Najlepszych Wosków Samochodowych: Opinie i Ranking

Najlepszych wosków samochodowych

Najlepszych Wosków Samochodowych: Każdy profesjonalny powie Ci, że nie wystarczy po prostu umyć samochód mydłem i nazywać to dniem. Lakier Twojego samochodu jest narażony na duże zużycie, czy to przez promienie UV, czy przez ptasie odchody, soki z drzew lub po prostu kamienie lecące na Ciebie podczas jazdy. Wosk działa jako bariera między farbą a wszystkimi paskudnymi rzeczami, które mogą ją uszkodzić.

Po umyciu, kilka razy w roku należy użyć wosku, aby chronić lakier i nadać samochodowi lśniący i nowy wygląd. Użycie wosku wygładza powierzchnię lakieru Twojego samochodu, wypełniając drobne rysy i niedoskonałości, dzięki czemu brud i woda będą się z niego zsuwać, a nie uszkadzać. Regularne woskowanie samochodu ułatwi również jego czyszczenie.

Stwierdziliśmy, że wydanie dużej ilości pieniędzy na wosk samochodowy nie oznacza, że otrzymamy lepszy produkt. Bardziej przystępny cenowo wosk samochodowy może często dawać podobne rezultaty jak ten luksusowy, więc należy o tym pamiętać przy zakupie.

Oto najlepsze woski samochodowe, jakie możesz kupić, które zapewnią Ci doskonałe rezultaty i pomogą chronić Twój lakier. Przewiń listę w dół, aby dowiedzieć się krok po kroku, jak woskować samochód we właściwy sposób.

Zobacz poniższą listę, jeśli chcesz szybko kupić wosk do swojego samochodu w zależności od ceny:

Spis treści


Najlepszych Wosków Samochodowych


Co to jest wosk samochodowy?

Wosk chroni lakier przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak kurz, brud i deszcz. Liczne czynniki środowiskowe, na które narażony jest lakier samochodowy to m.in: nasłonecznienie Opady atmosferyczne Pył drogowy Owady Ptasie odchody Odłamki kamieni Czynniki te powodują blaknięcie lakieru, atakują lakier bezbarwny i sam lakier lub powodują uszkodzenia lakieru, takie jak nieestetyczne zadrapania. Wosk samochodowy, jako cienka warstwa ochronna, ma za zadanie zapobiegać uszkodzeniom lakieru samochodowego i jednocześnie utrzymywać jego intensywność.

Korzyści z woskowania samochodu

Są osoby, które niekoniecznie uważają, że woskowanie samochodu może przynieść jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie, regularne woskowanie samochodu, przynajmniej dwa razy w roku, może przynieść wiele korzyści nie tylko Tobie jako kierowcy, ale także Twojemu samochodowi.

Zabezpiecz swój pojazd przed uszkodzeniami powierzchni

Eksperci motoryzacyjni wymieniają ochronę przed uszkodzeniami powierzchni jako jedną z najważniejszych zalet wosku samochodowego.

Śliska powierzchnia stworzona przez wosk zapobiega przyleganiu różnych cząstek i zanieczyszczeń do powierzchni samochodu. Ponieważ jest on dość śliski, cząsteczki te po prostu odbijają się od powierzchni, nie pozostawiając śladów zarysowań ani wgnieceń.

Jeśli ptaki nagle zdecydują się upuścić swoje odchody na twój samochód, sprzątanie tych odchodów może być również znacznie łatwiejsze, jeśli masz to woskowanie.

Zmniejsz częstotliwość mycia pojazdu

Możesz o tym nie wiedzieć, ale jest jeszcze jedna korzyść z woskowania samochodu. Woski mają śliską naturę, zapewni to, że żadne cząstki z drogi nie utkną w lakierze Twojego samochodu, co oznacza, że nie będziesz musiał myć samochodu w każdy weekend.

Zwykły ręcznik lub szmatka może być użyty do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które znajdziesz na karoserii.


Co to jest wosk samochodowy, jak się go nakłada i jakie są rodzaje wosków?

Wosk samochodowy, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest produktem, który ma dwa cele: estetyczny i ochronny. Z jednej strony daje to bardziej atrakcyjne wykończenie samochodu, przede wszystkim poprawiając jego połysk. A z drugiej strony, z filmem, który tworzy na powierzchni, chroniąc lakier przed zużyciem i zadrapaniami. Istnieje jednak wiele rodzajów wosku, a każdy z nich ma swoje własne właściwości i, oczywiście, swój własny przedział cenowy.

Wosk Carnauba

Pozyskiwany jest z drzewa Copernicia prunifera w Brazylii i znany jest jako “królowa wosków” ze względu na ogromną liczbę zastosowań, choć nas interesuje przede wszystkim samochód. Kluczem do wosku carnauba są jego właściwości nabłyszczające, ale także doskonałe połączenie twardości i odporności na ścieranie. Ma najlepszą temperaturę topnienia wśród wosków naturalnych, od 78 do 85ºC.

Woski naturalne

Są one oparte na wosku carnauba i są tym droższe, im więcej wosku carnauba zawierają. Mimo, że ich trwałość jest zwykle krótsza niż wosków syntetycznych, ze względu na właściwości wosku carnauba i innych, z którymi są one opracowane w mniejszym stopniu, mogą one zaoferować dobrą ochronę lakieru, wyższy połysk i dużą głębię koloru, która jest zauważalna, zwłaszcza w ciemnych odcieniach.

Woski syntetyczne

Woski tego typu są wytwarzane z polimerów w specjalistycznych laboratoriach i składają się z różnych cząsteczek syntetycznych przeplatanych ze sobą. W porównaniu z woskami naturalnymi, woski syntetyczne są bardziej wytrzymałe i zaprojektowane tak, aby były odporne na wilgoć, temperaturę, promieniowanie ultrafioletowe i zanieczyszczenia. Ich twardość jest mniejsza niż w przypadku wosków naturalnych, a ich cena również jest zazwyczaj niższa.

Woski płynne

Woski w płynie nie są rodzajem per se, ale raczej formą prezentacji produktu. Istnieją naturalne i syntetyczne woski, które są sprzedawane jako płynne woski, a kluczem jest to, że są one nieco rozcieńczone i sprzedawane w formacie sprayu. Powodem tego formatu jest po prostu to, że są one łatwiejsze do zastosowania niż te sprzedawane w postaci stałej.

Naturalny czy syntetyczny wosk samochodowy?

Wosk samochodowy, który zawiera silikon, może tworzyć smugi i nie jest tak odporny na działanie środków czyszczących zawierających alkohol. Naturalne woski pozwalają uzyskać lepszy połysk i zapewniają większą gładkość lakieru. W niektórych przypadkach syntetyczne woski samochodowe zawierają toksyczne rozpuszczalniki. Upewnij się, że wosk samochodowy nie zawiera PTFE, czyli teflonu. Składnik ten jest uważany za szkodliwy dla środowiska.


Który produkt jest najlepszy? Jaki wosk samochodowy powinienem kupić?

Każdy rodzaj wosku samochodowego ma swoje zalety w stosunku do innych, jak również swoje własne cechy szczególne. Woski naturalne są droższe, więc mogą być mniej atrakcyjne niż woski syntetyczne, które są również bardziej trwałe. Z drugiej strony woski syntetyczne mają tę zaletę, że są łatwe w aplikacji; można je nakładać ręcznie lub za pomocą maszyny polerskiej, podczas gdy woski naturalne mogą stracić swoje właściwości, gdy są nakładane za pomocą maszyny polerskiej.

Ze względu na łatwość aplikacji, najwygodniejsze są woski płynne, a jak wspomniano powyżej, syntetyczne woski płynne są najbardziej zalecane dla większości profili nabywców. Zaleca się jednak stosowanie wosków naturalnych w przypadku samochodów z ciemnym lakierem, a syntetycznych, jeśli nasze auto ma jasny odcień. Ponadto, właściwości są zazwyczaj lepsze w przypadku wosku stałego niż syntetycznego, chociaż ten ostatni jest łatwiejszy w stosowaniu.

Niezależnie od rodzaju wybranego produktu, zawsze zaleca się dokładne oczyszczenie powierzchni pojazdu i nałożenie wosku w zacienionym miejscu na zewnątrz. W ten sposób można nałożyć jak najcieńszą warstwę za pomocą wybranego aplikatora, a następnie, za pomocą ściereczki z mikrofibry, można przystąpić do usuwania pozostałości, pocierając bardzo, bardzo delikatnie powierzchnie, które już wyschły. Zaleca się odczekać co najmniej 3 godziny, aby produkt dobrze wyschnął.

Wiedząc, ile kosztuje lakierowanie samochodu i jakie właściwości ma wosk na lakierze, z pewnością zainteresuje Cię pomysł woskowania samochodu co około pół roku, co zapewni mu nie tylko atrakcyjniejszy wygląd, ale i lepszą ochronę.


Najlepszych Wosków Samochodowych – Pełna Analiza

➤ Ultimate Quik

134,98 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Kontynuujemy Ultimate Quik, pastę samochodową, szeroko stosowaną przez wymagających użytkowników, którzy poszukują wysokiej jakości produktów do polerowania swoich samochodów. Doskonała alternatywa dla woskowania i polerowania samochodu, ale również zapewnia głębię koloru i połysk.

Po nałożeniu zwiększa intensywność połysku nawet o 500%, ale to nie wszystko, daje również warstwę, która chroni lakier przed czynnikami atmosferycznymi przez długi czas. Ultimate Quik jest bardzo łatwy do zastosowania, wystarczy wykonać następujące czynności: Po pierwsze samochód musi być czysty, następnie można nałożyć wosk za pomocą gąbki, szmatki lub maszyny polerskiej.

Ten rodzaj wosku samochodowego jest wykonany z hydrofobowych polimerów syntetycznych, co oznacza, że samochód będzie miał niesamowity połysk.

Wosk można również nakładać na każdy koniec samochodu, bez względu na to, czy powierzchnia jest gorąca, czy też polerujesz w bezpośrednim świetle słonecznym, dzięki Ultimate Quik możesz wzmocnić połysk i głębię lakieru.

Zalety:

 • Zapewnia głębię koloru i blask.
 • Dostawa jest w ciągu 24 godzin.
 • Warstwa wosku utrzymuje się przez długi czas.

Wady:

 • Niektórzy użytkownicy preferują wosk w paście.


➤ NEOWAX Car Wax №1 wosk samochodowy

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Neowax No. 1 to pierwszy wosk hybrydowy w naszym zestawieniu. Pochodzi on również od niemieckiego producenta.

Oprócz wysokiej jakości wosku carnauba, do tego wosku samochodowego dodawany jest SiO2. W ten sposób klasyfikujemy go jako wosk hybrydowy. Chociaż w rzeczywistości składa się on tylko z naturalnych składników. SiO2 jest przecież pozyskiwany z piasku kwarcowego.

Ten dodatek znacznie wydłuża żywotność w porównaniu do zwykłego wosku samochodowego. Producent podaje 3-6 miesięcy jako żywotność. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to również osiągane.

Bardzo wydajny i dlatego najlepszy stosunek ceny do wydajności

Na cały samochód zużyliśmy zaledwie 14 gramów. I na pewno nie byliśmy oszczędni w stosowaniu. Jest całkiem możliwe, aby uszczelnić samochód średniej klasy używając tylko 10 gramów wosku.

Jedną puszką Neowax No. 1, która zawiera około 200 gramów wosku samochodowego, można pokryć od 14 do 20 kompletnych samochodów.
Jednorazowe zabezpieczenie samochodu Neowaxem kosztuje więc tylko od 3 do 4,3 €.

Dzięki produktywnej aplikacji i długiej żywotności, stosunek ceny do jakości jest prawie nie do pobicia i dopóki puszka nie będzie pusta, z pewnością można świętować jedne lub drugie urodziny. Może wtedy jeszcze zechcesz mieć puszkę Neowaxu nr 1.

Doskonały efekt beadingu dzięki hydrofobowej powierzchni

Podczas opracowywania produktu producenci położyli szczególny nacisk na jak najlepsze “beading” (tworzenie się kropli). Jednak również “sheeting” (spływanie) jest imponujący. Na powierzchni powłoki tworzą się piękne krople. Jeśli staną się one zbyt duże, to po prostu spływają z samochodu. Ten efekt lotosu wynika z bardzo dobrej gładkości lakieru uzyskanej dzięki Neowax.

Zalety:

 • Długa żywotność
 • Dobra gładkość lakieru
 • Doskonałe przyleganie do podłoża
 • Łatwa aplikacja
 • Bardzo dobry połysk
 • Bardzo wysoka wydajność
 • Stosunek ceny do jakości

Wady:

 • Nic negatywnego do podkreślenia


➤ Meguiars Gold Class Car Paste Wax

94,46 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Dzięki formule, która nie tylko poleruje i nabłyszcza pojazd, ale także naprawia zarysowania na karoserii. Połysk uzyskany dzięki jego zastosowaniu jest bardzo głęboki i długotrwały, a także eliminuje kurz i brud, które mogą pozostać w karoserii.

Łączy elementy syntetyczne z naturalną carnaubą. Nakładając bardzo mało wosku, możemy mieć go wystarczająco dużo na cały pojazd. Należy pamiętać, że stosowanie tej pasty może powodować senność lub zawroty głowy, podrażnienie skóry, dlatego zaleca się stosowanie jej z ochroną, taką jak rękawiczki lub okulary ochronne.

Ceny będą się różnić w zależności od jakości produktu, jak wspomniano w poprzedniej sekcji. Im lepsza jakość, tym droższy będzie, i odwrotnie. Okazuje się jednak, że istnieją wyjątki od tego stosunku ceny do jakości, które sprawiają, że produkt o bardzo wysokiej jakości jest całkiem przystępny cenowo. Dobrym przykładem jest tutaj Meguiar’s G7014EU Car Wax.

Jest to syntetyczny model woskowy wykonany z carnauba-polimeru. Ten wosk samochodowy oferuje bardzo mocną i odporną warstwę ochronną dla wykończenia karoserii Twojego samochodu. Ta mieszanka carnauby i polimerów pozwala na stosowanie jej na każdym rodzaju lakieru. Aplikacja i usuwanie jest dość łatwe i bezpieczne do wykonania.

Zalety:

 • Doskonały stosunek jakości do ceny.
 • Mieszanka carnauby i polimerów, która pozwala na stosowanie na wszystkich rodzajach farb.
 • Wdrożenie jest szybkie i łatwe.
 • Lepszy połysk i więcej refleksów.
 • Nie pozostawia białych śladów.

Wady:

 • Instrukcje nie są zbyt jasne.


➤ SONAX Xtreme Brilliant Wax 1

77,67 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Charakteryzuje się on pewną technologią, która sprawia, że jest on bardzo skuteczny podczas stosowania, a także bardzo trwały; oczywiście nie ma nic lepszego niż taki produkt, który utrzymuje się przez długi czas.

Ten wosk samochodowy jest płynny i nie zawiera żadnych substancji ściernych. Jest również kompatybilny z wszystkimi rodzajami lakierów, nawet jeśli są one nowe lub wstępnie zabezpieczone. Posiada technologię Hybrid NetProtection, która składa się z kompozycji pewnych organicznych i nieorganicznych składników, które dodają długotrwałą warstwę ochrony i połysku.

Wyżej wymienione składniki zapewniają lakierowi samochodu trwałość i gładkość po nałożeniu wosku. Jest całkowicie bezpieczny w użyciu, ponieważ nie pozostawia plam ani trudnych do usunięcia smug. Posiada wodoodporny repelent. Aplikacja jest szybka, może trwać około 30 minut.

Zalety:

 • Daje to całkiem spore plony.
 • Bez żadnych materiałów ściernych.
 • Kompatybilny z wszystkimi rodzajami farb.
 • Technologia Hybrid NetProtection.
 • Bezpieczny w użyciu.
 • Nieplamiący.
 • Szybkie wdrożenie.

Wady:

 • Brak przetłumaczonych instrukcji w zestawie.


➤ Meguiar’s Car Care

94,46 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Meguiar’s Car jest uważany przez wielu użytkowników za najlepszy wosk samochodowy na rynku, jest to szampon samochodowy, który pozostawia niesamowity połysk w krótkim czasie od zastosowania. W przeciwieństwie do innych wosków samochodowych, Meguiar’s Car jest produktem do mycia samochodu, który nie tylko czyści samochód, ale także nadaje mu połysk i ochronną powłokę woskową.

Inne detergenty do mycia samochodów to odtłuszczacze, które usuwają wosk i politurę. Meguiar’s Car ma neutralne pH, więc nie powoduje korozji lakieru i chroni go przed rdzą. Ma działanie pieniące, bezpiecznie usuwa brud i zanieczyszczenia, ale jego smarowność minimalizuje również ryzyko powstawania mikro-zarysowań lub swirli.

Jak widać Meguiar’s jest produktem wysokiej jakości, a najlepsze jest to, że ma bardzo konkurencyjną cenę, to znaczy, że 20 euro nie będzie nadmiernym wydatkiem, biorąc pod uwagę korzyści, jakie oferuje dla lakieru Twojego samochodu.

Aby zastosować Meguiar’s Car na swoim samochodzie wykonaj poniższe kroki:

 • 1) Spłukać powierzchnie samochodu wodą.
 • 2) Wymieszaj 80ml szamponu w wiadrze.
 • 3) Nałóż szampon na samochód za pomocą rękawicy z mikrofibry, zaczynając od góry do dołu.
 • 4) Opłucz pojazd od góry do dołu.
 • 5) Na koniec, użyj ręcznika z mikrofibry, aby wysuszyć.

Zalety:

 • Wosk płynny o neutralnym pH
 • Minimalizuje ryzyko powstawania wirów i mikro-zarysowań.
 • Utrzymuje samochód w czystości i połysku.
 • Poprawia ochronę i wykończenie
 • bardzo przyjemny zapach

Wady:

 • Nie ma on żadnych wad.


Woski samochodowe – Alternatywy

➤ Sonax Natural Car Wax 02112000

227,17 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Sonax, oprócz syntetycznych wosków samochodowych, sprzedaje również woski naturalne, takie jak model, który zobaczymy poniżej.  Wyposażony jest w aplikator ułatwiający rozprowadzenie wosku na karoserii pojazdu. Obowiązuje dla pojazdów każdego typu, marki i koloru. W zestawie znajduje się również ściereczka z mikrofibry ułatwiająca pracę z woskiem.

Ten zestaw waży mniej niż 400 g.

Efekt końcowy wosku carcauba jest spektakularny, pozostawi Twój samochód wyglądający jak nowy i z połyskiem, który nie pozostanie niezauważony. Jest to wysokiej jakości produkt premium, który oprócz polerowania samochodu, naprawia rysy i uszkodzenia lakieru.

Jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które daliśmy ci w tym artykule, uważając, aby nie zabarwić okna samochodu, ponieważ mogą one dostać brudne z wosku, jest ten produkt bardzo trudne do usunięcia.


➤ Armor All Car Wax AA44500SP

69,55 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Armorall marki Armorall prezentuje szybki wosk, który jest stosowany jako szybki spray, butelka zawiera do 500 ml. Wystarczy spryskać nim karoserię samochodu i gotowe. Zawiera w swoim składzie prawdziwy wosk carnauba, dający wyższą jakość wykończenia.

Będziesz mógł wybrać pomiędzy 2 opcjami sprayu, jedną bardziej płynną i jedną gęstszą, nie musisz być ekspertem w czyszczeniu samochodów, aby go używać.

Według producenta usuwa plamy z samochodu i nadaje mu doskonały połysk. Ponadto czyści, usuwa brud i kurz pozostawiając samochód w idealnym stanie. Jego stosowanie może trwać do 6 miesięcy, zachowując wygląd niedawnej depilacji woskiem. Może być stosowany również na szkle.

Oprócz samochodów sportowych można go stosować w każdym pojeździe, nawet w motocyklach.


➤ Mieszanka woskowa MA-CARLUX

30,27 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Jeśli jest jakaś marka znana z wysokiej jakości produktów samochodowych, to jest to Carlux. Ten wosk Carlux składa się z mieszaniny aksylosanu, której zastosowanie na pojeździe da optymalny efekt. Może być stosowany jako środek do polerowania, czyszczenia karoserii, zarysowań i drobnych zadrapań.

Jest łatwy w użyciu, nakłada się go bezpośrednio na karoserię pojazdu i rozprowadza, nie mieszając z niczym, za pomocą czystej i nieużywanej szmatki lub gąbki. Wysycha z rezultatem trudnym do osiągnięcia przy użyciu innych produktów z tej samej kategorii, pozostawiając tzw. efekt “jedwabiu”.

Wosk Carlux nie zawiera w swojej mieszance substancji ściernych ani zanieczyszczeń, dzięki czemu może być stosowany do każdego pojazdu, a w szczególności do samochodów sportowych. Spełnia wszystkie normy ochrony środowiska. Sprzedawane w słoikach.

Amazon daje Ci możliwość zakupu większej ilości jednostek za mniejszą cenę.


➤ SOFT99 10271 Fusso Coat 12M wosk ciemny

227,17 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Wosk samochodowy SOFT99 Fusso Coat jest syntetycznym woskiem przeznaczonym do pielęgnacji lakieru. Zawiera fluoropolimery, które według producenta zapewniają długą konserwację i dobrą hydrofobowość. Płynna, hydrofobowa powłoka ochronna utrzymuje się według producenta przez pełne 12 miesięcy i zapewnia wysoki połysk lakieru.

Oprócz wosku w zakresie dostawy znajduje się również gąbka, za pomocą której można nanosić środek. Zgodnie z informacją o produkcie klient otrzymuje wysokiej jakości zestaw ze wszystkimi niezbędnymi materiałami do uszczelnienia lakieru samochodowego.

Według producenta, dzięki woskowi samochodowemu SOFT99 Fusso Coat właściciel samochodu otrzymuje produkt o trwałej wytrzymałości. Aplikacja podobno jest prosta i nie czasochłonna. Według producenta, ten wosk samochodowy jest na rynku od 1990 roku. Zestaw jest dostarczany z puszką zawierającą 200 gramów wosku. Wosk ma zapewnić długotrwałą powłokę chroniącą przed solą, kwaśnymi deszczami i promieniowaniem UV, a także poprawić połysk i głębię koloru lakieru.
info

Co to jest wosk hybrydowy? Wosk hybrydowy to mieszanka wosku samochodowego z naturalnymi składnikami i wosku z syntetycznymi składnikami. Oba rodzaje wosku mają swoje wady i zalety, które zostały szczegółowo opisane w przewodniku.


➤ Momo’s Garage ® Carnauba politura + wosk z uszczelnieniem

135,00 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Jak podaje producent, Momo’s Garage Carnauba Polish and Car Wax to wysokiej jakości wosk, który składa się w 45 procentach z brazylijskiego białego wosku carnauba. Produkt uszczelnia lakier i chroni go przed wpływami środowiska. W zestawie oprócz wosku znajduje się gąbka i ściereczka z mikrofibry.

Wosk carnauba i formuła “wipe-on/wipe-off” mają ułatwić usuwanie nadmiaru wosku i nadać lakierowi samochodowemu wysoki połysk.

Jak podaje producent, Momo’s Garage Carnauba Polish and Car Wax jest wykonany z wysokiej jakości materiałów naturalnych i syntetycznych. Oprócz wosku carnauba zawiera wosk pszczeli, wosk candelilla, a także dwutlenek krzemu. Według producenta wosk samochodowy nadaje lakierowi szczególny połysk. Podobno nadaje się również do woskowania ciemnych lakierów, a także lakierów perłowych i metalicznych.
info

Co to jest wosk carnauba? Ten naturalny wosk jest pozyskiwany z brazylijskiej palmy carnauba. Ma on szczególnie twardą konsystencję i tworzy na lakierze samochodowym warstwę ochronną, na którą spływa woda i brud.


➤ SONAX 2017410 XTREME Wax Brilliant Wax

111,44 w magazynie
AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Płynny wosk twardy SONAX Xtreme Brilliant Wax nadaje się do wszystkich nowych, jak nowych lakierów oraz lakierów już wstępnie zabezpieczonych środkiem polerskim. Nadaje lustrzany, głęboki połysk z promiennymi kolorami i zapewnia trwałe uszczelnienie z długotrwałym efektem dzięki technologii Hybrid NetProtection opracowanej przez producenta.

Oprócz 500-mililitrowej butelki wosku samochodowego, zestaw ten zawiera gąbkę do aplikacji oraz ściereczkę z mikrofibry. Dodatkowo po zastosowaniu wosku nie ma uporczywych białych plam i smug przy kontakcie elementów plastikowych z woskiem.
ostrzeżenie

Szkodliwe składniki? Wosk samochodowy SONAX Xtreme Brilliant Wax nie zawiera żadnych naturalnych składników. Składa się z węglowodorów i nie powinien dostać się w ręce dzieci. Skóra może stać się krucha lub popękana przy powtarzającym się kontakcie, a połknięcie może spowodować uszkodzenie płuc.


➤ Koch Chemie wosk twardy BMP 1000 ml

AE__amazonpl amazon.pl
Last update was on: May 9, 2024 5:21 am

Wosk twardy KOCH BMP Car Wax może być stosowany do uszczelniania wszystkich rodzajów lakierów. Zgodnie z opisem produktu, produkt jest w stanie szybko i niezawodnie usunąć ślady smoły i inne pozostałości. Praca z produktem z grupy wosków twardych ma być bardzo prosta. Według producenta, wosk nadaje się do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i motocykli.

Wosk samochodowy KOCH BMP składa się z różnych odpornych i twardych wosków specjalnych. Mają one pielęgnować, chronić, czyścić i konserwować lakier. Według producenta przy takiej konserwacji lakieru powstaje głęboki połysk i gładkość. Dzięki instrukcji stosowania wosk twardy nadaje się również dla początkujących, którzy po raz pierwszy zajmują się zabezpieczaniem lakieru. Butelka do rozpylania zawiera 1000 mililitrów wosku samochodowego.
sukces

Ten produkt z grupy wosków twardych może być nakładany przez głowicę rozpylającą równomiernie i bez większego wysiłku na aplikator lub bezpośrednio na lakier. Polerowanie powierzchni lakieru powinno być wykonane po krótkim czasie schnięcia.
info

Co to jest ściereczka z mikrofibry? Ściereczki z mikrofibry to ściereczki czyszczące wykonane z włókniny, dzianiny lub tkaniny. Charakteryzują się dużą skutecznością czyszczenia i czyszczą bez pozostawiania śladów. Ściereczka z mikrofibry może być używana do polerowania lakieru bez smug po nałożeniu wosku za pomocą gąbki z aplikatorem.


Czy wykończenie nowego samochodu naprawdę wymaga woskowania?

Historia lakieru samochodowego sięga daleko wstecz. Jeśli tworzenie wosku do metalu, drewna i kamienia sięga tysięcy lat wstecz, to wosk do pojazdów mechanicznych został wynaleziony zaledwie kilka lat po tym, jak Henry Ford założył Ford Motor Company.

W początkach swojego istnienia powłoki samochodowe miały postać lakieru pochodzącego z przemysłu koni i bryczek.

System produkcji lakierów znacznie się dziś rozwinął, nie tylko dla pojazdów, ale także dla środowiska. Nawet po wprowadzeniu tych ulepszeń, farby muszą być utrzymywane w dobrym stanie.

Woski w widoczny sposób odmładzają kolory nadając im żywą wyrazistość przy zachowaniu dużej trwałości. Chroni je przed utlenianiem i zapewnia pewną nieprzepuszczalność na warunki środowiskowe. Innymi słowy, farby wymagają regularnej pielęgnacji.


Jaka jest cena dobrego produktu?

Zawsze chcesz być w stanie kupić najlepszy produkt w najlepszej możliwej cenie. Oczywiście dotyczy to również zakupu tego produktu. Wszystko powinno mieć zawsze niską cenę i nie powodować dodatkowych kosztów.

To jest to, czego chcemy. Ale jakość ma teraz swoją cenę. Kupując tanio, często kupujemy ponownie za podwójną lub potrójną cenę. Dlatego ważne jest, aby podać różne ceny dla każdej pozycji. Z każdym produktem, który pokażemy Ci, zawsze znajdziesz aktualną cenę, choć może to być inny czasami i nie wzrosły transportu tego samego do domu.

Ciesz się pieniędzmi trochę więcej i cieszyć się produktem w dłuższej perspektywie. Kupując produkt dobrej jakości będziesz bardziej zadowolony na dłuższą metę, co nie zawsze ma miejsce w przypadku tanich okazji.


Wymagane wyposażenie

Wosk

Możesz wybrać spośród trzech różnych wosków samochodowych, które są dostępne: pasta, płyn lub spray-on. Wielu weteranów detailingu prawdopodobnie śmiałoby się z wosku w sprayu. W całej uczciwości, spray-on nie był najlepszym rozwiązaniem około 5-7 lat temu, ale od tego czasu technologia przeszła długą drogę i można znaleźć skuteczne opcje. Ponadto, jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy szukają szybkiej i łatwej naprawy i nie są zainteresowani w procesie pracy.

Pasta jest dla starej szkoły gearhead, dla których woskowanie ich samochód jest hobby, a nie obowiązek. Dla nich spędzenie dnia na nabraniu połysku jest tak samo warte jak spędzenie dnia z dziećmi. Płynny wosk jest przeznaczony dla profesjonalistów, ponieważ aby prawidłowo nawoskować samochód, trzeba mieć zmotoryzowany bufor.

Aplikatory

Dobre aplikatory są niezbędne w procesie woskowania. Na rynku dostępne są dwa rodzaje aplikatorów. Można zdecydować się na piankę lub mikrofibrę. Naszym zdaniem, pianka lepiej sprawdza się na zewnątrz, a mikrofibra na powierzchniach wewnętrznych. Niezależnie od tego, co wybierzesz, punkt do uwagi jest to, że będzie przechodzić przez co najmniej jeden kawałek na krok w procesie aplikacji. Więc upewnij się, że masz dużo zapasowych.

Po drugie, trzeba będzie również upewnić się, że aplikatory są czyste przed rozpoczęciem, aby uniknąć tych drobnych zadrapań. Zaleca się również, aby nie używać ponownie aplikatora, gdy jest on już usunięty z metalowej powierzchni.

Bufory

Najlepszą ręczną polerką jest ściereczka z mikrofibry. Można jednak użyć również bufora silnikowego. Jeśli używasz płynnego wosku, bufor elektryczny jest jedynym, który zapewni pożądane rezultaty.

Jak nakładać wosk samochodowy?

Jak stosować wosk samochodowyMoże to być Twój pierwszy raz z samochodem, więc oprócz nauki jazdy, powinieneś również dowiedzieć się, jak o niego dbać. Tak, to oznacza konserwację i czyszczenie. Dlatego w tej części (i w następnej) podam Ci kilka wskazówek, jak nakładać wosk samochodowy. W ten sposób będziesz miał lepszy pomysł na to, kiedy nadszedł czas, aby dać swojemu pojazdowi trochę TLC.

Najpierw będziemy potrzebować wosku i czegoś do jego nakładania. W sklepach zazwyczaj sprzedają wosk z małym aplikatorem z pianki polipropylenowej i zazwyczaj są one w kształcie koła dla większej powierzchni aplikacji. Można też użyć chusteczki z mikrofibry, byleby była czysta i nie brudziła karoserii.

Ponadto zaleca się, aby zrobić to w miejscu, gdzie bezpośrednie światło słoneczne nie świeci na powierzchni i nie nagrzewa go. Nie wszystkie woski samochodowe działają na gorących powierzchniach. Upewnij się, że powierzchnia jest dość czysta i sucha, ponieważ niektóre woski są rozcieńczane wodą i nie będą miały dalszego efektu.

Po zmierzeniu tych rzeczy możemy rozpocząć woskowanie. Jak już wspomniałam, okrągły kształt aplikatora jest celowy, dzięki czemu można woskować większe powierzchnie. Nanieś odrobinę na chusteczkę lub aplikator i wykonuj okrężne ruchy bez nacisku. Zaleca się nałożenie odrobiny na niektóre obszary i usunięcie w tym samym czasie, aby zapobiec zbytniemu wysychaniu wosku, ale o tym więcej powiemy w następnej części.

Jak prawidłowo nawoskować samochód

Po wybraniu lakieru samochodowego, który nam się podoba, ważne jest, aby znać proces, aby móc umieścić go w naszym samochodzie, coś, co odbywa się w kilku prostych krokach.

Znajdź właściwy obszar

Ważne jest, aby znaleźć dobre miejsce do przeprowadzenia depilacji woskiem. To musi być suchy obszar, najlepiej w cieniu, ponieważ promienie słoneczne mogą płatać figle na procesie.

Mycie samochodu

Oczywiście, jeśli samochód jest brudny, nie ma sensu go woskować. Aby móc ją prawidłowo nawoskować, należy pozostawić ją całkowicie czystą, bez jakichkolwiek zabrudzeń czy plam kurzu. Ponadto musi być całkowicie suchy.

Nałożyć lakier

Gdy wszystko zostało już umyte i wysuszone, zaleca się nałożenie politury na samochód w sposób jednolity, robiąc małe kółka w różnych miejscach i pozwalając, aby lakier ją wchłonął.

Czas woskowania

Proces podobny do poprzedniego. Nakładamy wosk strefami i rozsmarowujemy go stopniowo, równomiernie, kolistymi ruchami, starając się dotrzeć wszędzie. Podczas wykonywania tej czynności należy sprawdzić, czy produkt przylega do lakieru.

Przetrzeć końcową ściereczką

Po około 15 minutach przetrzyj karoserię szmatką, aby sprawdzić, czy wosk przywarł do lakieru, a także aby rozprowadzić ewentualne pozostałości wosku.


Przewodnik zakupu wosku samochodowego

Przewodnik zakupu wosku samochodowego

Aby wiedzieć trochę więcej o świecie pasty do polerowania samochodów, warto znać szczegóły dotyczące niektórych aspektów, które otaczają je i które w dużym stopniu określają ich rodzaj zastosowań.

Rodzaje wosków

Woski mogą występować w różnych stanach, co nie zmienia zbytnio ich właściwości, ale jest zazwyczaj czynnikiem decydującym o ich stosowaniu w użyciu, które chcemy im nadać.

Pasta woskowa

Jest to prawdopodobnie najbardziej typowy rodzaj wosku, ale również najdroższy. Jego pochodzenie jest zazwyczaj naturalne, dlatego jego główną właściwością jest połysk i blask, jaki nadaje lakierowi. Wymaga znacznie częstszego stosowania niż dwaj pozostali konkurenci.

Płynny wosk

Jest to mieszanina wosków naturalnych i syntetycznych, choć w wielu przypadkach jego powstanie jest w 100% sztuczne. Ma tendencję do utrzymania się znacznie dłużej na samochodzie, więc pod tym względem jest lepszy niż typ pasty. Jednak wysycha szybciej, więc trzeba pracować na bardzo małych obszarach samochodu lub zrobić to szybciej.

Wosk w sprayu

Przeznaczone do określonych obszarów samochodu. Są one stosowane w postaci aerozolu i zazwyczaj zawierają dodatki, aby leczyć specyficzne problemy spryskiwanych części. Ich czas trwania jest zazwyczaj dość ograniczony, dlatego też aplikacje muszą mieć charakter bardziej ciągły.

Kompatybilność z lakierem

Nie każdy wosk jest kompatybilny z każdym lakierem samochodowym. Zaleca się przeczytanie doświadczeń i zaleceń innych kupujących, aby uzyskać lepsze wrażenie o produkcie. W przypadku niektórych wosków samochodowych producent podaje wskazówki dotyczące odpowiednich rodzajów lakierów. Niektóre produkty są przeznaczone do lakierów metalicznych, inne tylko do lakierów Unilacke.

Efekt połysku

Niektóre produkty przynoszą więcej połysku do lakieru niż inne. Wosk samochodowy z naturalnych składników zapewnia większy połysk niż produkty syntetyczne.

Kompozycje

W ramach rodzajów wosków możemy również skupić się na ich składzie. Dlatego w niektórych przypadkach spotykamy woski hybrydowe, które łączą w sobie cechy wosków naturalnych z najlepszymi cechami wosków syntetycznych.

Zastosowanie i kompatybilność z maszyną polerską

Maszyna polerska jest elementem mającym na celu ułatwienie nam zadania związanego z woskowaniem. Jest to maszyna, która zastąpi nam rękę i ścierkę, i która pozwoli nam szybciej wykonać nasze zadanie.

Jednak nie wszystkie woski są przygotowane do pracy z tego typu urządzeniem. Istnieją materiały, zwłaszcza twardsze woski w paście, których praktycznie nie da się używać z polerką, dlatego kupując naszą pastę będziemy musieli sprawdzić, czy nadaje się ona do tego typu urządzenia.

Jeśli chodzi o proces nakładania wosku za pomocą tego urządzenia, jest on praktycznie taki sam jak w przypadku nakładania ręcznego. Nakładamy wosk na część, nad którą chcemy pracować, rozprowadzamy go tak mocno, jak to tylko możliwe i przesuwamy po nim polerkę. Celem jest zaoszczędzenie jak największej ilości czasu.

Rodzaj receptury, kluczowy dla efektu końcowego

Wosk ma swoje własne cechy w zależności od jego pochodzenia, dlatego konieczne jest poznanie tych cech, aby znaleźć ten, który najlepiej da nam to, czego szukamy.

 • Naturalny: Jest to ten, który nie zawiera żadnego rodzaju sztucznych związków, co pozwala na większy połysk niż jakikolwiek inny, ale jego trwałość jest bardzo ograniczona.
 • Hybryda: Łączy w sobie najlepsze cechy obu rozwiązań. Ma dość dobrą trwałość, dzięki sztucznym komponentom, i oferuje znacznie akceptowalny połysk, biorąc pod uwagę jego naturalne pochodzenie.
 • Syntetyczne: Całkowicie pochodzenia sztucznego, prawdą jest, że może nie zapewnia tyle połysku,ale może zawierać więcej dodatków związanych z dużo bardziej konkretnych zadań. Ponadto, ma tendencję do długiego okresu przydatności do spożycia.

Dodatki dla lepszego wykończenia

Dodatki to zazwyczaj elementy, które są włączone do składu wosku, a ich zadaniem jest zaspokojenie specyficznych potrzeb, jakie może mieć lakier naszego samochodu i zapewnienie mu większej ochrony.

 • Promienie ultrafioletowe: Jest to element, który pomaga chronić lakier samochodu przed promieniowaniem słonecznym, zapobiegając w ten sposób jego degradacji w przypadku długotrwałego wystawienia na działanie promieni słonecznych.
 • Hyperbolic: Jest to dodatek, który ma na celu ochronę lakieru przed małymi plamami, które może pozostawić zwykła woda, lub przed innymi plamami, które mogą być spowodowane przez wodę nieco bardziej zmineralizowaną.
 • Niedoskonałości: Element ten ma za zadanie sprawić, że drobne niedoskonałości, jakie może posiadać samochód, czy to w postaci nierówności czy zarysowań, mogą zostać ukryte w najlepszy możliwy sposób.
 • Świry: Wszyscy widzieliśmy te straszne znaki na lakierze niektórych samochodów, które sprawiają, że tracą estetykę. Jest jednak inny dodatek, który może pomóc nam się ich pozbyć.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wosków samochodowych

Jaka jest główna różnica między zwykłym woskiem a tym przeznaczonym specjalnie do czarnych/ciemnych samochodów?

Wosk samochodowy, ogólnie rzecz biorąc, rozwiązuje jeden główny problem: chroni lakier pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi. Wosk stosowany do samochodów o jaśniejszych kolorach może być z łatwością użyty do samochodów czarnych lub o ciemnych kolorach, ale woski specjalnie opracowane dla tych modeli mają również na celu korektę lakieru. Ciemniejsze kolory nadwozia nie są tak wyrozumiałe, jak jaśniejsze lakiery, więc podczas gdy srebrny samochód dobrze ukrywa zadrapania, czarne samochody wydają się oprawiać je tak, by były widoczne dla oczu.

 Czy jeśli nawoskuję rysy na moim samochodzie, to czy można je później usunąć?

O: Tak. Jedyną rzeczą, która sprawi, że ty (lub profesjonalny detailer) nie będzie w stanie usunąć tych rys (ponieważ mogą one być usunięte) będzie farba touch-up. Po nałożeniu farby do retuszu na rysę, farba do retuszu sama staje się problemem.

 Czy uzyskam lepsze rezultaty, jeśli zamiast nakładać wosk ręcznie, użyję polerki dwuczynnościowej (DA) lub polerki rotacyjnej?

Zrozumienie rezultatów, jakie uzyskamy dzięki każdej z tych metod, wymaga pewnej wiedzy na temat zachodzących procesów. Na przykład, ręczne woskowanie pojazdu trwa dłużej niż przy użyciu DA lub rotacyjnego, ale jest opłacalną alternatywą dla inwestycji w narzędzia. W tym samym czasie, DA i obrotowe dodać ciepło do równania, które pozwala wosk wnikają głębiej w pory farby.

 Czy woskowanie usunie rdzę z mojego pojazdu?

Nie, w rzeczywistości nie należy woskować zardzewiałego pojazdu. Podczas gdy rdza może być czasami naprawiona (tymczasowo) przez pewne metody polerowania, prawdziwym rozwiązaniem jest ponowne pomalowanie pojazdu. Rdza oznacza, że lakier bezbarwny całkowicie starł warstwę lakieru znajdującą się pod spodem. Jak lakier do paznokci, który nie został pokryty przezroczystym lakierem nawierzchniowym, farba pod spodem zacznie się szybko degradować, aż do odsłonięcia gołego metalu.

 Czy samochody czarne/ciemne muszą być woskowane częściej niż inne kolory?

Tak i nie. Ogólną zasadą jest woskowanie pojazdu co około sześć miesięcy, w zależności od klimatu, w którym mieszkasz. Im więcej jeździsz, tym częściej powinieneś go woskować. Ponieważ czarne samochody przyciągają światło słoneczne, lakier bezbarwny jest bardziej narażony na uszkodzenia niż w przypadku samochodów o jaśniejszych kolorach i dlatego wymaga więcej zabiegów konserwacyjnych. Jednocześnie przechowywanie pojazdu w garażu może znacznie przedłużyć żywotność wosku.

 Czy wosk działa lepiej, jeśli zostawię go dłużej w samochodzie?

Większość producentów podaje ogólny okres czasu, w którym wosk powinien pozostać na lakierze pojazdu. Przed wytarciem zalecamy odczekać co najmniej 30 minut od momentu aplikacji. Można również pozostawić go na noc, jednak nie należy pozostawiać wosku na dłużej niż siedem lub osiem godzin. Ta dodatkowa godzina czy dwie nie zrobi wtedy większej różnicy.

Czy nowoczesne samochody potrzebują wosku?

Chociaż lakier w nowszych samochodach jest często lepszy, bardziej błyszczący i trwalszy, nie oznacza to, że nie będzie się ścierał, dlatego woskowanie zawsze będzie konieczne.

Co to jest carnauba?

Jest to wosk pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z palmy drzewa zwanego Copernica Cerifera, wyróżniający się przede wszystkim zdolnością nabłyszczania, co sprawia, że znacznie przewyższa wszelkie inne woski pochodzenia syntetycznego.

Jak często należy woskować samochód?

Nie ma dokładnych ram czasowych, ponieważ zależy to w dużej mierze od tego, jak bardzo samochód jest narażony na działanie czynników atmosferycznych. W każdym razie zwykle zaleca się woskowanie woskiem naturalnym co 3 miesiące, a woskiem syntetycznym co 6 miesięcy.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Inteligentne Zakupy
Logo