Najlepszych Glebogryzarek roku 2022 | Którą wybrać?

Deal Score0
Deal Score0

Najlepsze glebogryzarki

Jaki jest najlepszych Glebogryzarek?

Nic nie daje takiej satysfakcji jak świeżo uprawiony ogród. O ile oczywiście Twój rumpel nie jest przystosowany do tej pracy. Orka niewłaściwym typem kultywatora może być nie tylko uciążliwa, ale może być koszmarem. Pierwszy raz, gdy uprawialiśmy nasz ogród, była to spocona, frustrująca i czasochłonna katastrofa..

To nie musi tak być. Uprawianie ogrodu może być satysfakcjonującym i prostym zadaniem, pod warunkiem, że posiadasz najlepszy kultywator ogrodowy do swoich potrzeb..

Jeśli chcesz szybko uzyskać rekomendacje dotyczące najlepszych kosiarek spalinowych lub elektrycznych, znajdziesz je na samym początku. W dalszej części artykułu znajdziesz długi artykuł o wszystkim, co powinieneś wiedzieć o kultywatorach mechanicznych!

Dziś przyjrzymy się głównym maszynom do uprawy gleby dostępnym na rynku i przeanalizujemy każdą z nich..

Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić glebogryzarkę w zależności od jej ceny lub typu

🏆 Najlepsza glebogryzarka elektryczna


🏆 Najlepsza glebogryzarka benzynowa


Jeśli szukasz rumpla o dobrej jakości cenowej, czytaj dalej poniżej.


Najlepszych glebogryzarek

Greenworks G40TL

930,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎Greenworks
Numer części ‎GWT40VS2-TILLER-TO
Wymiary produktu ‎39.5 x 82 x 40 cm; 15.9 kg
Numer modelu ‎GWT40VS2-TILLER-TO
Wycofane przez producenta ‎Nie
Colour ‎ZIELONY
Styl ‎Tylko narzędzia
Rodzaj źródła zasilania ‎Battery Powered
Napięcie ‎40 Wolty
Moc w watach ‎43.2 Wh
Moc (w koniach mechanicznych) ‎600
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
Poziom hałasu ‎93 dB
System pomiaru ‎Metric
Rodzaj wtyczki ‎G - 3 pin British
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Tak
Waga ‎15.9 Kilogramy
Producent ‎Greenworks
EASY TO START – Włóż akumulator 40V i działaj z pomocą akumulatorowej glebogryzarki natychmiast rozpoczniesz spulchnianie ogrodu, swobodnie i bez kabli – Akumulator i ładowarka nie są objęte zakresem dostawy

Greenworks G40TL to 40-woltowa, akumulatorowa glebogryzarka o szerokości roboczej 260 mm, kompatybilna z gamą akumulatorów G-Max 40 V firmy Greenworks. Ten kultywator/rotavator może pracować do głębokości 200 mm, Waży 13,3 kg i posiada składane uchwyty, aby zmniejszyć ilość potrzebnego miejsca do przechowywania.

Gama narzędzi Greenworks jest czymś, co zawsze popierałem, a to w dużej mierze dzięki ich innowacyjności, łatwości użycia i konkurencyjnym cenom. Jeśli chodzi o spełnianie potrzeb ogrodniczych, trudno byłoby znaleźć coś tak przenośnego, wytrzymałego i wydajnego jak ten akumulatorowy kultywator polowy Greenworks G40TL..

Greenworks G40TL to stylowy zestaw, który może poszczycić się niezrównaną mocą, wydajnością i szeregiem funkcji, które sprawią, że będziesz skakać z radości. Ale czy jest on odpowiedni dla Ciebie i Twojego ogrodu?? W tym przeglądzie przyjrzymy się wszystkim jego cechom i funkcjom oraz temu, jak się sprawuje. Podkreślę również wszelkie wady, aby zwrócić uwagę, więc możesz mieć pewność, że wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na najlepsze narzędzie do pracy.

Działa na akumulatorze litowo-jonowym 40 V, który jest częścią rodziny G-Max, co oznacza, że może dzielić się energią z całą gamą produktów Greenworks. Szerokość cięcia 26 cm i głębokość cięcia 20 cm sprawiają, że jest to idealne narzędzie do bezwysiłkowego przerzucania ziemi, gdy liczy się poręczność i miejsce do przechowywania.

Greenworks G40TL jest wygodny w użyciu, dzięki gumowanemu uchwytowi, i łatwy w obsłudze. Nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najbardziej efektywnych kosiarek akumulatorowych dostępnych obecnie na rynku, ale zobaczymy, czy spełni pokładane w niej nadzieje.

Główne cechy

 • Akumulator litowo-jonowy G-Max 40V
 • Cztery wytrzymałe metalowe ostrza
 • Koła z regulacją wysokości
 • Łatwy start
 • Gumowy uchwyt
 • Szerokość cięcia 26cm
 • Głębokość cięcia 20 cm

System zasilania Greenworks G40TL

Należy zwrócić uwagę, że akumulator lub ładowarka nie są dołączone do tej rumpla. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz już kilka akumulatorów G-Max, ponieważ zaoszczędzisz pieniądze na zakupie narzędzia bez nich. Jeśli jednak jesteś nowym użytkownikiem, musisz kupić ładowarkę i baterie osobno.

Kultywator Greenworks G40TL jest zasilany wydajnym akumulatorem litowo-jonowym 40 V. Można wybrać pomiędzy 2,0Ah, 4,0Ah lub 6Ah iChociaż wszystkie one działają dobrze, Greenworks sugeruje, że dla uzyskania najlepszej wydajności preferowany jest akumulator 4.0Ah lub 6Ah.

Często zdarza się, że narzędzia są dostarczane bez akumulatora i ładowarki, szczególnie w przypadku zakupu bezprzewodowych glebogryzarek, dlatego dobrze jest wiedzieć, ile to będzie kosztować oprócz samej glebogryzarki.

Ostrza

Potencjalnie jedną z najbardziej imponujących rzeczy w tej kosiarce są mocne ostrza, które zostały wycięte laserowo i wykonane z wytrzymałego metalu, dając Ci pewność, że wytrzymają nawet najbardziej wymagający teren.

Ponadto ostrza zostały poddane specjalnemu procesowi hartowania, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość.

W komplecie znajdują się cztery ostrza o szerokości cięcia 26 cm i głębokości cięcia 20 cm. Każde ostrze penetruje podłoże niezależnie od siebie, zapewniając optymalną wydajność.

Pamiętaj, że jest to przenośna i stosunkowo lekka rumpel, w porównaniu do kosiarki spalinowej, która jest bardzo poręczna.

Regulacja wysokości

Greenworks G40TL posiada w pełni regulowane koła, których wysokość można łatwo i szybko zmienić. Dzięki temu możesz używać rumpla w sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy i znacznie ułatwia poruszanie się.

Wydajność glebogryzarki Greenworks G40TL

Jedną z najlepszych cech nowoczesnych narzędzi akumulatorowych jest to, że wiele z nich skutecznie dorównuje mocą modelom przewodowym lub spalinowym, ale z dużo większą wygodą.

Greenworks G40TL zasilany jest bardzo mocnym akumulatorem 40V, więc możesz czuć się pewnie, że będzie działać dobrze, ale co jest jeszcze bardziej imponujące, to fakt, że ostrza uzupełniają to. Ponieważ każde ostrze będzie niezależnie penetrować ziemię, otrzymasz gładkie doświadczenie frezowania, które nie jest podobne do niczego, z czym pracowałeś wcześniej.

Należy pamiętać, że ta glebogryzarka nie jest przeznaczona do pracy na dużych, wymagających obszarach lub do użytku komercyjnego ze względu na jej stosunkowo lekki charakter i fakt, że jest to narzędzie zasilane akumulatorem. Nie mówię, że jest on ograniczony przez moc baterii, po prostu czas pracy będzie znacznie krótszy, jeśli będzie zbytnio obciążony trudnym terenem.. Ta glebogryzarka została zaprojektowana do przenoszenia, więc jest idealna do ogrodów działkowych lub ogrodów do obracania i odwracania gleby szybko i bez wysiłku.

Zalety i wady Greenworks G40TL

Zalety:

 • Dobra szerokość cięcia 26 cm
 • Cztery mocne ostrza, które kopią na głębokość do 20 cm
 • Bezprzewodowy kultywator
 • Baterie z podziałem mocy
 • Koła z regulacją wysokości
 • Wygodny uchwyt
 • Wyłącznik bezpieczeństwa

Wady:

 • Bateria i ładowarka nie są dołączone
 • Wymaga baterii 4Ah lub wyższej, aby być skutecznym

Jeśli potrzebujesz bezprzewodowej glebogryzarki, to jest to zdecydowanie jeden z najlepszych modeli. Dzięki akumulatorowi G-Max 40v, narzędzie to jest idealne dla osób, które nie mają dostępu do źródła zasilania, być może podczas pracy na działce lub w większym ogrodzie.

Ponadto, jeśli obawiasz się niebezpieczeństwa potknięcia, jakie stwarza przewodowa glebogryzarka, wersja akumulatorowa jest znacznie bardziej korzystna – nie wspominając o tym, jak wygodne jest to rozwiązanie, jeśli posiadasz już szereg narzędzi Greenworks, które wykorzystują akumulator G-Max 40v.

Jeśli chcesz czegoś przenośnego, dobrze zbudowanego, mocnego i wydajnego, to jest to zdecydowanie model warty rozważenia. Greenworks G40TL posiada cztery mocne ostrza do cięcia laserowego, które są porównywalne z niektórymi z najdroższych modeli na rynku. Jeśli chcesz po prostu mieć niemieckie (i nieco lżejsze) narzędzie ogrodowe, to warto rozważyć Einhell GE-CR 30, którego recenzję zamieszczamy poniżej.


➤ Einhell GE-CR 30 Li- Solo

555,40 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎Einhell
Numer części ‎3431200
Wymiary produktu ‎133 x 34.8 x 47.8 cm; 8.2 kg
Baterie: ‎1 AA
Numer modelu ‎3431200
Wycofane przez producenta ‎Nie
Rozmiar ‎ohne Akku und Ladegerät
Colour ‎Czerwony
Rodzaj źródła zasilania ‎Battery Powered
Napięcie ‎36 Wolty
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Tak
Typ ogniwa akumulatora ‎Litowo-jonowa
Waga ‎8.2 Kilogramy
Producent ‎Einhell

Einhell GE-CR 30 to akumulatorowa glebogryzarka 18 V który ma szerokość roboczą 300 mm i jest kompatybilny z gamą baterii Einhell Power X-Change. Ta glebogryzarka/obrotowa pracuje do głębokości 200 mm, waży 8,2 kg i posiada składane uchwyty, aby zmniejszyć ilość potrzebnego miejsca do przechowywania.

Wiemy, że narzędzie bezprzewodowe to świetna opcja dla bardziej oddalonych miejsc, gdzie nie jest praktyczne prowadzenie długiego przedłużacza. Ponadto, dzięki imponująco długiej żywotności baterii, są one niezwykle przydatne tam, gdzie nie ma źródła zasilania, np. na działce.. Z tego powodu bezprzewodowa kosiarka spalinowa Einhell GE-CR 30 jest doskonałym wyborem, ale warto wspomnieć, że posiada ona wiele innych cech, które z pewnością plasują ją w ścisłej czołówce.

Jest on zasilany akumulatorami 18 V, które pochodzą z rodziny Power X-change, co oznacza, że mogą być używane w całej gamie produktów firmy Einhell, co jest fantastycznie wygodne. Dodatkowo, ster posiada kilka praktycznych rozwiązań, takich jak składany uchwyt i regulowane kółko do przenoszenia.. Jest lekki, łatwy w użyciu i jest czymś, co gorąco polecam dodać do swojego zestawu narzędzi ogrodniczych.

Główne cechy

 • Baterie do wymiany energii X
 • Regulowane kółka transportowe
 • Szerokość cięcia 30cm
 • Głębokość cięcia 20 cm
 • Baterie wielokrotnego ładowania
 • 2-punktowy wyłącznik bezpieczeństwa
 • Uchwyt składany
 • 4 wytrzymałe noże kultywatora

System zasilania Einhell GE-CR 30 Li-Solo

Akumulatorowa glebogryzarka Einhell GE-CR 30 zasilana jest przez 2 wydajne akumulatory 18 V, ale jeszcze większe wrażenie robi fakt, że akumulatory te pochodzą z rodziny Power X-change. Jeśli masz już kilka takich akumulatorów i używasz ich z innymi narzędziami z tej serii, to jest to niezwykle wygodne.

Warto jednak pamiętać, że do produktu nie są dołączone baterie ani ładowarka, więc jeśli nie posiadasz jeszcze kompletu, będziesz musiał kupić je osobno.

To powiedziawszy, byłaby to dobra inwestycja, ponieważ czas pracy tych baterii litowo-jonowych jest naprawdę imponujący..

Gama akumulatorów Power X-change jest dostępna w różnych formach, od 2,5Ah, która zapewnia 21 minut pracy, do 6,0Ah o wyjątkowej mocy 60 minut.

Dobrym początkiem będzie zakup 2 akumulatorów 3.0Ah i ładowarki pokazanej poniżej. Zapewnia to do 25 minut czasu pracy.

Ostrza

Ta glebogryzarka Einhell GE-CR 30 jest idealna dla średniej wielkości ogrodów i działek i to nie tylko ze względu na pojemny system akumulatorów, ale także ze względu na ostrza.

Dostaniesz szerokość cięcia 30cm i głębokość cięcia 20cm, co czyni to narzędzie wszechstronnym, ale co jest bardziej imponujące jest to, że te ostrza są doskonałej jakości, jeśli chodzi o trwałość. Glebogryzarka posiada cztery wytrzymałe noże kultywujące, które z łatwością poradzą sobie z twardą glebą i sprawiają, że jest to idealne narzędzie do ogrodu warzywnego lub rabat kwiatowych.

Regulacja wysokości

Rumpel firmy Einhell posiada kółka transportowe o regulowanej wysokości, co ułatwia poruszanie się w przestrzeni. Dodatkowo zwiększa to komfort użytkowania urządzenia i zapewnia doskonałe wrażenia z użytkowania.

Wydajność

Jest to bardzo mocny rumpel, który zapewnia wydajność bez wysiłku, ale należy pamiętać, że moc akumulatora nigdy nie będzie tak wysoka jak w przypadku rumpla benzynowego.

Mocne noże obracają się w glebie, zapewniając doskonałą swobodę ruchów. A jeśli chodzi o urządzenie zasilane akumulatorem, możesz mieć pewność, że będziesz bez problemu uprawiać glebę. Jest to również w dużej mierze zasługa prędkości obrotowej bez obciążenia wynoszącej 140 obr/min, która w prosty sposób pokazuje moc tej maszyny.

Cechy bezpieczeństwa

Glebogryzarka firmy Einhell posiada dodatkowo 2-punktowy wyłącznik bezpieczeństwa, dając Ci pewność, że jest to niezwykle bezpieczny w użyciu sprzęt. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, brak kabla zasilającego oznacza, że prawdopodobieństwo wypadku jest znacznie mniejsze..

Zalety i wady urządzenia Einhell GE-CR 30 Li-Solo

PROS:

 • Bezprzewodowa wygoda
 • Składany uchwyt ułatwiający przechowywanie
 • Szerokość cięcia 30 cm i głębokość cięcia 20 cm; idealny do średniej wielkości powierzchni
 • Baterie do wymiany energii X
 • Koła z regulacją wysokości
 • Niewielki ciężar tylko 8,2 kg
 • 4 x wytrzymałe noże kultywatora

CONS:

 • Baterie należy zakupić oddzielnie

Jeśli potrzebujesz przenośnej rumpla, który może być używany w dowolnym miejscu, to jest to model warty rozważenia. Zasilanie akumulatorowe sprawia, że idealnie nadaje się do zabrania na działkę, gdzie może nie być źródła zasilania, ale również doskonale nadaje się do użytku w odległych zakątkach średniej wielkości ogrodu..

Jest to również idealne rozwiązanie dla osób korzystających już z gamy elektronarzędzi 18V firmy Einhell, dzięki akumulatorom Power X-change, które współpracują z tym modelem. Jako alternatywa dla kosiarek spalinowych lub przewodowych, ta naprawdę rywalizuje zarówno z mocą, jak i wydajnością swoich kuzynów i jest warta inwestycji, jeśli chcesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów.


➤ Hyundai HYT150

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Wysokość wyświetlacza ‎110 cm
Długość wyświetlacza ‎135 cm
Szerokość wyświetlacza ‎60.5 cm
Waga wyświetlacza ‎29.5 Kilogramy
Rodzaj źródła zasilania ‎Benzyna
Producent ‎Hyundai

Hyundai HYT150 to spalinowa glebogryzarka/rotawnik o szerokości roboczej 560 mm i głębokości pracy 260 mm. Ta samojezdna kosiarka waży 29,5 kg i jest wyposażona w mocny 4-suwowy silnik benzynowy OHV Hyundai 150cc (IC150V).. Cztery stalowe, obrotowe zęby/rowery, każdy z 4 zębami ustawionymi pod kątem do łamania i odwracania gleby, zaprojektowane do efektywnej pracy w najbardziej wymagających warunkach glebowych.

Każdy, kto lubi spędzać czas w ogrodzie, wie, że glebogryzarka spalinowa zawsze będzie oferować większą moc i wydajność w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku, jak np. kultywator akumulatorowy lub elektryczny. Jeśli chcesz osiągnąć tak wyjątkowe osiągi na najwyższym poziomie, to Hyundai HYT150 może być właśnie dla Ciebie..

Na pierwszy rzut oka widać, że Hyundai HYT150 to narzędzie, które nie tylko sprawia, że twarde podłoże nie wymaga wysiłku, ale również posiada imponujący zakres funkcji, które sprawiają, że jest to sprzęt bardzo łatwy w obsłudze. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś kosiarki spalinowej, to jest to dobre miejsce na rozpoczęcie pracy.

Główne cechy

 • Silnik 4-suwowy 150cc
 • 3000rpm
 • Samojezdny
 • Ergonomiczny uchwyt z łatwo dostępnymi elementami sterującymi
 • Szerokość uprawy 56 cm
 • Głębokość orki 26 cm
 • Regulowana kontrola głębokości
 • Koło przednie do transportu
 • 3 lata gwarancji

System zasilania Hyundai HYT150

Spalinowe glebogryzarki i wszelkiego rodzaju spalinowe narzędzia ogrodowe zawsze będą miały większą moc i nie zawiodą się na tym modelu z 4-suwowym silnikiem Hyundai 150cc.

Silnik czterosuwowy wymaga znacznie mniej czynności obsługowych niż silnik dwusuwowy, co oznacza, że nie będziesz tracić czasu na konserwację, rozruch i usuwanie usterek. Ponadto są one o wiele łatwiejsze w obsłudze i emitują mniej zanieczyszczeń, co wiąże się z nieco niższym poziomem hałasu..

Silnik tego Hyundai HYT150 ma pojemność 0,8 litra, co jest dość dużą pojemnością jak na tego typu urządzenie i ma moc pozwalającą na obracanie łopatami przy 3000 obr. Ale najbardziej imponujące jest to, że ta rumpel jest samojezdny, więcJeśli walczysz z ciężkich narzędzi ogrodniczych lub chcesz wziąć niektóre z agonii z łamanie pleców z tej pracy, a następnie ten model będzie działać dobrze dla Ciebie.

Ostrza

Hyundai HYT150 może pochwalić się niewiarygodnie mocnymi stalowymi ostrzami – cztery obrotowe zęby z pochylonymi pod kątem zębami z łatwością przetną nawet najbardziej ubitą glebę.

Szerokość koszenia 56 cm jest idealna dla większych powierzchni, co pozwala na wykonanie większej ilości pracy za jednym razem. Jest to również świetne rozwiązanie, jeśli trzeba doprowadzić glebę do dość głębokiego poziomu.Głębokość cięcia wynosi 26 cm, co można w pełni regulować za pomocą funkcji regulacji głębokości.

Regulacja wysokości

Możliwość regulacji wysokości rumpla jest bardzo ważna, dlatego z pewnością ucieszy Cię fakt, że ten model jest wyposażony w regulację głębokości. Tylna regulacja głębokości jest wygodnie umieszczona i łatwa w użyciu, dzięki czemu użytkownik ma większą kontrolę nad sposobem korzystania z narzędzia.

Hyundai HYT150 Wydajność

Nie da się zaprzeczyć, że używanie glebogryzarki może czasami stanowić wyzwanie, zwłaszcza jeśli gleba jest bardzo zbita. Dlatego oczywiste jest, że potrzebny jest rotawator zdolny sprostać i przezwyciężyć te wyzwania; dokładnie to jest osiągnięte dzięki Hyundai HYT150.

Przede wszystkim, W oczy rzucają się imponujące noże o prędkości 3000 obr/min, które z łatwością poradzą sobie nawet z najbardziej ubitą glebą.. Dodatkowo, wytrzymała przekładnia oferuje niezrównaną moc do obracania ostrzy w celu uzyskania najbardziej efektywnych rezultatów.

Jest to również rumpel, więc wiele ciężkiej pracy zostało odciążone z jego używania, bez kompromisów w zakresie dobrych osiągów.

Zalety i wady Hyundai HYT150

Zalety:

 • Benzyna i napęd własny
 • Przednie koło ułatwiające transport
 • Szerokość orki 56 cm, głębokość 26 cm
 • Regulowana kontrola głębokości
 • Regulowana regulacja prędkości
 • Ergonomiczny uchwyt
 • Mocny silnik
 • Obracające się zęby stalowe
 • 3 lata gwarancji

Wady:

 • Brak oczywistych zabezpieczeń
 • Ciężka 29,5 kg do transportu (korzyść operacyjna)

Jedną z rzeczy, która sprawia, że jest to świetny wybór dla rumpla jest fakt, że jest on zasilany benzyną. Inaczej niż w przypadku rumpla przewodowego, nie wymaga źródła zasilania, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce go używać na działce lub w innym miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Jednak ze względu na duży ciężar tej maszyny, ważne jest, aby mieć jakiś sposób na jej transport, np. przyczepę.

Ponadto, jeśli szukasz wytrzymałego sprzętu, model spalinowy taki jak ten będzie zdecydowanie najlepszym wyborem; są one znacznie twardsze i bardziej wytrzymałe niż ich przewodowe lub bezprzewodowe odpowiedniki i będą w stanie pracować na znacznie trudniejszym terenie.

Ten model Hyundai HYT150 może być również dobrym wyborem dla każdego, kto potrzebuje pokryć większy obszar, a to dzięki dużej szerokości orki 56 cm.


➤ Einhell GC-RT

670,39 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎Einhell
Numer części ‎3431040
Wymiary produktu ‎41.5 x 38 x 56 cm; 11.57 kg
Numer modelu ‎3431040
Wycofane przez producenta ‎Nie
Colour ‎Czerwony/czarny
Styl ‎Stara wersja
Rodzaj źródła zasilania ‎Okablowany
Napięcie ‎240 Wolty
Moc w watach ‎1400 W
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Nie
Waga ‎11.57 Kilogramy
Producent ‎Einhell

Mocny silnik: GC-RT firmy Einhell jest wyposażony w silnik o mocy 1400 W, co jest wysoką wartością dla tego typu urządzenia w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. Maszyna jest w stanie osiągnąć określoną prędkość obrotową frezów, co pozwoli na lepsze wymieszanie gleby i uzyskanie bardzo dobrej jakości rezultatu..

Dobra szerokość robocza: kultywatory mechaniczne są często traktowane jako urządzenie dodatkowe. Jednak w tym modelu, istnieją pewne cechy jakościowe, takie jak 6 zębów rumpla, które pozwalają na dość szeroki obszar, dzięki czemu można szybko pokryć pewien obszar. Szerokość robocza tej maszyny wynosi na przykład 40 cm. Ponadto należy zauważyć, że maszyna ta jest idealna do pracy na powierzchni do 150 m².

Dobra głębokość: Oczywiście, nie trzeba orać całego pola tą maszyną. W przypadku zastosowań, takich jak frezowanie niewielkich powierzchni, oferuje nie tylko dobrą szerokość roboczą, ale również dobrą średnicę cięcia wynoszącą 20 cm, która umożliwia osiągnięcie optymalnej głębokości przy zachowaniu naturalnej struktury gleby.. Wszystko to, w połączeniu z mocą maszyny, zapewnia jej dobrą wydajność w porównaniu z innymi konkurencyjnymi modelami.

Łatwy w użyciu: Einhell GC-RT zalicza łatwość użytkowania do swoich największych zalet. Między innymi kółka można regulować na wysokość, co ułatwia przemieszczanie i transport bez wysiłku. Niewielki ciężar maszyny przyczynia się również do jej zwrotności. Waży tylko 11,6 kg na wadze. Do tego dochodzi ergonomiczny uchwyt dla optymalnego komfortu użytkownika oraz system podwójnego wyłącznika do natychmiastowego wyłączania maszyny.

Trwały produkt: Einhell jest produkowany w Niemczech i ma długą żywotność. W tym względzie marka ta wielokrotnie udowodniła swoją wartość dzięki różnym produktom, urządzeniom i narzędziom.

Pomimo obecności systemu zapobiegającego zerwaniu, należy uważać na uchwyt. Jest to jedna z wad elektrycznych urządzeń tnących, problem, który nie występuje w modelach z silnikiem spalinowym.


➤ T-Mech 52cc

602,60 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Wymiary produktu ‎90 x 54 x 98 cm; 17 kg
Numer części ‎Niet van toepassing
Producent ‎Monster Group UK
Numer modelu ‎Niet van toepassing
Wymiary 98 × 54 × 90 cm (wys. × szer. × gł.)
Głębokość robocza 15 cm

Ten model może być najlepszym wyborem, jeśli szukasz maszyny do kształtowania krajobrazu ogrodu lub do ogrodnictwa domowego. Jest to mała i wydajna glebogryzarka wyprodukowana przez firmę T-Mench, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek podczas pracy na roli.

Jest to narzędzie wyposażone w mocny silnik benzynowy, który zapewnia doskonałą wydajność w ciągu dnia, dzięki czemu może osiągnąć do 9000 obrotów na minutę. Ponadto, może pracować na głębokości do 15 cm..

Ma solidną konstrukcję, a jej wymiary to 98 cm wysokości x 54 cm szerokości x 90 cm głębokości. Jest jednak prosty i łatwy w obsłudze, ponieważ posiada dwa kółka, które ułatwiają poruszanie się po każdym rodzaju podłogi..

Jeśli jesteś majsterkowiczem i entuzjastą ogrodnictwa, ten model może być odpowiedni dla Ciebie. Poniżej znajduje się podsumowanie najważniejszych punktów programu. T-Mech 52cc to kolejny potężny rotavator benzynowy z mocnym silnikiem, który może osiągnąć maksymalną prędkość 9000RPM – znacznie wyższą niż wiele jednostek elektrycznych, które z trudem przekraczają 1000RPM.

To urządzenie plasuje się gdzieś pomiędzy naszym najlepszym wyborem a opcją wartości – ze średnią ceną, która jest odpowiednia dla małych i średnich działek i ogrodów warzywnych. Jest on bardziej wydajny niż urządzenie elektryczne, ale mieści się w przedziale cenowym, który jest przystępny dla wielu ogrodników. Jedną z rzeczy, którą absolutnie kochaliśmy i która pomogła temu produktowi wyróżnić się jest dołączenie zestawu narzędzi, który pomaga zaoszczędzić na ogólnych kosztach. Zestaw zawiera zatyczki do uszu, ochraniacze na nogi, rękawice, gogle i odpowiednie narzędzia do naprawy maszyn, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przy masie 17 kg jest zdecydowanie lżejszy od naszego najlepszego wyboru, z mniejszą siłą cięcia. Będzie pracować na głębokości 150mm (mniej niż połowa tego co Fox Hunter), a szerokość kadrowania 200mm jest dość ograniczająca.

Aby przedłużyć żywotność silnika, producent zaleca stosowanie oleju do silników dwusuwowych w stosunku 40:1 – oznacza to, że na każdy 1 litr paliwa należy użyć 40 ml oleju.

Podsumowując, solidna jednostka w tej cenie – ale będziesz musiał pokonać wiele terenu z tak ograniczoną mocą uprawy.

Zalety i wady T-Mech 52cc

Zalety:

 • Bardzo wydajny przy pokryciu terenu, choć myśleliśmy, że powinien kopać głębiej niż to robi.
 • Obejmuje zestaw narzędzi do korzystania z maszyn o najlepszych praktykach.
 • Niższy koszt niż w przypadku wielu innych jednostek benzynowych.
 • Bardzo lekki i łatwy do przemieszczania na kółkach, waży tylko 17 kg.

Wady:

 • Bardzo ograniczona szerokość i głębokość kultywacji – jeśli masz dużo ziemi do pracy, wybierz cięższą maszynę.
 • Niektórzy użytkownicy zgłosili brak części w niektórych modelach, ale na ogół zostało to pomyślnie rozwiązane przez przedstawicieli obsługi klienta.


➤ Ikra 70300910

883,42 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎IKRA
Numer części ‎70300910
Wymiary produktu ‎50 x 46 x 140 cm; 10 kg
Numer modelu ‎70300910
Colour ‎Czerwony/biały/szary/czarny.
Rodzaj źródła zasilania ‎Kablowy Elektryczny
Napięcie ‎230 Wolty
Moc w watach ‎1500 W
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
Poziom hałasu ‎93 dB
System pomiaru ‎Metrik
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Nie
Waga ‎10 Kilogramy
Producent ‎IKRA
3 różne szerokości robocza 17 cm, 30 cm i 45 cm/głębokość robocza do ok. 23 cm
Zajmuje mało miejsca i jest łatwy do przenoszenia łatwe przechowywanie dzięki składanemu uchwytowi

Ten model glebogryzarki został zaprojektowany z myślą o poprawie warunków uprawy w małych ogrodach przydomowych, ponieważ pozwala spulchnić glebę i odpowiednio przygotować ją pod uprawę różnego rodzaju nasion. W tym celu jest to maszyna, za pomocą której można wyorać glebę na trzech różnych głębokościach: od 17, 30 i do 45 cm, w zależności od gatunku, który ma być posadzony..

Posiada również silnik elektryczny, który zapewnia moc 1500 W, i dlatego nie trzeba będzie wkładać dodatkowego wysiłku w zadania związane z uprawą. Dodatkowo, aby zapewnić komfort podczas pracyPosiada kierownicę Soft Grip z miękkim i wygodnym uchwytem.

Ze względu na wszystkie te cechy i przystępną cenę w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami, model ten można uznać za najlepszy stosunek jakości do ceny dla rolnika. Jest to model, który cieszy się doskonałą opinią w sieci dzięki swojej wysokiej jakości i wydajności.


➤ Draper 32329 Petrol

1367,95 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎Draper
Numer części ‎MT254
Wymiary produktu ‎15 x 32 x 1 cm; 15.5 kg
Numer modelu ‎32329
Colour ‎NIEBIESKI
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
System pomiaru ‎Metric
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Nie
Waga ‎15.5 Kilogramy
Producent ‎Draper

Ten spulchniacz i glebogryzarka zostały stworzone z myślą o posiadaczach działek i ogrodnikach. Czyniąc go mocnym i trwałym, więc może wytrzymać bycie używanym dużo. Ten rotavator jest lekki i łatwy w obsłudze. Jest łatwy w montażu, a praca na grządkach ogrodowych nie zajmie Ci dużo czasu.

Wykonana z myślą o solidności i trwałości, ta glebogryzarka/kultywator jest idealna do przygotowywania gleby w ogrodach, małych gospodarstwach i na działkach. Potężny silnik benzynowy o pojemności 135 cm3 dostarcza mocy zębom w zmiennych warunkach gruntowych i umożliwia szybkie przecinanie twardej gleby, korzeni i trawy. Dzięki lekkiej, łatwej do przenoszenia ramie i łatwemu montażowi, ta kosiarka ma mocny silnik, sterowanie przepustnicą za pomocą palców i uchwyt sprzęgła, co daje pełną moc, jakiej kiedykolwiek będziesz potrzebował.. Idealny dla ogrodników krajobrazowych i działkowców.

Przygotowuje glebę pod uprawę kwiatów lub warzyw, Cztery mocne ostrza skuteczne na wszystkich rodzajach gleby, Szerokość robocza 320 mm, Płozy o regulowanej wysokości umożliwiają zmianę głębokości uprawy – do 150 mm.


 

➤ IKRA IEM 800 S

599,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎IKRA
Numer części ‎70300420
Wymiary produktu ‎54 x 43 x 128 cm; 8 kg
Numer modelu ‎70300420
Colour ‎Szary / czerwony / czarny
Rodzaj źródła zasilania ‎Okablowany
Napięcie ‎230 Wolty
Moc w watach ‎800 W
Liczba sztuk przedmiotu w opakowaniu ‎1
Liczba elementów ‎1
Poziom hałasu ‎93 dB
System pomiaru ‎Metrik
Wymaga baterii? ‎Nie
Waga ‎8 Kilogramy
Producent ‎IKRA
Szerokość robocza ok. 30 cm i głębokość robocza do ok. 20 cm

Glebogryzarka ogrodowa producenta IKRA GmbH z Münster-Altheim to kompaktowe narzędzie ogrodowe, które nadaje się do powierzchni do 100 metrów kwadratowych. Ta motyczka jest przewodowa i ma silnik o mocy 800 W. Ważąca zaledwie 8 kilogramów motyka rotacyjna jest mobilna, ale jednocześnie wymaga większego wysiłku podczas pracy w porównaniu z cięższymi narzędziami.

Do jakich gleb nadaje się kultywator wirnikowy? Glebogryzarki są właściwym rozwiązaniem dla większości gleb z wyjątkiem gleb kamienistych, nadają się nawet do gleb gliniastych i piaszczystych. W naszym poradniku zakupu znajdą Państwo dalsze wskazówki dotyczące uprawy gleby za pomocą glebogryzarki.

Szerokość robocza elektrycznej glebogryzarki IKRA IEM 800 S wynosi 300 milimetrów, maksymalna głębokość robocza według producenta wynosi 200 milimetrów. Do czterech gwiazd motyki przymocowanych jest w sumie 16 stalowych ostrzy w kształcie litery L. Specyfikacja produktu wskazuje na antypoślizgową rączkę prowadzącą z miękkim uchwytem.

Zaletą glebogryzarki ogrodowej IEM 800 S firmy IKRA jest ostroga do rozdrabniania, której wysokość można regulować. Ostroga do rozdrabniania służy jako koło podczas transportu i musi być obrócona przed użyciem.

Model IKRA posiada dwuręczny wyłącznik bezpieczeństwa, który zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu silnika. Producent zwraca uwagę na odciążenie kabla, które zapobiega poluzowaniu się połączenia kablowego. Zainstalowany jest również hamulec silnikowy. Jego zadaniem jest zatrzymanie wałka tnącego w ciągu 2 sekund po wyłączeniu silnika.


 

➤ T-Mech 13PS

10221,01 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 10, 2024 2:31 am
Producent ‎MonsterShop
Numer części ‎24305
Wymiary produktu ‎70 x 120 x 158 cm; 115 kg
Identyfikator referencyjny producenta ‎24305
Wycofane przez producenta ‎Nie
Colour ‎NIEBIESKI
Rodzaj źródła zasilania ‎Benzyna
Baterie w zestawie? ‎Nie
Wymaga baterii? ‎Nie
Waga ‎115 Kilogramy
Producent ‎MonsterShop
BEZPŁATNA dostawa następnego dnia roboczego do Wielkiej Brytanii kontynentalnej przy zamówieniu przed 15 00 (z wyłączeniem szkockich Highlandów)

Ta kosiarka ogrodowa marki T-Mech z berlińskiego sklepu Monstershop ma mocny 4-suwowy silnik o mocy 13 koni mechanicznych. Glebogryzarka jest napędzana silnikiem benzynowym i posiada zbiornik paliwa o pojemności 6,5 litra oraz zbiornik oleju o pojemności 1,1 litra.

Ten kultywator ogrodowy to urządzenie do rozdrabniania pni drzew lub pniaków z tylko jedną solidną gwiazdą rozdrabniającą i 9 zębami. Podstawowym zastosowaniem szlifierki do pniaków jest usuwanie korzeni drzew po ich ścięciu.

Model ten jest mniej przydatny do kopania dookoła. Spalinowa glebogryzarka ogrodowa T-Mech 13HP posiada głębokość roboczą do uprawy pod powierzchnią ziemi 225 milimetrów i wysokość do uprawy nad powierzchnią ziemi 515 milimetrów. Średnica koła frezującego wynosząca 300 milimetrów zapewnia szybki postęp prac przy usuwaniu pniaków i korzeni drzew.

Oprócz szlifierki do pniaków w zakres dostawy wchodzi pakiet wyposażenia ochronnego, w tym okulary ochronne, ochrona słuchu i rękawice. Monstershop dołącza bezpłatne narzędzia do montażu i konserwacji oraz udziela własnej gwarancji na ten produkt.


Jak działa rumpel?

Glebogryzarka jest również znana jako motyka mechaniczna i działa poprzez obracanie zębów, które są wprowadzane do gleby na niewielką głębokość, które unoszą glebę i pozostawiają małe bruzdy.

Ta sama maszyna generuje moc, która porusza się do przodu dzięki swojemu silnikowi, a użytkownik lub operator musi jedynie kierować drogą za pomocą regulowanej kierownicy.

Części do kosiarek mechanicznych

Podstawowymi częściami składowymi kultywatora mechanicznego są:

 • SilnikNowoczesne mulity mechaniczne są wyposażone w bardzo różne silniki, mogą być benzynowe, wysokoprężne lub elektryczne. Moc i pojemność skokowa są bardzo zróżnicowane, dostępne są silniki dwusuwowe i czterosuwowe.
 • Kierownica: zwane również powszechnie kierownicami, pozwalają użytkownikowi na kierowanie maszyną w pożądanym kierunku. Są one regulowane na wysokość tak, że użytkownik może dostosować go do jego wielkości i mają wszystkie elementy sterujące do kontroli prędkości, kierunku, a nawet narzędzia, które zostało zamontowane.
 • Wirnik: jest to, co jest znane jako kutry i są ostrza, które obracają się z pewną prędkością, aby podnieść glebę i usunąć chwasty. Jest on osłonięty osłoną, która zapobiega wylatywaniu kamieni lub twardych osadów podczas wbijania się ostrzy w ziemię. Im są one dłuższe, tym większa powierzchnia gleby może zostać pokryta podczas jednego przejazdu, ważna jest również średnica noży, ponieważ to ona decyduje o głębokości pracy.
 • Koła: w kultywatorach koła są duże, pneumatyczne typu ciągnikowego, co ułatwia poruszanie się po różnych rodzajach gleby. Niektóre glebogryzarki mają 3 gumowe koła, inne tylko jedno z przodu, a nawet najmniejsze modele nie mają w ogóle kół.
 • Transmisja: Sprzęgło umożliwia dotarcie mocy silnika do skrzyni biegów, a operator może dokonywać odpowiednich zmian. Spulchniacze mechaniczne posiadają kilka biegów do przodu i do tyłu. Istnieją różne rodzaje przekładni, z których najbardziej powszechne dla tej maszyny są pas lub taśma i łańcuch.

Najpopularniejsze marki kultywatorów silnikowych

Jeśli chcesz kupić dobrą kosiarkę, najlepiej jest wziąć pod uwagę markę, ponieważ często nieznani producenci nie umieszczają w silnikach o wystarczającej mocy, lub mechanizmy kosiarek nie są niezawodne. Dlatego poniżej przedstawiamy najbardziej znaczące marki w produkcji kosiarek mechanicznych.

Kultywatory Honda

Honda posiada szeroką gamę spulchniaczy, od małych modeli przeznaczonych do ogrodów miejskich, po bardziej przemysłowe narzędzia z przekładnią i przesuwną kierownicą. Ceny są trochę wysokie, ale jakość sprzętu jest tego warta..

Anova Power Tiller

Anova sprzedaje bardzo wytrzymałe motyki i glebogryzarki, idealne do pracy na dużych polach pod uprawę. Zostały one zaprojektowane tak, aby nie wymagały dużych nakładów na konserwację i były łatwe w obsłudze. Ponadto, można kupić wiele akcesoriów tej samej marki do różnych zastosowań.

Husqvarna Power Tiller

Ta marka produkuje bardzo wydajne i wytrzymałe elektronarzędzia do ciężkich prac i długich zadań w terenie. Ich silniki i skrzynie biegów są wysokiej jakości, więc nie psują się i nie ulegają łatwo awariom. W ofercie firmy Husqvarna znajdą Państwo szeroki wybór spulchniaczy.więc na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Viking Power Tiller

Jeśli jesteś zainteresowany prostą w obsłudze i wydajną glebogryzarką, która umożliwia pracę w trudnym i trudno dostępnym terenie, glebogryzarka Viking może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.. Posiadają one proste mechanizmy i są dostępne małe modele do sadów oraz duże modele do prac przemysłowych.

Rumpel mechanicznyBertolini

Spulchniacze Bertolini posiadają duże koła, co ułatwia poruszanie się po każdym terenie. Są one bardzo kompletne, spulchniacze występują w różnych rozmiarach, aby rozdrobnić ziemię na większą lub mniejszą głębokość, a każdy model ma inną przekładnię.Istnieją modele z maksymalnie 6 prędkościami.

Einhell Power Tiller

Te urządzenia rolnicze firmy Einhell zostały zaprojektowane tak, aby ograniczyć wpływ ciężkiej pracy na użytkownika, dlatego też posiadają ergonomiczną konstrukcję i regulowane uchwyty dla lepszej kontroli nad mechanicznym mułem. Bardzo dobrze sprawdzają się w wierceniu i robotach ziemnych, a ich ceny są tanie.

Benza Power Tiller

W Benza można dostać kultywatory o różnych rozmiarach silnika, co jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ można kupić sprzęt, który będzie pasował do danego terenu. Posiadają one różne noże i ostrza, które pozwalają na dotarcie do głębszych lub płytszych głębokości w ziemi.. Ceny produktów tej marki są bardzo przystępne.

Garland Power Tiller

Firma Garland specjalizuje się w produkcji artykułów ogrodniczych, a jej doświadczenie w tej dziedzinie pozwoliło jej stworzyć bardzo wydajne glebogryzarki o cechach ułatwiających ciężką pracę. Dzięki dużym kołom, mocnym silnikom i funkcjonalnym spulchniaczom można pokonać więcej terenu w krótszym czasie..

Kultywator mechaniczny Greencut

Glebogryzarki Greencut są małe i łatwe w obsłudze, wiele osób preferuje je, ponieważ są idealne do orki w miejskim ogrodzie i mogą pracować na różnych rodzajach gleby. Jedną z najbardziej uderzających rzeczy są niskie ceny.


Jaka jest różnica między kultywatorem a kultywatorem mechanicznym?

Motorówka i kultywator mechaniczny różnią się od siebie pod względem cech szczególnych, i ważne jest, abyśmy byli świadomi tej różnicy przy zakupie jednego lub drugiego.

Spulchniacze mechaniczne są idealne do pracy na powierzchniach przekraczających 500 metrów kwadratowych przy mniejszym wysiłku roboczym, podczas gdy glebogryzarki są ograniczone do 400 metrów kwadratowych i choć są lżejsze i mniej ciężkie, wymagają wysiłku fizycznego ze strony rolnika.

Zaletą motyki motorowej jest możliwość zabezpieczenia pracy na większej głębokości i większa szerokość.

Różnią się one również tym, że motorówka może mieć koła lub nie, ale rumpel mechaniczny zawsze je ma.

A więc, czy powinieneś kupić glebogryzarkę czy motyczkę? Cóż, jak mówimy, będzie to zależało od rzeczywistej i realnej potrzeby. Oba są dobrymi narzędziami, w zależności od tego, do czego ich używasz.


Przewodnik zakupu glebogryzarki spalinowej

Przewodnik zakupu glebogryzarki spalinowej

Jest prawdopodobne, że szukając informacji na temat kosiarek, skończysz bardziej zdezorientowany niż byłeś wcześniej. Nic dziwnego, nie czuj się winny, jest tam wiele błędnych informacji. Aby uniknąć takiej sytuacji, odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania, z którymi spotykają się użytkownicy poszukujący jednej z tych maszyn.

Kryteria zakupu

Bardzo trudno jest w pełni wykorzystać możliwości narzędzia lub maszyny, nie znając najpierw najważniejszych aspektów, które powinno ono posiadać. Aspekty te powinny być stosowane jako kryteria zakupu przy ocenie różnych modeli. Tylko w ten sposób możesz zawęzić swój wybór. Niektóre z nich to:

 • Przeznaczenie
 • Wielkość ogrodu
 • Moc i tryb pracy
 • Rozmiar i waga
 • Ostrza i ich średnica
 • Koła
 • Zmienna prędkość obrotowa

Przeznaczenie

Teraz już wiesz, że każdy typ kultywatora pracuje najlepiej i jest zalecany do określonego rodzaju pracy. Dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się podłożu lub glebie, na której będziemy pracować. Następnie należy wybrać rodzaj maszyny, która działa najlepiej w oparciu o jej cechy charakterystyczne.

Wielkość ogrodu

Wielkość ogrodu określa również rodzaj glebogryzarki, której potrzebujesz lub która najbardziej Ci odpowiada. Podobnie, będzie to proporcjonalne do wielkości maszyny, ponieważ w przypadku, gdy ogród lub działka nie jest bardzo duży, stosunkowo kompaktowy elektryczny kultywator może być więcej niż wystarczające.

Z drugiej strony, gdy zamierzamy pracować na dużych powierzchniach, powinniśmy inwestować w prawdziwe maszyny, które zapewnią nam długi czas pracy i możliwość pokrycia dużych obszarów roboczych. W takich sytuacjach najlepszym wyborem będą duże modele napędzane silnikiem benzynowym.

Moc i tryb pracy

Jak zapewne wiesz, istnieją dwa różne sposoby zasilania maszyn do uprawy gleby. Z jednej strony, elektryczne kosiarki do trawy są korzystne, ponieważ są dość ciche i z natury mają znacznie mniejsze rozmiary. Ponieważ jednak korzystają one z wtyczki elektrycznej, są zalecane tylko do małych ogrodów.

Z kolei spulchniacze spalinowe są zazwyczaj znacznie cięższe, ale mają tę zaletę, że oferują jeszcze większą moc, dzięki czemu nadają się do wykonywania różnych zadań. Ze względu na to, że ten typ kultywatora nie wykorzystuje kabli, jest tak, jakby nie miał żadnych ograniczeń w pracy, idealny do dużych powierzchni.

Rozmiar i waga

Lekkie kultywatory są najlepsze do pracy w szklarniach lub do przygotowywania ogrodów, ponieważ są bardzo łatwe w manewrowaniu. Ciężkie kultywatory są idealne do stosowania na nieuprawianej, dziewiczej lub bardzo twardej glebie. Są one zazwyczaj napędzane silnikiem benzynowym i są bardzo wydajne, ale trudniejsze w obsłudze.

Ostrza i ich średnica

Ostrza są w rzeczywistości kołami z zębami, a liczba zębów określa szerokość roboczą rumpla. Jest to powierzchnia, która może zostać jednorazowo poluzowana.

Średnica, a dokładniej promień łopatek, określają również głębokość, na jaką wnikają w glebę. Ostrza umożliwiają spulchnianie gleby podczas jednego przejazdu.. Rozluźnienie gleby jest dość głębokie. Nie zastępuje ona jednak orki i właściwej uprawy roli.

Koła

Kółka ułatwiają prowadzenie i użytkowanie rumpla. Im są one szersze, tym lepiej zapobiegają zagłębieniu się rumpla w ziemię. Generalnie wszystkie maszyny uprawowe są wyposażone w koła.s. Dlatego należy upewnić się, że są one w stanie utrzymać ciężar maszyny i nie ślizgają się.

Zmienna prędkość obrotowa

W tym przypadku posiadanie wielu biegów nie jest zbyt wskazane, a nowe modele mają standardowo dwa biegi przednie i jeden tylny. Są one bardzo przydatne ze względu na ich niską penetrację gruntu, a tym samym szybkość przemieszczania się. Można również znaleźć przednią część prędkościnatomiast trzybiegowe będą starszymi modelami.


Jakie są główne zastosowania kultywatorów mechanicznych?

Jako najmniejsze maszyny do uprawy gleby, ich głównym zastosowaniem jest przygotowanie powierzchni pod uprawę roślin i zbóż.

Nie oznacza to, że są one przeznaczone wyłącznie do tego, ponieważ dodatkowo są one również wykorzystywane do następujących zadań ogrodniczych:

 • Wzbogacanie i mieszanie gleby: ruch pieszy lub warunki pogodowe powodują zagęszczenie gleby, utrudniając rosnącym roślinom dostęp do wody i powietrza, co pozwala im przetrwać. Dzięki swoim zębom i tarczom może rozbijać bryły na małe kawałki, zapewniając roślinom więcej powietrza i wody, jeśli są one skutecznie odprowadzane.
  Ponadto pomaga wymieszać glebę z innymi składnikami, takimi jak obornik, kompost, nawóz lub mieszanka doniczkowa.
 • Zwalczanie chwastów: Spulchniacze mechaniczne pomogą Ci skutecznie pozbyć się chwastów. Dzieje się tak dlatego, że kiedy przykładamy zęby do gleby, rozluźniamy również chwasty. W ten sposób o wiele łatwiej jest je wyciągnąć i trzymać z dala od nich.
 • Orka: Do tego zadania potrzebne są noże klinowe zamiast zębów. Dzięki temu specjalnemu ostrzu można tworzyć bruzdy gotowe do przyjęcia nasion do wysiewu. Po zakończeniu sadzenia można przysypać rowy ziemią, co ułatwi cały proces sadzenia.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo