolnienia zakleszczonego wiertła.
 • Ergonomia i ciężar: komfort użytkownika zależy od jakości i ciężaru wiertła (minimum 1,5 kg wraz z akumulatorem).
 • Klips do paska: do mocowania wiertarki do paska narzędziowego. Czasami w zestawie z uchwytem na bit. Opcjonalnie.
 • Napięcie akumulatora: wskazuje moc akumulatora, mierzoną w woltach (V): 12, 14,4, 18 lub 36 V.*.
 • Prąd baterii: wskazuje czas pracy baterii. Mierzona w godzinach w amperach (Ah). 1,5 do 5 Ah.*
  Li-ion (litowo-jonowy): bardziej wydajny, szybkie ładowanie, brak efektu pamięci, pełna moc wyjściowa aż do całkowitego rozładowania. Niektóre modele posiadają wskaźniki poziomu naładowania baterii.
 • Ni-Cd (niklowo-kadmowe): mniej wydajne, wolniej się ładują, efekt pamięci, spadek mocy pod koniec ładowania.
 • Spust: stopniowe sterowanie w celu uzyskania właściwej prędkości obrotowej do wiercenia lub wkręcania.
 • Oświetlenie LED: do oświetlania obszaru roboczego (opcjonalnie).
  Pojemność uchwytu: 10 lub 13 mm, w zależności od charakterystyki narzędzia. Określa maksymalny rozmiar wiertła, jakiego można użyć.
 • Rodzaj uchwytu: uchwyt bezkluczykowy; może być zamieniony na uchwyt SDS lub adapter uchwytu prostokątnego (opcja); uchwyt SDS: do wierteł szczelinowych, stosowany przy wierceniu udarowym. uchwyt kluczykowy (tylko w wiertarkach przewodowych).
 • Ogranicznik głębokości: ustawia głębokość wiercenia. Wyposażenie standardowe w wiertarkach przewodowych, opcjonalne w wiertarkach akumulatorowych.
 • Dodatkowy uchwyt: dla lepszego chwytu podczas wiercenia. Wyposażenie standardowe w wiertarkach przewodowych, opcjonalne w wiertarkach akumulatorowych.
 • Sprzęgło bezpieczeństwa: blokuje uchwyt wiertarski w przypadku utknięcia wiertła w materiale (opcja).
 • Blokada spustu: blokuje spust w pozycji do długotrwałego wiercenia (opcja).
 • Kabel zasilający: zasilanie elektryczne.
 • Funkcja łagodnego rozruchu: zapobiega wstrząsom podczas rozruchu poprzez stopniowe zwiększanie prędkości do maksimum (opcja).
 • Sprzęgło: aluminiowe sprzęgło będzie stygło szybciej niż plastikowe.
 • Ładowarka do akumulatorów: dopasowuje się do charakterystyki akumulatora.
  Walizka do przechowywania: do przechowywania wiertarki, ładowarki, akumulatorów, wierteł i klucza do uchwytów.

Przewodnik Zakupu Wiertarki

Przewodnik zakupu wiertarki

Jeśli chodzi o zakup wiertarki, najlepiej jest wiedzieć, czego szukasz pod względem funkcjonalności i do czego będziesz używać wiertarki. Poniżej przedstawiamy kilka punktów, które należy rozważyć przed zakupem swojego.

W co zamierzasz się wwiercić?

Prędzej czy później, prawie na pewno będziesz musiał wiercić w murze. Do tego celu potrzebna jest wiertarka z młotkiem. Jeśli chcesz wiercić w murze otwory o dużej średnicy, wybierz wiertarkę akumulatorową z przekładnią o niskiej prędkości obrotowej. Jeśli planujesz wiercić w różnych materiałach – takich jak drewno, tworzywo sztuczne lub metal – powinieneś wybrać wiertarkę z funkcją wielu prędkości obrotowych.

Czy chcesz mieć funkcję wkręcania?

W takim przypadku należy szukać wiertarki z regulacją prędkości obrotowej lub momentu obrotowego oraz z możliwością zmiany kierunku obrotów, tak aby nie tylko wkręcać, ale również wykręcać śruby.

Rodzaj pracy i częstotliwość użytkowania

Jeśli potrzebujesz narzędzia głównie do wkręcania śrub, najlepszym wyborem będzie wiertarka lub wkrętarka elektryczna. Z kolei wiertarka akumulatorowa jest bardziej odpowiednia do wiercenia. Wiertarki te są twardsze, mocniejsze i choć nie mogą być używane do montażu mebli, mogą być używane do dokręcania lub odkręcania śrub na budowie. Jak w przypadku każdego zakupu, kwestia budżetu jest względna. Jednakże, jeśli próbujesz zdecydować między dwoma modelami o podobnych cechach i poziomach wydajności, idąc do znanej marki zapewni Ci lepszą jakość produktu z dłuższą żywotnością. Ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak będziesz używać swojej wiertarki w przyszłości, a także o swoich bieżących potrzebach.

Typ wierteł, których zamierzasz używać

Zawsze należy używać dobrych wierteł z wiertarką. Nie będzie dobrze mieć dobrą maszynę, jeśli wiertła nie są dobre. Z tego powodu zawsze polecam zakup pakietu wierteł oraz wiertła i etui. W ten sposób można mieć pewność, że wszystko jest dobrej jakości i nie trzeba kupować innych rzeczy. Jak już zapewne czytaliście, wiele z polecanych przez nas wiertarek zawiera akcesoria.

Komfort i wzornictwo wiertarki

Każde narzędzie powinno być wygodne w użyciu. Wiertarka może wydawać się świetna przy pierwszym wzięciu jej do ręki, ale zastanów się, jak będzie się czuła po kilku godzinach użytkowania. Pomyśl o pracy, którą musisz wykonać, i wyważ pożądaną moc z rozmiarem i wagą, które możesz wygodnie obsługiwać.

Konstrukcja wiertarki również ma wpływ na odczucia. Istnieją dwa popularne rodzaje uchwytów wiertarki. Uchwyt wiertarki z uchwytem w kształcie litery T znajduje się blisko środka korpusu wiertarki. Taka konstrukcja rozkłada ciężar, co zapewnia lepszą równowagę i mniejsze obciążenie nadgarstka. Inne wiertarki przewodowe mają uchwyt pistoletowy, a rękojeść znajduje się z tyłu.


Którego wiertła użyć w zależności od zadania?

Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby zdecydować, jaki typ wiertarki wybrać do konkretnego zadania:

Zadanie

Częstotliwość użytkowania

Użyj

Zalecana wiertarka

Wiercenie i wkręcanie

Okazjonalnie

Drobne prace związane z majsterkowaniem. Montaż mebli, wiercenie w płytach gipsowo-kartonowych, drewnie (30 mm) lub stali
(13 mm).

Wybierz wiertarkę z 2 akumulatorami Ni-Cd (12 do 14,4 V i 1,5 do 2 Ah), a
Uchwyt bezkluczykowy 10 mm, 1.600 obr/min i moment obrotowy ok. 35 Nm.

Regularnie

Różne prace. Montaż mebli i tarasów, wiercenie w płytach gipsowo-kartonowych, drewnie (35 mm), stali
(13 mm) i beton (15 mm).

Wybierz wiertarkę z trybem udarowym i 2 akumulatorami litowo-jonowymi (18 V i 2 lub 3 Ah), uchwytem bezkluczykowym 13 mm, 1.600 do 2.000 obr/min, momentem obrotowym 50 Nm i 22.500 uderzeń/minutę.

Częste intensywne

Wszystkie miejsca pracy. Montaż mebli i tarasów, wiercenie w płytach gipsowo-kartonowych, drewnie (35 mm), stali (13 mm) i betonie (15 mm).

Wybierz wiertarkę kombi z trybem udarowym i 2 akumulatorami litowo-jonowymi (18 V i 4 lub 5 Ah), uchwytem bezkluczykowym 13 mm, prędkością obrotową 2100 obr/min, momentem obrotowym 70 Nm i prędkością 31 000 uderzeń/minutę.

Wiercenie

Okazjonalnie

Wiercenie w drewnie (25 mm), stali (10 mm) i betonie (15 mm).

Wybierz młotowiertarkę o mocy co najmniej 500 W, klucz 10 lub 13 mm lub
uchwyt bezkluczykowy, 1.600 obr/min i płynna regulacja prędkości.

Regularnie

Wiercenie w drewnie (40 mm), stali (13 mm) i betonie (20 mm).

Wybierz młotowiertarkę o mocy 750-800 W, z uchwytem bezkluczykowym 13 mm,
2.000 obr/min i 51.000 suwów/minutę.

Częste intensywne

Wiercenie w drewnie (40 mm), stali (16 mm) i betonie (24 mm).

Wybierz młotowiertarkę o mocy 1000 – 1300 W, z uchwytem bezkluczykowym 13 mm,
.
3.000 obr/min i 51.000 suwów/minutę.


 

Frequently asked questions about the drill

Wiertarka FAQ da Ci pojęcie o typach wiertarek i ich różnych zastosowaniach przemysłowych. Tutaj staramy się opisać najczęstsze pytania i potrzebne informacje dotyczące wiertarek. Aby uzyskać więcej informacji na temat narzędzi i ich specyfikacji technicznej, można odwiedzić stronę internetową.

Co to jest wiertarka?

Wiertarka jest narzędziem używanym z urządzeniem tnącym, takim jak wiertło, do wiercenia otworów o różnej wielkości w materiałach stałych, takich jak metal, drewno, beton itp.

Jakie są dostępne rodzaje wierteł?

Istnieją różne rodzaje wierteł, takie jak ręczne wiertarki obsługiwane ręcznie, takie jak wiertarka dziobowa, gimlet, wiertarka piersiowa i wiertarka pchania. Wiertarki elektryczne to wiertarka z uchwytem pistoletowym, wiertarka z młotkiem, wiertarka akumulatorowa, prasa wiertnicza, wiertarka promieniowa i wiertarka z frezarką.

Co to są wiertła?

Wiertła to narzędzia tnące używane do tworzenia cylindrycznych otworów w materiałach stałych. Wiertła są trzymane w wiertarkach, aby uzyskać moment obrotowy na obrót, który tworzy otwory.

Jakie są rodzaje dostępnych wierteł?

Istnieją różne rodzaje wierteł używanych w zastosowaniach przemysłowych. Uniwersalne wiertła są używane do robienia otworów w drewnie, metalu, plastiku i innych. Istnieją różne warianty wierteł uniwersalnych, takich jak wiertła krętych, wiertła krok, unibit, otwornica itp, wiertła do metalu, jak sama nazwa wskazuje, jest używany w obróbce metalu do wiercenia. Warianty wierteł do metalu to wiertła centrujące i punktowe, wiertła rdzeniowe, wiertła pogłębiające, wiertła wypychające, wiertła pistoletowe, wiertła indeksowane itp. Wiertła do drewna są używane do wiercenia w drewnie z różnymi rodzajami bitów obejmuje wargi i ostrogi wiertła, wiertła łopatkowe do drewna, wiertła łyżki, wiertła forstner, wiertła centrum, wiertła ślimakowe, wiertła gimlet i regulowane wiertła do drewna itp. Istnieją inne wiertła używane do różnych materiałów, takich jak diamentowe wiertła rdzeniowe, wiertła do muru, wiertła do szkła, wiertła do PCB itp.

Gdzie używane są wiertarki do filarów?

Są one używane do wiercenia materiałów stałych z różnych zdolności wielkości od 13mm do 40mm. Jest on używany do gwintowania, wkręcania, przeciw wytaczania, docierania itp. Łatwa instalacja i płynna praca z tym typem wiertarki sprawiły, że stała się ona bardziej popularna w użytku komercyjnym.

Gdzie stosuje się wiertarki promieniowe?

Ramię promieniowe do wiercenia zwiększa wszechstronność operacji. Wiercenie dużych i ciężkich metali oraz materiałów pełnych wykonywane jest dość systematycznie z dokładnością i precyzją. Wysokiej jakości części stalowe, kolumna wiertnicza, ramiona i przekładniowa głowica robocza zwiększają tolerancję maszyny. Te wiertarki promieniowe o dużej wydajności są stosowane tam, gdzie trzeba wytrzymać duże obciążenia przy wierceniu metali ciężkich z precyzją od 25mm do 40mm.

Dlaczego warto używać wszystkich przekładniowych wiertarek promieniowych?

Jest to zaawansowany sprzęt do wiercenia promieniowego i stosowany w branżach, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i precyzja wiercenia. Wyposażona w przekładnie może znacznie obsługiwać i regulować prędkość obrotową wrzeciona w celu zwiększenia dokładności wiercenia z dużą siłą wiercenia. Jest on używany z automatycznym posuwem i drobnym posuwem do wiercenia 40mm, 45mm pojemności wiercenia w przemyśle metalowym.

Gdzie używać wiertarki i frezarki?

To dwa w jednym combo maszyna funkcja jest używana do wiercenia, jak również frezowania i innych obróbek, takich jak szczelinowanie i gwintowanie. Ta wysokowydajna, wielozadaniowa wiertarka jest używana tam, gdzie wiele prac musi być wykonywanych przez jednego operatora okazjonalnie lub często.

Jakie są środki bezpieczeństwa, które należy podjąć podczas operacji wiercenia?

Jest to jeden z ryzykownych instrumentów podczas wykonywania wiercenia. Kilka środków ostrożności może zapobiec wypadkom, np. zawsze używaj przyrządów mocujących, aby zabezpieczyć obrabiany element przed ucieczką. Nie wstrząsać i nie regulować obrabianego elementu podczas wiercenia. Używaj szczotki do czyszczenia wywierconego materiału, aby uniknąć poparzenia. Trzymać wszystkie materiały łatwopalne z dala od miejsca wiercenia. Podczas wiercenia trzymaj wiertarkę prosto. Utrzymywać stół wiertarski w czystości podczas i po zakończeniu procesu. Należy używać ochraniaczy na twarz, aby chronić twarz i oczy podczas wiercenia. Wiercenie musi być ostrożne, aby uniknąć złamania wierteł, które mogą być szkodliwe dla operatora. Sprawdź wiertła i wiertło dobrze przed operacją. Wiertła muszą być naostrzone.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo