Najlepsze depilatory – usuwaj włosy jak profesjonalista

Deal Score+1
Deal Score+1

Spis treści

Najlepsze depilatory

Który depilator jest najlepszy?

Depilator jest urządzeniem służącym do usuwania niechcianych włosów z różnych części ciała, w tym z pach. Ten produkt oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Jest to skuteczne i długotrwałe usuwanie włosów, które działa w celu osłabienia włosów na ciele w czasie z powtarzającym się użyciem.

Jeśli zdecydujesz się na zakup depilatora, musisz szukać takiego, który działa skutecznie w usuwaniu niechcianych włosów przy najmniejszej liczbie przejść.. Istnieje kilka czynników, które odróżniają jeden depilator od drugiego.

Czynniki te obejmują akcesoria, ilość pęset, jak głośny jest to, i oczywiście, jak wiele bólu powoduje. Wybór najlepszego depilatora dla kobiet jest bardzo ważny. Jednak im więcej akcesoriów lub funkcji nie oznacza lepszej jakości.

W przeciwieństwie do woskowania czy golenia, wszystkie depilatory przynoszą oszczędności na dłuższą metę.

Dziś przyjrzymy się głównym depilatorom dostępnym na rynku i przeanalizujemy każdy z nich..

Zapoznaj się z poniższą listą, jeśli chcesz szybko kupić depilator w zależności od jego ceny:

🏆 Najlepsze depilatory

Braun Silk-épil 7 – 561 depilator

Depilator usuwa 4-krotnie krótsze włoski niż wosk Bezprzewodowy depilator na mokro i sucho z 8 dodatkami W zestawie trymer do bikini
125418,00
Kup Teraz
AE__amazonpl amazon.pl
w magazynie
Last update was on: June 20, 2024 3:14 pm

Jeśli szukasz depilatora o dobrej jakości w dobrej cenie, czytaj dalej.


Co to jest depilator?

Test i porównanie depilatorówDepilator to elektryczne urządzenie do mechanicznego usuwania włosów z ciała, na które wiele osób się powołuje. Może być stosowany do usuwania włosów z twarzy, pach, nóg lub innych części ciała. Zewnętrznie depilator jest podobny do elektrycznej maszynki do golenia, ale sposób jego działania jest zupełnie inny. Podczas gdy maszynka do golenia jest wyposażona w folię tnącą, która ścina włosy na powierzchni skóry, depilator ma pęsetę, która wyrywa włosy, w tym ich korzeń, ze skóry. Depilatory są używane głównie przez kobiety, ale istnieją również modele dla mężczyzn.


Jak działa depilator?

Depilator składa się z przeważnie ergonomicznej rączki i głowicy depilującej, która zazwyczaj jest zdejmowana. Wewnątrz głowicy depilującej znajduje się kilka ułożonych obok siebie rolek, które są obracane przez silnik urządzenia. Każda z obracających się rolek składa się z systemu sprężynek i obracających się pęset w kształcie dysku. W głowicy depilującej kilka pęset jest umieszczonych obok siebie. Gdy depilator jest prowadzony po skórze, unoszą one pojedynczo włoski i wyrywają je.

Ponieważ w głowicy depilującej znajduje się wiele takich pęset, depilator usuwa wiele włosków wraz z cebulką podczas jednego przejazdu. Im szersza jest nasadka, tym więcej włosków można usunąć podczas jednego przejazdu i tym szybsza jest depilacja. Szybkość i dokładność depilacji zależy również od szybkości ruchu obrotowego wałka i liczby pęset.


Najlepsze depilatory

Braun Silk-épil 9

Depilator Braun Silk-épil 9 SensoSmart jest uważany za pierwszy depilator elektryczny z inteligentnym silnikiem, ponieważ posiada system 4 w 1. System ten obejmuje depilację, złuszczanie, oczyszczanie i pielęgnację skóry.

Ten depilator ma czujnik nacisku SensoSmart, który może prowadzić Cię podczas depilacji, a także podczas złuszczania naskórka. Posiada technologię Wet & Dry, dzięki czemu można go używać na sucho lub na mokrą skórę.

Ten depilator jest znany z tego, że jest bardzo ompletny, ponieważ posiada nakładkę do głębokiego masażu i 13 akcesoriów, w tym trymer do miejsc wrażliwych, golarkę, etui, podstawę i dwie szczotki złuszczające.

Jeśli szukasz przenośnego depilatora z możliwością ładowania, ten może być dobrym wyborem, ponieważ jego bateria wystarcza nawet na godzinę, w zależności od sposobu użytkowania.. Ponadto, można go łatwo podłączyć i ładuje się dość szybko, więc nie będzie niewygodą mieć w łazience.


Najlepsza cena Jakość – Philips BRE 225/00

Depilator elektryczny Philips BRE 225/00 pomaga delikatnie usuwać włosy od nasady, nawet jeśli mają one zaledwie 0,5 mm długości. Jest to bardzo praktyczna alternatywa nie tylko ze względu na delikatną depilację, ale również dlatego, że jest bardziej przystępna cenowo niż inne depilatory..

Ten depilator ma ergonomiczny uchwyt i zmywalną głowicę, która pozwala łatwo utrzymać go w czystości. Posiada dwa ustawienia prędkości, aby usuwać zarówno drobne, jak i grube włosy, w zależności od obszarów, nad którymi pracujesz, więc możesz ustawić ją tak, jak Ci najwygodniej.

Ergonomiczny kształt jest prawdopodobnie jego największą zaletą, ponieważ ma również niewielkie, poręczne rozmiary, dzięki czemu nie jest skomplikowane używanie go nawet przed snem. Jedyną wadą tego depilatora jest to, że nie jest przenośny, można go używać tylko podłączonego do prądu, więc nie można go używać podczas kąpieli pod prysznicem.


Ciszej – Rowenta EP5660 Silence Soft

Jeśli szukasz depilatora, który jest cichy, a jednocześnie wydajny w działaniu, możesz wybrać Rowenta EP5660. Ten wysoce precyzyjny depilator wyposażono w technologię mikrokontaktów oraz funkcję złuszczania i wizażu, dzięki czemu można się zrelaksować podczas depilacji.

Ten depilator wyróżnia się cichym systemem, ponieważ w czasie użytkowania nie będzie wydawał żadnych drażniących dźwięków. Ponadto posiada ergonomiczną i praktyczną konstrukcję, która pozwala zabrać go ze sobą wszędzie. Technologia mikrokontaktu zapewnia maksymalny kontakt ze skórą, zwłaszcza dzięki ultraprecyzyjnej pęsecie..

Depilatory te posiadają specjalną lampkę kontrolną, która pozwala oświetlić depilowany obszar, a także różne akcesoria do depilacji pach i bikini. Jest on ładowany i może być z łatwością używany pod prysznicem. Dodatkowym atutem jest zdejmowana i nadająca się do prania główka, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.


Najbardziej praktyczne – Panasonic ES-EL2A-A503

Ten depilator ma system Wet & Dry, więc można go używać podczas brania prysznica lub po wyjściu spod prysznica, co czyni go dość praktycznym, w zależności od preferencji. Jego głowica jest o 30% szersza niż w innych depilatorach tej marki i obraca się o 90°, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu ciała.

Ten depilator ma system podwójnych dysków z 60 pęsetami, które pozwalają uzyskać gładszą skórę za każdym pociągnięciem. Dodatkowo, jego pełne naładowanie zajmuje tylko 1, aby używać go przez 30 minut za jednym razemwięc nie musisz się martwić o ciągłe ładowanie.

Jego konstrukcja jest dość wygodna, jeśli chcesz zabrać go na wycieczkę, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ głowica jest największa, a uchwyt jest cienki i łatwy do uchwycenia. Należy pamiętać, że w zestawie tego depilatora znajdują się akcesoria i szczoteczki złuszczające.


➤ Philips Satinelle Prestige

Philips Satinelle Prestige to model, za którym stoi jedna z najważniejszych międzynarodowych marek kosmetycznych i pielęgnacyjnych, a także, naszym zdaniem, najlepszy stosunek jakości do ceny.

Posiada główną głowicę z 32 pęsetami o nieco większej szerokości dla szybszej depilacji. Może również usuwać włoski o długości od 0,5 mm. Jest wodoodporny, więc może być używany pod prysznicem bezprzewodowo. Czas pracy na baterii wynosi do 40 minut..

Zawiera również łącznie 8 głowic i dodatkowe akcesoria do masażu, złuszczania naskórka, precyzyjnego oczyszczania wrażliwych miejsc… wszystko, co potrzebne, aby ułatwić ten proces. Jednak mimo tych wszystkich głowic, precyzyjne głowice do obszarów specjalnych (takich jak linia bikini lub pachy) czasami nie pasują do urządzenia i odpadają.. Będziesz musiał wykazać się odrobiną cierpliwości, aby je założyć i upewnić się, że pozostaną na swoim miejscu.

Z drugiej strony, w zależności od ilości włosów, może być konieczne wykonanie kilku przebiegów, aby uzyskać idealną depilację, chociaż światło precyzyjne pomoże Ci sprawdzić, czy nie pozostały jakieś włosy.


Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969 e

Jest to nowoczesny depilator dla kobiet, który obejmuje nie tylko depilację. Po depilacji możesz także rozpieszczać swoją skórę delikatnymi masażami i rewitalizującymi peelingami, które sprawią, że Twoja skóra będzie pełna blasku i gładsza niż kiedykolwiek. Możesz również oczyścić twarz z zanieczyszczeń za pomocą głowicy. Depiluj się pod prysznicem lub przy suchej skórze, rezultat będzie ten sam: doskonała i promienna skóra..


Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969v

Linia depilatorów Braun Silk-épil 9 została wzbogacona o funkcję SkinSpa z szerokimi opcjami, które rozpieszczą Twoją skórę głębokim, relaksującym masażem. Stare komórki nie będą już problemem dzięki dwóm trybom delikatnego i głębokiego złuszczania, a Twoja skóra będzie jaśniejsza, gładsza i zdrowsza niż kiedykolwiek. To coś więcej niż tylko usuwanie włosów, to doświadczenie rozpieszczania skóry z własnym domowym spa na wyciągnięcie ręki.


Braun Silk-épil 7 7/890

Przyszłość inteligentnej depilacji dzięki innowacyjnemu systemowi SensoSmart, który jak żaden inny kieruje procesem delikatnej depilacji. Niezależnie od tego, czy depilujesz się pod prysznicem, czy na sucho, po zakończeniu depilacji nie pozostaną żadne włoski. Obejmuje leczenie owłosienia twarzy z jego przystawkami zmniejszając rozmiar włosów 4 razy więcej niż przy użyciu wosku. Niezależnie od tego, czy chodzi o depilację ciała czy twarzy, rezultaty będą takie same: jedwabista skóra bez niedoskonałości.


 

 

Braun Silk-épil 7 7-561

125418,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: June 20, 2024 3:14 pm

 • Depilator usuwa 4-krotnie krótsze włoski niż wosk
 • Bezprzewodowy depilator na mokro i sucho z 8 dodatkami
 • W zestawie trymer do bikini

Depilator Braun Silk-épil 7 7-561 powinien umożliwiać bardzo przyjazne dla skóry i delikatne usuwanie włosków. Urządzenie posiada obrotową głowicę depilującą, która powinna poradzić sobie z depilacją trudno dostępnych miejsc. W celu podświetlenia depilowanego obszaru skóry zastosowano tzw. lampkę SmartLight. Dzięki temu żaden włosek nie powinien zostać przeoczony. Depilator jest wyposażony w trymer i nasadkę do golenia, a według firmy Braun w kilku prostych krokach można go przekształcić w golarkę elektryczną. Urządzenie jest wodoodporne i nadaje się do stosowania pod prysznicem lub w wannie.
sukces
Do depilatora Braun Silk-épil dołączony jest specjalny trymer do bikini. Trymer ma kształt szpilki i zaokrąglone końcówki. Taka konstrukcja ma zapewnić, że wrażliwa linia bikini będzie w jak największym stopniu chroniona przed zadrapaniami i podrażnieniami podczas przycinania.

Głowica depilująca posiada 40 pęset i według producenta usuwa więcej włosów na jedno przejście w porównaniu z innymi depilatorami Braun lub poprzednimi modelami. Braun nie podaje żadnych konkretnych danych na ten temat. Pęsety mogą uchwycić i usunąć włoski o długości 0,5 milimetra. Skóra po depilacji powinna pozostać gładka i pozbawiona włosków nawet przez 4 tygodnie. Oprócz depilatora i trymera do bikini zakres dostawy obejmuje:

 • Przystawka do masażu o wysokiej częstotliwości
 • Głowica goląca z nasadką trymera
 • Nasadka do twarzy (depilator do twarzy) i pach
 • Kabel do ładowania
 • Woreczki do przechowywania
 • Szczoteczka do czyszczenia

 

Philips Series 8000 BRE740/10

Depilator philips ma szeroką głowicę, która powinna wychwytywać dużo włosów przy każdym pociągnięciu. Według producenta 70 400 procesów skubania na minutę zapewnia mocną, a jednocześnie delikatną depilację. Depilator posiada dwa poziomy prędkości oraz lampkę opti-light, która oświetla depilowany obszar skóry. Specjalna nasadka umożliwia depilację wrażliwych obszarów skóry. Depilacja dolnych partii nóg powinna być wykonana w ciągu 10 minut.

Po depilacji urządzeniem skóra powinna pozostać gładka i pozbawiona owłosienia nawet do 4 tygodni. Urządzenie działa bezprzewodowo i może być używane na sucho lub na mokro. Dzięki dołączonej głowicy golącej, depilator można przekształcić w golarkę. Głowica tnąca oraz nasadka grzebieniowa do bikini mają umożliwić wygodne przycinanie i stylizację wrażliwych miejsc. Według producenta, antypoślizgowa rączka zapewnia bezpieczną obsługę nawet mokrymi rękami.

W zestawie znajduje się głowica goląca, grzebień, grzebień do przycinania, grzebień do bikini, szczoteczka do peelingu ciała, pilnik do pedicure, nasadka do wrażliwych miejsc, woreczek i szczoteczka do czyszczenia.


 

Braun Silk-épil 9 9-561

Depilator Braun Silk-épil 9 9-561 może być używany zarówno na sucho, jak i na mokro i usuwa wszystkie włosy skutecznie i delikatnie, zgodnie z instrukcjami producenta. Podczas użytkowania depilator nie tylko wyrywa włoski, ale także poddaje skórę działaniu pulsujących wibracji.

Delikatne pulsowanie urządzenia podczas depilacji ma za zadanie rozluźnić skórę i zapewnić znacznie mniej bolesne usuwanie włosków.

Brązowy depilator Silk-épil 9 posiada obrotową głowicę, która powinna bardzo łatwo dopasować się do konturów ciała. Urządzenie wyposażone jest w wyjątkowo szeroką głowicę depilującą, dzięki czemu – jak podaje producent – potrzeba mniej przejść i znika więcej włosów na jedno przejście. Zintegrowana lampka SmartLight, która oświetla obszar skóry poddawany zabiegowi, ma zapewnić dobrą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych.

Jak podaje producent, bateria, w którą wyposażony jest depilator, wystarcza na około 40 minut pracy i jest ponownie w pełni naładowana po około godzinie spędzonej w gniazdku. Podczas ładowania miga zielona dioda. Jeśli bateria jest pełna, lampka świeci się ciągle. Aby wyczyścić depilator, można go łatwo umieścić pod bieżącą wodą lub wyszczotkować.


 

Panasonic ES-DEL8A

Depilator 6 w 1 firmy Panasonic oferuje szeroki wachlarz zastosowań. Urządzenie może być używane zarówno na sucho, jak i na mokro. Głowica depilująca może być obracana o 90 stopni i według producenta dociera do wszystkich części ciała i ukrytych włosków. Aby depilacja była prosta i przyjemna, urządzenie wyposażone jest w system depilacji piankowej: Nawet niewielki rozprysk żelu pod prysznic zamienia się na głowicy depilującej w delikatną piankę, która delikatnie podnosi włoski.

Podwójny system głowic depilujących ma zapewnić wychwycenie każdego włoska – jeśli pierwszy rząd pęset nie dosięgnie włoska, jest on usuwany z drugiego rzędu. Ponadto, jak podaje producent, 60 pęset i ulepszona technologia skubania wychwytują włoski do usunięcia już w jednym przejściu.

Depilator Panasonic ES-DEL8A otrzymał ocenę 1,9 od Stiftung Warentest w numerze 5/2019.

Model ES-DEL8A ma szczególnie obszerniejszą powierzchnię depilacji. Dzięki poręcznej konstrukcji depilator powinien dobrze leżeć w dłoni. Dzięki sześciu różnym nasadkom urządzenie może depilować, przycinać i golić, a także przyczyniać się do pielęgnacji stóp. Zakres dostawy obejmuje:

 • Nasadka do depilacji rąk i nóg
 • Mała nasadka do depilacji pach i linii bikini
 • Nasadka do golenia z rozkładanym trymerem do długich włosów
 • Nasadka Skin Protector do delikatnego usuwania włosów
 • Nasadka grzebieniowa do skracania dłuższych włosów
 • Przystawka do pedicure z pilnikiem mikroceramicznym do usuwania zrogowaceń

Braun Facespa Pro 912

To magiczna różdżka dla filmowej twarzy, zgoli te małe włoski na twarzy, które są prawie nieosiągalne. Jest sprzymierzeńcem, aby utrzymać skórę tonizowane łatwo w krótkim czasie. Aby uzyskać idealnie czystą twarz, możesz złuszczać naskórek, aby usunąć zanieczyszczenia.. Po zakończeniu pracy z Braun Facespa Pro 912 w ciągu kilku minut Twoja twarz będzie odnowiona, a jej naturalne, świeże i niepowtarzalne piękno zostanie przywrócone. Noś go w torebce i miej twarz zawsze gotową.

 


Braun Silképil 1 SE1370

Ten model jest idealny, jeśli chcesz wejść w ten świat, a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na zakup.

Mimo że jest to dość tani depilator, trzeba przyznać, że działa całkiem nieźle. Jest w stanie usunąć nawet najmniejsze włoski. Na przykład, jeśli ogolisz nogi, możesz uzyskać bardzo pozytywne rezultaty, ponieważ Twoje nogi będą pozbawione włosów. Wszystko to jest możliwe dzięki systemowi Softlive. System ten polega na uniesieniu włosków, a następnie ich bezproblemowej depilacji woskiem..

Byliśmy pod wrażeniem, że posiada również specjalną głowicę do okolic pach. To świetny sposób na bezproblemowe golenie pach, ponieważ głowica została zaprojektowana specjalnie do tego obszaru ciała. Jedynym minusem jest to, że hałas jest nieco głośniejszy niż w innych modelach, o których będę mówił. Poziom hałasu jest znośny bez żadnych problemów.


Braun Silk-épil 9 9-561

Przedstawiamy model, który charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, jest to depilator elektryczny Braun Silk-épil 7 7-561. Jest to specjalna maszyna, którą możemy używać na sucho i na mokro, ponieważ jest wodoodporna. Zawsze potrzebujemy produktów, które pomogą nam zaoszczędzić czas, a ten depilator jest jednym z nich.ponieważ możemy go używać podczas brania prysznica, nie powodując żadnych niedogodności.


Przewodnik korzystania z depilatora elektrycznego

Depilator elektryczny to bardzo przydatne narzędzie, które może być używane do depilacji różnych części ciała, najczęściej są to nogi, ramiona i okolice bikini. We wszystkich przypadkach ważne jest, aby po depilacji unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne, ponieważ skóra jest bardziej wrażliwa niż normalnie.. Dodatkowo możemy odczuwać dyskomfort podczas przebywania na słońcu.

Po zakończeniu użytkowania należy zawsze pozostawić urządzenie w czystości. W celu przeprowadzenia prawidłowej konserwacji należy zdemontować głowicę i oczyścić ją z ewentualnych resztek włosów, które mogły się nagromadzić. Jeśli potrzebujemy dodatkowej pomocy, jak wyczyścić nasz produkt, możemy zajrzeć do instrukcji obsługi, aby prawidłowo przeprowadzić ten proces.


Rodzaje depilatorów elektrycznych

Obecnie można znaleźć szeroką gamę depilatorów elektrycznych o różnych funkcjach i właściwościach. Szczerze mówiąc, konieczne jest jednak rozważenie tylko trzech rodzajów depilatorów elektrycznych, ponieważ są one najważniejsze.

Te trzy odmiany mają bardzo różne cechy, więc zwróć uwagę na opis każdej z nich.

Depilator elektryczny przewodowy

Depilatory elektryczne przewodowe to takie, które muszą być podłączone do prądu, aby mogły działać. Ta funkcja jest bardzo przydatna, ponieważ oznacza, że nie musisz się martwić o baterie, ponieważ nie trzeba ich ładować..

Jedynym minusem jest to, że ten przewód może być niewygodny, jak również niebezpieczny. Mówię “niebezpieczny”, ponieważ nie jest dobrym pomysłem używanie tego typu depilatora w łazience lub pod prysznicem.

Bezprzewodowy depilator elektryczny

Bezprzewodowe depilatory elektryczne to takie, których nie trzeba podłączać do prądu, aby z nich korzystać. W skrócie, są one przeciwieństwem powyższych, więc przewód nie będzie problemem.

Do depilatorów dołączona jest ładowarka, dzięki której można naładować baterię. Jest to być może ich jedyna wada, ponieważ trzeba mieć oko na żywotność tej baterii, a także ładowarki, aby mieć ją zawsze w pobliżu.

Ponieważ nie muszą być podłączone do prądu, są wystarczająco bezpieczne, aby używać ich w wannie lub pod prysznicem, ale nadal należy zachować ostrożność. Inną zaletą jest to, że można je zabrać wszędzie, nawet na długą wycieczkę, ale nie zapomnij ładowarki, oczywiście.

Wodoodporny depilator elektryczny

Wodoodporne depilatory elektryczne są zazwyczaj tak samo przenośne, jak poprzednie, ale mają tę zaletę, że są wodoodporne. Można z nich korzystać nie tylko w łazience, ale także podczas kąpieli, co czyni je jeszcze bardziej wygodnymi.

Czyszczenie ich jest bardzo proste, ponieważ można usunąć pozostałe włosy podczas kąpieli, zwłaszcza jeśli nie ma ich zbyt wiele. Prawdopodobnie są one najwygodniejsze dla tych, którzy wolą szybkie golenie pod prysznicem..

Inne rodzaje depilatorów

Depilatory IPL

Ten rodzaj depilatora emituje fale za pomocą lampy. Fale te usuwają cebulki i mieszki włosowe, eliminując włosy na stałe.

Depilator do twarzy

Te depilatory są specjalnie zaprojektowane do depilacji twarzy. Dzięki jego konstrukcji możesz depilować między brwiami, wąsikami lub brodą całkowicie bezpiecznie i w najlepszy sposób.

Depilator dla mężczyzn

Męskie włosy są grubsze niż kobiece, więc nie jest to tylko kwestia marketingowa. Depilatory męskie, zarówno do twarzy, jak i do ciała, mają zazwyczaj większą liczbę pęset i często towarzyszą im trymery do włosów.


Przewodnik zakupu depilatora elektrycznego

Przewodnik zakupu depilatora elektrycznego

Cena

Sklepy internetowe mają szeroki wybór modeli, które są wyceniane od około 30 do 500 euro. Musimy ocenić, jakim budżetem dysponujemy, aby zainwestować w nowy depilator elektryczny, który pomoże nam wyglądać nieskazitelnie, bez włosów i bez bólu. Pamiętaj, że modele do depilacji, które właśnie opisaliśmy, nie mają wysokich cen, więc nie kieruj się tylko tym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.

Bezprzewodowe lub przewodowe

Dzięki obu opcjom uzyskaliśmy wiele korzyści. W zależności od upodobań możesz wybrać depilator, który jest łatwy w obsłudze i przenośny lub taki, w którym nie musisz się martwić o żywotność baterii..

Mokre i suche

Jest to kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ istnieją modele przeznaczone do stosowania zarówno w suchym futrze, jak i w wodzie. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej jest przeprowadzać proces usuwania włosów na mokrej skórze, a najlepiej jeśli woda jest ciepła, co ułatwi usuwanie włosów, pomoże otworzyć pory i Twoja skóra będzie mniej cierpieć.

Marka

To prawda, że depilatory elektryczne produkuje wiele marek, jednak my zawsze wybieramy te najbardziej znane i cieszące się długą tradycją. Braun i Philips to marki, które wyróżniają się na rynku, więc możesz przejrzeć katalog oferowanych przez nie depilatorów elektrycznych i ocenić wszystkie modele, aby wybrać ten, który spełnia Twoje potrzeby.. Najważniejsze jest to, aby kupić depilator elektryczny, który oferuje korzyści, moc i doskonały stosunek jakości do ceny, jak wyjaśniliśmy powyżej.

Ergonomiczna konstrukcja

Kolejnym z kryteriów, na które należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu, aby wybrać ten o ergonomicznej konstrukcji. Idealny depilator powinien być lekki, niewielki i przenośny. Z tych funkcji, zapewniamy, że można go używać z łatwością i komfortem.

Opcje dla skóry suchej lub mokrej

Chociaż najczęściej depilatory elektryczne najlepiej sprawdzają się na suchej skórze, można ich używać podczas brania prysznica. Marki takie jak Panasonic, Remington i Braun produkują już depilatory zarówno do skóry suchej, jak i mokrej..

Należy wziąć pod uwagę, że te przenośne, wodoodporne depilatory są zwykle droższe od depilatorów przeznaczonych do skóry suchej. Mimo to są one doskonałym sposobem na zmniejszenie bólu podczas woskowania oraz na to, by poczuć się bardziej zrelaksowanym.

Zalecamy zwilżenie skóry ciepłą wodą przed użyciem tych depilatorów i jeśli to możliwe, używaj ich z nogami zanurzonymi w wodzie, aby łatwiej było podnieść włosy z ciała.

Depilatory przewodowe i bateryjne

Niektóre depilatory elektryczne zasilane są uniwersalnymi bateriami, które po wyczerpaniu trzeba wymienić. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie mają doświadczenia z depilatorami elektrycznymi.

Jeśli jednak planujesz depilować się częściej, lepiej wybrać depilator elektryczny z przewodem lub akumulatorkiem – możesz zdecydować się na depilator bezprzewodowy, ale z ładowarką. Depilatory przewodowe lub akumulatorowe mają większą moc niż depilatory na baterie uniwersalne. W rzeczywistości uniwersalne depilatory zasilane bateriami tracą moc w miarę używania.natomiast depilatory zasilane akumulatorowo pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Należy pamiętać, że depilator elektryczny może działać średnio do 5 lat, ale depilatory zasilane akumulatorowo i wodoodporne mogą działać znacznie dłużej.

Pęseta

Depilatory elektryczne są wyposażone w metalowe płytki, które działają podobnie jak pęseta, ponieważ usuwają włosy od nasady. Liczba pęset lub metalowych płytek różni się w zależności od depilatora elektrycznego.ponieważ niektóre mają tylko jedną płytkę, podczas gdy inne mogą mieć nawet 72 pęsety.

Należy pamiętać, że więcej pęset nie oznacza lepszej pracy. Wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach może to być bardziej bolesne zadanie, zwłaszcza jeśli te pęsety nie usunąć włosy prawidłowo i trzeba przejść nad obszarem.

Jedyną wygodną rzeczą w depilatorach z większą liczbą pęset jest czas, ponieważ depilacja jest szybsza.

Natężenie bólu

Nie jest kłamstwem, że depilatory elektryczne mogą być bolesne, ponieważ usuwają włosy od nasady. Niektóre marki oferują jednak specjalne funkcje, które sprawiają, że doświadczenie jest przyjemniejsze i mniej bolesne.

Funkcje te wahają się od dołączonych masażerów do delikatnych wibracji. Jest to jednak tylko kolejny dodatek, który może nieco złagodzić, ale nie całkowicie wyeliminować ból..

Chodzi mi o to, że depilatory lub depilatory elektryczne powodują ból podobnie jak inne taktyki usuwania włosów, z tą różnicą, że są one bardziej praktyczne i ból może być nieco bardziej akceptowalny, w przeciwieństwie do tego, co powoduje na przykład woskowanie.

Obszary do stosowania na ciele

Większość kobiet używa tych depilatorów do depilacji nóg, choć normalnym zjawiskiem jest chęć stosowania ich na innych obszarach ciała. Jeśli zamierzasz używać depilatora do depilacji delikatnych miejsc, zalecamy wybór depilatora wyposażonego w różne głowice, które łatwo dopasować do ciała..

Jedynym obszarem, na którym nie należy używać depilatora elektrycznego, jest twarz, ponieważ ostrza depilatora mogą być bardzo ostre i podrażniać delikatną skórę w tym obszarze. W takim przypadku lepiej zdecydować się na specjalistyczne depilatory do cery.

Hałas

Wiele depilatorów elektrycznych może być głośnych, więc należy o tym pamiętać.

Istnieje możliwość nabycia depilatora elektrycznego z cichszym systemem, takiego jak Silence Soft firmy Rowenta. Mimo to zalecamy, aby zawsze dokładnie pytać o ten czynnik w przypadku depilatorów, które bierzemy pod uwagę, zwłaszcza jeśli nie chcesz powodować hałasu podczas depilacji.

Szczotki złuszczające

Niektóre depilatory elektryczne mają już w zestawie szczoteczki złuszczające, które mogą być wygodne w przygotowaniu skóry przed depilacją.

Może to być zaletą, gdy szukasz dobrego depilatora elektrycznego dla siebie, ale jeśli posiadasz już szczotkę do ciała, która spełnia swoje zadanie, to może nie być konieczne.

Głowice i akcesoria

Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe głowice, które poprawiają pielęgnację i precyzję golenia w delikatnych miejscach (linia bikini, pachy i twarz). W zależności od przeznaczenia, należy zwrócić uwagę na ten aspekt. Jednym z kluczy, jeśli chcesz, aby proces był szybszy, będzie spojrzeć na liczbę pęset zawierających głównej głowy (między 25 a 40 jest zazwyczaj wystarczające). Są też takie, które zawierają akcesoria pomocne przy złuszczaniu naskórka (szczotka do ciała i/lub twarzy), do pielęgnacji stóp (pilnik przeciwzmarszczkowy). Niewątpliwie nie jest to główny cel, ale jeśli lubisz estetyczną pielęgnację, to te dodatki na pewno przykują Twoją uwagę.


Jak bolesna jest depilacja?

Der beste EpiliererJak nieprzyjemna jest depilacja, zależy od wielu czynników. Główną rolę odgrywa indywidualne odczuwanie bólu, które może się bardzo różnić w zależności od osoby. Depilacja jest znacznie bardziej bolesna niż golenie.

Kolejnym czynnikiem jest częstotliwość stosowania. Pierwsza depilacja jest zazwyczaj najbardziej bolesna. Z każdym kolejnym zabiegiem ziepen zmniejsza się, ponieważ skóra stopniowo przyzwyczaja się do zabiegu.

Ponadto, rodzaj skóry odgrywa ważną rolę. Dla osoby o wrażliwej skórze proces depilacji będzie bardziej bolesny niż dla osoby o mniej wrażliwej skórze. W zależności od wrażliwości skóry w depilowanych miejscach mogą pojawić się zaczerwienienia. Znikają one jednak po pewnym czasie i z każdym zabiegiem są mniej widoczne.

Istotne jest również wyposażenie depilatora. W zależności od modelu różnią się one ilością i rodzajem pęset, a także doborem funkcji, które zapewniają jak najłagodniejszą depilację. Dużą rolę odgrywa okolica ciała, która ma być depilowana. Skóra pod pachami lub w okolicach narządów płciowych jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra na nogach.


Na co należy zwrócić uwagę podczas depilacji?

Istnieją pewne środki, które mogą sprawić, że depilacja depilatorem będzie wygodniejsza. Oto kilka wskazówek:

Przed depilacją:

 • Większość wysokiej jakości depilatorów zatrzymuje włoski o długości od 0,5 milimetra. Jednak najlepiej radzą sobie z włoskami o długości od 2 do 5 milimetrów. Dlatego jeśli chcesz mieć długotrwale gładką skórę, powinnaś poczekać z depilacją, aż włoski odpowiednio odrosną.
 • Ewentualnie przed depilacją można przyciąć długie włoski na odpowiednią długość. Innym rozwiązaniem jest najpierw zgolenie włosów, a następnie depilacja odrastających krótszych włosów po upływie jednego do dwóch tygodni.
 • Pomocne może być wcześniejsze złuszczenie części ciała, która ma być depilowana. W przypadku depilacji na sucho należy wcześniej umyć i dobrze wysuszyć depilowane części ciała.
 • Depilator również musi być czysty, ponieważ cząsteczki brudu mogą powodować stany zapalne.
 • Szczególnie podczas pierwszych zabiegów z użyciem depilatora na depilowanych obszarach ciała może wystąpić zaczerwienienie. Może upłynąć trochę czasu, zanim te obszary staną się akceptowalne społecznie. Jeśli nadal jesteś bardzo wrażliwa, powinnaś o tym pamiętać, wybierając czas depilacji.
 • Pomocne może być również schłodzenie skóry przed depilacją. Chłód powinien sprawić, że skóra będzie mniej wrażliwa na wyrywanie włosków.

Podczas depilacji:

 • Najlepiej jest przesuwać urządzenie po skórze powoli, unikając gwałtownych ruchów.
 • Depilator powinien być trzymany pod kątem 90 stopni do depilowanego miejsca. W ten sposób depilator zarejestruje maksymalną liczbę włosków podczas jednego przejścia.
 • Wolną ręką napnij obszar skóry, aby urządzenie mogło się po nim łatwo przesuwać.
 • Zawsze prowadź depilator w górę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Dzięki temu zabieg jest najszybszy i najmniej bolesny.

Po depilacji:

 • Aby utrzymać zaczerwienienie na jak najniższym poziomie lub całkowicie mu zapobiec, użytkownicy powinni nakładać na skórę po depilacji odżywczy i łagodzący balsam.

Jakie są alternatywy dla depilacji?

Die besten EpiliererWłosy na ciele można usunąć nie tylko poprzez depilację – istnieje wiele innych sposobów na pozbycie się przeszkadzających włosków. Alternatywy to:

Golenie na mokro

Golarka do golenia na mokro ścina włoski ostrymi ostrzami lub foliami w górnej części korzenia włosa. W przeciwieństwie do depilacji, golenie na mokro jest od samego początku bezbolesne. Jednak po krótkim czasie włoski wyraźnie odrastają i istnieje pewne ryzyko skaleczenia. Taka depilacja jest wymagana znacznie częściej i jest znacznie bardziej czasochłonna niż usuwanie włosów depilatorem.

Wosk

Depilacja woskiem usuwa włosy równie dobrze jak depilator z korzeniem. Jednak podgrzewanie wosku jest o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku depilatora. Ponadto wosk, który przykleja się do skóry, trzeba czasem mozolnie usuwać. Po depilacji woskiem zwykle konieczne jest wykonanie cyklu mycia, co nie ma miejsca w przypadku depilatora. Usuwanie włosków woskiem może być bardzo bolesne.

Sugaring lub Halawa

Podobnie jak w przypadku depilacji woskiem, włosy są pokrywane lepką masą – masą cukrową – a następnie gwałtownie usuwane wraz z cebulką włosa. Metoda ta zapewnia gładką skórę przez kilka tygodni. Jednocześnie proces ten wiąże się z bólem i wymaga dokładnego oczyszczenia skóry.

Krem do depilacji

Owłosienie usunięte za pomocą kremu znika nieco dłużej niż po goleniu na mokro, ale nie tak długo jak podczas depilacji. Już po kilku dniach zauważalny jest pierwszy zarost. Ponadto kremy często mają nieprzyjemny zapach i mogą powodować podrażnienia skóry lub alergie ze względu na składniki chemiczne.

Depilator wykorzystujący impulsy świetlne

Depilatory, które zamiast pęsety działają na zasadzie impulsów świetlnych, mogą zapewnić trwałe zniknięcie włosków. Urządzenia te działają bezboleśnie, ale są drogie i trzeba ich używać kilka razy. Impuls świetlny niszczy cebulki włosów, które po każdym zabiegu mogą powstawać krócej. Po określonej liczbie zastosowań skóra pozostaje trwale gładka.

Jak prawidłowo czyścić depilator?

Konserwacja i czyszczenie depilatorów jest bardzo łatwe. Do większości depilatorów producent dołącza małą szczoteczkę do czyszczenia. Dzięki niej można łatwo usunąć małe włoski z nasadki. Można też czyścić nasadki pod bieżącą wodą. Zazwyczaj nie jest konieczne stosowanie detergentu. Jeśli stosuje się środek czyszczący, powinien to być środek delikatny, który nie uszkadza pęsety i nasadek. Odrobina oleju naniesiona na wałki od czasu do czasu może wydłużyć ich żywotność.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo